Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HUB vagy Router - építés házilag
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Bubu54 hozzászólása Szept 25, 2006 /
 
Hy!

Szeretném a forum-on résztvevők segítségét kérni abban, hogy én egy HUB kapcsolási rajzot keresek amit házilag össze lehetne dobni és kb két fele osztja le a netet!Ha van vagy tud valaki egy vagy több ilyen kapcsolást akkor megosztaná velem!
Előre is köszönöm!!
(#) Gab_Bee válasza Bubu54 hozzászólására (») Szept 25, 2006 /
 
Hali!
Én úgy tom hogy a Hub-ok nem képesek a netet szétosztani! Azért találták fel a ROUTERT! De ez csak az én véleményem... és routert sz.tem egy kicsit bonyolúltabb összerakni!
Üdv!
(#) huba válasza Gab_Bee hozzászólására (») Szept 25, 2006 /
 
a hub ha a hálozatot ossza a netet is fogja osztani. ez biztos
(#) Gab_Bee válasza huba hozzászólására (») Szept 25, 2006 /
 
Hát én ebbe nem vagyok biztos.....

Csak gondolkozz el azon hogy ha a hub is képess lenne osztani a netet, akkor miért csináltak routert? és miért drágább?
(#) Tomee válasza Bubu54 hozzászólására (») Szept 25, 2006 /
 
Szerintebb olcsóbb egy routert vagy hubot venni mint építeni.
De én támogatom az építést!
(#) Lucifer válasza Gab_Bee hozzászólására (») Szept 25, 2006 /
 
Üdv!
Ha jól tudom a router két különálló hálózatot köt össze. A HUB meg az adott hálót bővít. Az építésről meg nekem is hasonló a véleményem a Tomme-éhez. Bár ha valami vizsgamunka, vagy hasonló akkor hajrá...
(#) Moderátor hozzászólása Bubu54 hozzászólására (») Szept 25, 2006
 
A címet módosítottam!

nekem van egy "rossz?" ADSL modemmem... kinek kell ?


üdv
(#) deguss válasza Lucifer hozzászólására (») Szept 25, 2006 /
 
Jó Estét mindenkinek!

Lucifer leírása már közelít a valóság felé, egy router képes csak felosztani több számítógép felé az internetet avagy hálózatot, ha úgy tetszik. HUB van sok féle, pl. USB-HUB. Felépítését tekintve hasonlít mégis a routerhoz, de csak számítógépek közötti hálózat kialakítására képes (LAN). Internetes kapcsolatot nem lehet egy hubbal "megosztani".
Az építéséről meg szerintem tegyetek le, normál ember nem épít ilyet, ha csak nem nagyon elvetemült. (Nem akarok feltételezésemmel senkit sértegetni)

Viszont van a német Elektor újságban egy "Router - Web-Server Hack" cikk, mely leírja, hogyan lesz egy routerból (megfelelő internet kapcsolattal) egy webszerver.

Idézet:
„HUB kapcsolási rajzot keresek”
:nevetes1: Bocs, de ezek tényleg összetett dolgok, közel sem egyszerű megvalósítani őket...

Üdv.
(#) Báddzsó válasza Lucifer hozzászólására (») Szept 25, 2006 /
 
én egy switchel oldottam meg, ami amúgy is volt, és mivel 2 gép csatlakozhat 1*re a netre ugyanazzal a jelszóval ezért működik. több gépnél már router kell... vagy egy gép ami osztja a netet és többi géphez hubon vagy szviccsen (vagy közvetlenül cross kábellel) csatlakozik a többi gép..
(#) Inhouse válasza Bubu54 hozzászólására (») Szept 26, 2006 /
 
Kábelnetnél működik 2 gép úgy is, hogy az egyik az USB-n, a másik az ethernet-tel kapcsolódik ugyanarra a kábelmodemre, leglábbis a T-s szolgáltatónál.
Igaz, így egymást nem látjátok, de net van!

Üdv
Inhouse
(#) G-Lex válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 26, 2006 /
 
Először is Te routert vagy Switchet akarsz építeni a hub már elavult.
Egy router/switch kapcsrajza nem bonyolult: egy mikrokontroller és ré kapcsolódnak az ethernet vezérlők etc... a bonyolultabb dolog a firmware.
szerintem ne jácc ilyennel.
Egy 4portos router 5ezerFt. ennyiből nem fogod összerakni sem...
(#) btjp válasza Bubu54 hozzászólására (») Szept 26, 2006 /
 
Sziasztok!

A router azért másabb mint egy HUB, mert a router vezérli általában az adsl modemet, ha adsl van. A router fő feladata a címfordítás. A belső hálózaton lévő cím teljesen más, mint amit az internet szolgáltató kioszt. A router tudja, hogy melyik IP címről jött kérés felé és ezt a kérést továbbítja az internetre, közben a hálózati protokolokat és az IP címeket változtat. A visszajövő válaszadatot, meg beazonosítja és annak a gépnek küldi vissza aki a kérést indította.
Ez azért is jó, mert a címfordítás által nem tudják közvetlenül a gépedet elérni a netről, ami azért is jó, mert így nem tudnak portszkennelni, vagy közvetlen IP címhez hozzáférni.
Húúha, de belekezdtem a magyarázásba, pedig nem is akartam....
Szerintem menj be a boltba és vegyél routert, vagy az egyik gépedbe, amelyik a netre kapcsolódik vegyél mégegy hálókártyát és oszd meg a neted.

Tamás
(#) nonem válasza Bubu54 hozzászólására (») Szept 26, 2006 /
 
Helló!
Ezt már nézted?



link javítva. szabi83
(#) tozo07 válasza nonem hozzászólására (») Szept 26, 2006 / 4
 
http://images.google.hu/images?svnum=10&hl=hu&lr=&q=nano+motherboard

+1 pendrive meg valami táp és kész a router egy linux-al...
(#) Bubu54 válasza btjp hozzászólására (») Szept 26, 2006 /
 
Hy!

Köszönöm mindenkinek a sok jó tippet asszem ha nem jön ki olyan olcsón mint ahogy mondjátok akkor bemegyek a boltba és veszek egyet!De azért milyen faintos lenne ha házilag nyomna egyet az ember és arról megy a net!Ja és köszönöm a helybe igazítást!

Üdv.: Bubu54
(#) Dudus válasza Lucifer hozzászólására (») Szept 26, 2006 /
 
Azt hiszem picit át kell nézni az ISO-OSI 7 rétegű modell-t.

1. réteg a fizikai réteg (definiálva vannak az elektromos paraméterek, kb maga a vas)
2. réteg adatkapcsolati réteg. Két végpont közötti hibamentes kommunikációért felel
3. Hálózati réteg (IP) ismeri a hálózat topológiáját, eltérő alhálózatokba is képes csomagot küldeni és fogadni.
4. szállítási Réteg TCP. a két végpontban biztosítja a hibamentes átvitelt acsomagösszeállítást, elveszett csomagok újraküldését...stb.
5.
6.
7.


A HUB az 1. rétegben dolgozik semmi mást nem csinál, mint veszi az egyik portján a jelet és felerősítve az összes többin kirakja. Nem tudja, hogy a célállomás melyik porton van. Két gép kommunikációja idejére a többiek blokkolva vannak. (ütközésdetektálás) Nem képes sebességillesztésre.

A SWITCH a 2-es rétegben dolgozik megtanulja az adott portjain lógó gépek MAC címét (minden eladott hálókártyára nézve egyedi , ha valaki kártyát akar gyártani igényli az első 3 byte-ot -ha jól tudom a xerox-tól- és az ő feladata a maradék 3 byte-on fenntartani a különbözőséget. Tehát 6 byte-os érték) Tárolva továbbító eszköz. Adott porton bejövő adat csak azon a porton megy ki ahol a címzett van. A többi gép ettől függetlenül képes kommunikációra. ha két gép adatot küld egy harmadiknak, akkor a csomagot elveszi mindkettőtől és a belső memóriából küldi ki, ahogy lehetséges, ezáltal a gépek azonnal új kommunikációt kezdhetnek. Képes sebességillesztésre.

- Ha egy HUB képes 10-en és 100-on is kommunikálni akkor van benne egy 2 portos switch ami a két különböző sebességű buszt összekapcsolja-

- Router a 3. rétegben dolgozik. Ismeri a hálózat topológiáját. Ő kapja az összes csomagot, amiről az derül ki, hogy nincs egy hálózaton a küldő és a címzett. És az ő dolga célba juttatni. Gyakran egybeépítik SWITCH - csel.

Mindegyik alkalmas lehet arra, hogy internetre kapcsoljon gépeket . Csak ki kell választani az adott feladathoz a legjobbat.

Ne keverjétek a NAT ( Network Address Translation ) szolgáltatással felruházott router-t ! Ez csak egy szolgáltatás, mely segít abban, hogy pritvát IP címmel rendelkező gépek egyetlen publikus címet használva internetre kapcsolódhassanak. A privát hálózat a netről láthatatlan a NAT feladata, hogy a belső hálón lévő géphez eljusson az adat. Kintről egyetlen nagy forgalmat bonyolító gép látszik, ezért tudjátok "becsapni" a szolgáltatót.

Üdv.: Zoli
(#) deguss válasza Dudus hozzászólására (») Szept 26, 2006 /
 
Ezt rendesen kiveséztük!
Bubu Te is így gondolod? Akarsz még routert építeni? :hehe:
(#) Bubu54 válasza deguss hozzászólására (») Szept 27, 2006 /
 
Ez tényleg eléggé ki lett vesézve asszem inkább veszek egyett!Az lesz a legbiztosabb!:nyes:
(#) Inhouse válasza Bubu54 hozzászólására (») Szept 27, 2006 /
 
Olvastad, amit írtam? Ha csak 2 gépre kell, akkor az egyik USB-n, a másik Ethernet-en és kész, legalább próbáld ki...

Üdv
Inhouse
(#) Bubu54 válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 27, 2006 /
 
Oksa majd kipróbálom köszi a tippet!Egyébként olvastam!Mindenkiét elolvastam!
(#) Hurka válasza Bubu54 hozzászólására (») Jan 10, 2007 /
 
És azt nem lehet, hogy a hubon keresztülkiépítünk egy hálózatot, és az egyik gépen meg megosztjuk a netet? Üdv.: Hurka
(#) dpeti hozzászólása Jan 10, 2007 /
 
En pl ugy csinalnam, ha mar jobban ertenek hozza, hogy fpga ra, arra soft cpu core (pl microblaze), ra uclinux, meg melle a megfelelo fizikai korites...
(#) pixels hozzászólása Jan 10, 2007 /
 
találtam egy érdekességet, (bár nem lan-ra, hanem rs232-re) http://qhobby.uw.hu/fileok/rssw.htm
(#) pet hozzászólása Jún 13, 2007 /
 
Sziasztok!
Meg lehetne azt oldani, hogy egy normál kábeles routerre kötök valami rádió adó szerüséget, és így csatlakoztatom a laptopomhoz az internetet(vezeték nélküli hálózaton)?
(#) Inhouse válasza pet hozzászólására (») Jún 13, 2007 /
 
Vagy kicseréled a routert egy vezetéknélkülire, vagy veszel egy UTP->Wlan (lan->wlan) adaptert.
Lan->wlan

Ha nincs wlan a laptopban, akkor abba pedig egy PCMCIA vagy egy USB Wlan kütyüt.

Üdv
Inhouse
(#) pet válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 13, 2007 /
 
Úgy értettem, hogy a vezetékes routeremhez kötök egy rádióadót, amit én csinálok és nem kell vennem 1 új vezetéknélküli routert.
(#) Inhouse válasza pet hozzászólására (») Jún 14, 2007 /
 
Ha ez az elképzelés és nem tudod, hogy merre indulj, akkor felejtsd el. Ilyet nem fogsz tudni csinálni, ez nem igazán a hobbi kategória. Vegyél...

Idézet:
„a vezetékes routeremhez kötök egy rádióadót”

2 adó és 2 vevő, oda-vissza irány, plussz a protokoll, hibajavítás....

Üdv
Inhouse
(#) Coolboy6 hozzászólása Feb 13, 2012 /
 
Helló nekem egy olyan problémám lenne h leesett a modemem és leszakadt a tekercsróla ami később elveszett mivel nem igazán értek hozzá emlékezetből raktam rá valami hasonlót de nem működik vele. Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném .
(#) satlokk válasza Coolboy6 hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Megírnád a tipusát,vagy a dobozáról tennél fel képet.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem