Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SL-0006 kézi reflektor
 
Témaindító: rupett, idő: Máj 8, 2012
Lapozás: OK   1 / 1
(#) rupett hozzászólása Máj 2, 2012 /
 
Sziasztok
a következő lenne a gondom:
adott egy SL-0006 -os kézi reflektor amiben van egy
6V 4AH akku és egy ha jól tudom H7-es reflektor izzó
a következő ezzel a gond hogy van még egy párhuzamosan kötött huzal ellenállás benne aminek a száma "5W12RJ" és ezt kb 2 vagy 3 havonta cserélgetni kell mert mindig szétmegy jelenleg is inkább lekötöttem mert egyszerűen túlforrósodik nem tudom mi lehet a probléma , mitől melegszik az ellenállás
Akit tud segítsen

ugyan ez csak egy tippem de nem lehet hogy az akku haldoklik benne azért melegedik az ellenállás ?
(#) Cs.Csaby válasza rupett hozzászólására (») Máj 2, 2012 /
 
Szevasz!

Az ellenállásod teljesítménye 5W, tegyél bele "combosabbat", esetleg 10,15W-osat.

Üdv: Csabi
(#) RobinHood válasza rupett hozzászólására (») Máj 2, 2012 /
 
Hello!

Én személy szerint nem is értem minek van az akkuval párhuzamosan egy ellenállás?!
Ha anélkül is működik akkor én a helyedben vissza se raknám.

Üdv.: Robi
(#) birs válasza rupett hozzászólására (») Máj 2, 2012 /
 
Szia!

Az ellenállás szerintem az akku töltés végett van benne.
(#) Gyimate válasza rupett hozzászólására (») Máj 2, 2012 /
 
Hát ha tényleg párhuzamosan van kötve az akkuval az az ellenállás, akkor elég fura egy konstrukció lehet, elvégre is ok nélkül csak nem raknak bele egy ilyen ellenállást... Amúgy ha számolunk, akkor kijön az, hogy ha 6V-os az akku, azzal van kötve ez az ellenállás, ami a száma alapján 12 ohm 5W-os akkor ennek az áramfelvétele 0,5A ami azt jelenti, hogy 3W-ot kell elfűtenie. Azt esetleg megtudnád mondani, hogy ez az ellenállás direktben rá van kötve az akkura, vagy az izzóval van párhuzamosan kötve, vagy esetleg nem olyan a kapcsolója, hogy állíthatod a fényerősséget? lehet, hogy ez az ellenállás ennek a sönt ellenállása, így láthatatlanban nehéz mit mondani, ha esetleg tudnál pár képet készíteni a belsejéről az sokat segítene.

Üdv gyimate
(#) banti22 válasza rupett hozzászólására (») Máj 2, 2012 /
 
Szia,

A töltés hogyan történik? Mi korlátozza a töltőáramot? Javítottam egyszer hasonló lámpát ott az ellenállás sorba volt kötve az aksival, valamint egy kapcsolós DC csatlakozó leválasztotta az izzót töltésközben.

Nem lehet, hogy a töltőáramot hivatott korlátozni és valamiért el lett kötve?.....
(#) stoky válasza rupett hozzászólására (») Máj 2, 2012 /
 
Üdv!
Az ellenállásnak mindenképpen sorba kell lennie az akkuval, ez korlátozza a töltőáramot. Ha nem így van vagy rosszul nézted vagy gyárilag el van kötve.
A túlmelegedés (töltés közben) lehet a rossz cellahibás akku miatt, de ha az akku mégis jó akkor növelni kell az ellenállás wattértékét.
(#) Cs.Csaby válasza stoky hozzászólására (») Máj 2, 2012 /
 
Át is siklottam a párhuzamos kapcsolás fölött
(#) proba válasza rupett hozzászólására (») Máj 2, 2012 /
 
Az izzó fényereje ,egy töltéssel eltöltött üzemóra nagyjából megmondja jó-e az akkud. Az ellenállás mikor melegszik? Ha töltésnél ,akkor kérdésem a töltő adaptert cserélted? Lehet túl nagy feszültséget ad ,ezért kell neki többet fűteni.Az is előfordulhat ,valaki cserélte ,és elnézte a nagyságrendjét,kisebb kell bele ,az nem melegedne annyira.
Ha kikötötted,és semmi működési rendellenességet nem okoz (???) Akkor valaki rossz helyre tette vissza (szétégett panel nehezen rekonstruálható,marad hogy kitalálod ,hogy lehet értelme. Az akkura /égőre kötött ellenállásnak nem látom értelmét
(#) rupett hozzászólása Máj 2, 2012 /
 
Sziasztok
képeket majd holnap teszek fel
nah most a lényeg hogy tegnap este használtam ezt a lámpát és egyszer csak lekapcsolt
és erre szétszedtem és az ellenállás tűzforró volt nah most gondoltam ezt inkább kikötöm nehogy elfüstöljön vagy valami a terheléstől , ma reggel visszakötöttem és elkezdett azonnal forrósodni a félrekötés szóba sem jöhet mivel egy csokival van a + oldalra kötve és csak az egyik oldalt kötöttem ki.
még megvan a régi ellenállás is (az eredeti)
és természetesen ugyanilyennel pótoltam
mikor lekötöttem az ellenállást akkor megmértem az értékét és 12 ohm volt szóval az szerintem normális mivel "12J " ha jól emlékszem ez 12 ohm-ot jelent,,,,,
holnap teljesen szétszedem és lefényképezem a bekötését

- a fényerőt nem lehet szabályozni :S
-kb 4 éve működik a lámpa hiba nélkül és csak az elmúlt pár hónapban szenvedett az ellenállás maga az akku-ból kijövő negatív oldal meg a kapcsoló közé van bekötve szóval a + oldalhoz ami az izzóhoz megy
ezért párhuzamos a bekötés majd azért az izzót is cserélem hátha az lesz a gond
(#) rupett hozzászólása Máj 3, 2012 /
 
Sziasztok
szétszedtem a lámpát és mellékeltem hozzá a fényképet
nah most ez az ellenállás az akkura van közvetlen párhuzamba kötve.
/DSCI0002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img][/url]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
(#) reloop válasza rupett hozzászólására (») Máj 3, 2012 /
 
Szia! Ez el lett kötözgetve rendesen. A fekete vezetékeknél nem látom ki-kivel van, de megkockáztatom: nem is tölt, nem is világít :no:
Mielőtt Tanult Kollégám rajza szerint rendbe rakod ellenőrizd, hogy a töltő csatlakozóra érkező negatív feszültség az akkumulátor negatív vezetékéhez csatlakozzon!
(#) rupett hozzászólása Máj 3, 2012 /
 
sajnos még ha csak az lenne hogy el van kötve de nincs ez teljesen alap bekötés ugyanis a nagymamának is teljesen ugyanilyen a lámpája és ugyanígy van bekötve ugyanilyen alkatrészekkel eddig tökéletesen ment és csak úgy lekapcsolt itt valami más lesz a gond a kapcsoló kilőve mert az jó a töltőrész is jó kell hogy legyen mert azt is kimértem az akku 6 V körül van
lehet fogom magam és veszek egy ugyanilyen ellenállást meg egy izzót is hátha
(#) reloop válasza rupett hozzászólására (») Máj 3, 2012 /
 
Az új alkatrészek nem oldják meg a problémádat. Az akkuból jövő fekete vezetéknek a másik fekete mellett van a helye. Nézd meg jobban a másik lámpát.
A képed.
(#) rupett hozzászólása Máj 3, 2012 /
 
bocsi nem tudtam hogy nem lehet így kitenni
mivel 2 lámpánál is így van bekötve ezért ne nézz amatőrnek engem ! nem én kötöttem így be csak nem értem mi lehet a hiba
az ellenállás akárhogy is van akkor is párhuzamos nem hiszem hogy véletlenül van így kötve, valami oka csak van neki

nah most kiemeltem az akkut és a töltő áramkör felett van rákötve ez az ellenállás párhuzamosan az akku + felével, ezt eddig így nem lehetett kivenni teljesen mert nem látszódott, valamint a töltőáramkör 3 kivezetése megy fel az izzóhoz
(#) reloop válasza rupett hozzászólására (») Máj 3, 2012 /
 
Erről lenne jó egy rajz, vagy egy fotó.
(#) rupett hozzászólása Máj 3, 2012 /
 
már tettem fel fényképet
amit te alakítottál át a fórumrészre
akkor elmondom mi honnan van kötve nah:
az aksi - oldala bemegy a töltőáramkörbe onnan 2 fele ágazik --> egyik az ellenállásba másik pedig az izzóba

a + ága az aksinak belemegy a kapcsolóba valamint az ellenállásba a kapcsolótól pedig megy az izzóhoz
ennyi az áramkör , ehhez feleslegesnek tartom a rajzot
(#) reloop válasza rupett hozzászólására (») Máj 3, 2012 /
 
A töltő áramkör alatt a csatlakozót érted?
(#) Gyimate válasza rupett hozzászólására (») Máj 3, 2012 /
 
A másik lámpában nem melegszik az ellenállás? Semmi értelme sincs annak a párhuzamosan kötött ellenállásnak... Ha kikötöd ugyan úgy működik a lámpa, fel is tudod tölteni? Esetleg mérj rá az akkura töltés közben, hogy változik-e a feszültsége.
(#) rupett hozzászólása Máj 3, 2012 /
 
Üdv
-igen a töltőáramkör alatt a csatit értem azon összesen 3 kivezetés van az egyik az aksira megy a másik az ellenállásba a harmadik meg az izzóra
reggel felnyomom töltőre és méregetem folyamatosan

- a másik lámpában is lemértem az ellenállást ugyanúgy 10 ohm és ugyanúgy van kötve és nem melegszik
(#) rupett hozzászólása Máj 8, 2012 /
 
tegnap elmentem egy ismerősömhöz aki átnézte a lámpát és teljesen jónak találta (ő egy elektronikai/villanyreszelési tanár ) csak mondta hogy biztos ami biztos cserélgessem ki a dolgokat rajta ha nem drága
most azt csináltam hogy cseréltem az ellenállást valamint az izzót is és rányomtam töltőre, 2 óra múlva leveszem és kiderül müxik -e
(#) rupett hozzászólása Máj 8, 2012 /
 
Sziasztok
Teljes a siker ...
Az ellenállás volt a ludas kicseréltem és feltöltöttem azóta műxik a lámpa .
Azért köszönöm a segítségeteket
Ezt a topicot ki lehet törölni ha már nincs rá szükség
(#) bandras válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 16, 2012 /
 
Szia! Én vettem ennek a "lámpának" egy továbbfejlesztett változatát, amelyben 19db led világít.
Nem használtam túl gyakran, de 2-3 hónap után az akku meghalt benne. Ruppert fotója láttán egyből ráismertem. A töltőcsatlakozó kapcsolós, ha bedugod a töltőt, leválasztja az izzót (nálam a ledeket). De nem ezért írok. Az akku ránézésre 6V, 4Ah, csak jóval könnyebb. Ráírva 4V, 4Ah volt. A gyári töltőáramkör egy szeleptranzisztor, melynek bázisát egy 6,2V zener fogta egy felhúzó ellenállással szemben. Így az akku a megengedhető 2,4 V/cella helyett 2,7 - 2,8V töltést kapott, persze meghalt. A 19 led, (mindegyikkel 47 ohm sorban) párhuzamosan voltak kapcsolva. Átalakítottam: Az akkut kicseréltem 6V, 4Ah-ra. A ledeket ötösével sorbakötöttem, lett egy 4-es sor is. Egy 555-ből és pár alkatrészből építettem egy automata töltőt. Egy 34063-ból egy feszültségnövelőt. Azóta ez a kedvenc lámpám, egy töltéssel 8 óráig világít és még mélykisütés elleni védelme is van.
Üdv
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem