Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Pendrive csak olvasásra
Lapozás: OK   2 / 3
(#) abcdabcd válasza menyus hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Pont ezért mondtam, hogy érdemes rá odafigyelni Ha más nem már ott látszódhat, hogyha átlátszó az olvasó háza, hogy a kártyafoglalatnál nincs ott a pöcköt leolvasó érintkező, ugyanis ebben sincs, szétszedtem és az ic elvileg tudná kezelni az írásvédelmet, mert egyébként ahogy nézegettem úgy emlékszek, volt olyan IC is valamilyen olvasóban, ami nem is támogatja az írásvédelmet.

De így hogy kiderült, mire szeretnéd, így tényleg nem is praktikus ez az SD kártyás ötlet...
Bár a pendriveokat meg egyesével feltölteni adattal aztán meg szétszedni a házukat úgy, hogy összerakható is legyen bár az talán valami pillanatragasztó-féleséggel megoldható lenne, de hogy még mindegyiken egy precíziós átalakítást is kell csinálni, hát lehet nagyon olyan dologra kell ez, hogy jó legyen ami miatt megéri ez a pepecs munka
(#) menyus válasza abcdabcd hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Áhh, már letettem róla...már ami a hardveres átalakítgatást illeti. Más megoldást keresek mert ez nagyon körülményes. A pendrive - ok szétszedése összerakása a legkevesebb mert pl a Kingstone gyártmányokat minden gond nélkül szét / össze lehet szerelgetni, nem ragasztott egyik sem. Egyszerűen a fröccsöntött ház olyan kivitelű amin szorosan egymásba illeszkedik a két fele a készülékháznak, és gond nélkül széthúzhatóak. Még csak nem is azok a "pattintófüles" kivitelek amiket max. egyszer lehet szétszedni és le is törnek a műanyagfülek.( Mint pl. a MP3 lejátszók szoktak lenni )

Kell lenni erre valami szoftveres megoldásnak, valami programnak amivel meg lehet particionálni a pendrive - ot úgy, hogy az egyik fele CDFS fájlrendszerű legyen és az csak olvasható onnantól. Valamit már olvastam erről egy orosz nyelvű oldalon amit "vilmosd" linkelt be. De nem tiszta egyelőre...Hála a google fordító fonetikus fordításának... Ami szoftvert meg leszedtem hozzá az egyelőre nem műkszik vagy nem tudom hogyan kell használni.

Szóval a téma nyitott marad egyelőre, ha van valakinek épkézláb ötlete, ne adj isten már csinált ilyet aranyba foglalom a nevét ha felokosítana....

Köszi előre is..
(#) picard666 hozzászólása Feb 5, 2012 /
 
Szerintem ezt nézd meg: az U3-as pendrive-okhoz hasonló megoldást hozhatsz vele létre, azaz a pendrive gépbe illesztésekor létrehoz egy virtuális CD-meghajtót, amiről nem lehet törölni.

Bővebben: Link


Vagy egy másik oldal, ahol gyűjtik a hardveres kapcsolós drive-okat: Bővebben: Link
(#) proba válasza menyus hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Ha esetleg működne... (az alsó progi ígéretesnek tűnik kinézetre) szoftveres megoldás.Bővebben: Link
(#) menyus válasza proba hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Igen ez az U3 dolog kéne nekem. Csak ha elindítom az Universal_Customer alkalmazást akkor a "A univerzal_Customer.exe hibát észlelt ezért leáll"...stb stb. Éljenek a microfos frissítések, tuti hogy valamelyik balfa** hibafoltozó patch juk miatt nem kompatibile már az alkalmazás az XP vel...
(#) abcdabcd válasza menyus hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Viszont itt meg egy ilyen szoftveresen "írásvédett" anyagnál meg szerintem már megint ugyanott vagy, mint ahonnan eluindultál, hogy az eredeti fájl a pendriveról még törölhető... jó úgy talán lehetne, hogy automatikus indítással rögtön beinduljon a cdfs-virtuális meghajtó, de az automatikus indítás meg egy nagyjából irtandó dolog főleg az autorun-vírusok megjelenése óta, meg egyébként nem sok értelme van... én eddig lb 2 cd -vel találkoztam ami "csak" autorunnal működött, egyik se lett a kedvencem gondolom sejted mert a gond ott volt, hogy nem csak egy sima exe-t indított az autorun inf, hanem valami parancssori paraméter is volt az exe után... szóval csináltam neki egy parancsikont az asztalra, és arról így el tudtam indítani... szóval ezt a szoftveres részét szerintem érdemes átgodolni, hogy a felhasználónak ne a bosszúság jusson eszébe a terméked használatáról főleg ha reklámajándék... én pl az általam használt meg "karbantartott" gépeken az autorunt sorra le szoktam teljesen tiltani, és így csak röhögve valami kommanderből törölhető az autorun-vírus is... kicsit hosszú lett de remélem van benne számodra hasznos info...
(#) didyman válasza menyus hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Mivel sok más embernél működik a szoftver, és frissítik is a gépüket, kötve hiszem, hogy a frissítésekben keresendő a hiba.. Az alkalmazások meg rendszerint azért kezdenek nem kompatibilisek lenni, mert nem írják meg XP-re rendesen. Erről sem az MS tehet elsősorban.

Az universal customer az a Sandisk U3 eszközeire lett kitalálva, mással nem feltétlenül fog működni.

Ha szoftveresen akarod megoldani, akkor:
-Olyan eszközt kell venned, amihez létezik a gyártó által mellékelt védelmi megoldás. Az mással nem lesz kompatibilis.
-Rendszerszinten tiltod le az USB eszközök írását (nyilván nem kivitelezhető).
-csinálsz akármelyik cd-író programmal egy lemezképfájlt a cucokból, és ezt Linux, vagy Windows alatt (külön letölthető windd-vel) egy dd (disk dump parancs) segedelmével bitről bitre kipakolod a pendrive-ra.
(#) menyus válasza abcdabcd hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Köszi, átgondolandó...Viszont annál a gyári pendrive - nál ami nekem van és az egyik fele "CD" a másik MSD annak a CD részéről se lehet letörölni semmit, mintha valóban CD lenne...
(#) menyus válasza didyman hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Köszi, a bőség zavara megoldásokban... És emésztgetnem is kell ezt a bitről bitre kipakolom a pendrive-re dolgot.

Valóban az U3 alkalmazás lehet hogy eszköz specifikus és mivel nem érzékeli az eszközt egyik USB porton sem ezért hibával leáll az alkalmazás..Azért minimum ki írhatná hogy "idegen eszköz" vagy "csatlakoztassa a megfelelő eszközt"...stb. De hogy szimplán leálljon...sőt néha leállítsa az explorer.exe t is(!)..az meredek.

Mindenesetre köszönöm az ötleteket, szerintem lehet rendelek a csíkszeműektől hardveresen gyárilag kapcsolható írás védelemmel rendelkező pendriv-ot és átkötöm a belül kapcsolót az írás után...oszt meg van oldva. Olcsóbb és egyszerűbb.... Lehet ezért még topicot se kellett volna nyitnom.. lehet ezért majd kapok a fejemre a modiktól...
(#) Brown válasza menyus hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Tulajdonképpen ez egy hardverkulcs lenne, próbál meg ezzel USB Write Protect
(#) didyman válasza Brown hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Ezzel letilt minden USB-s írási műveletet, az össes USB mass storage eszközre. Eleve autorunból kéne indítani, amiről megbeszéltük, hogy nem kívánatos, tehát addig védtelen írás ellen, aztán meg az egész gép nem fog tudni írni USB-re, amíg a szoftverből szabályosan ki nem lépnek és nem fut le az engedélyezés (start-call utasítások)-ha meg kihúzzák véletlenül a pent, akkor úgy marad. Az még csak az igazi ügyfélbarát
(#) elektrorudi válasza menyus hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Szia!
Egy ideig használtam a FolderLock progit. Elvileg minden írható-olvasható adathordozóra jó. Annak idején egy kis "Használati uatsítást" is írtam hozzá.
(#) didyman válasza elektrorudi hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Csak egy kérdés: Ha a mappa ilyen módon rejtett, abból hogy lehet alkalmazást hívni és miként fogja az alkalmazás elérni szükséges fájljait?
(#) abcdabcd válasza menyus hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Ha ez CDFS-megoldás, autorun nélkül kivitelezhető, akkor elképzelhető, mint akár egy legegyszerűbb "jó" megoldás, mert akkor talán csak rosszindulatú programok tudnák törölni a tartalmadat, vagy esetleg valami hülye hardverhiba ami miatt összeesik a fájlrendszer a pendriveon, ha csak valami egyszer megnézendő flash reklámanyag van mondjuk a pendriveon akkor jó is lehet az ötlet, vagy ha csak néhányszor használnák, viszont az igazán írásvédett megoldásra talán a cd-nél jobbat nem nagyon találtak ki... (merthát azért akárhogy is nézzük ezt a dolgot, ez akkor is csak szoftveres "védelem") persze ott meg ha olyan a hordozó, amit meg nem feltétlenül lehet tudni előre, ott néhány év után magától is "eltűnhet" a tartalom...
Szóval esetleg ha ez a pendriveos dolog adódik jó megoldásként, akkor ha más nem a gondolom úgyis rászitáztatott webcímen lehetne elérhetővé tenni egy kis programot, amivel helyreállítható lenne az "eredeti" pendrive-tartalom... ha mondjuk valami rendelésösszesítő vagy hasonló szoftvert szeretnél így átadni az ügyfeleknek, amit remélhetőleg rendszeresen használnának is, és így részükről esetleg lenne is igény az esetlegesen elveszett tartalom pótlására...
(#) elektrorudi válasza didyman hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Röviden: sehogy. Ha egy fáljt tudja írni/olvasni egy alkalmazás, akkor azt módosítani, törölni is tudja. Ezt használják ki a virnyók, egyéb férgek. Ez van. Ez a progi arra jó, hogy az adatokat hozzáférhetetlenné tegye. Ha használni akarod, ideiglenesen fel kell oldani a zárat, majd a munka után megint lezárni. Ezt a progit nem játéknak találták ki. Ha más az elvárásod, akkor sorry.
(#) didyman válasza elektrorudi hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Nem nekem kell, de ugye a tipikus szcénárió az szokott lenni, hogy a gépbe dugott eszközről el kell indítani valamit. Namost ha le van folder lockkal zárva, akkor nem indítunk el róla semmit. Akkor viszont minek pendrivera rakni.
(#) didyman válasza abcdabcd hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
CDFS-nél is autorun van. Azzal lehetne trükközni, hogy ha új hardverként ismerkedik fel az eszköz és valami egyszerű egyedi illesztővel etetjük meg, akkor a CDFS kötetről a Win automatikusan próbál illesztőt keresni. Az illesztőt telepítő inf fájlban viszont már tudunk futtatni is akár. De szerintem nem akarjuk ezzel bonyolítani (és a pendrive eszközazonosítóját átírni), inkább érdekességképpen említem.
(#) elektrorudi válasza didyman hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Nem tudom, kinek, mi a célja ezzel az egésszel..?
Miután a pendrive-t bedugja, felszabadítja a szükséges fájlokat, könyvtárakat, vagy az egész meghajtót egyben. Aztán használja, amit akar. Végül visszazárja, Utána BÁRKI MÁS dugja be, azt látja, hogy nincs rajta semmi, csak a FolderLock progi, amihez nem tudja a jelszót, így törölni, módosítani sem tud semmit.
(#) didyman válasza elektrorudi hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Leírta a kérdező az előző oldalon... Röviden, nem erre van szükség.
(#) lac08 hozzászólása Feb 7, 2012 /
 
Lehet, hogy itt valaki már megemlíti - hogy igazán őszinte legyek, nem olvastam végig az ide vonatkozó összes bejegyzést - de létezik egy szoftveres kulcs is.
Vettem egyszer egy pendrive-ot, amin egy ilyen szoftveres kulcs volt gyárilag feltelepítve. A felhasználó által írásvédetté tehető megadott jelszóval a rajta levő összes anyag. Én sosem használtam, de ha valakit érdekelne ...
A program neve - CruzerLock.
(#) menyus hozzászólása Feb 7, 2012 /
 
Köszönet mindenkinek a bőséges infóért, ötletekért. Azok kedvért akiknek idő hiányában esetleg nincs nem volt és nem lesz idejük végig olvasgatni elölről ezt a topicot, "dióhéjban" ismét leírom mit szerettem volna. Csak azért mert első olvasatra, az előzmények ismerete nélkül valóban logikátlannak tűnhet az egész ötlet...

Tehát...: egy USB pendrive - ot egyszer megírni, és utána úgy védetté tenni hogy a rajta lévő tartalom bárki számára elérhető legyen DE (!)..., azt a tartalmat semmilyen formában ne lehessen már később módosítani vagy törölni. Itt jött képbe a CD, ami ugye eredendően ilyen tulajdonságokkal rendelkező adathordozó. Csak a mérete miatt ragaszkodtam a pendrive- hoz (körömnyi méretűeket is lehet már kapni...), valamint mivel reprezentatív jellegű dologról van szó, nem szeretnék 2012 ben egy 20 - 25 éves technológiát (CD) kiemelt ügyfelek kezébe adni...elegánsabb egy formatervezett pendrive, főleg egy lézer gravírozott vagy domborozott céges logóval..
(#) aroxol válasza menyus hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Lehet hogy egyszerübb lenne a "tartalmat" lezárni, de legalább egy file formátumot irhatnál, közelebb lennénk a megoldáshoz.
(#) abcdabcd hozzászólása Feb 7, 2012 /
 
Vagy bennem felmerült az is, hogy lehet a felhasználóra kéne bízni a dolgot, ha valaki nagyon le akarja törölni úgyis le tudja, esetleg véletlenül is eltűnhet az anyag, ha a felhasználókat érdekli, és remélhetőleg tényleg érdekli, akkor esetleg a weboldaladról, mondjuk valahogy egyszerűen pótolhassák, ha meg nem érdekli őket, akkor úgyis mindegy, az ilyenek meg akkor esetleg könnyen le tudnák törölni ami rajta van, és gondolhatnák azt is a cégedről, hogy milyen jófej, ingyen pendrive-ot adott... És használnák valami másra... a "logo" meg rászitázva maradna, a reklámértéke esetleg úgyis megmaradhatna... úgyse mindenkit lehet úgy elérni egy reklámmal, hogy aztán majd tartós vásárló is legyen belőle...

(Vagy esetleg ha tényleg olyan az anyag akkor a mellékelt CD-ről lehetne újratölteni, vagy ha meg ráadásul olyan természtű, hogy van ami frissülne benne néha, akkor úgyis meg kéne oldani hogy valami egyfájlos csomagot netről letöltve, mindenki rátehetné a pendrive-ra az újabb verziót, újabb árak, terméket, vagy mittudomén...
(#) eSDi válasza menyus hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Üdv! Találtam valamit a kínaiaknál. Az SSS6692-höz valami konfiguráló és ha jól láttam, akkor CD meghajtót is létre lehet hozni vele. Sajnos többet nem tudok róla.
(#) menyus válasza aroxol hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
A tartalomra nézve lenne rajta PDF is és egy .exe fájl amivel feltelepíthet egy alkalmazást a PC re, egy ikon és egy autorun inf ami ahhoz kell hogy ha bedugják a pendriv - ot akkor a meghajtó helyén ne az a "windows - os disk ikon" jelenjen meg, hanem a céges logo. Ezért indultam el a hardveres lezárás felé, egyszerűbbnek gondoltam. Tehát nem lehet tartalom specifikusan megoldani mert többféle formátum lenne a pendriv - on.
(#) menyus válasza eSDi hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Ez ígéretesnek látszik, kérdés hogy hogyan működik....? Gondolom az .ini ket kell valahogyan konfigolni, valahogy ez alapján a bin fájlt amit aztán bele kell gyömöszölni valahogyan a 6692 be. Az egyik ini ben van valami utasítás a WinPE re vonatkozóan, tehát lehet az alatt is van valami amit futtatni kell ehhez...hűűű ez a léc már magas kezd lenni nekem. De ha jól látom akkor ez is SanDisk U3 specifikus, legalábbis az alkalmazás neve alapján nekem ez jön le..."U3S_MP_V2182"
(#) eSDi válasza menyus hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Az a WinPE.iso az szerintem csak egy képfájl, ami a "CD meghajtó" létrehozásához kell. Szerintem bármilyen CD képfájl lehet. Gondolom azért van ez benne mert boot-olható lemezt akartak vele csinálni utoljára...
(#) lac08 hozzászólása Feb 11, 2012 /
 
Helo!

Akit esetleg ez érdekelne.
Nekem egy újonnan vásárolt Maxell 4GB-os pendrive-n volt ez rajta gyárilag.
A két fájl-t (maga a progi és használati leírása) itt mellékelem,

Az ex_ végződését használat előtt mindenképpen vissza kell nevezni exe-re.
(#) didyman válasza lac08 hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Tisztelt Kollégák, még mindig nem tűnik úgy, hogy tisztában vagyunk a kérdéssel .
Az ilyen lock programok teljesen elrejtik az adatot az eszközön, sem olvasni, sem írni nem lehet. A felülírástól azt a felhasználót akarjuk óvni, aki az eszközt használja. Ha ő ismeri a jelszót, akkor feloldja a pendrive-ot és tudja akár írni is, felülírni. Ha nem ismeri a jelszót, semmit sem tud róla futtatni. A feladat tehát az, hogy csak olvasható legyen az adat.
(#) Zsolt36 hozzászólása Feb 11, 2012 /
 
Nekem van egy kingston data traveler 2 gb-os pendiveom. Nincs erre valami olyan program amivel ki és be tudom kapcsolni az írásvédettséget? Valaki linkelt itt már progit csak azt nem tudom milyen memo van benne.
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem