Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1753 / 3947
(#) teddysnow válasza proli007 hozzászólására (») Aug 5, 2012 /
 
Köszi. Igen, ezt a sorba kötőst kipróbáltam, de valahogy nem hozta a várt eredményt.
(#) SKY válasza proli007 hozzászólására (») Aug 5, 2012 /
 
Hello!
Kösz a választ. Tudom, hogy bemenet, de nem volt valószínű hogy arra vonatkozzon... cmosnál 10mA?
VFD csövet hajtanék vele, de ebből az adatlapból nem sokat tudtam meg... mérésem szerint 1mA max szegmensenként megfelelne, az ic adatlapja kb. 2mA minimumot biztosít, akkor ez meg is felelne.
Megoldható ezzel az icvel, hogy Vdd és Vee közötti fesz (kb. 30V) kerüljön egy szegmensre és a kikapcsolt szegmens Vee-re kerüljön?
Csak ez az idődiagram van az adatlapban.
(#) Gezaba hozzászólása Aug 5, 2012 /
 
LM22679TJE-5.0/NOPB
mit jelent a nopb?
(#) polonkaig válasza Gezaba hozzászólására (») Aug 5, 2012 /
 
Szia! NOPB = PB free = ólommentes.
(#) tras hozzászólása Aug 5, 2012 /
 
Hy ha innen rendelek egy ilyen grafikus lcd kijelzőt akkor egy kamera képét rá lehetne kötni?

http://www.tme.eu/hu/katalog/lcd-kijelzok_100136/#id_category=11228...page=1
(#) tras válasza tras hozzászólására (») Aug 5, 2012 /
 
Illetve tft vagy bármilyen más kijelző!
(#) Gezaba válasza polonkaig hozzászólására (») Aug 5, 2012 /
 
köszi.
(#) Gezaba válasza tras hozzászólására (») Aug 5, 2012 /
 
Közvetlenül biztos nem.
Valami átalakító tuti kellene hozza. Az sem mind1 ,hogy milyen kamera. Analóg, digitálist? Pontos típus. Mindent meg lehet oldani csak idő, pénz és elhatározás kérdése.
De sokkal olcsóbban és gyorsabban megvan ha veszel valami media lejátszót aminek van olyan bemenete amilyen kimenet van a kamerádon.
(#) fobq hozzászólása Aug 6, 2012 /
 
Sziasztok,
Az itt látható kapcsolási rajzzal van problémám. Még nem használtam műveleti erősítőt, nem tudom a rajz alapján, melyik lábhoz mit kell kötni - 5 vezeték, 8 láb. A képen az erősítő lábkiosztása látható. A VCC+/- a tápfeszültség, és a többi?
(#) kadarist válasza fobq hozzászólására (») Aug 6, 2012 / 1
 
Szia!
A te mellékelt rajzodon egy kettős műveleti erősítő bekötése van. A rajzodhoz nem ilyen kell, hanem sima, egy erősítőt tartalmazó tok. Egy LM741-es teljesen jó lenne erre a célra. Az offset lábakat nem kell figyelembe venni. De azért kár, hogy nincs tápfeszültség adat a rajzhoz. Így eléggé vakon kell dolgozni.
(#) fobq válasza kadarist hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
Igen, kettős, a listában is ezt adták meg, illetve fent írja, hogy helyettesíthető bármilyen 8 lábas kettős opamppal. Miért kellhet mégis kettős? Egyébként már szombaton írtam nekik is, remélem válaszolnak. A tápról valamelyik commentben olvastam, hogy max 36 V legyen, ő két 12V-os akksival csinálta.
(#) tasligep hozzászólása Aug 6, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy rádió hangerő szabályozó potmétere erre szeretnék 2 nyomógombot rákötni, ami az egyik halkítja a másik hangosítja a rádiót, hogyan kell ezt megcsinálni hogy együtt működjön a kettő?potmétert helyettesíteni 2 nyomógombbal, hogy egyszerre működjön mind2?
(#) zolika60 válasza tasligep hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
Valami ilyesmivel megoldható.Bővebben: Link De ez nem egy kezdőknek való feladat.
(#) tasligep válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
köszönöm
(#) tasligep válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
esetleg rajz lenne róla?
(#) vicsys válasza tasligep hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
Az egyszerre működjön, nem biztos, hogy jó ötlet. Ha külön elhelyezel egy kiegészítő nyomógombos áramkört, belefuthatsz abba a csapdába, hogy a poti 0-ra van tekerve, te meg állítgatnád a nyomógombokkal. Lehet, hogy érdemesebb lenne a meglévő potidat egy motorosra cserélni és akkor már gombokkal is könnyebb lenne vezérelni...
(#) proli007 válasza teddysnow hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
Hello!
"valahogy nem hozta a várt eredményt"
Nem igazán szeretem ezeket az "egy bites" információkat..
üdv! proli007
(#) proli007 válasza SKY hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
Hello!
Az nem zavar téged, hogy az LCD vezérlése teljesen más, mint egy VDF-é? Nem biztos, hogy a Forma1 versenyhez elég, ha a Trabantot "jól teletankolod"..
üdv! proli007
(#) tasligep válasza vicsys hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
ez a poti ami a rádióba van a végtelenségig lehet jobbra balra tekerni ,0-ára csak akkor lehet levenni a hangerejét ha be van kapcsolva, tehát ezzel megoldható?
(#) zolika60 válasza tasligep hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
Az valószínűleg nem poti, hanem encoder. Ebben az esetben benne van az elektronika is, csak át kell alakítani gombosra. A készüléked rajza kéne hozzá.
(#) amairiol hozzászólása Aug 6, 2012 /
 
Hali!

Az egyik kezdő kapcsolásról lenne egy kérdésem. A kapcsolásban egy LED égő villog, egy integrált áramkörben NE555-ös IC-vel működtetve. A linket itt találjátok. A kérdésem az lenne hogy a benne szereplő ellenállások értékeit (500R, 15K) KOhm-ba kell érteni ha a "K" van mögötte és ha csak "R" van mögötte akkor sima Ohm?
(#) kamaro hozzászólása Aug 6, 2012 /
 
Sziasztok! Most láttam egy videót egy elektromos légycsapóról, és feltűnt hogy nagyon egyszerű a kapcsolás. Egy tranzisztort meg vagy két ellenállást láttam a primer körben. Rajzolna nekem erről valaki egy móriczka rajzot? Tudom hogy nem drága, de mivel van itthon alkatrész egyszerűbb összedobni...
(#) Csupasz válasza amairiol hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
Igen.
(#) zolika60 válasza kamaro hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
Itt találsz rajzokat: Bővebben: Link Meg itt:Bővebben: Link
(#) kadarist válasza fobq hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
Én a listában nem látok kettős opamp-ra való utalást.
(#) kuka88 hozzászólása Aug 6, 2012 /
 
Sziasztok,
Építettem egy erősítőt viszont voltak vele gondok és egy ismerősöm javasolta hogy tegyek be a egy kontroll izzót.
Nem egészen világos hogy hova/hogyan kellene tenni és hogyan véd?
Bővebben: Link <--- Ezt építettem.
Köszönöm
(#) kadarist válasza kuka88 hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
Szia!
A tápfeszültségágakba kösd be sorosan azért, hogy az áramkör élesztési időszaka alatt megvédje a túláramtól az IC-t, ha valamilyen elkötés vagy egyéb alkatrészprobléma lenne. Amikor üzemszerűen használod az erősítőt, akkor már nem kell az izzó
(#) ferii válasza (») Aug 6, 2012 /
 
az elv az csalás igen
de a megvalósitást nem irtam le mert én se tudom
de ha simán összekötód a két fázist ugyse történik semmi más fifikák wannak . csak ugy magától senkinek nem fog menni ez a módszer elhiheted
(#) kuka88 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
Köszönöm,
Ez az izzó Milyen legyen? A tápfeszültség 2*24V és ezt egy 150VA-es trafóról kapja.
(#) pucuka válasza tasligep hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
Abban nem csak egy rotary enkóder van, hanem mögötte egy mikrovezérlő is, és beavatkozó szervként a digitális potméter, amit zolika60 linkelt. Az áramkör maga nem túl bonyolult, de a mikrovezérlő programjának megírása elég kunsztos.
Következő: »»   1753 / 3947
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem