Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   836 / 1675
(#) Mybuster válasza Travolta hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Ötletes Mind a 2 .A Ledeket mibe építetted bele?
(#) David.zsombor hozzászólása Dec 17, 2011 /
 
Az asztali lámpámban havonta kiégett az égő és az 5. után úgy döntöttem hogy jobb lesz egy kis átalakítást eszközölni rajta... Na ha már led megy bele akkor egy PWM es szabályzás is. Ez lett a vége: Picasa
(#) nagy hoho válasza David.zsombor hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
A három Watt mire elég? Én 20 wattossal próbáltam de az is kevés. Nekem a munka asztalomra kellett.
(#) David.zsombor válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Eddig ennél forrasztottam 20W os izzóval. Így nagyobb fénye van úgyhogy nekem elég. Ha jól számoltam akkor az egy Wattos ledek olcsóbbak összesen és jobbak is mint 1 3W os.
(#) pcroland válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Mi a vezérlő áramkör? A 6 érintkezős kapcsolós vagy valami bonyolultabb?
(#) pcroland válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Tudom, hogy működik az a megoldás, nekem is kész van már a vezérlés kb. 1éve. A dobozolásig még nem jutottam el sajnos Így azért nem olyan jó móka.
(#) Travolta válasza Mybuster hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
3mm-es opál fehér plexibe van "beépítve".
(#) Mybuster válasza Travolta hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Értem, Csodás! Biztos szép lesz most az ünnepekor!
(#) Mayan válasza Leadtek hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Nagyon jó lett! A videó meg főleg királyos... ) Megdolgoztál vele...
(#) petemazi hozzászólása Dec 18, 2011 /
 
99%-os lett végre a DAC-om. A trafók és a panelek közé tervezek még egy forrlécet, és méretre vágni a primerek kábeleit, hogy ne kígyózzanak ott. Esetleg egy trafós leválasztás a bemenetre, de aztán már tényleg kész lesz.
Elmondom addig, mi van benne.
DIR9001 receiver bemenetváltással (két bemenet), tápja valami stabkocka.
TDA1541 DAC, teljesen analóg tápon, TL431 független tápokkal, shottky egyenrángatás, 2x4700uf nóném puffer, TL-ek után yageo lowesr alaplap kondik. Remix c229 kondik decouplingra. Trafó szinten szétválasztva az analóg és a digitális táp.
Csöves I/V 6N2P csövekkel lampizator módra. Kb 1000uf puffer, anódfeszt két szembefordított dugasztápból túrt trafó adja, 170V DC körül. A fűtés 7805-el stabilizált egyen. A kicsatolók siemens ezüstfóliák.

Minden tudásom benne van, és egész szép összeg is, remélem tetszik. Nekem iszonyatosan.
(#) emersys válasza petemazi hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Szia.
Szép munkát végeztél, gratulálok hozzá
(#) bankimajki válasza petemazi hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
És ez mire jó? Gondolom valami hangkártya szerű, de mégis milyen digitális jelet dolgoz fel?
(#) petemazi válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
SPDIF jelet eszik, 16bit-en.

emersys: Köszi.
(#) klemo86 válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
(#) bankimajki válasza klemo86 hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Tisztában vagyok a DAC-cal. Csak nem értettem, hogy milyen digitális jelet alakít át. Mert USB kontrollert nem láttam benne. Mikrovezérlőről meg nem sok értelme van. Az SPDIF eszembe sem jutott. De így már világos.
(#) zolee1209 hozzászólása Dec 18, 2011 /
 
Nem vittem túlzásba...
A DIP tokos kontrollert, 23 IO-val kinőttem sajnos, amin több IO van, az pedig SMD és panelt nem igazán tudok most készíteni, így ennyire futotta. Dátum még kijelezhető lenne éppenséggel.

Bővebben: Link

Gyanús, hogy már ezt is OFF-ként illett volna feltennem, a többiekkel ellentétben, nálam alig kerül valami bedobozolásra.

SAM_1623.JPG
    
(#) petemazi válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Lesz majd USB-s része is, bár az külön. Tervezek átállni laptopra, és akkor egy PCM2902B spdif kimenetét tudnám használni.
(#) zenetom válasza zolee1209 hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Csak vicsys meg ne lássa
Gratula! :kalap:
(#) vicsys válasza zolee1209 hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Csecse lett!!
(#) zolee1209 válasza zenetom hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Késő...
Bár ezen már csak 24 pixel magas az óra 24 pixel helyett, így "nem olyan nagy dolog"...
Köszönöm mindkettőtöknek!
(#) klemo86 válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Ja, én kérek elnézést :hide: Minden digitális audio jelet át kell alakítani analóggá, ha hallgatni akarjuk, az összes CD/DVD-játékosban van DAC
(#) DecebaL hozzászólása Dec 19, 2011 /
 
Sziasztok!

Végre elkészült a forrasztóállomásom. Az elektronika már régen készen van csak a dobozolás hiányzott. A doboz egy PC tápé volt egy kicsit nagy de ez van itthon.
(#) klemo86 válasza DecebaL hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Nem nagy az, hogy nézne ki egy akkora dobozban, amekkorában pont elfér?
(#) zolika60 válasza DecebaL hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Jó ez így. Külön tetszik, hogy magyar feliratok vannak rajta.
(#) DecebaL válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Köszönöm, egy hetet vártam rá míg a szomszédom rászitázta, azt hittem sose lesz kész.
(#) karesz01 válasza DecebaL hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Nagyon tetszik!A kijelződet bontottad valamiből? És a mozgás + kontroll led nálad mi célt szolgál?
üdv karesz01
(#) DecebaL válasza karesz01 hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
A kijelző egy Nokia 3510i -ből lett bontva. A pákában gyárilag van beépítve mozgáskapcsoló amikor a pákát mozgatom a kontroll led kigyulad, ha egy ideig nincs mozgás akkor a páka lehül x fokra és ha nagyon sokáig továbbra sincs mozgás akkor ki is kapcsól attól függ hogy állítom be. Az időtartamokat menüben lehet beállítani.

kijelz.jpg
    
(#) David.zsombor válasza DecebaL hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Milyen pákát használsz?
(#) DecebaL válasza David.zsombor hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
(#) Frankye válasza DecebaL hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Dicséretesen szép munka, elismerésem! (A magyar feliratozásért külön elismerés, bár egy kis angol "becsúszott", a "Pwr"-nél, de ezzel együtt szép lett.) :kalap:
Következő: »»   836 / 1675
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem