Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Phonic keverő javítás
Lapozás: OK   1 / 2
(#) naagy hozzászólása Ápr 3, 2011 /
 
Tisztelt fórumozók!
A fent leírt típusú keverőpult javításához szeretnék segítséget kérni.A hibajelenség a következő:semelyik funkció sem működik,folyamatosan világít a kivezérlés két peak lede, a csatornák solo ledjei is folyamatosan világítanak a solo kapcs. állásától függetlenül.Nem üzem közben romlott el,az egyik bulit megcsinálta a következőn pedig már nem működött. Ötleteket esetleg kapcs. rajzot szeretnék kérni.

Nagy Dani

Phonic.jpg
    
(#) lorylaci válasza naagy hozzászólására (») Ápr 3, 2011 / 4
 
A legelső lenne a tápegység ellenörzése. Egy multiméterrel nézd meg a tápból kijövő dugó tüskéit, ügyelve arra, hogy ne zárj rövidre semmit.
Utána jöhet a szétszedés és végigkövetés kapcsolás alapján.
(#) klemo86 válasza naagy hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Ez valami hibaüzenet lesz, csak tudni kéne, mit jelent… Nem találtam róla semmi értelmeset…
(#) naagy válasza lorylaci hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Köszönöm a javaslatokat, egyenlőre ott tartok, hogy a táp panelon +,-15V-nak a - fele hiányzik. Valószínűleg egy stab. ic adta meg magát (AN7915T), de még nem volt időm kicserélni. Holnap majd folytatom
(#) naagy válasza naagy hozzászólására (») Ápr 6, 2011 /
 
Kicseréltem a stab.ic-t és megjött a -15V is. Azóta vígan működik. Köszönöm a segítséget!
Dani
(#) speed008 hozzászólása Júl 27, 2012 /
 
Üdvözletem!

Segítségeteket kérném a következő problémámban! Van egy Phonic MM122 típusú keverőpultom. A problémám az lenne, hogy a mikrofon csatornák (mind a 4 csatornán) hangerő növelésekor furcsa "utóhang" van. Ez számomra nagyon zavaró néha, mert a keverő egy rádióadónak segít be alkalmanként.
A zavart feltöltöttem próba.mp3 néven. Sajnos nagyon meg kellett emelnem a hangerőt, hogy egyértelműen előjöjjön.
A mikrofon "megütögetése" után furcsa szignal hallatszik, ha a Master potméter fel van tolva, de, ha lehúzom, ilyen probléma nem áll fent. A teszteket a fejhallgató kimenetén csináltam, mert az külön van szabályozva (a master előtt csatolták ki szerintem)

A tápegységét már zaklatták. Feltettem egy képet arról is. Egy TIP41 Ic-t raktak bele. Ezt miért alakították így át?

Az elkokat ellenőriztem és jónak bizonyultak. Végigmértem ESR mérővel az összeset a keverőpultban.

Minden ötletel elfogadok, mert szükségem lenne erre a pultra.

Üdv.Speed008
(#) pucuka válasza speed008 hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Olyan, mintha valami mikrofóniás lenne. Az alkatrészek kocogtatásával keresd meg a hibát.
(#) speed008 válasza pucuka hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
A kocogtatáskor pontosan mit kellene tapasztalnom? Illetve milyen alkatrészekre összpontosítsak?
(#) pucuka válasza speed008 hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Erre a bizonyos utánzengő hangra. De ha hallod a kocogtatást a hangszóróban, már ott a hiba. Minden alkatrészt, forrasztást kocogtass meg, sokszor a leghihetetlenebb hely lesz a bűnös. Én a csavarhúzó nyelével szoktam.
(#) speed008 válasza pucuka hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
De szerinted hol keressem a panelon? A vége fele lesz a hiba elméletem szerint.
(#) pucuka válasza speed008 hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Semmi elmélet, semmi okoskodás. Szépen sorba módszeresen minden alkatrészt. A potikat leginkább, de más hihetelen alkatrész is lehet.
(#) speed008 válasza pucuka hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Igen is!
Amint lesz időm megpróbálom, aztán fülelek.
(#) speed008 válasza pucuka hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Akkor szedjem ki az összes panelt, kapcsoljam be a keverőpultot.
Feltoljam a mikrofon potijait? A mastert fölnyomom, mert kell, hogy halljam a problémát.
És várjam, hogy a kopogás megérkezzen a hangfalhoz vagy használhatom a fejhallgatómat?
Jól értettem?
(#) pucuka válasza speed008 hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Szerintem inkább fejhallgatóval. A kopogtatást úgyis meghallod. Csak annyira cincáld szét, amennyire feltétlen szükséges.
(#) speed008 válasza pucuka hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
A cincálást én is így gondoltam, mert elég bonyolult belseje van a kicsikének. Akkor próbálom fejhallgatóval.
(#) speed008 válasza speed008 hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
A forrasz oldalt végig zengetem, de semmi. Akkor végigkocogtatom az alkatrészeket is. Mellékletben a kocoktatandó anyagok

IMG_4884.jpg
    
(#) pucuka válasza speed008 hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Van még ötletem, az is lehet, hogy a bemenetre adott lökésszerű nagy jel, (mikrofon kocogtatás, fújás) torzítást okoz valamelyik fokozatban. Mi ezt anno a 33 erőteljes bemondásával vizsgáltuk. Ezt csak szkóppal lehetne vizsgálni.
(#) speed008 válasza pucuka hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Ez valószínűbb lehet, mert csak mikrofonnál fordul elő ahol ugrál a jelszint.Szkópoms sajnos nincsen. A végigütögetést próbállom véghezvinni, hátha van valami változás.
(#) pucuka válasza speed008 hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Lehet, hogy együtt lehet élni vele, ha csak a teljesen feltolt potiknál jelentkezik. A master úgyis csak max 2/3 ig lehet feltolva, mert mindíg kell tartalék, és ha adót hajtasz róla, akkor meg különösen kritikus a max kimenőszint. Ha rendesen beszintezed, a névleges lökethez, akkor is jelentkezik?
(#) speed008 válasza speed008 hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
A gaint poti mellet van egy picos kondenzátor. Amikor rácsapok kivezérlésjelző felugrik 0 környékére. De a többi csatornánál is van hasonló jelenség. Lehet ez a probléma forrása?
(#) speed008 válasza pucuka hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Van amikor elviselhetetlen szintig jelentkezik. bár én fejhalgatóval dolgozom, ami ugyebár nagyon érzékeny szerkezet.
Az a gond, hogy néha kell a tartaléka, mert az alanyok nem mindig képessek a mikrofonba beszélni, és ezt kompenzálni kell. Pont ezért szeretném megcsinálni.
(#) pucuka válasza speed008 hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Akkor biztos van valahol kontakthiba, ha erőteljes mechanikai ráhatás jelentkezik, akár a kivezérlésmérőben is. Ezt biztos meg kell keresni, okozhatja ez is a jelenséget. Szerezz be egy -60 nevű fagyasztó sprayt, és ezzel lefújogatva lehűtögetve tudsz kontakt hibát keresgélni. A toló potikat megnem árt néha speciális, erre a célra alkalmas grafitos kenő tisztító spray -el kezelni.
(#) speed008 válasza pucuka hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
A potikat rendben tartom, mert a recsegő poti adásban nem szerencsés.
Az alkatrészeket újra forrasztom, hátha megoldódik a probléma, de sajnos csak alulról férek hozzájuk.
Amikor hozzáérek a kondihoz, hallani, ahogyan a csavarhúzó hozzáér. Ez kontakt hiba lehet?
(#) pucuka válasza speed008 hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Van rá esély, mindenesetre nem árt kicserélni. Sajnos a kondik tudnak mirákulum dolgokat csinálni.
Recsegő poti sohasem szerencsés, olyan mint az ács csorba baltája.
(#) speed008 válasza pucuka hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Engem csak az zavar az egészbe, hogy csak feltolt master nál jelentkezik, ez meg az elején nem produkálja.
Lehet, hogy inkáb túlvezérlődik valami a jelhiánytól, és ezért van az egész galiba.
(#) pucuka válasza speed008 hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Kifejezetten csak a mastertől van, akkor is ha a csatornákat lehúzod? Mert akkor gerjedés féle lehet, és a kimeneti erősítő körül kellene körülnézned. Ehhez már igen jó lenne egy szkóp. Jelhiánytól nem tud túlvezérlődni, de mondjuk egy rosszul kompenzált erősítő (aminél a kompenzáló elemek meghibásodtak), tud ilyet.
(#) speed008 válasza pucuka hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Igen. Kifejezetten a Master től van gond. Lehúzott master potival nem jelentkezik ez a zavar, még túlvezérelve sem. De amint megmozdul a master, vége a dalnak és csinálja a zajocskát. A tesztelés Fejhallgató kimeneten történt, mert az lehúzva is aktív.
(#) pucuka válasza speed008 hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Akkor meg van a hiba helye, a végerősítő(k) körül nézz szét.
(#) speed008 válasza pucuka hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
És azt honnan tudhatom melyik alkatrész? És melyik panelon helyezkedik el?
(#) pucuka válasza speed008 hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
A master poti közvetlen közelében, és a kimeneti csatlakozótól visszavezetve.
Ha jól látom a két master poti mellett van két két fekete tok. Az lesz az, és körülötte a "tartozékok".
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem