Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR- WIN 7 (x64 ) alatt
Lapozás: OK   3 / 3
(#) mikrofarad válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Szia! A fejlemények: Ami ebbe a fórumba tartozik: Felismeri az AVR S. ! Ami nem tartozik ide: programozás közben a képen látható hibaüzenetet kaptam. :no:

AVRHIBA!.jpg
    
(#) Petjaa válasza mikrofarad hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Helló!

Ahogy látom ez az 5-ös AVR Studio. Próbáld ki a 4-es verzióval.

Üdv Petjaa
(#) mikrofarad válasza Petjaa hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Üdv!Nekem Topi azt mondta, hogy csak AVR Studio 5-tel működik.
(#) Petjaa válasza mikrofarad hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Szia!

Én a 4-es AVR Studiot használom és kifogástalanul működik.

Üdv Petjaa
(#) mikrofarad válasza Petjaa hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Nekem nem működött, de majd megpróbálom.
(#) mikrofarad válasza Petjaa hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget! Igazad volt Petjaa!
(#) Suncorgo hozzászólása Jan 30, 2012 /
 
Sziasztok

Én egy elég furcsa hibával találkoztam.
Mikor megépítettem kb 1,5 éve a programozót akkor gond nélkül ment. Az AVR-Doperről beszélek ami itt az oldalon fent van. A múltkor használni akartam. Win7 x64. Feltettem a winavr-t a toolchaint és az avr studio 4.19et.

Bedugom a programozót és drivert sikeresen feltelepítem.
Meg is jelenik a COM6-os port. Eszközkezelőben semmi hiba, se felkiáltójel semmi. Az eszköz megfelelően működik üzenet a tulajdonságok alatt.

Megnyitom az AVR studiót és csatlakozás. Kiválasztom STK500 COM6 -> Connect és visszajön ugyan ez az ablak. Szóval nem csatlakozik hozzá. Kipróbáltam COM3-ra állítani ott se jó. Ugyan ez.

Tegnap feltettem a WIN7 x32-est. Ugyan ezt végigzongoráztam, ugyan ilyen eredménnyel.

Ma feltettem az XP-t. Érdekes módon hibátlanul működik AVR Studio 4.19 és 4.18 verziókkal egyaránt.

A kérdés: Mi történt? Nekem Win7en működött. És most egy ideje nem csatlakozik. Mi változott? Talán a Microsoft adott ki olyan frissítést ami miatt nem működne a programozó megfelelően?

Üdv: Suncorgo
(#) Sick-Bastard hozzászólása Okt 2, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!

3 napja próbálom működésre bírni a Hestore-ból vásárolt HEKIT-301-es USB-s programozót.
Az elején még óvatosságból nem mertem vele sokat kezdeni, de beleunta a várakozásba így próbálkoztam ezzel, azzal.

A google segítségével, ezzel az összetett kereséssel:
"avr program writing tutorial"
ezt a Microcontroller Tutorial - A Beginners Guide nevű kis filmsorozatokat találtam és tanulmányoztam.

A 6os videóban mutatta be a "narrátor" az avrdude nevű programot, amivel is megpróbáltam letesztelni a programozót, ami nem ment.

Hosszas trial&error után nekem ez vált be (félig):
Driver Signature Enforcement Overrider program indítása
Enable Test Mode
Sign a SystemFile:
egy vista64-hez való lowcdc.inf és .sys file
majd ismét Enable Test Mode
és ezután Eszközkezelőben a hardverhez illesztő hozzáadás (ugyanezek a lowcdc.inf és .sys fileok)
csak ezután jön az újraindítás

Most indokolnám a "félig" részt.
A Windows felismeri, nem ír ki hibát, sőt még az avrdude-al a ledet is villanni láttam (nekem ez nagy dolog).

A gond:
Miután a parancssorba beírom ezt:
  1. avrdude -c stk500v2 -P COM2 -p m8535

Ez jelenik meg:
avrdude: stk500v2_command<>: command failed
avrdude: initialzation failed, rc=-1
Double check connections and try again, or use -F to override this check.

Szóval a -F-el is kipróbáltam és ezt kaptam:
  1. avrdude: stk500v2_command<>: command failed
  2. avrdude: initialzation failed, rc=-1
  3. avrdude: AVR device initialized and ready to accept instructions
  4. Reading: ..... 100% 0.07s
  5. avrdude: Device signature = 0xffffff
  6. avrdude: Yikes! Invalid device signature.
  7. avrdude: Expected signature for ATMEGA8535 is 1E 93 08
  8. avrdude: safemode: Fuses OK


Annyira azért jó az angolom, hogy ez nem sok jót jelent.
Ha minden igaz csupa 1-eseket kapott adatként, e helyett: 111101001001100001000 ami a 0x1E9308-nak felel meg. (ha jól értem)

Szóval itt tartok a programozó felélesztésével... És itt kérnék/várnék egy kis segítséget.
(#) Szabi1 hozzászólása Dec 2, 2013 /
 
Sziasztok! Windows 8.1 alatt feltelepítettem a WinAVR-t
Egy olyan kódra ami helyesen lefordult windows xp alatt a következő hibát kapom:

main.c:59: fatal error: opening dependency file .dep/main.o.d: No such file or directory

Próbáltam Admin jogokkal indítani de akkor is ugyanezt adja....
Valaki tudja mi a teendő?
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Probléma megoldva!
A winAVR mappában lévő utils\bin mappába kell másolni az általam csatolt dll-t
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Most sajnos a giveio.sys-t nem tudja elindítani az install giveio.bat, próbáltam bemásolni a Windows\System32\ be a giveio.sys-t és az avr mappábol admin ként parancssorral elinditani az install_giveio.bat-ot Hibaüzenet: The driver has been blocked from loading
OS: Windows 8.1 X64
(#) Electro hozzászólása Okt 6, 2014 /
 
Sziasztok!

Átolvastam a fórumot, megcsináltam Petjaa #812246 hozzászólásában leírtakat, és azóta tudok csatlakozni a programozóra, megy a virtuális COM port. De!
Mikor a programozás részhez érek, már a "Device signature" -> "Read"-nál az alábbi képen látható hibát dobja.
Az eszközkezelőben is látszik, hogy minden "OK", de akkor mi lehet a probléma?

Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2014

Mi a hiba.png
    
(#) Dhrawson hozzászólása Feb 13, 2015 /
 
Üdv, vettem egy Topi féle AVR-Doper-t. A következő lenne a problémám:
- Természetesen már végigolvastam az összes hozzászólást, próbáltam windows 7-re minden driverrel próbaüzemmódban COM portok váltogatásával, AVRDude, Avr Studio, WinAVR, Vistás megoldás szóval amit itt csak leírtatok, de senki nem látja, eszközkezelőben látszik, bár furcsa hogy mikor nincs bedugva akkor 1 COM port látszik, mikor bedugom felugrik egy másik ami nincs használatban de az eredeti ami mindig látszik azt lefoglalja a Doper. Plusz persze VirtualBox COM port megosztása de úgy sem! AVRDude ha meg is kapja a jó portot a Doper time outal nem válaszol.

- Na gondoltam oké akkor CDC letudva AVRDude-ot is tudok én használni, hát nem. Elvileg a Win7nek gond nélkül kellene telepítenie a szükséges Drivert USB HID módban. De nem ismeri fel eszközkezelőben szépen ott is van. Természetesen Jumpert eltávolítottam.

Kérdés? Halott a Doper? Az állapotjelző Lednek világítani-e kell-e vagy csak akkor ha írok a rákötött mikrovezérlőre??

Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) Dhrawson válasza Dhrawson hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Megoldottam egy WinXP telepítéssel, most már látszik a programozó AVR Studióból de nem tud programozó módba lépni amikor olvasni akarom a signatury byte-okat.
(#) Jhanee hozzászólása Nov 10, 2015 /
 
Udv.

Van egy atmega 128-as mikrokontrollerem, eddig 32 bites rendszeren használtam.
win10/64 bites rendszerrel akarom összehozni a vasat, es nem sikerul a kapcsolodás, a 64 bites driverral.
mi lehet a problema?

Jani
(#) polarka hozzászólása Márc 23, 2016 /
 
Én is sikertelen helyzetben vagyok win10x64 esetén. Megcsináltam az útmutatásban leírtakat, de minden alkalommal, amikor csatlakoztatom a win driverét használja és tájékoztat róla, ha updatelni próbálnám, h ő márpedig feltette már a legfrissebbet.
(#) Sick-Bastard válasza Sick-Bastard hozzászólására (») Márc 27, 2016 / 2
 
Közel 3,5 évvel később végre valahára működésre bírtam az AVR-Dopert, amit még anno HEKIT-301-es kittként vásároltam. Jelenleg Win7 x64 alatt működik nekem.

Kulcs megoldás: újra lett flashelve, ill. amit sokáig nem tudtam az a "-P avrdoper" paraméter/argumentum használata.

Amik kellenek:
AVR-Doper.2012-12-08.zip ebből a firmware mappából az avr-doper-mega8-12mhz.hex kell.
libusb-win32-bin-1.2.6.0.zip ebből meg a bin/inf-wizard.exe kell.

Első lépés:
A fenti HEX file beégetése, NYÁKon kívül, majd visszaraktam a NYÁKba. HID módba raktam a jumper1-el és rákötöttem a gépre. Gond nélkül szabványos HID eszközként fel is ismerte.

Második lépés:
Az inf-wizard-ot lefuttattam, így az eszközkezelőben a libusb eszközként jelenik meg.

Tesztelés és ima:
A Doper-re rákötöttem egy atmega88pa-t, majd AvrDude-ban kiadtam a következő parancsot:
  1. avrdude -c stk500v2 -P avrdoper -p m88p

és tádám! Ki is olvasta a fuse biteket. Kapcsolat tesztelve.

Nekem így sikerült. Remélem lesz akinek ez a kis bejegyzés segíteni fog.
(#) polarka válasza Sick-Bastard hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
Ha jól értem, akkor az avr-doper hexet a Topi-féle programozóba égetted be egy másik programozóval, igaz?

Sajnos nekem még nincsen másik programozóm. Ha lenne, akkor szerintem nem is vesződnék ezzel.
(#) Sick-Bastard válasza polarka hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
Igen egy másik programozóval égettem be.

Ha van dedikált COM/LPT portod a gépen akkor azzal is újra lehet programozni. Ha nincs akkor érdemes lenne egy USB-Sorors(RS232) átalakítót beszerezni, amiben feltétlen legyen CTS, RTS,... stb. kimenetek is! Később úgy is hasznos tud lenni egy soros port, pl. AVR hibakeresésekre.
(#) polarka válasza Sick-Bastard hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Köszönöm szépen.

A leírásod szerint jártam el és jelentem win10 x64 alól most megy a programozás a Topi-féle programozóval avrdude-dal.

Végül egy winxp alól programoztam át egy másik atmega8-ast a Topi-féle programozóval.
(#) tursaba hozzászólása Jún 9, 2021 /
 
Sziasztok!
Problémám megoldásához szeretnék segítséget kérni.
XP alatt az AVR ISP MKII programozóm (TAVIR-ről vettem anno) 4.17-es Studióval (csak a program beírásához) használtam.
WIN 7-el először csak többszöri próbálkozással, most már sehogy nem tudok rákonnektálni az
Atmega 16-ra.
Az eszközkezelőben látja, amikor az usb csatlakozóba be van dugva. (Jungo fent van)
A GTL 2003 szintillesztő lábain, ami az AT90 USB 162 -ből 12, 13, 14 pinekről jön,
szkóppal nézve nincs semmi kommunikáció.
Mi lehet a gond?
Köszönettel:
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem