Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Füstgép építése házilag
 
Témaindító: 021, idő: Dec 7, 2005
Lapozás: OK   28 / 40
(#) epyn hozzászólása Jún 30, 2012 /
 
Nos,végülis,kiütöttem a spirált.
Nem kicsit kerekedett ki a szemem a látványtól.
A menetek között vastagon és keményen rá volt égve a maszat,csodás rozsda szinben.
Drótkefével megértem kivakarni a koszból,nagyon igénytelen lehetett az előző gazdija,de a lényeg,hogy most már jó lesz.
Kaptam egy kis olajat(valódi olaj, nem házigány és nem is csapviz),este ki próbálom,előtte még fémtisztára pucolom.
Köszönöm mindenkinek a segitő hozzászólását.
(#) epyn válasza epyn hozzászólására (») Jún 30, 2012 /
 
Sikerült összeraknom és a "first aid" füstfolyadékkal kipróbálva,nagyon jól működik.
Köszönöm a figyelmet,segitséget mégegyszer.
(#) szaky27 válasza epyn hozzászólására (») Jún 30, 2012 /
 
Helló
Érdekelne hogy a kazánba hogyan megy bele a réz cső? Amit kiütöttél arra van feltekerve v. hogyan van?
Meg ilyen kazánt hol lehetne szerezni "jó" áron? V. érdemesebb házilag csinálni egyet?

üdv
(#) epyn válasza szaky27 hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Amit kiütöttem az egy trapéz-menetes szár.Ezen /ebben forr fel a folyadék.
A kazánt,mint alu testet vagy kiöntöd,vagy megveszed betéttel együtt,ebben én segiteni nem tudok.A rézcső hollandival csatlakozik,alapvető viz-gáz szakmai ismeretek.
helló.(ezt de gyűlölöm,szokjatok le róla!)
(#) Noo válasza epyn hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Hello!
Mekkora erő kellett hozzá, hogy kijöjjön a spirál?
Úgy értem meg tudtad oldani otthon mondjuk egy kalapáccsal vagy cégnél préssel? Kellett trükközni valami melegítéssel vagy valamivel?
Gondolkodok hibás használt beszerzésén csak nem tudom mennyire kell rákészülni.
Köszi
(#) epyn válasza Noo hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Helló
Egy 2kg-os kalapács+aludorni és semmi erő...Meglepődtem én is,kár volt elvinnem a munkahelyemre.Azt hittem nehezebb lesz,de egyetlen laza ütéssel kijött.
Most,jelenleg,mivel le lett tisztitva,csúszkál benne a betét,de teljesen jól működik,nem köpköd,nem fröcsög,nem szivárog.
Érdemes megvenni a használtat,de ha lehet minél olcsóbban,lealkudva.Ha nem enged a tulaj,akkor hadd maradjon a nyakán!
(#) jano7901 hozzászólása Júl 23, 2012 /
 
Sziasztok.Egy antari f-80z tipusu füstgépet vettem a minap de nemkaptam hozzá távirányitót mert nemtalálták meg házilag hogy tudnák ehhez ithon barkácsolni eggyet?Tudna ebben segiteni valaki egy rajzal vagy egy pontos leirással?
(#) jano7901 hozzászólása Júl 23, 2012 /
 
Sziasztok.Egy antari f-80z tipusu füstgépet vettem a minap de nemkaptam hozzá távirányitót mert nemtalálták meg házilag hogy tudnák ehhez ithon barkácsolni eggyet?Tudna ebben segiteni valaki egy rajzal vagy egy pontos leirással?
(#) kokozo válasza jano7901 hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Szia remélem ilyen a csatlakozója.
Bővebben: Link
(#) jano7901 válasza kokozo hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
igen ilyen:
(#) kokozo válasza jano7901 hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Akkor innen mennie kell a copyzásnak.
(#) jano7901 válasza kokozo hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
és akkor igy kössem rá egy sima billenö kapcsolóra énis?
(#) jano7901 válasza kokozo hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Köszi szépen a gyors segitséget:)
(#) balint730 hozzászólása Szept 23, 2012 /
 
Hali.
Van egy Antari Fazer II Z300 tipusú füstgépem csak az a baj hogy nincs irányító panelem hozzá. Hol találok kapcsolási rajzot? Mert csinálni szeretnék hozzá. 5tűs din csatlakozója van. Az eredeti irányító panelen 2 potméter és 3 nyomógomb volt. és folyadékot is házilag szeretnék keverni hozzá. Én ugy hallottam h 1egység glicerin olajat és 2egység desztillált vizet kell keverni. Ez tényleg igy van?
Előre is köszönöm a választ.
(#) fénybenjáró hozzászólása Dec 14, 2012 /
 
Üdv mindenkinek.
A kérdés nem mindennapi.
Miként lehetne egy pipát magától füstölésre bírni elektronikusan, úgy hogy az energiaellátást egy pici kis aksi szolgáltatja.
A több megoldás is érdekel.
Amire én gondoltam kicsi fűtőszál és valami anyag ami nem gyullad csak füstöl addig ameddig a fűtőszál fűti.
(#) Noo hozzászólása Dec 16, 2012 /
 
Szia!
Folyadéknak mindenképp a hagyományos füstolajat javasolnám. Fűtőszálnak talán a kocsiban lévő szivargyújtó lenne jó ilyen kis helyre. Belerakni ahova a dohány megy és valami áramkorlátozással megoldani, hogy ne vörösen izzon.
Bár az akksi nem tudom milyen kicsi lenne,
(#) Ricsi123 hozzászólása Jan 4, 2013 /
 
Sziasztok van egy Antari f80 as füstgépem elromlott benne a szivattyú típusa sp-12a 16w nem akart semmi kijönni a könyök csőből így hát szétszedtem tömítések renden tekercs jó, kitakarítottam igaz most már cseppenként adagolja. Szerintetek így már jó?
(#) Noo válasza Ricsi123 hozzászólására (») Jan 5, 2013 /
 
Szerintem ott jobban kellene csordogálni. Ha van akkor a kis golyós visszacsapó is jól működik? Nem szorul?
(#) Ricsi123 hozzászólása Jan 5, 2013 /
 
Az ami a könyökben van? mert az nem szorul
(#) peterseprenyi hozzászólása Jan 5, 2013 / 1
 
Sziasztók!
Én is építek egy füstgépet! Az én felfogásom az,hogy ha egyszer csinálom,akkor az erős legyen! Van eszközöm a fém megmunkáláshoz,szóval azzal nincs probléma,ha valaki szeretné utánam csinálni annak szüksége lesz 1 hegesztőre,sarokcsiszolóra ,és némi vasanyagra is ! a fűtőszál 1200w-os bojler fűtőszál,fúvókát fékcsődarabból csináltam ! a füstfolyadékot egy kávéfőző membránszivattyúja szállítja,a többi elektronikus rész pedig ésszerűen be van kötve,hőkapcsoló,hőbiztosíték, fűtés figyelő lámpa,szivattyú kapcsoló hosszú kebelen,és egy főkapcsol! az egészet egy számítógépházba tettem bele! Csináltam egy gyors rajzot az egészről,ha kész lesz,és igényli valaki,esetleg fényképet is tehetek fel! Kérdésekre szivesen válaszolok! Üdv. Seprenyi Péter

Névtelen.jpg
    
(#) Gafly válasza peterseprenyi hozzászólására (») Jan 5, 2013 / 1
 
Akár cikket is írhatsz róla.
Az utóbbi időben úgyis nagyon kevés van...
(#) peterseprenyi válasza Gafly hozzászólására (») Jan 5, 2013 /
 
Kezdjek egy újat???
(#) peterseprenyi hozzászólása Jan 5, 2013 /
 
Sziasztok!
Van itt a közelben egy kocsma,és szombatonként bulikat tartunk ott! unalmassá vált az,hogy nincs semmi effekt a térben,csak egy lézer gép ami mindig a szemünkbe világít! Hát kitaláltam hogy építek egy füstgépet,mivel a gyári igen drága,ezért itthon dolgokból próbáltam kalkulálni!
Az egész alapja ugyebár a kazán rész! Az én elképzelésem alapján a kazánnak 2 részből kell állnia:1 fűtött belső rész,és egy külső nyomás tartó rész. Én csövekből építettem meg! vettem egy bojler fűtőszálat (1200w) azt felerősítettem egy laposvasra (értelemszerű,3 lyuk,az egyik kissebb) a fűzőszál köré kerestem egy akkora csövet amibe pont belefér,de nem ér hozzá sehol,ezt a csövet köréhegesztettem ,a cső végét lezártam ugyan így! A belső rész ugyebár kész van most a külső rész jön! Azt a laposvasat amire a fűtőszálat erősítem az nagyobbra hagytam,hogy a külső nyomástartó csövet is rá tudjam hegeszteni, a külső cső végét is lezárom egy laposvassal és fúrok rá 1 kis lyukat. (a lyuk a fúvóka szerepét tölti be,én fékcsövet rakok a lyukba,így leszűkítem a kimeneti nyílást,ezzel lehet játszani ) . A külső rész tetejére fúrok egy akkora lyukat,amekkora az a cső lesz,amiből a folyadékunk be fog folyni! vigyázzunk arra,hogy minden szorosan illeszkedjen,menetes legyen,vagy forrasszuk ! ezzel kész is van a kazánunk,erről mellékelek egy általam rajzolt kis ábrát is !
A szivattyúzást egy kávéfőző membránszivattyújával oldottam meg,egy egyszerű kis tartály,hozzá a szívócső,és a kimeneti csövet a kazánhoz rögzítem! figyeljünk arra,hogy a kazánnál 230-250 fok lesz,szóval kell valami átmenet a műanyag cső,és a fémház között! (ezt szintén fékcsővel oldottam meg,amit 3-4x megtekertem spirál alakra,hogy legyen hőveszteség! A membránszivattyú azért fontos,mert az nem engedi vissza a folyadékot még nyomás ellenében sem !
Ezzel a mechanika része kész is van!
Az elektronika részt nem szándékozom nagyon részletezni,a lényeg hogy legyen 1 főkapcsoló,egy hőkapcsoló,célszerű egy fűtést figyelő lámpát is beiktatni ,és persze némi vezeték,ehez szerelhető saruk ,és kábeltoldó csokik !
Én a szivattyúhoz még szereltem egy 5m-es kábelra egy kapcsolót,amivel messzebbről is tudom kapcsolni ,ezt megint igény szerint változtatható !

Névtelen.jpg
    
(#) pjg válasza (») Jan 5, 2013 /
 
Mert nem tudta mi a cikk és mi a téma.
(#) peterseprenyi válasza (») Jan 5, 2013 /
 
Bocsássatok meg,akkor regisztráltam amikor az első hozzászólásom írtam ide ! de cikket is írtam mostmár mnd1....
(#) Szikra Lacika hozzászólása Jan 6, 2013 /
 
Sziasztok. Valakinek nincs ilyen füstgéphez kazánja? Antari Alpha F-80z
(#) Szikra Lacika hozzászólása Jan 6, 2013 /
 
Sziasztok. Valakinek nincs ilyen füstgéphez kazánja? Antari Alpha F-80z
(#) peterseprenyi hozzászólása Jan 6, 2013 /
 
Én a helyedbe csinálnék 1-et! a méreteket leveszed a gépedről,és azt akkorára csinálod amekkorára akarod! akár 1800w-os is lehet !
(#) Szikra Lacika válasza peterseprenyi hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Szia. Nekem ez is elég lenne de a pontos méreteit nem tudom főleg a csigáét nem.
(#) Ricsi123 hozzászólása Jan 6, 2013 /
 
Helló! Antarti f80z füstgépben rejlő szivattyú működését leírná valaki,pl hogy a mozgó dugattyú végén minek aza rúgó ,típusa sp-12a 16w.
A válaszokat és, segítséget előre is köszönöm!
Következő: »»   28 / 40
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem