Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VoIP adapterek használalata és problémái
Lapozás: OK   1 / 2
(#) gyerek67 hozzászólása Aug 26, 2012 /
 
Kedves Kollégák!
Nem találtam megfelelő topicot, ezért merészeltem nyitni egy VoIp-ost.
Van egy Linksys PAPT2T típusú telefon adapterem, melyre két, hagyományos telefon készülék csatlakoztatható.
Az eszköz rendben működött, majd kb. egy évvel ezelőtt bekerült a szekrénybe, mert nem használtam. Most ismét szükség lenne rá, de sajnos nem indul.
A hibajelenség érdekes: elkezdi betölteni a rendszerét, felvesz IP címet is, mert pingelhető, de a webservere már nem működik, bejelentkezni nem lehet rá.
Próbáltam utána olvasni más fórumokon is, de nem találom a megoldást. Annyit írnak mindössze, hogy ledek villogása alapján vélhetően megsérült vagy a bootloader, vagy a rendszere.
Próbáltunk resetelni, rendszert tölteni rá, de nem kommunikál a PC-vel, csak villogtatja a ledjeit.
Van-e valakinek ötlete a javításra?
Segíthet-e, hogy van a birtokomban egy másik ugyanilyen működöképes készülék?

Előre is köszönöm a segítő hozzászólásokat!
(#) gyerek67 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
Pont ez volt a bajom: ez nem router, nem WLAN, nem ADSL. A VoIP-ot önálló hálózati eszköznek tartom, de javítsatok ki, ha tévedek.
(#) Mengyán válasza gyerek67 hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
A User Manual azt írja, pl a webes kezelő felület letiltható telefonon keresztül. Biztos, hogy nincs letiltva? Pl gyerekek nem szórakoztak vele? Én megpróbálnék egy factory reset-et, vagy ha nincsenek meg máshol a beállítások, akkor egy reboot-ot, hogy ez a része működik-e. Ha nem jönne be, akkor megpróbálnék keresni valami soros vagy jtag csatlakozási lehetőséget, és úgy feltölteni a firmware-t. Routereknél szokott lenni unbrickelés céljára.
(#) Mengyán válasza Mengyán hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Esetleg az itt leírtak alapján megfrissíteni a firmware-t.
(#) gyerek67 válasza Mengyán hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Köszi a tippet! Ez a telefonos állítási lehetőség eszembe sem jutott!
A webes felület nem volt letiltva, a készüléket sógorommal állítottuk be annak idején. Atyám használta, Ő pedig műszaki ember lévén nem piszkálja el azt, ami működik.
Resetet próbáltam, bár ennek a sógi olvasott utána, hogy a nyákon lévő, a képen piros körökkel jelölt pontokat kell rövidre zárni, de nem történt semmi változás.Tartok tőle, hogy valóban valami JTAG lesz a megoldás és abban bízom, hogy a másik ugyanilyen kütyüről le lehet menteni a működőképes tartalmat.
Sajnálnám, ha csak papírleszorítóként lehetne használni, hogy ne vigye szét őket a huzat....
(#) gyerek67 válasza Mengyán hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Köszönöm a linket, ezt is ki fogom próbálni, csak utána nyúlok "brutálisabb" eszközökhöz! :yes:
(#) Mengyán válasza gyerek67 hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
abban bízom, hogy a másik ugyanilyen kütyüről le lehet menteni a működőképes tartalmat.
Minek, ha le lehet tölteni ingyen a gyárit a gyártó webolaláról?

Az a reset lehet, hogy nem állítja vissza a gyári beállításokat. Nálad szerintem csak a "factory default" vagy a firmware csere hozhat megoldást.
(#) gyerek67 válasza Mengyán hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Idézet:
„Minek, ha le lehet tölteni ingyen a gyárit a gyártó webolaláról?”

Jogos!
(#) Mengyán válasza gyerek67 hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Nem 3-2-3 ritmusban villog a led? Esetleg 3 rövid-3 hosszú-3 rövid (SOS)?
(#) Mengyán válasza Mengyán hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Bocs, már nem tudtam az előzőt szerkeszteni. Nem ismerős: Bővebben: Link?
(#) gyerek67 válasza Mengyán hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Ritmusa az van, de jóval gyorsabb ennél. Olyan gyorsan villog, hogy nehéz lesz megszámolni, de megpróbálom. Periodikusan ismétlődik, tehát valószínűleg hibakódot közöl.
(#) fordkapcs válasza gyerek67 hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Kondicsere/felújítás volt már? Ezeknél az eszközöknél (router, modem, switch, voip) a hibákat a leggyakrabban a kiszáradt elkók okozzák.
(#) Mengyán válasza fordkapcs hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Jogos! Én spec egy 30.000Ft-os videokártya cserét úsztam meg 300Ft-ból. Furcsa módon azok púposodtak fel, amiket a venti kiszárított. Miért kell egy kondinak hűtés, nem tudom...
(#) pucuka válasza gyerek67 hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Tévedsz. A VoIP nem önálló hálózati eszköz, hanem protokoll. Az más kérdés, hogy az adaptered önálló eszköz. Van erre a szolgáltatásra valahol előfizetésed? Mert ha nincs, akkor hová is csatlakozol? Mi a telefonszám, Vagy IP cím ahol elérhető az adaptered?
(#) gyerek67 válasza fordkapcs hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Köszi, megnézem a kondikat is! Csak érjek haza...
(#) gyerek67 válasza pucuka hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Természetesen, évek óta van előfizetése Atyámnak is, meg nekem is a VoIPDiscountnál.
Újra üzembe akarta helyezni, rádugta a routerre, de nem indult. Az IP címmel kapcsolatban milyen ötleted van?
(#) pucuka válasza gyerek67 hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Ahhoz, hogy egy eszköz elérhető legyen a hálózaton fix IP címének kell lenni. Egy átlagos internet előfizetés nem tartalmaz FIX IP címet, azt esetenként osztják ki. Egy ilyen eszköz hasonlóan működik, mint egy telefonvonal, nem elég ha a központtól kijön a vezeték.
Érdeklődnöd kellene a szolgáltatódnál a jelenlegi helyzetről, lehet, hogy megváltozott a státusod. Nem biztos hogy elég az internet előfizetés, meg kell tudakodnod van-e benne VoIP -os szolgáltatás is.
(#) Mengyán válasza gyerek67 hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Itt érdekes dolgokat olvastam róla, nem lehet, hogy zárolva lett az acc illetéktelen hozzáférés miatt? Én amúgy az Ephone-t preferálom, bár náluk van 99Ft/hó számfenntartási díj. Bár még így is jóval olcsóbb, mint az ACN 2.500-ért havonta.
(#) tanulo99 válasza pucuka hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Te nem érted a gondját!
Nem a telefon nem jó (vagyis az is de nem ez a fő gond) hanem be sem tud lépni a GUI-ba...
(#) sound.man válasza gyerek67 hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Nem úgy kell resetelni. Rádugsz egy telefont aztán **** bejön a cisco menü 73738# és 1. Ha jól csináltad akkor ha jól emlékszek egyik led piros lesz és újraindul az egész. Ezek után minden beállítás eltűnik, gépen megnézed az átjárót beírod a böngészőbe és beállítod.
(#) sound.man válasza Mengyán hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Ha telefonnal reset-eled akkor az összes beállítás eltűnik és visszaállítja a gyári beállításokat.
(#) gyerek67 válasza pucuka hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Nem kell hozzá fix IP, dinamikus mindkettőnké. Természetesen router mögött van a dobozka.
(#) gyerek67 válasza sound.man hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Ez lesz a délután egyik fő műsorszáma!
(#) gyerek67 válasza tanulo99 hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Pontosan így van!
(#) sound.man válasza gyerek67 hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Egyik délután fő műsorszáma nekem is ez volt. Ugyanis vizsgán voip-t húztam... SPA9000 központ két spa 2102 adapter. Egyik srác is ezt húzta csak neki nem SPA9000 központ volt hanem AXON központ. Utána a két központ-al bejelentkeztünk egymáshoz és kész volt a kis telefonos hálózat. Volt rá nem tudom hány óránk fél óra alatt kész voltunk és már a vizsgabiztosokat az őrületbe kergettük a telefoncsörgésekkel. Na lényeg a lényeg előszőr reset-eld le ahogy írtam és állítsd be újból.
(#) gyerek67 válasza sound.man hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Oké, beszámolok a fejleményekről!
(#) gyerek67 válasza Mengyán hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Az account nincs zárolva, de odáig el sem jutunk.
Lassan nekem is meg kellen néznem, lehet, hogy van már "testhezállóbb" szolgáltató is a piacon.
(#) gyerek67 válasza sound.man hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Idézet:
„a vizsgabiztosokat az őrületbe kergettük a telefoncsörgésekkel.”

Nézd: Ők akarták...
(#) Mengyán válasza sound.man hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Látom, vágod a témát. Jelenleg 4 telefon aljzat van analóg rendszeren, párhuzamosan, de csak 2 készülék van rádugva. Az SPA2102 tud több lepárhuzamosított készüléket kezelni? Azt mondták egyszer, hogy tönkre is mehet az eszköz, mert túl nagy terhelést jelent a számára a 2 telefon kicsöngetéskor. Az egyik készülék a földszinten van, a másik a tetőtérben, és nagyon hozzászoktam már, hogy nem kell föl-le rohangálnom.
(#) sound.man válasza Mengyán hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Szóval az SPA2102 egy aljzatába szeretnél két telefont kötni? Ilyet suliba nem csináltunk, egy aljzatba egy telefont kötöttünk, tönkre menni nem hiszem, hogy tönkre menne, egy próbát megér. Már kicsit felhős, hogy voltak a beállítások, de a két telefon külön van a két aljzat, ha mind a kettőnek ugyan azt a telefonszámot írnád be? Bár ez nem tudom, hogy így működne-e.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem