Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezeték nélküli gyertya
 
Témaindító: vicsys, idő: Okt 28, 2008
Lapozás: OK   52 / 59
(#) ekkold válasza pcroland hozzászólására (») Dec 20, 2011 /
 
Azt bírom, hogy egyesek afféle távjavítónak nézik a többieket.
"Megcsináltam, nem működik, mi lehet a baj?" Mit lehet erre mondani:
Valamit elb..tál!
Talán ha lernád a körülményeket:
-Mekkora volt a tápfeszültség?
-Volt-e áramfelvétele? Mennyi?
-Mit jelent a nem működik? Mi a hihbajelenség?
(pl. nem világít a LED?; világít de gyengén?; füstöl?; melegszik?)
Tudod ha orvoshoz mész, annak sem elég annyi, hogy: "beteg vagyok",
mielőtt gyógymódot javasolna, meg fogja kérdezni, hogy:
Roland, mi fáj, hol fáj, mi a probléma?

De ha gondolod, koncentrálj erősen, és mindjárt érezni fogod mi a probléma..... Ugye érzed már... Naugyeeee!
(#) pcroland válasza ekkold hozzászólására (») Dec 20, 2011 /
 
Igaz leírhattam volna: Nem mértem semmit Csak nem világít. Nagyon gyengén melegedik. Épp langyos.
(#) pcroland válasza ekkold hozzászólására (») Dec 20, 2011 /
 
Semennyi áramot nem vesz fel Mintha a 7805 nem engedne át magán áramot.
(#) Kovidivi válasza pcroland hozzászólására (») Dec 20, 2011 /
 
Alapvető probléma szerintem, hogy nem megfelelő kondit raknak bele. Nem működik mindegyikkel, még ha jól is van összerakva a kapcsolás! Próbálgatni kell bele párat, és abból is ugyanakkora értékűt, és fajtát, hiszen ez hangolja a rezgőkört. Próbálgasd más fajtával, fóliával, dobj fel egy képet, így talán tudunk segíteni.
(#) pcroland válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 20, 2011 /
 
Kerámiát tettem. Skory miért nem írta, hogy milyet tegyünk, hogy ne legyen gond? Lehet inkább hanyagolom, mert már így is ráuntam :no:
(#) Kovidivi válasza pcroland hozzászólására (») Dec 20, 2011 /
 
Azért van ez a téma, hogy minden szükséges infót meg tudj találni. Elég csak az első pár oldalt leírni, mert utána csak az utánépítések olvashatóak. Elolvastad?
(#) rolie válasza pcroland hozzászólására (») Dec 20, 2011 /
 
Szia!
Mi melegszik gyengén? Ráadásul ha semmi áram nem folyik akkor mitől melegszik? Szekunderen a dióda és a led jó irányban állnak?
(#) ekkold válasza rolie hozzászólására (») Dec 20, 2011 /
 
Mit vársz? Nem hajlandó elővenni egy mezei műszert, hogy mérjen. Egyszerübb itt siránkozni. Pedig ennyi idő alatt egy maréknyi gyertyát meg lehet építeni, vagy egy rakás mérést végezni. A 7805 kimenetén meg lehetett volna mérni, hogy megvan-e az 5V. Meg lehetett volna mérni az áramfelvételt, és még sorolhatnám. Talán azt várja, hogy mi szenvedjuk ki az odavetett félválaszokból, hogy ő mit baltázott el.
Ilyenkor néha felbosszantom magam, és elmegy a kedvem attól, hogy segítsek - mert úgy érzem nem érdemli meg!

"Skory miért nem írta, hogy milyet tegyünk, hogy ne legyen gond?"
De írta. A weblapon is (a képre van ráírva), és ha jól emlékszem itt a fórumban is. Csak oda kellett volna figyelni.
(#) pcroland válasza ekkold hozzászólására (») Dec 20, 2011 /
 
Mértem, utólag rájöttem, hogy nem is melegedik csak forrasztás utá volt langyos. minden jól van. Na mindegy, sokat nem vesztettem rajta. A gyertya nélkül is boldogulok
(#) ekkold válasza ekkold hozzászólására (») Dec 20, 2011 /
 
(#) ekkold válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 20, 2011 /
 
Nem mélyedtem bele a kereső működésének mélyebb rejtelmeibe, de érdekes lenne megnézni, hány embernek volt végül sikerélménye a megépítéssel. De a képekre mindjárt rákersek
(#) pcroland válasza ekkold hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
Holnap kipróbálom más kondival. Remélem menni fog
(#) pcroland válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
Vettem kondikat HEStore-on. Holnap érte megyek.
(#) mineral hozzászólása Dec 24, 2011 /
 
Korábban megépítettem már Skori kapcsolását. Nekem remekül működött elsőre. Most is azon dolgozom. Egy kérdést szeretnék feltenni az "adó" résszel kapcsolatban.

A 100nF kondenzátort ugye tehetem rögtön a tápkábelre az áramkör elé? Mert a mostani kialakításban (légszerelésben) ott tudom a legkényelmesebben elhelyezni.
(#) mineral válasza mineral hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Lehet , buta kérdés volt... Végül összeszereltem őket. Most azt tapasztalom, hogy Két párhuzamosan kötött "adóból" az egyéknél már 6 cm-nél világít a led a másiknál csak 3 cm-nél. Tranzisztorok , tekercsek, kondenzátorok, ellenállások mind megegyeznek mégis más a fényerő. Lehet , hogy zavarnák egymást? (5VDC dugasztápról táplálom az adókat.)
(#) mineral válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Köszönöm közben méricskéletem, gondolkodtam és sikerült megoldani. Én az adón hangoltam egy kicsit. (A tekercsen finomítottam egy kicsit) Nagyon szuper lett most egyformán világít mind a 8. Mehet a dobozba és a fa alá! (Még időben )
(#) kronomanta hozzászólása Dec 27, 2011 /
 
Tiszteletem!

Megpróbáltam összerakni Skori kapcsolását: a bővített kapcsolás
RGB ledet használok, ezért gondoltam, hogy ezt a verziót csinálom. A méretezés a feltüntetett ajánlott alapján van.

Viszont nem akarja az igazságot. Próbáltam lapos elemről, illetve usb-ről is meghajtani. Már kétszer is összeraktam, más alkatrészekkel, hátha csak megöltem valamelyiket korábban. Az adót kipróbáltam a tekercs nélkül egy leddel, és szépen világított.
BD139 tranzisztort használok, a lábkiosztást az adatlapjáról néztem: felirattal felém, lábbal lefelé ECB.
A tekercsek igencsak hasonlóak. Egyezik a menetszám, átmérő, a huzalok hossza, amik az elektronika felé mennek.

Ebben kérnék segítséget, mi lehet az oka?
(#) mineral válasza kronomanta hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Fényképet tudsz feltölteni? Az sokat segítene. Akkor több szem többet lát alapon megtalálnánk a hibát.
(#) kronomanta válasza mineral hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Nem tudom, mi lenne a jobb: ha találnánk hibát, mert akkor javítható. Avagy ha nem találnánk, mert akkor jól raktam össze... viszont mégsem megy..
(#) ekkold válasza kronomanta hozzászólására (») Dec 28, 2011 /
 
Az a fekete kocka kondi gyanus nekem. Régebben szétszedtem olyan fekete kockakondikat kíváncsiságból ami kemény bakelit szerü műanyagból volt. Belül egy SMD kerámiakondi vigyorgott, amire a lábak voltak forrasztva, és ezt öntötték be a műanyag kockába!
Ha a te kondid is ilyen az simán elég hozzá, hogy ne legyen jó.
Azonkívül az adó oldalon a táp feleslegesen körbekerüli a panelt, miért nem felül, a kondi mellett, egy nyákba forrasztott rövid vezetékdarabbal viszed a tekercs közepére?
A visszacsatoló ág is baromi hosszú, sokkal rövidebb lábbal kellene mindent bekötni.
(#) mineral válasza kronomanta hozzászólására (») Dec 28, 2011 /
 
Véleményem szerint is itt több dolog is hibázik. Kezdeném én is a kondikkal. Keress jobb minőségű fólia kondenzátorokat. Azzal egy hibalehetőséget kihúzhatsz. Panelt szerintem felesleges készíteni azzal is csak hibaforrást viszel be. Az adó részen lévő ellenállás ha jól látom akkor csak 510 Ohm a javasolt 5100 Ohm helyett.
A tekercseknek a lehető legjobban egyezniük kell átmérőben. És a 4,7 nF-os kondenzátorokat próbáld minél rövidebb lábbal beforrasztani. A Vevő részre egyenlőre tegyél sima led-et. Így elhagyhatod C6-ot. Ami elég gyanús nekem. Valamint nézd meg, hogy a dióda és a led nincsenek-e egymással szembekötve.

Adó.jpg
    
(#) mineral válasza mineral hozzászólására (») Dec 28, 2011 /
 
Teszek fel egy rendes fotót mert a telefonos elég siralmas...

adó3.JPG
    
(#) kronomanta válasza mineral hozzászólására (») Dec 28, 2011 /
 
Kösz a tippeket. Igen, tényleg elnéztem az ellenállás értékét A többit leellenőriztem, és feltehetően még a hosszú lábak lehetnek a gondok. Begyűjtök egy 5k1 Ohmos ellenállást, immáron ténylegesen olyan méretben. Ha azzal és a rövidebb lábakkal sem megy, akkor meglesem fóliakondenzátorokkal.
(#) vicsys válasza kronomanta hozzászólására (») Dec 28, 2011 / 1
 
Illetve még annyi, hogy az elektronika ne a tekercs belsejébe, hanem rajta kívül kerüljön.
(#) ekkold hozzászólása Dec 28, 2011 / 1
 
Ha visszanézed a képeket ebből a témából, vannak egészen jó lgszerelt megoldások is:
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) kronomanta hozzászólása Jan 1, 2012 /
 
Köszönöm a tippeket mindenkinek. Végre sikerült szereznem 5k1 ohm ellenállást, ezzel már egyből ment a led. Azóta már rövidebbre vettem a lábakat, és javult a teljesítmény is. Jelenleg kb 4-6 cm-től már működik.
(#) mineral válasza kronomanta hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Szuper!
(#) Mybuster hozzászólása Feb 10, 2012 /
 
Hali!

Nekem olyan problémám lenne hogy Megépítettem a Skori féle kapcsolás de nem a legjobban működik a Leden 1,5V mérek és a távolság szinte 0,5cm nagyon kevés!
Baj ha kerámia Kondikat használtam a tranyó pedig BC 184. Nem volt itthon 470p kondim csak 330p az baj?
(#) Mybuster hozzászólása Feb 10, 2012 /
 
Sikerült ! Mégegyszer köszönöm a gyors Segítséget! Kicseréltem a Kondikat És mostmár kiválóan működik Bővebben: Link
(#) Mybuster válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
hm.. Tehát azt mondod ha párhuzamosan lennének a tekercsek akkor nagyobb lesz a Távolság is Majd kipróbálom kösz!
Következő: »»   52 / 59
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem