Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Egyenirányító
 
Témaindító: zoly15, idő: Ápr 19, 2007
Lapozás: OK   7 / 8
(#) kadarist válasza -Thomson- hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Ez egy középcsapolásos trafóhoz való egyenirányító. "b" rajz
(#) -Thomson- válasza kadarist hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
ahan, most már értem köszönöm!
(#) varika hozzászólása Júl 24, 2012 /
 
Sziasztok! Az lenne a problémám, hogy van egy autós erősítőm, amiben tönkre mentek az egyenirányító diódák.

ESAC25M-02C és ESAC25-02N.

Nem találtam sehol ilyeneket. Az lenne a kérdésem h. mivel lehetne őket helyettesíteni.
Adatlapok mellékelve.

Köszönöm
(#) MIKY hozzászólása Aug 8, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy 230/12v 63 A -os trafóm, ezzel kellene meghajtani egy ablaktörlő motort . valaki tudna segíteni, egy "nagyon amatőrnek" elmondani mi kell még hozzá és hogyan ?

Előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza MIKY hozzászólására (») Aug 8, 2012 / 1
 
Szia!
Kell egy ilyen vagy hasonló diódahíd, amivel egyenirányítod a trafó áramát a motor számára.
(#) erbe válasza MIKY hozzászólására (») Aug 8, 2012 / 1
 
Nem felejtettél ki egy tizedesvesszőt? 63 A-es trafóról túlzás ablaktörlőt üzemeltetni.
(#) zolika60 válasza erbe hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Induláskor 10A felett kell neki az biztos. Az nem baj, ha nagyobb a trafó, csak kisebb ne legyen mert az elfüstöl.
(#) erbe válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Üzemi áramfelvétele ~2 A. ~24 VA. 800 W-os trafó üresjárati teljesítményfelvétele több.
(#) zolika60 válasza erbe hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Itt egy skoda ablaktörlő motor adatlapja. Bővebben: Link Ez nem tartozik a nagy darabok közé. Némelyik autóban ennél jóval nagyobb van.
(#) erbe válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 8, 2012 / 1
 
Elhiszem neked.
Én egyelőre a tapasztalataimra hagyatkozok. Több CO2 hegesztő előtolót raktam már össze ablaktörlő motorral. Az általános a 0,7-1 A közötti áramfelvétel. Gondolom, a terhelés kisebb, mint ablaktörlésnél. Az már nagyon gyatra motor, ami 2 A-t, vagy többet vesz föl. Az adatlapon szereplő Skoda ablaktörlő motor pálinkafőző keverőként üzemeltetve megelégszik 2 A-rel. Ott pedig jókora, 40 cm hosszú, 4-5 cm széles lapátot kell forgatnia a maszatban. Persze, nem kell 12 V-ig feltekerni, elég, ha lassan forgatja.
(#) zolika60 válasza erbe hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Az igazság az, hogy sem azt nem tudjuk milyen a motor, sem azt mire szeretné használni.
(#) MIKY válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
ez egy opelből lett kiszedve, és egy grillsütőn a nyársrúd forgatására használom, csak az aksi ami volt hozzá már teljesen megpuszulta magát
atrafó meg : ollan -volt

P8100001.JPG
    
(#) zolika60 válasza MIKY hozzászólására (») Aug 10, 2012 / 2
 
Ahhoz valóban nem kell sok áram. Jó lesz az a trafó, nem grillezel éjjel nappal nem lesz tragikus a fogyasztása.
(#) MIKY válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
A trafó adatlapja:

P8100003.JPG
    
(#) granpa válasza MIKY hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Az adatlap szerint ennek 2 fázis kell (380V), a sec. 48V. kissé magas a motorhoz. 230V-ra kötve is csak 48/21/2 lesz a fesz.-sok.(kb. 34V!). Tekerd át a szekundert; vagy ha van megcsapolás, párhuzamosíts.
(#) zolika60 válasza MIKY hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Ez bizony tekerés nélkül nem jó, mert nem 230/12V. Az adattáblán az aláhúzott értékek számítanak. Tekerd át, szerezz másikat.
(#) MIKY válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
A másik oldali kötési utasítás szerint műkszik ez 220-al is

P8100004.JPG
    
(#) MIKY válasza kadarist hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Na megvan a diodahíd most mitis meg hova? a poz meg van de most a jobb oldali két láb az AC a bal 2 meg a DC?

P8100005.JPG
    
(#) granpa válasza MIKY hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
[OFF]Nincs rajta több tábla?
A d.hidak átlósak szoktak lenni, mérd ki.
(#) MIKY válasza granpa hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Hogyan is kellene azt?
(#) kadarist válasza MIKY hozzászólására (») Aug 10, 2012 / 1
 
Igen, átlósan van a bekötés: Bővebben: Link
(#) Sindel hozzászólása Márc 12, 2013 /
 
Sziasztok!
Nos ne nevessetek ki de sok amatőr kérdésem lesz!
Egy szélgenerátort építettem, mert mindig is érdekelt. Ez egy kezdő kis szélerőmű.
Ami a lényeg hogy egyenáramom van és ebből szeretnék váltóáramot készíteni, mit vegyek hozzá ami nem fél millió forint
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Prome hozzászólása Júl 24, 2013 /
 
12 V 4 A-hez jó a pc tápból kibontott MOSPEC S30D4OC? A tokozása szerint két szembefordított diódából áll ez az izé.
Ha nem jó, ehhez milyen gréc macskát ajánlotok? S milyen kondi kell mindehhez? Sima akkus fúrógéphez kell. (Akku nélkül).
Köszi
(#) Prome hozzászólása Júl 25, 2013 /
 
Ezek jók?

KBPC10005 ?
2200µF 40V ?
(#) Prome hozzászólása Júl 26, 2013 /
 
Köszi
(#) kaszas19 hozzászólása Okt 14, 2013 /
 
Sziasztok. Egy kis segítségre lenne szükségem.
Baloldali panel van nekem ez egy ac vízpumpa vezérlőpanelje.
Olyan gondom van hogy elindul a pumpa 5-10 másodpercig megy aztán leáll és jelez a visszajelző led vagyis gyorsan villog hogy valami hiba van.
Kimértem és mikor villog eltűnik a 12v a kimenő ágon amire a motor van kötve.
Nem tudom pontosan hogy mekkora feszültségnek kellene lennie de "szerintem" 12v-nak mert mikor megy akkor ennyit mutat a multiméter.
Néztem az R470-es ágon nincs feszültség vagy nem is kel hogy legyen?
Az mitől van hogy ha egyből újra áramot kap akkor el se indul egyből villog a led, esetleg valami melegedés lenne?
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2013

AS_1.jpg
    
(#) bzumi hozzászólása Jan 28, 2014 /
 
Sziasztok, rajzoltam egy váltó áramból egyenáramot generáló dolgot, azt szeretném megkérdezni tőletek ha így összerakom jól lesz e a dolog.

egyen0.jpg
    
(#) kaqkk válasza bzumi hozzászólására (») Jan 28, 2014 / 1
 
Feltaláltad egyenirányító hidat! Tökéletesen működőképes lesz ha összerakod.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2014
(#) kaqkk válasza bzumi hozzászólására (») Jan 28, 2014 / 1
 
(#) bzumi válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Áhhh,, zseni vagyok köszönöm a jó tanácsot
Következő: »»   7 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem