Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Készletnyilvántartás
 
Témaindító: denes44, idő: Jún 16, 2007
Lapozás: OK   4 / 5
(#) Sonix válasza denes44 hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Hali!
Csak érdeklődök, hogy áll a projekt?
Rég volt mozgás ebben topikban!
(#) vizor hozzászólása Aug 9, 2007 /
 
Én saját fejlesztésű progit használok. MS Access adatbázis, Delphi alól kezelve. Ha szétszedek valami jó kis alkatrészforrást, a már meglévő alkatrészeknél csak a darabszámot kell növelni, ha újfajta, felviszek egy új rekordtipust, esetleg bővitem a mezőket. Nem volt nehéz bevinni a készletemet, mivel rögtön az elején megcsináltam a progit, amint elektroval kezdtem foglalkozni úgy 2 éve
(#) Frankye válasza vizor hozzászólására (») Aug 9, 2007 /
 
Idézet:
„Nem volt nehéz bevinni a készletemet, mivel rögtön az elején megcsináltam a progit, amint elektroval kezdtem foglalkozni úgy 2 éve”

Jaaaa... Úgy könnyű!
Gondold csak el, hogy már 25 éve foglalkozom elektronikával...
(#) vizor válasza Frankye hozzászólására (») Aug 9, 2007 /
 
Látod, hamarabb kellett volna gondolnod a problémára Akkoriban jött ki a C64, elkezdhetted volna a nagy nyílvántartó projectet
(#) Frankye válasza vizor hozzászólására (») Aug 9, 2007 /
 
Na ja. Mi több, volt is C=64-em, meg C=+4-em is, utóbbiban még adatbázis-kezelő alkalmazás is volt!
(Ma meg már azt se tudja az ifjabb nemzedék, hogy milyen állatfajról beszélünk... )
(#) vizor válasza Frankye hozzászólására (») Aug 9, 2007 /
 
Hát igen

Nekem Enterprise 128-am volt '90-től, amire volt egy nyáktervező progi. Grafikusan ábrázolta az alkatrészeket és optimalizálni is tudott. Igazándiból csak azért volt meg, mert Ep progi volt, használni nem tudtam Készletnyílvántartás meg eszembe se jutott, az elektro akkor nem érdekelt még (eléggé).

Remélem nem offoltam nagyon.
(#) Topi válasza vizor hozzászólására (») Aug 9, 2007 /
 
Jajj az a fél dosos OrCAD nyáktervező... Mit neked csillivilli GUI...
(#) Sonix válasza vizor hozzászólására (») Aug 10, 2007 /
 
Szia!
Esetleg megosztanád velünk a fejlesztésed?
(#) vizor válasza Sonix hozzászólására (») Aug 13, 2007 /
 
Hááát, egyenlőre inkább nem. Ne értsd félre, nem sajnálom, csak olyan állapotban van szerintem, hogy szégyellném Nekem jó , mert ismerem a hülyeségeit, hibáit... Rá kéne vennem magam, hogy fejlesszem egy kicsit, azóta nem nyúltam hozzá, hogy egy primitív alapverziót összehoztam.
(#) Sonix hozzászólása Szept 19, 2007 /
 
Szia Denes44!
Érdeklődnék, hogy mi újság a készletnyilvántartóval?
Mostanában nincs mozgás ebben a topikban, pedig engem személy szerint nagyon érdekelne a dolog.
Gondolom neked sincs időd mindenre, így vagyunk ezzel sokan, csak kérdezném, hogy várható-e tovább fejlesztés a közeljövőben?
Esetleg elérhetővé tehetnéd a jelenlegi verziót! :worship:
Továbbra is azt gondolom, hogy ez egy nagyszerű kezdeményezés, és szerintem ezzel nem vagyok egyedül!

Üdv.:
Sonix
(#) Taki33 hozzászólása Okt 18, 2008 /
 
Sziasztok!

Készítettem egy alkatrész nyilvántartó progit amit megosztok veletek. Más gépen még nem teszteltem de szerintem nem lesz vele gond! Ha kell, töltsétek le.
Letöltés
(#) Norberto válasza Taki33 hozzászólására (») Okt 18, 2008 /
 
Hello!

Gyorsan feltelepítettem, első ránézésre nagyon jónak és értelmesnek tűnik, főleg a darabszám gyors módosításának lehetőségével!

Viszont felfedeztem egy hibát benne, amit nem tudom, mi okozhatott pontosan. Annyit tudok mondani róla, hogy amikor az adatbázisban szereplő egyetlen típust (BC557) töröltem (valahogyan csak ki kellett próbálni, hogy a Törlés gomb is funkcionál-e ), akkor fogadott ez az üzenet.
(#) Taki33 válasza Norberto hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Köszi a visszajelzést! Az az igazság hogy másik gépen nem tudtam tesztelni, így lehetnek benne kisebb hibák. Egyébként, ahogy látom, kitörli a tételt, csak dob egy hibaüzenetet. Átnézem és megpróbálom megkeresni a hibát, bár nálam tökéletesen fut, ami gondolom annak tudható, hogy a fejlesztőprogram is fel van telepítve!
(#) kissanyi válasza Taki33 hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Nem biztos, hogy hiba!

Nem bogoztam milyen környezetben készült, ezért általánosságban.
Sok esetben nem lehet üres az adatbázis.
(#) Taki33 hozzászólása Okt 19, 2008 /
 
Nos azt hiszem megtaláltam, a hiba okozója egy hiányzó dll volt! Ugyanis a programot úgy akartam készíteni, hogy ne keljen mellé adatbázis motort telepíteni, hanem a telepítőbe pakoltam az adatbázis motor szükséges állományait! Telepítsétek újra és próbáljátok ki, szerintem most jó lesz! :yes:

Letöltés
(#) erzsé hozzászólása Jan 23, 2020 /
 
Sziasztok!
Használja valaki a elektropart nevű programot? Nekem eddig win7-en remekül futott, de frissítettem win10-re, mivel megszünt a támogatása. S most a win10-en nem akar futni win7-es kompatibilitással sem. Újratelepítés után is ugyanaz a hibaüzenet.
Köszi a választ előre is.
(#) bbb válasza erzsé hozzászólására (») Jan 23, 2020 /
 
Futtatás rendszergazdaként nem segít rajta?
(#) erzsé válasza bbb hozzászólására (») Jan 23, 2020 /
 
Szia!
Úgy próbáltam, de sajnos nem.
(#) Inhouse válasza erzsé hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
Maradt egy kicsit macerásabb, de biztosan működő megoldás. Felraksz egy Virtualbox-ot, abba meg a Win7-et és ott használod.
(#) Bubu54 válasza erzsé hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
Szia,

Hol tudom ezt a szoftvert megszerezni?

Üdv Bubu54
(#) erzsé válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
Köszi!
A vége valami olyasmi lesz, ha a program írója nem tud más megoldást. Egyenlőre várom a válaszát az e-mail-re.Csak azt gondoltam, hogy itt használja más is, esetleg.
(#) erzsé válasza Bubu54 hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
Szia! Én itt vettem fel a kapcsolatot a sráccal.
(#) Bubu54 válasza erzsé hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
Szia,

Köszönöm szépen.
(#) erzsé hozzászólása Nov 5, 2020 /
 
Sziasztok!
Találtam a neten egy jónak kinéző készletnyilvántartó alkalmazást. Az első pár lépést sikerült megcsinálnom. (Szerver letőltése, adatbázis létrehozása, felhasználó létrehozása a megadott jogokkal. IIS weboldal létrehozása.) De a weboldal nem nyílik meg rendesen. Csak egy fehér képernyő fogad. Lehet, hogy a kapcsolódást nem jól állítom be, vagy a mappa elérési útvonalát? Nem tudom.
Valaki, akit érdekel ez a nyílvántartó, megcsinálná a saját gépén, s elmondaná nekem mit-hogyan csináljak? Hová kell létrehoznom gyökérkönyvtárat? A WinRAR-ból kicsomagolt fájlokból mit-hová kell másolnom? Egyáltalán jó-e az elképzelésem a telepítés menetéről?
Bocsi, ha hülyeségeket kérdezek, de nem vagyok informatikus.

Előre is köszi.
(#) k_i_j válasza erzsé hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
Két kérdésem is lenne.

Hobbi, vagy mondjuk üzleti célból karod használni?
Csak a saját készletedet akarod nyilvántartani a saját felhasználásodra?
(#) erzsé válasza k_i_j hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
Szia.

Igen, csak hobbi, s csak a saját készlet.
(#) k_i_j válasza erzsé hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
Azért kérdezem, mert akkor jóval egyszerűbben is megoldhatod.
Ha nem kell hálózat, akkor Excel, vagy Access is megtenné, ha jól gondolom.
(#) erzsé válasza k_i_j hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
Igen, minden bizonnyal. De nem vagyok informatikus, nem tudok szkripteket, vagy miket írni. S van ez a lehetőség, szeretném kipróbálni. csakhát ugye a telepítés...
Ebben kértem segítséget.
(#) k_i_j válasza erzsé hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
Értem.
Bocsi a zavarásért.
(#) erzsé válasza k_i_j hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
Nem zavartál
Következő: »»   4 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem