Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Lapozás: OK   45 / 270
(#) Glitter hozzászólása Márc 15, 2012 /
 
Lehet hogy lerágott csont amit most írok, de én nemrégen kezdtem fémkeresőt építeni.
Megépítettem a DX 1000-est.
A kezdeti eredmények felülmúlták a várt eredményeimet,
a probléma emberi hanyagságok inkább, nem bírta a készülék a kerékpáron való szállítást stb.
Jelenleg újra szeretném építeni ami már sokkal könnyebb lesz mert gyűjtöttem elég sok tapasztalatot.
(#) Eticsiga hozzászólása Márc 21, 2012 /
 
Sziasztok! A deltába van egy lf357 nevű IC. Már régóta nem gyártják (ezt mondták a boltba), mit rakhatnék a helyébe?
(#) berkesandor válasza Eticsiga hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Keresd itt: Bővebben: Link, a webshop-ban nincs, de hivd fel őket telefonon.
(#) Eticsiga válasza berkesandor hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
És ha LF356N -et használnék? mert találtam egy képet

ee.JPG
    
(#) DaviS válasza Eticsiga hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Szia!
Bár én nem ezt a típust építettem meg, de az én keresőmbe LF357 helyett LF356-ot tettem, és jól működött. De ha tudsz rendelni a Texas Instrumentstől, akkor a TLE2081A lesz a neked való helyettesítő. Ez utóbbi funkcionálisan, és lábkiosztásban is megegyezik az LF357-tel.
(#) Eticsiga hozzászólása Márc 24, 2012 /
 
Sziasztok! Kezd összeállni a deltám és így volna pár kérdésem. Melyik potival mit lehet állítani? És a rajzon bejelöltem 3 dolgot az egyik a tekercs azt tudom, de azt hogy hova megy a hangszóró? és hogy akkor mi a másik izé a nyákon?
(#) berkesandor válasza Eticsiga hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
A másik izé?
(#) Eticsiga válasza berkesandor hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Bejelöltem a két pontot amit nem tudok hogy mi, abból az egyik az izé és a potikkal mit állíthatunk?

assd.JPG
    
(#) morell hozzászólása Ápr 2, 2012 /
 
Sziasztok.
Házilag milyen érzékenységű fémkeresőt lehet építeni?
Esetleg van valakinek eladó készüléke?
(#) berkesandor válasza morell hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Mire kell?
(#) morell válasza berkesandor hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Földben lévő apró tárgyakhoz.
(#) Eticsiga válasza morell hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Milyen mélységbe lévő tárgyakhoz?
(#) berkesandor válasza morell hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Ha akarsz valamit, írd konkrétan.
(#) morell válasza Eticsiga hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Természetesen minél mélyebben érzékel, annál jobb.
(#) berkesandor válasza morell hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Egy jó tanács: amíg nem tudod mit akarsz, keress más elfoglaltságot. Ez nem úgy megy hogy fújjuk, aztán léggömb....
(#) DaviS válasza morell hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Szia!
Ha nem fontos, hogy tudjon szelektálni akkor EZT ajánlom megépítésre. Ennek elég jó az érzékenysége, és a stabilitása, ráadásul a tekercs elkészítése is egyszerű.

Ha szelektálni képes készüléket szeretnél, akkor már nehezebb a kivitelezés, bonyolultabb tekercs, nehezebb beállítás stb... , de ha megbírkózol ezekkel, akkor pedig EZT ajánlom. Ennek nem olyan jó az érzékenysége, de legalább nem kell minden szögért félméterenként gödröt ásni.
(#) Glitter válasza DaviS hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Ezeket én is megnéztem, lehet hogy érdemesebb lenne ezekkel foglalkozni mint a DX 1000-sel.
(#) Eticsiga hozzászólása Ápr 2, 2012 /
 
Sziasztok! Majdnem kész a delta, csak egy ic hiányzik ami nem volt a boltba. Valaki megtudná mondani melyik poti mit állít? és hogy a nyákon van két bejelölt pont oda mit lehet tenni?

jeeeee.JPG
    
(#) berkesandor válasza Eticsiga hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
A tune helyére megy a reset gomb, a másikra a mutatós műszer (ami teljesen felesleges). A beállítással kapcsolatban nézz szét itt: Bővebben: Link
(#) DaviS válasza Glitter hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Érzékenységben mind a kettő veri a DX1000-est, de ha nem kell olyan mélyre "látni", akkor a DX1000-es is jó választás, mert tud szelektálni és a tekercs sem vészes.
Gondolom ezt ismered, de hátha nem.
(#) berkesandor válasza DaviS hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
De azért valljuk be, ezek meglehetősen szerény tudású gépek, mind mélységben mind szelektálásban.
(#) DaviS válasza berkesandor hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Hát az igaz, hogy nem veszik fel a versenyt a gyáriakkal, de precízen kivitelezve ezekkel a gépekkel is jó eredményeket lehet elérni. Én a PI gépemmel nagyon meg vagyok elégedve.
(#) Glitter válasza DaviS hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Teljesen igazad van, már említettem, ezt már egyszer megépítettem, csak mechanikailag kicsit hanyag kivitelezés volt a probléma.
Ami mellette szól az az, hogy valójában némi tapasztalatot szereztem hogyan kell használni egy ilyen készüléket ( nem csak leszimulálom egy progival ).
És ami a legfontosabb, már van egy valami irányvonal hogy milyen legyen a következő típus amit megépítek.
Ismerem a 2003-as évkönyvet, onnan is szereztem infókat, sőt, én is kicsit még finomítottam az elméleti kapcsoláson.
(#) kamion hozzászólása Ápr 20, 2012 /
 
hello sziasztok
lenne egy kérdéses hogy egy ilyen fémdetektor nak a tekercseit levenném és cserélném egy 2 tekercses 23 cm átmérő 25 - 30 menetes re akkor milyen mélyre tudna keresni pl egy 1 forintos nagyságú érmét

Bővebben: Link

fej.png
    
(#) berkesandor válasza kamion hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
1-3 cm, de az csak levegőben.
(#) kamion hozzászólása Ápr 20, 2012 /
 
és valahogy nem lehet tuningolni rajta
(#) berkesandor válasza kamion hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
Röviden: nem.
(#) kamion hozzászólása Ápr 20, 2012 /
 
oké kösz a gyor választ
(#) Glitter válasza kamion hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
Eleve primitív áramkör, ezenfelül elhangolódik az egész.
(#) kamion hozzászólása Ápr 20, 2012 /
 
akkarok épiteni egy keresöt azt megtalálta ezt mondom hogy hátha meg uszom azt a sokk "bizbazt" be forasztását
Következő: »»   45 / 270
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem