Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   156 / 398
(#) Melphi válasza 769gregory hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Nagyon szépen köszönöm az ötletet, hétfőn már rendelem is.Elmondanád te hogyan mérted ki a pontos értéket?
Én egy labortáppal, egy volt és egy ampermérővel,és az örök sláger OHM törvényével,
(#) reloop válasza Melphi hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Szia! Mérd meg egybe az 5 méter ellenállását és a tényleges hosszát. Innen már csak egy aránypár Számold rá a forrasztandó részeket.
(#) 769gregory válasza reloop hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Szia !
Reloop jól mondja. Ez a legegyszerűbb. Amit én vettem, az több volt 5 méternél, kb. fél méterrel. Így sikerült nekik csomagolni, de az ellenállása stimmelt a hosszához képest, legalábbis az én műszeremhez, ami nem a csúcsok közé tartozik. Amint lentebb írtam, megdupláztam és a forrasztáshoz ráhagytam oldalanként 2-3 mm-t. A pontos hossza 10,08 cm, és én ~10,5-re vágtam, amennyire tudtam. Aztán vakargattam a közepét végeit, majd hajtogattam.
Sok sikert hozzá!
(#) reloop válasza 769gregory hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Köszönöm a támogatást! Kicsit nagyobb sugáron hajlítottam volna, mert óhatatlanul vékonyodik és ezeken a pontokon forrósodhat.
(#) 769gregory válasza reloop hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Köszi a tanácsot! Majd ha összeáll, akkor megfigyelem. Ha melegedni fog, kicserélem óvatosabban hajlítottra. Egyelőre még nincs meg a vége (anyagilag), meg az eleje (toroid) se. Így nehéz lesz még teljesítményben próbálgatni. Jelenleg csak +/- 33 V-om van, kb. 150 VA-rel.
Még egyszer köszi !
(#) Doncso hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
Sziasztok.
Tegnap már elég jól haladtam a quaddal, és gondoltam bepróbálom a végtranyókat az L-idommal és a panellal együtt a dobozba, , csak így odafogtam, hogy fér majd el.
Amikor észrevettem, hogy keményen billeg az idomon, na mondom nem sík az L idom? Aztán kiderült, hogy az "eredeti" toshiba 2N3773 egy kifli, olyan pukli van a közepén, hogy kitartja a réz karikát az L idomtól. Ez gondolom akkor a leggagyibb tranyók leggagyibb változata hamisítva. Ezt nem merem betenni a quadba.
(#) zoly15 válasza Doncso hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Hali!
Ejha, ez roppant kellemetlen helyzet, nagy a valószínűsége, hogy ilyen "gyorsan összecsapott" tranzisztor lesz ez :no: Én anno jól kifogtam az MJ15003-akat
(#) zsjkuki válasza Doncso hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Tiszteletem
Ha lehetseges egy kepet kuldjel a tranzisztorrol.
Koszonom.Minden jot
(#) Doncso válasza zsjkuki hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Teszek fel képeket, de igazából lényegtelen, mert ma tudtam meg, hogy a Toshiba egyáltalán nem gyártott 2N3773-at.
(#) Doncso válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Nem tudom mi az igazság , de az biztos, hogy az enyém gagyi. Sajnos. A fene enné meg.
(#) Doncso hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
Sziasztok. Összeraktam a 200-ast, de mint mindíg, nálam ritkán indul elsöre a móka. A helyzet a következö. Tápáganként 10-10 ohm ellenállás, esik rajta 15v, nem kevés az áram, a végtranyók szépen melegednek, de nincs elszállva semmi, viszont az L1-et és az L3-at söntölö ellenállások füstölnek, de ez hogy amikor 0 ohmot mérek a kapcsaikon? Tehát a tekercsnek sokkal kisebb az ellenállása? Ezt nem értem. Ha kiveszem t2-öt akkor semmi gond, MJE340, vagyis nem ez van benn, de ennek a helyére tettem 2sc2752-t . Van valakinek ötlete esetleg?
(#) Doncso válasza Doncso hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Próbálkoztam még BD139-el, illetve NE5532-es opa helyett TL071-est betenne, esetleg az 1-8 láb közé 470pF-et, de nem oldódott meg.
Ha kiveszem az OPA-t megszünik, leesik az áramfelvétel. Gerjedésnek tünik. De mitöl lehet?
(#) reloop válasza Doncso hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Szia! A negatív tápoldali végtranzisztor C-B -ra 2,2nF.
(#) Doncso válasza reloop hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Megpróbáltam, nem segített, próbáltam mindkét negativ oldali 3773-as B-C lábra tenni, de semmit nem változott.
Ránéztem egy kis szkóppal a bázisára, óriási gerjedést látok.
(#) zsjkuki válasza Doncso hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Tiszteletem
Vegul is milyen IC van benne?
(#) Doncso válasza zsjkuki hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Jelenleg NE5532, de próbáltam TL071-el is, ugyanazt produkálja.
(#) Doncso válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Ezeket megpróbálom, a kis kondiknak jók ha kerámiák vannak benn? A 330pF, és a 120pF-ekre gondolok.
(#) Doncso válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
A csillám az a stiroflex?
Akkor visszadugom a TL071-et.
(#) zsjkuki válasza Doncso hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Tiszteletem
Az NE5532-vel biztosan nem fog menni mert az dual ,estleg NE5534-el probald,a TL071-el kell hogy induljon vagy az is hibas,megprobalhatod LF356-al vagy OPA604-el.
Sok sikert
(#) reloop válasza Doncso hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Nézegetem a lay-t amit feltettél. Azon nem találom az A oszt. visszacsatolását, és a kimenet felé a 47 ohm -ot. Lemaradtam valamiről
Szerk.: Bővebben: Link
Szerk.: T7 kollektora!
(#) Doncso hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
Basszus, micsoda hibák, jesszus, azonnal javítom öket. Köszönöm.
(#) Doncso hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
Lám, lám , a műveleti erösítö tipusát benéztem rendesen, ezt kicseréltem TL071-re, (köszi zsjkuki) majd a 120pF-et stiroflexre (köszi Zoli) és a 10ohmos tápágellenálláson már mindjárt csak 2v esik. Ezek után pótoltam a 47ohmot is (köszi reloop) . De a 180 ohm még mindig nagyon melegszik a T2 emitterénél.
(#) reloop válasza Doncso hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Volna egy rajzod hivatkozáshoz? A 120pF kapcsolódik T7 kollektorhoz?
(#) reloop válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Na de a lay hibás! Olyan mintha D5 anódót és R37-et össze kéne kötni.

Doncso.JPG
    
(#) Doncso válasza reloop hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Nem hiszem el, ez egy hibás nyák terv! Mentségemre szóljon, hogy én csak a két tranyóból csináltam 4 tranyót.
Odakötöttem a 120pF-et rendesen. De most ujabb anomália lépett fel. A táp 2*62v, és +50v van a kimeneten. A 180R megállt ugy néz ki, elég forró, de már ne mfüstöl csak meleg, stabilnak néz ki az állapota végre, csak most 50v van kinn. ez alapján ültettem. illetve amit átszámoltál ellenállásokat.
(#) Doncso válasza reloop hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Igen, pótoltam, ez most 47R 1%
(#) zsjkuki válasza Doncso hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Tiszteletem
A vegtranzisztorok emitterei hova vannak kotve?Ugy latom hogy sehova!!
(#) Doncso válasza zsjkuki hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Azok 5w-os 0,22ohmos emitter ellenállásokkal vannak kötve a panel alján. Azért így, mert nem fért el a nyákon.
(#) Doncso hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
Kikötöttem a pozitiv oldal emitter ellenállásait, ebben az esetben is ott van az 50v a kimeneten, próbáltam a kimenetre tenni egy 22R kis ellenállást, hátha csak fantom feszt mér a multi, nem így lett, egy pillanat alatt kisült a kis ellenállás, tehát ott van amper.
(#) zsjkuki válasza Doncso hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Tiszteletem
A T9-es nel mondjuk de a T10 -es ott a negativ tapra jon egyenesen.
Következő: »»   156 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem