Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Párhuzamos programozás
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Lesley Bredy hozzászólása Dec 9, 2011 /
 
Négy éve vásároltam egy Batronix Prog-Studió 5.28 szoftverrel működő programer 3.3-as programozót. két évig tökéletesen működött, mikor számítógépet cseréltem. A szoftver feltelepítése (és az LTP port kétirányúra állítása) után a programozó nem (ill. csak részlegesen) működik. A hiba, hogy csak az első memoria tartományban ír, hexa címen 00000-1FFFF-ig, pedig nagyobb memóriás SRAM-ot szeretnék írni, M48T08-t, mely 8148x8 bytes memória tartományú.
A régebben (működőképes állapotban) kiolvasott és betöltött programnak csak az elejét írja be. A szoftver tartalmaz egy hardwer tesztet is. mely hibát a programozóban nem talál. A programozó kapcsolási rajza megvan, a hibát nem találom. A fentiekben leírtak miatt szeretném a segítségeteket kérni: Bredy
(#) kyrk válasza Lesley Bredy hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Nem lehet, hogy az uj gepen hibas az LPT port es az egyik bitje nem mukodik rendesen?
(#) Lesley Bredy válasza kyrk hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Kb. 3gépen is kipróbáltam az enyémen kívűl, több proc sebességűn, mert azt hittem, hogy túl gyors az új gépem, négy gépnél nem lehet ua. hiba. (Természetesen több összekötő kábelt is kipróbáltam.)
A hardwer teszt is kihozná szerintem ezt a hibát: Bredy
(#) Hp41C válasza Lesley Bredy hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
- Az XP és újabb Windows operációs rendszerek automatikusan nyomtatót keresnek az LPT portokon. Le kell beszélni a keresésről. Ld. melléklet.
- A faq szerint a portot SPP vagy ECP módba kell állítani, ECP/EPP és az EPP/SPP mód nem jó.
- Milyen az a párhuzamos port? USB - LPT konverterekkel nem működik semmi más, csak nyomtató. Ezt a konvertert már alaplapokon (laptop) is alkalmazzák...
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem