Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Chip tuning
 
Témaindító: rwtop, idő: Máj 6, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 8
(#) GeryMix hozzászólása Feb 6, 2012 /
 
Sziasztok! Valaki nem tudna nekem is segíteni? PUG 307 HDI 110LE. Chippelni szeretném, a gyári tartalmat már kiolvastam, csak kellene egy garantáltan jól megírt tuning fájl amit valaki belerakna nekem a gyári dump-omba. EDC15 vezérlőről van szó. Elsősorban fogyasztáscsökkentés lenne a lényeg, de a plusz LE sem hátrány. Valaki segítene nekem?
(#) mobi hozzászólása Feb 19, 2012 /
 
sziasztok!

érdeklődnék hogy suzuki swift 2005 évjáratú m13a motorkódos 1.3 benzines autóhoz chiptunongotl ehet -e ha igen mivel lehet és milyen tipusu vezérlö vaan benne edcxxx

segítséget köszönöm előre is
(#) szakisoft válasza GeryMix hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Ezzel több gond is van. Először is mások sok tízezret fizetnek az ilyen tartalmakért, tehát nem fogják osztogatni. Aki meg ebből él, pláne kiröhög.
A másik bibi a fogyasztáscsökkentés. Amit kér a motor, azt meg kell neki adni, különben nem fog menni sehova. Van az a határ ami alá nem lehet lemenni és a gyári programok erre vannak optimalizálva. A teljesítmény növelése jóval egyszerűbb, persze ha erősebb a gép, akár kevesebbel is beéri, de ez nem törvényszerű.
Ha elküldöd a tartalmadat és a motorvezérlő pontos számát ami 281...... kezdődik, megnézem mit tehetek. Van jópár tartalmam, lehet hogy van közte ami jó neked.
(#) GeryMix válasza szakisoft hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm a felajánlást! Hétvégén kikapom az ecu-t és leírom a számát. Akkor küldöm a dumpot is. Arra az emailre küldhetem ami az adatlapodon van?

Üdv: Gery
(#) szakisoft válasza GeryMix hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Nem tudom mivel töltötted le, de pld a galletto ezzel az infóval kezdi az ecu adatait. Igen erre a címre jöhet.
(#) mobi hozzászólása Feb 21, 2012 /
 
sziasztok!

érdeklődnék hogy suzuki swift 2005 évjáratú m13a motorkódos 1.3 benzines autóhoz chiptunongotl ehet -e ha igen mivel lehet és milyen tipusu vezérlö vaan benne edcxxx

segítséget köszönöm előre is
(#) GeryMix hozzászólása Márc 1, 2012 /
 
Sziasztok! Egy 99-es A6 2.5 tdi 150LE autómata verda ecuját kellene kiolvasnom. Rádugom a diag csatira a galettot (1260) kiválasztom a progiban a típust, rányomok az olvasásra ráadom a gyújtást és nem történik semmi, viszont a progi egy idő után kifagy. Az ECU benne Bosch (0281001833). Lehet hogy nem lehet OBD-n olvasni/írni? Akkor hogyan lehet?

Üdv: GeryMix
(#) molnarp válasza GeryMix hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Mennie kéne,de ha sorosan nem megy, akkor ki kell forrasztani. 27C010 PLCC van benne elvileg. Forró levegő, PLCC adapter és Willem kell hozzá.
Műszerfal biztosítékját kivetted?
Akkufesz rendben?
Boot pin nem kéne hozzá véletlenül?!
(#) GeryMix válasza molnarp hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Nem tudom, azért kérdeztem. Sehol a neten nem találni egy rohadt használati utasítást galettohoz. A biztit nem vettem ki, mert nem is tudtam, hogy ki kell venni. Hogy kell-e boot pin vagy nem honnan lehet kideríteni?

Üdv: GeryMix
(#) molnarp válasza GeryMix hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Mikor rámész az olvasásra, nem írja ki előtte, hogy szedd ki a biztit, vagy tedd testre vmelyik lábat?
Pontosan melyik vezérlő típussal próbálod kiolvasni?
ECU adatok rendbe megjelennek?
(#) molnarp hozzászólása Márc 1, 2012 /
 
Meg kéne nézned milyen chip van benne.
Szerintem 27c010, akkor viszont se írni, se olvasni nem fogod sorosan.
Ha kell segítség ebben, akkor privátba írj rám.
Üdv
(#) molnarp hozzászólása Máj 2, 2012 /
 
Valaki jártas EEC-V motorvezérlő programozásba?
Van ez a J3-as programozó adapter, csak hát elég drága, de ha tudnám milyen ez az eeprom, akkor talán willemmel is meg tudnám oldani...
(#) tdi1 hozzászólása Máj 18, 2012 /
 
Sziasztok

Kezdő vagyok a témában ezért fordulok hozzátok.
ECU tartalmat szeretnék kiolvasni ehhez szeretnék olvasó-iró készüléket venni.
amiket eddig találtam
galetto 1260
kwp2000plus
bdm100
ezek közül vajon melyik kellhet nekem?
(opel x17dtl-be szeretnék eco-tuningot)
Illetve még egy kérdés
úgy tudom létezik egy német oldal, ahova el lehet küldeni a kiolvasott ECU tartalmat és visszaküldik az "okosított" tartalmat. Ezt nem tudja véletlenül valaki?

Előre is köszönöm a segítséget.
(#) deda6 hozzászólása Máj 19, 2012 /
 
Sziasztok okosok!
Kérlek segítsetek ha tudtok!
BDM 100-al szeretnék olvasni Marelli MJD602 ecu-t csak nekem nincs meg adapterek hozzá és kellene tudnom hogy ecu 12 polusu bdm portján mire mit kössek.ha valaki tudna egy rajzot csinálni marelli adapterröl hogy melyik melyikkel megy szembe azt nagyon megköszönöm.
üdv Devi
(#) lalee hozzászólása Jún 3, 2012 /
 
Hello.

Galletto 1260al-al chippeltem egy ecu-t és a galletto programba ecu adatnál "-----------------"és újra írásnál ezt írja ki "Seed key... errore SK1".

Van valakinek valami ötlete hogy lehetne a régit visszaírni?
(#) molnarp válasza lalee hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Milyen vezérlő?
Vedd le az akksit 1 percre, próbáld úgy.
(#) lalee hozzászólása Jún 3, 2012 /
 
Egész este le volt véve a saru róla reggel ugyanaz a hiba.Delco motorvezérlő
(#) molnarp válasza lalee hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Delco melyik?
(#) molnarp válasza lalee hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Ha nem megy sehogy, akkor keress meg PÜ-be, én meg tudom javítani.
(#) kacsa1 hozzászólása Júl 11, 2012 /
 
Sziasztok!Tudna valaki tippet adni,hogy 1.6-os benzines golfból /BGU/ mivel lehet kiolvasni,és visszatölteni a tartalmat?Az eredetit szeretném visszatölteni,mert a "javitottal"sokkal rosszabb lett az autó,viszont a "mester"azóta elérhetetlen
(#) molnarp válasza kacsa1 hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Igen, ez a tipikus sufni tuning.
Motorkód, évjárat, ECU szám?
(#) kacsa1 válasza molnarp hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
2005-ös vw golf,1.6 benzines BGU motorkód.Az ECU számra mire gondoltál?Cikszám?
(#) Attix70 hozzászólása Júl 30, 2012 /
 
Sziasztok. Ma jött meg a távolkeletről a Galletto 1260. Autóm B Vectra dti amiből az eszköz nem tud tartalmat kiolvasni csak írni. Honnan lehetne az orig tartalmat megszerezni ( nehogy elbaltázás után használhatatlan legyen az autó )? Azt hiszem ezek az adatok kellenek hozzá : 0281001633KJ1MS310 ( ezt ki tudta olvasni az eszköz ).
A segítséget előre is köszönöm.
(#) GeryMix válasza Attix70 hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Tőlem...
(#) Attix70 válasza GeryMix hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Köszönöm szépen . Sokat segítettél .
Üdv, Atti
(#) GeryMix válasza Attix70 hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Szivesen!
(#) Turbina33 hozzászólása Aug 4, 2012 /
 
Sziasztok!
Küldött nekem az öcsém kanadából egy ELM327-es illesztőt,amit szeretnék neki illendően megköszönni.Szeretné az autóját kicsit tuningolni,csak nem tudja,hogy mivel lehetne.Kinéztem neki a Galetto-t,csak azt nem tudom,hogy ez jó lenne-e neki.Az autó egy Chrysler Conncorde 1999 V6 3,5 Mitsu motoros.
(#) GeryMix válasza Turbina33 hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Sajnos nem jó hozzá.
(#) Attix70 válasza GeryMix hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Beírtam az általad adott file-t és megváltoztatta az ECU-ban tárolt alvázszámot. Hogyan kellene visszaírnom ?
(#) jagger3 válasza (Felhasználó 2863) hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Ne így tedd.
Egy tokban a 27c512 eprom legfelső címbitjét kell tápra illetve földre kapcsolni.
Az eredeti kapcsolásban a 27c256 lába (1) a programozó feszültség, a nyákon le kell vágni (ha belül van akkor ki kell égetni, brutál de így szép a megoldás) majd az 1 es lábat tápra húzni 3K3-al. a kapcsolót pedig az (1) es láb és a föld közé kell bekötni.
Az eredeti tartalmat égetni 8000h..ffffh ig, a tuningot 0..7fff tartományba, így nem kell semmi baszkódás, emelet stb.
Ha plcc eprom van a kütyüben , a megoldás ugyanez, értelemszerűen.
Következő: »»   6 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem