Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   555 / 1270
(#) BarnaPili válasza dejoe hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
A sorvégfokból eljut a visszafutás jele a procihoz illtva a jungle IC-hez?Ha jól látom el van csúszva a kép oldalra,az erre utal.Nézd át a sorvégfokból visszavezetett jeleket.
Rajzot szereztél hozzá már?
István
(#) BarnaPili hozzászólása Nov 19, 2011 /
 
Egy,LG RZ 21 FB35LX TV nem adja magát.A hiba,amivel elhoztam a következő:"Ugrál".
Kimentem,bekapcsolom,nem indul,a stby-LED világít.Egy idő után (pár perc),hallom a demangetizálást,elindult a gép.A képen vízszintes ujjnyi vastag sávok rohangáltak föl,le,az OSD stabilan áll,de nem enged föl a CH hangolás menüpontig.Elhoztam,alapvető dolgok átnézve,kondik,kh-k.Itt nekem hidegebb van a műhelyben,nehezen indul,és ha el is indul akkor semmi képet nem produkál,a G2-t föltekerve pedig csak szürkeség van visszafutási csíkokkal.A jungle IC-nek visszavezetett jelek megvannak,melegítésre látszólag nem reagál,a tápok simák,az indulás nagyon provizórikus.A memo IC tartalmát kiolvastattam,beírtam egy új 24C16-ba,továbbá a netről vadásztam egy Dump-ot hozzá,de azzal sem indul el.Teljesen tanácstalan vagyok,merre tovább.MC049B sasszi van benne.
Aki tud valami tippet erre a hibára,kérem segítsen.
Köszönettel!
István
(#) karaszbandi válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
A hálózati puffer biztos jó?
A sávok nem miatta vannak?
(#) BarnaPili válasza karaszbandi hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Sűrűbbek voltak a sávok,olyan volt,mintha a túl erős antennajel miatt túlvezérlődött volna a tuner.De az antennát kissé kihúzva a hiba megmaradt,csak a kép lett hangyás.
Arra hasonlított,mint a régi Orion Jácint,Nárcisz TV-kben a táp 47 mikroja vacakolt,és nem ment a táp rendesen.
(#) dejoe válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Rajzom van, mivel amatőr vagyok konkrétabban irjál. Mi az a jungle ic, és a visszafutási jelek utját is konkrétabban - honnan hová és közben milyen alkatrészeket nézzek.
Kiegésziteném még azzal, hogy a tda 8361-es ic 150-es , 13-as lábára bejön az fbas jel, és a 37-es lábon négyszögjel helyett fürészfog jel van. Félek,hogy ez a proci lesz rossz.
(#) BarnaPili válasza dejoe hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Nos!A Jungle IC a TDA 8361,a processzor pedig az SDA 52..valami.Mindkét IC igényli a sor és képeltérítő fokozatokról a visszavezetett jeleket.Ha a TDA 37-es lábán fűrészjel van,akkor hogy megy a TV?Biztos hogy nem csak a szkópod szórakozik? Amiket vizsgálj meg:TDA 8361 38as lába sorvisszafutási jel(15ös jelalak a rajzban), az SDA IC 45-ös lába sorszinkron jel(H sync),46-os láb függőleges szinkronjel(Vsync). Ha zek közül valami hibádzik,nézz szét a sorkimenő körül,hogy nem szakadt-e meg valamelyik passzív alkatrész,ami a visszacsatolásokért felelős.
István
(#) karaszbandi válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Én azt mondom, hogy a kondikat nézd át ESR-re. Valamelyik szívat!
(#) BarnaPili válasza karaszbandi hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Holnap nekiesek,újult erővel,tiszta fejjel.Kösz a tippeket!
(#) gaben62 válasza zsdemi hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Üdv. nem a /gyújtótekercs kattog/, tv-ben nincs is ilyen, hanem a táptrafó.
Méghozzá azért mert zárlat van a szekunder oldalon.
Első körben a sorvégtranzisztort kellene kimérni, majd a sorkimenő és környéke kiszolgálórészei következnek.
(#) gaben62 válasza dejoe hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Nem hiszem hogy a TDA 8361 Tv.proci Ic.okozza a hibát.
Én inkább a képcsőtől visszafelé indulnék el, a videovégfok Ic. mérésével annak RGB. fesz.g meghajtó oldali részével kezdeném.
Oszcilloszkóp nem kell ehhez a hibához, multiméter elegendő lesz.
Szakadt ellenállást kiszáradt 1-10mikros elkot keress.
(#) BarnaPili válasza gaben62 hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Idézet:
„Egyébként elő tudom hozni a képet: mégpedig ugy, hogy a scart csatlakozó 19-es lábáról /kb 1,8 volt van rajta FBAS jel/ - az alaplapi RGB csatlakozóra viszem , attól függ melyikre és olyan szinbe jön be. Ha mindháromra ráteszem akkor fekete fehér a kép, csak el van csuszva jobbra a fent emlitett fehér csikkal határolva. Osd nem jön. A vezérlő proci sda 5252 szerintem jó, mert az osd jelet kiadja és csatornát is tudok váltani és hangerőt is.
Van egy 5 mHz-es oszcilloszkópom is, ha valaki irányt mutatna hogyan tovább?”

Szerintem az a rész megy rendesen.
István
(#) edison14 hozzászólása Nov 20, 2011 /
 
Hali.

Hoztak egy ORION-os LCD televíziót aminek a héttérvilágítása csak a feléig működik. Szétszedtem és nem látok füstre és alkatrész égésre nyomot. A fénycsövek csak félig világítanak ebből utalok arra hogy az inverterrel lesz a gond. AZ egész invertert egy TL494-es IC hajt meg. Kapcsolási rajzot vagy service manualt nem találtam a neten de esetleg ha valakinek megvolna szívesen fogadnám. A pontos típusa: ORION LCD T 15 S. A kérdésem pedig az hogy az ilyen invertereknek hogyan lehet megállapítani hogy hol a hibájuk és esetleg valamilyen pontokat hogy hol mérjek vagy mire figyeljek.

A válaszotokat előre is köszönöm.
(#) karaszbandi válasza edison14 hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Nagy valószínűséggel csőhiba lesz ott!
Egyébként az inverter kimenő villanyát kell szkópolni a megfelelő módon és megállapítható a hiba jellege. Cső vagy inverter.
(#) dejoe válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Az sda proci lábához nincs bekötve nálam a /V sync és H sync/. Az SSC syinc megy a 45-ös lábra, ami meg is van.
TDA proci 38-as láb 15-ös jelalak megvan, viszont kicsillem az amplitudóját.
Nagyon kicsillem az amplitudót a 26-os jelalaknál, mond ez valamit neked?
(#) edison14 válasza karaszbandi hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Sajnos oszcilloszkópom nincsen. A csőnek szerintem jónak kell lennie mert az elején az egész felvillan és utána megy a felére. Vagy ez nem mérvadó?
(#) karaszbandi válasza edison14 hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Megfelelő műszerek nélkül csak tapogatózni lehet, mint b.zi a sötétben.
(#) BarnaPili válasza dejoe hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Én itt kutakodnék,a kisméretű 15-ös jel probléma okozó után.Nézd meg a mellékletet.

cuc7303.JPG
    
(#) abyka1979 hozzászólása Nov 20, 2011 /
 
Sziasztok!

Segítséget kérnék,egy sony kp-41s4b/re-2 crt projektoros tv javításához.
A tv-n minden ok,kivéve a kék színt.
A kép tetején,a kék színben van egy nagy hullám,és jobb/bal oldalon is el van csúszva kb.1,5cm-t.
Konvergencia állítást próbáltam,de semmi.
Szervíz menüben lehet ezen állítani?
Ha igen hogy lehet belépni?
Olyan a kék szín,mintha nem téglalap,hanem trapéz alaku lenne,kivéve a tetejét ahol hullámos.
(#) karaszbandi válasza abyka1979 hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Igen, lehet állítani, de előtte a konvergencia IC-t cserélni kell, mert meghalta magát!
(#) olaszi hozzászólása Nov 21, 2011 /
 
Üdvözletem!

Hozzám került egy LG ck-20F84X nevezetű crt tv. A hiba, a következő: Hidegen tökéltesen megy, majd mikor bemelegszik, a kép kifehéredik és fekete csíkok jelennek meg véletlenszerűen mintha a nagyfesz trafó, vagy a meghajtó áramkörben lenne valami baj. Ha tud nekem valaki egy kapcsolási rajzot biztosítani, azt nagyon megköszönném!
(#) concierge hozzászólása Nov 21, 2011 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék érni.

Van két samsung cw21-mo23n síkképernyős CRT tévénk. Az egyiknél a hátsó SCART aljzat nem akaródzik működni. Az előlapi AV csatlakozója viszont teljesen tökéletesen működik.

A másik TV-nél bekapcsolás után pulzál (eltűnik, előjön) a kép, majd egy idő után stabilizálódik, és onnantól jó. Ez gyakorlatilag éjjel-nappal be volt mindig kapcsolva... az előző normális használatban van, semmi ilyen gond nincs vele.

A két tévé egyszerre lett vásárolva.

Anno megvolt a szerviz menü belépési kódja, ki is kapcsoltam a csatornák közti váltáskori a roppant idegesítő elsötétítést, de elfelejtettem azóta a kódot. Valaki nem tudja véletlenül?

A segítséget előre is köszönöm!
(#) tintom hozzászólása Nov 21, 2011 /
 
Üdvözlet mindenkinek! Ha valaki tudna segíteni! Alien TV., Vestel-11ak19p5 sasszi. A bekapcsolás után a sorvég feszültsége felszalad, és a sorvég áthúzása után leáll a készülék. Mivel TV-kkel nem sokat fogalalkoztam ötleteket, tanácsokat kérnék! A készülék nem teljesen egyezik meg a rajzzal, van aminek csak a helye van a panelon. A segítségeteket előre is köszönöm! Tomi

alien2.JPG
    
(#) huszi10d válasza kadarist hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Valóban rossz volt a sorvégtranzisztor. Vettem bele újat ki cseréltem és mivel a környékén semmit nem találtam ami rossz lett volna, beindítottam a TV-t. Be is indult, a képcső is begyújtott, és még kép is volt. Aztán villant egyet a képernyő és megállt. Most annyit csinál, hogy ha bekapcsolom a főkapcsolót a készenléti LED elalszik és úgy is marad. Kimértem újból a sorvégtranzisztort, de nem találom rossznak. Ötlet...?
(#) BarnaPili válasza huszi10d hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
A sorvégtranzisztor bázisában van egy elektrolit kondi,azt cseréld ki.Ha az kapacitásszegény,nem megfelelő négyszögjelet kap a sorvégtranzisztor,és erősen melegszik,majd kinyiffan.
István
(#) Szufla hozzászólása Nov 23, 2011 /
 
Üdvözlök Mindenkit!

Olyan segítség kellene ,hogy egy biztonsági kamerát kapcsoltam a TV készülékre,azt szeretném megoldani hogy a kamera csak akkor működjön ha a Tv be van kapcsolva. műsor közben bármikor átválthatok AV-re.
Arra gondoltam hogy a TV scar csatl.ról lejövő AV jellel működtetnék egy egyszerű tranzisztoros rellés kapcsolót.Erről szeretnék rajz ötleteket.

A TV-ét nem akarom megbontani hogy onnan vegyem le a fesz. Bármilyen ötletet szívesen veszek.

Köszönöm
(#) karaszbandi válasza Szufla hozzászólására (») Nov 24, 2011 /
 
Itt csak egy a probléma, hogy a scart fogadja a kapcsoló jelet és nem adja. Tehát nem tudod vele kapcsoltatni a kamerát. Ha a procból ki tudod halászni az AV kapcsolójelet, akkor van esélyed, de ahoz bele kell mászni a készülékbe.
(#) huszi10d válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 24, 2011 /
 
Elko kicserélve, ismét kicseréltem a sorvégtranzisztort, de sajna nem indul. Főkapcsoló bekapcsol, aztán a készenléti Led elalszik és csönd... Mi tudok még tenni?
(#) stoky hozzászólása Nov 24, 2011 /
 
Üdv!
Philips 20CT6360 készüléken nincs kép. Csatornakijelzés van, hangolható de csak hang van. Kikapcsoláskor egy vízszintes csík villan fel.Más nem látható.
Valakinek van ötlete,h melyik részeket vizsgáljam?
köszönöm
stoky
(#) BarnaPili válasza huszi10d hozzászólására (») Nov 24, 2011 /
 
A sorvégtranzisztort vedd ki,és egy 60 W-os izzót forrassz be a kollektor és emitter közé/a panelon,nem a tranzisztoron/. Kapcsold be,és mérj feszültséget 110 Volt körül kell mérned.Az izzónak világítania kell.Ezt próbáld meg.
István
(#) fredee4444 hozzászólása Nov 25, 2011 /
 
Sziasztok.

Hosszu javítás után életet lehelltem egy Sonyba (KV-32CS70K, AE-6B sasszi). Már minden ok rajta, kivéve, hogy visszafutási csíkos a képernyo felso része. A vertikál-kitérítésnél cserélve lettek a kondik (táp valamint az idozíto) de a hiba még mindig megvan. Tudnátok segíteni, mit nézzek még meg? Mi az, ami okozója lehet még a csíkoknak. Koszonom elore.
Következő: »»   555 / 1270
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem