Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   102 / 216
(#) WaRL0 hozzászólása Júl 25, 2012 /
 
Picit alakítottam a nyákon, vagyis kicseréltem a nyugalmit beálíttó fix ellenálásokat egy trimer-re. De azért áttfuthatna rajta valaki, hogy minden rendben-e van.
Másik dolog, hogy helyettesíthetem e a BC212-t 2N3906-al és a 2N1711-et pedig BC 141-el. Ha jól láttam akkor még a lábkiosztásuk is azonos.

Köszönöm.

JLH.lay
    
(#) reloop válasza WaRL0 hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
A NYÁK-on a visszacsatolásnak miért van két kondenzátora? A nyugalmi áram állító poti az R9 helyén legyen. Így gyakorlatilag hatástalan.
(#) Orbán József válasza WaRL0 hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
A kapcsolás helyességét nem néztem, csak megütötte a szemem - nem először - ez a fajta nyák vezetékezés.
A program nem tud, vagy kézzel nem editálható, hogy a felesleges 90 fokos kanyarokat 45 fokosra lehessen szépíteni? Számomra szebbek az olyan törések a vonalvezetésben, no meg rövidebb a vezetősáv.
Valaha egy szakmai újságon keresztül vettem egy ős nyák tervezőt, az húzta így a csíkot.
Ráadásul meg se mutatta, míg kész nem lett és editálásról szó sem lehetett.
De elindulni megfelelt, kézzel nem tudtam olyat rajzolni, az volt, azt kellett szeretni.
Ma már kicsivel szebb:

P1140560.JPG
    
(#) WaRL0 válasza reloop hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Talán, így már jónak kell lennie. Két kondenzátor a bemeneten van, hogy több kondiból párhuzamossan lehessen a megfelelő értéket kirakni.

JLH.lay
    
(#) Gery78 válasza Orbán József hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Igen ez a szögletes vonalvezetés tényleg nem szép. A Whitefülűek azt mondják, hogy a hangnak jót tesz ha íves az a vezeték. Nagy frekvencián különösképpen szükséges az íves vonalvezetés, mert a sarkoknál alakul ki a reflexió. Még via-val sem szabad megtörni a vezetősávot. Egyébként sok régi nívós erősítőben is ívesen vezették a vonalakat. Akkor még figyeltek erre, de ez valahogy mára kihalt.
(#) Orbán József válasza Gery78 hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Igen, én is láttam ilyet a régi kapcsolásoknál. Azt hiszem, az egyszerűbb kapcsolásoknál megéri a régimódi kézimunka.
(#) reloop válasza WaRL0 hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Nem látok semmi változást, akárhogy vizsgálom
(#) reloop válasza Orbán József hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Szia! Megoldható.
(#) lamalas válasza Gery78 hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Idézet:
„Nagy frekvencián különösképpen szükséges az íves vonalvezetés, mert a sarkoknál alakul ki a reflexió.”

Nagy frekvencian valoban fontos a vonalvezetes (MHz-es ill. magasabb frekitartomanyokban), de hangfrekvencian (20Hz - 20kHz) nem lenyeges ez a dolog. Ha valaki "whitefülű" hallani vél bármi kulonbseget a szogletes es ives vonalvezetes kozott az meg is erdemli, mert az soha nem lesz elegedett semmivel. Az ilyen ember nem zenet hallgat hanem a nem letezo hifis szent grált keresi.

Mas dolgok fontosak NYAK tervezesnel a vonalvezetessel kapcsolatban: pl. a tapvezetekek hogy jutnak el az alkatreszekhez, kialakul-e hurok a NYAKon vagy sem, milyen a foldeles kialakitasa, hany retegu a NYAK, hogy alakitottak ki a hidegitest, stb. stb. Tobbek kozott ezek azok a dolgok amik valoban befolyasoljak a vegso hangminoseget egyeb parametereken keresztul.
(#) reloop válasza WaRL0 hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Másik kondenzátorra gondoltam.
(#) WaRL0 válasza reloop hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Bocsánat véletlen rosszat töltöttem fel. De látom, hogy már kijavítottad nekem Hidd el hogy fogalmam nincs, hogy mire van az a kondér. Ezt meg kéne kérdezni keszeg01-től, tőlle van a nyákterv.
(#) Orbán József válasza lamalas hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Akkor csak simán szebb a szemnek a letört, vagy íves nyákrajz,
mint a kikönyöklős, "gondozásmentes" szegletes.
Minek szindarabozni utólag vele, megteremté a gép a tökéletest.
Remélem a hegedű is csak a szépérzékünk miatt nem rücskös téglatest...
(#) meszi válasza lamalas hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Tökéletesen igazad van!
Még a több százezres hálózati kábelt hagytad ki...
(#) keszeg01 hozzászólása Júl 26, 2012 /
 
Jó napot .
Azt a kondit itt ajánlják:
http://www.diyaudio.com/forums/solid-state/3075-jlh-10-watt-class-a...5.html
1 mf -os és a fölső kondi mellé is de azt kifelejtem.
(#) Orbán József válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 26, 2012 / 1
 
[OFF] Igen, vannak még hasonló axiómáim, ami első hallásra nevetséges, azonban mély mondanivalót rejtenek, pl.
A sas nagyon magasan száll az égen, de ez a mocsári teknősbékát q..ára nem érdekli.
Bizony, bizony...
(#) lamalas válasza Orbán József hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
... bizony, bizony el lehet poenkodni meg axiomazgatni, csak ezek az iromanyok nem adnak hasznos segitseget azoknak akik JLH erositot szeretnenek epiteni.
(#) Orbán József válasza lamalas hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
[OFF]Ok, megsirattam az információéhes szibarita technokratákat, mea culpa.
Akinek nincs humorérzéke, az egyéb galádságokra is képes - jeligére.
(#) keszeg01 válasza WaRL0 hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Én óva intelek a trimer állandó benhagyásától mivel melegszik és így nem tudni meddig bírja !
(#) WaRL0 válasza keszeg01 hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Pedig sokan megépítették már trimerel és nem olvastam eddig, hogy valami gond adódott volna belőlle. Meg szerintem pontossabban be lehet lőni a 2oldal nyugalmiát trimerrel mind fix ellenállásal. De lehet hogy aztán maradok a fix ellenálásnál.
(#) Orbán József válasza WaRL0 hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Én helitrimmet raktam, de ki fogom váltani, főleg a felsőt, illetve csak azt.
Azt hiszem egészségesebb pár ellenállásból belőni.
Nem is a teljes szakadástól tartok, inkább a későbbi pontatlanságától, a nyugalmi vándorlásától.
Bár, amit nem mérünk időnként, az nincs is...
A régi BEAG erősítőkbe huzaltrimmerek jártak, bizonyára oka volt annak is.
(#) Orbán József válasza Orbán József hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Ajvé, van egy komolytalan, sorvégi smile az iménti hsz-ben. Kérem oda behelyettesíteni R=U/I, de a Kirchoff csomóponti törvényről lehetne szó, természetesen.
(#) reloop válasza WaRL0 hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Szia! A trimmeren számításaim szerint 0,2W disszipál, ez viszonylag állandó bármely helyesen megválasztott táp/nyugalmi-áram esetén. Leginkább az alkalmazott végtranzisztorok áramerősítési tényezője térítheti el ettől.

Ha már méretezésnél tartunk, megvitatásra bocsájtanék néhány általam felállított összefüggést. Legyen:

Disszipációs teljesítmény -> Pd
Tápfeszültség -> Ut
Nyugalmi áram -> Iq
Hangsugárzó impedancia -> Zh

A megállapításom: Ut=2,8*Iq*Zh, ezekkel az értékekkel tudjuk az erősítőnket optimálisan üzemeltetni.
Az összefüggést bevezethetjük a Pd=Ut*Iq képletbe: Pd=(Ut^2)/(2,8*Zh)

Ha a fenti négy változóból kettőt ismerünk, a másik kettő kiszámítható, viszonylag jó közelítéssel.
JHL építők akkor találkoznak ezzel a kérdéssel ha adott a hangsugárzójuk, és a transzformátor terhelhetősége vagy a rendelkezésre álló hűtőborda korlátot szab.

A példa kedvéért vegyünk egy 1,6K/W hűtőbordát és engedjünk meg 25W disszipációt. A hangsugárzó legyen 4 ohm-os mint WaRL0 kollégáé. A fenti képletből: Ut=(2,8*Pd*Zh)^0,5=16,7V
Iq=Ut/(2,8*Zh)=1,5A
Ha nem jól látom, kérlek helyesbítsétek!
(#) WaRL0 hozzászólása Júl 26, 2012 /
 
Nyak keszitos topikba tettem fel egy kerdes, csak valaszt egyenlore nem kaptam. Nem akarok surgetni senkit se, de nem sokaig leszek nyomtatokozelben.
(#) reloop válasza WaRL0 hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Linkeld be a kérdésed. Két nyákkészítős témát is figyelek, de egyikben sem látom.
(#) keszeg01 válasza WaRL0 hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Vasaláshoz nem kell tükrözni csak nyomtatni és kész .
(#) WaRL0 válasza keszeg01 hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Köszönöm. Es ha sprint be tervezek nyakot, akkor azt se kell tükröznöm?
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Megtaláltam, oda írtam a választ is.
(#) bereczk.jans hozzászólása Júl 27, 2012 /
 
Szeretném megkérdezni tőletek találkozott -e már valaki a JLH oldalakon látható Nelson-Jones 10W-s "A" osztályú kapcsolásával? lhttp://www.tcaas.btinternet.co.uk/nj10w.pdf
(#) WaRL0 hozzászólása Júl 27, 2012 /
 
Na haladtam egy picit.
(#) WaRL0 hozzászólása Júl 28, 2012 /
 
Kár, hogy 5 képből, csak 1-et töltött fel.
Következő: »»   102 / 216
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem