Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » STK erősítők javítások
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Lapozás: OK   1 / 42
(#) kanocos hozzászólása Jún 14, 2006 /
 
A gondom az hogy van két STK icm. Egy 402-650 és egy 402450. Ha tudtok kérnék egy nyákrajzot (lehetőleg olyat amit kinyomtatok előhívok és kész) és egy beültetési rajzot és hogy milyen tápot adjak rá. Előre is thx.
(#) szabi83 válasza kanocos hozzászólására (») Jún 14, 2006 / 1
 
ez nem
Idézet:
„gond hogy van két STK icd”


az a gond hogy lusta vagy keresni! :yes:
google.hu a barátod
alldatasheet.com ez is a barátod
satöbbi


Jó keresést!
csak ne hogy kész marattot nyákot találj!

minden jót!
(#) kanocos válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 15, 2006 /
 
alldatasheet.comon már kerestem azért nem kell tök hülyének nézni. thx
(#) vmark válasza kanocos hozzászólására (») Jún 16, 2006 /
 
Ezekről a típusokról tényleg nagyon keveset tart a nyet magában. Legalábbis googlén én sem akadtam rá. Ilyen ritkaság lenne ez?
(#) Tom Lord válasza kanocos hozzászólására (») Jún 16, 2006 /
 
Egy kicsit kreatívabban kell keresni!:yes:
A jó öreg Google kapásból 26 találatot adott.
Ne mi nézzük végig. :no:
Valsz. ez lesz a tied:
http://www.datasheet4u.com/html/S/T/K/STK4026_Sanyo.pdf.html

Valószínű a tipusjelzés rossz, ennyire álltalában nem hosszúak.
(#) kanocos válasza Tom Lord hozzászólására (») Jún 16, 2006 /
 
Az ICKre ez van írva. Egy német típusú házimozi végfokai lennének ha minden igaz...csak kicsit meggajdult a cucc. Gondoltam a végfokokat egy új nyákba és újra düböröghet azért ha valaki tud valami pontosat akkor azt megkösszönném. Amúgy kbra hasonlít az ic
(#) pitkin válasza kanocos hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
Nem biztos , hogy az IC-k jók!
(#) _JANI_ válasza kanocos hozzászólására (») Jún 20, 2006 /
 
Én csak ezt találtam! Hátha ez segít valamit...
(#) kanocos válasza _JANI_ hozzászólására (») Jún 21, 2006 /
 
valaki nem tenné meg hogy csinál nekem hozzá egy nyákot sajnos nincs rá időm a nagymamám kell a kórházba vinni 2naponta
(#) luxmanpower válasza (») Jún 27, 2006 /
 
lenne egy kérdésem. Nézegettem Stk adatlapokat. van nekem egy tápom ami +-68V-al rendelkezik.
Abban szeretnék megerősítést kapni hogy pl ez az stk ic stk4048
maximálisan +-87V-ot visel el, és legalább +-60V kell a működéséhez. Vagyis pont jó az én tápomhoz. Jól gondolom?
(#) vicsys válasza luxmanpower hozzászólására (») Jún 27, 2006 /
 
maximum 87V
ajánlott 60V és 8 ohm terhelés!
azért megfelelő bordát tegyél rá....
(#) luxmanpower válasza vicsys hozzászólására (») Jún 27, 2006 /
 
értem. Akkor inkább STk4050-kellene?

STK4050V.pdf
    
(#) szabi83 válasza luxmanpower hozzászólására (») Jún 27, 2006 /
 
inkább, de bazi nagy borda kell rá meg venti se fog ártani asszem..

ha olcsó borda kell 30*11*3 cm-es 1500huf az incompban..

üdv
(#) lujoo86 hozzászólása Okt 19, 2006 /
 
Hy mintmár emlitettem egy STK4132-tipusu végfokom van egy fisher erősitőben. És azt szeretném megkérdezni hog y milyen számozásu végfokkal tudnám kicserélni hogy nagyobb Watt-legyen ? Elöre is kössz a segitséget.
(#) isamisa válasza lujoo86 hozzászólására (») Okt 19, 2006 / 4
 
egy nagyobb végfok nem csak az IC-t jelenti.
És ha kompatibilis lenne egy másik IC bele. akkor is ki kéne cserélni a tápját, trafót, pufferkondikat.

Szal ilyen erövel építhetsz egy ujjat.
(#) Zoliboy hozzászólása Dec 22, 2006 /
 
Hy! Nekem ugyan ilyen végfokom van egy Sharp centrben.
Olyan gondom van hogy a feszültségek mindenhol megvannak és annyi amennyinek lenie kell de nem kapcsol be a szerkezet. A power led világít ugyan de minden hiába mert nem nem kapcsol be.
Kérdésem: tönkremet a végfok vagy esetleg más baja lehet?
Bármilyen tippnet megköszönnék!

(#) Parázs Gábor válasza lujoo86 hozzászólására (») Ápr 21, 2007 /
 
Igazat adok isamisának ha van egy adott X wattos erősítőd akkor abba a gyártó ahoz az X Watra tervezte a tápegységet és te hiába raksz bele nagyobb végfokmudult számotevö teljesitménynövekedést nem tapasztalsz mert a tápegység korlátozni fogja a kimeneti kakaót.Ugyhogy ha egy adott erősítőt akarsz wattra tuningolni akkor azt ritkán uszod meg tápegycség csere nélkül ,de tuning után a hütést is érdemes megnövelni a tuningolás mértékében.Egyre halmozodnak a problémák mert a gyári erősítőkbe nem biztos, hogy van hely a nagyobb tápegységnek és hűtésnek.Végiggondolva a dolgokat már nem is érdemes az adott X kimenő kakaót tuningolni mert már majdnem ott vagy, hogy mindent ki kell cserélni az adott erőlkődőben Pl:Táp,végfokpanel,hütés,doboz hogy elférj benne.
Utoírat:Watra tuningolni egy gyári erősítőt nem igazán éri meg.Biztos vannak kivételek de szerintem ez ritka.
(#) szamóca hozzászólása Aug 31, 2007 /
 
Üdv. mindenkinek! Egy nap arra ébredtem hogy nem műxik az erősítőm. Szétkapva kiderült hogy az egyik STK4044XI kimeneti DC-je -3V. A hiba oka a visszacsatoló ág D1 zárlatos lett. Kicseréltem, és működött is teljes hangerőn, majd egyszer letiltott a védelem. Megint 2,8V DC a kimeneten de most nem a dióda szált el. Kicsréltem az LF356-ot is úgy sem jó, kipróbáltam a passzív visszacsatolással akkor is ugyanaz. Az az érdekes hogyha a C2 csatoló kondit rövidre zárom beáll a DC szint csak a kimenet zajos lessz. Elképzelhető hogy az IC-n belül halt meg valami?
Találkozott már valaki ezzel a problémával? Köszi a segítő válaszokat
(#) ChoozLee hozzászólása Szept 4, 2007 /
 
Még nem építettem STK-s végfokot, de most gondoltam kipróbálom. A 442-110-re esett a választás, 55 V tápfesszel meghajtva. Találtam róla egy gyér információjú adatlapot, az alapján összehoztam egy alapkapcsolást, de igen érdekes dolgot produkál. Amíg a táp be van kapcsolva, meg sem szólal, amint kikapcsolom, elkezd zenélni a kondik kisüléséig. Ha jól tudom, az STK gyakorlatilag csak egy jól felépített AB-s végfok modul, semmi különlegesség nincs benne (mint azt a blokk ábrája is mutatja), ezért nem értem ezt a jelenséget. Találkozott már valaki vele, netán van valami plusz információja a fent nevezett ICről?
(#) qcu válasza ChoozLee hozzászólására (») Szept 4, 2007 /
 
a 12. lábát lehúztad 10k vagy 20k os ellenállással gnd-re?
Tápfeszt hogy adtál neki? esetleg kép róla?
Ilyen gondom ezzel a végfokkal még nem volt bpedig ebből nagyon sokat készítettem.
(#) kanocos hozzászólása Szept 4, 2007 /
 
Én is találkoztam ilyen problémával. Csak ez egy TDA2020as volt...pár próba után elszállt az IC...ezelőtt működött rendesen csak történt egy zárlat. Csere után tapasztaltam ezt a problémát.
(#) ChoozLee válasza qcu hozzászólására (») Szept 4, 2007 /
 
12. láb lehúzva 20k-val. Már gondoltam, hogy kipróbálom kisebb értékekkel, főleg a visszacsatolást. Tápja egy régi BEAG APT100-s végfok +/- 55V-s tápja. Szkóppal néztem, tiszta.
(#) qcu válasza ChoozLee hozzászólására (») Szept 5, 2007 /
 
Tudnál valamit írni a kapcsolásodról?
Ugyan azt építetted mint ami az ic doksijában van?
Fénykép? kapcsrajz?
Egyszer volt nekem is egy hibás stk442-öm de az szólt, csak az eggyik fele tortyogott.
Én +-50v-ról járattam őket.
Ha a doksi szerint építetted akkor jónak kellene lenni, ha Philips leírásokból akkor a bekapcsoláshoz kell egy stabil 5v. Mind a két verzió visszacsatolása jó(Philips-es nyenge magasban)
Kérek képet, kicsit több infót!

(#) ChoozLee válasza qcu hozzászólására (») Szept 5, 2007 /
 
A mellékletben található kapcsolás szerint építettem meg.
(#) qcu válasza ChoozLee hozzászólására (») Szept 5, 2007 /
 
Jó bőbeszédű vagy, a bemeneti gnd és a tápgnd közös? A biast a táp gnd-hez kötötted?
Az előerősítés tápját közvetlen tápra raktad vagy úgy ahogy a leírásban volt, 100 vagy 47 ohm -os ellenálláson keresztűl?

Figyelted hogy a végtranyók tápja pont ellenkező sorrendben van az előerősítő tápjával?
(#) ChoozLee válasza qcu hozzászólására (») Szept 5, 2007 /
 
A földpont azonos, vagy ezt nem szereti? Az előerősítés tápja úgy van, ahogy a leírásban, és a polaritás is helyes mindenhol. Egyébként nem tudok mit írni, a dokumentáció szerint csináltam.
(#) qcu válasza ChoozLee hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
Hát, hogyha dokumentáció szerint, és minden úgy is van akkor új végfok szerintem.
A pdf-es kapcsolás tuti jó, használtam már jópárszór(szebben szól mint amit a philips művelt vele). Sajnos ezekben a végfokokban nincs védelem.
Talán ha játszol a bias lábbal(azzal kapcsolgatják ki és be az előerősítőt), próbáld a 20k ellenálatot nem gnd-re hanem pár voltal feljebb rakni,vagy kissebb ellenállatot a helyére. Más ötletem nincs.
(#) ChoozLee válasza qcu hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
Próbálgattam a bias lábra helyezett ellenállást csökkenteni. Annyival lett jobb a helyzet, hogy már nem csak a kikapcsoláskor szólal meg, de így is torz. Szerintem kénytelen leszek kipróbálni egy másik végfokkal.
(#) qcu válasza ChoozLee hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
Akkor másik végfok, kitartás, tényleg nagyon szépen szólnak ezek az stk-k. A két 100R -t véletlenűl se hagyd ki(preampnak sok a +-55V).

Sok sikert!
(#) ChoozLee válasza qcu hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
Köszönet a segítségért, ha sikerült megoldani, írok.
Következő: »»   1 / 42
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem