Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD kijelző vezérlés - PIC
Lapozás: OK   4 / 4
(#) vilmosd válasza fsoregi hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Nem. Az altalam kuldott driver-nel az elejen beallitod a labakat (ahogy kezre esik), es utan mindennek menni kell. Teljesen mindegy melyik port, milyen sorrend.
  1. #define LCD_DB4   PIN_B4
  2. #define LCD_DB5   PIN_B5
  3. #define LCD_DB6   PIN_B6
  4. #define LCD_DB7   PIN_B7
  5.  
  6. #define LCD_E     PIN_B0
  7. #define LCD_RS    PIN_B3
  8. #define LCD_RW    PIN_A2

Lenyeges meg hogy ha hasznalni akarod a RW labat( nem fontos) akkor a
  1. //#define USE_LCD_RW   1
sor elejerol ki kell venni a kommentet. En altalaaban RW nelkul hasznalom, mert igy megtakaritok 1 labat. Csinaltam 14 labassal homersekletszabalyzot (16F684) es minden belefert.
(#) fsoregi válasza vilmosd hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Köszönöm szépen a segítséget.
MŰKÖDIK!

Egy kiegészítés:
Az RW lábra azt írtad hogy GND-re köthető!

Én úgy értelmeztem, hogy ha így fordítom le, akkor feltételesen vagy oda kötöm vagy nem.
  1. //#define USE_LCD_RW   1


Ezt érthettem félre kicsit. De most hogy GND-re van kötve minden hasít.

Mégegyszer köszi.

Üdv
Feri
(#) vilmosd válasza fsoregi hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
A RW labat ha nem vezerled akkor GND-re kell kotni. Es termeszetesen az osszes tobbi DATA vonalat is.
(#) diablo hozzászólása Júl 15, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy 16x2-es HD44780-as kijelzőt szeretnék pic-cel működésre bírni 4-biten, de eddig csak egy villogó kurzort sikerült csinálnom saját lcd inicializálással, de azt is össze vissza rajzolja ki.
Szóval utána olvasva most kipróbáltam az előző oldalon Linkelt flex_lcd.h állományt amit úgy includoltam be ahogy az a hozzászólásban le van írva, de egy raklap hibát ír ki a fordító (MPLAB, Hi-TECH C) a flex_lcd.h-ban.
A sejtésem az lenne, hogy ez nem Hi-TECH C-re íródott, viszont még nem találtom olyat ami arra íródott volna.
Milyen függvényt ajánlanátok a flex_lcd.h helyett? Kijavítani nem nagyon tudom, mert nagyon sok olyan eljárás, definiálás...stb. van benne amit nem tanultam és nem értek.
(#) glaci hozzászólása Okt 15, 2012 /
 
Van néhány kijelzőm, amik nem HD44780-val készültek, hanem M50530-al. Valaki tudja hogy kell PIC alatt munkára bírni?

Köszi a segítséget.
(#) vilmosd válasza glaci hozzászólására (») Okt 15, 2012 /
 
A mellekletben talalsz drivert es mintapeldat de AVR-re. Szerintem kis meloval at lehet faragni PIC-re ezt a programot.
(#) glaci válasza glaci hozzászólására (») Okt 15, 2012 /
 
Találtam egy segítséget, de jó lenne ha az értelmezésben ti is segítenétek. Aki bizton átlátja ez alapján a vezérlést az segítsen értelmezni. Köszi.
(#) vilmosd válasza glaci hozzászólására (») Okt 16, 2012 /
 
En megtalaltam a komplett doksit is. Csak ugye ido vegignezni. Milyen idiomaban akarod programozni?

M50530.pdf
    
(#) glaci válasza vilmosd hozzászólására (») Okt 16, 2012 /
 
"Milyen idiomaban akarod programozni?"
Ezt nem értem. Egyenlőre szeretném teszt panelen vizsgálgatni, Hogy ami beírnák az hogy jelenik meg.
(#) glaci hozzászólása Okt 16, 2012 /
 
amit beírok
(#) zenetom válasza glaci hozzászólására (») Okt 16, 2012 /
 
Szerintem úgy értette, hogy milyen nyelven akarod programozni (asm, C, basic.. stb) .
(#) vilmosd válasza zenetom hozzászólására (») Okt 16, 2012 /
 
Ja. Talaltam egy programot C-ben de AVR-re, amit feltettem ide. Szerintem ezen el lehetne indulni. Viszont nekem szeritem nincs ilyen kijelzom( lehet hogy van a kacatok kozott) es most uton vagyok, igy nem tudom kiprobalni.
(#) cross51 hozzászólása Feb 10, 2014 /
 
Sziasztok!
Most próbálok egy karakteres LCD-t PIC-el meghajtani, de véletlenül a Vo lábat nem 1k-10k val húztam földre, hanem direktbe ez problémát jelent az LCD-nek/vezérlőjének? (EW162g0gly)
Köszönöm!
(#) vicsys válasza cross51 hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Nem, nem gond neki.
(#) cross51 válasza vicsys hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Köszönöm vicsys!
De a kérdés után bem bírtam várni úgyhogy addig szenvedtem amíg jó nem lett.
(#) menyus hozzászólása Ápr 1, 2020 /
 
Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni. Kaptam egy szatyor bontott 2x16 os LCD modult (HD44780) egy régi "Matáv" os kollégától. Nyilvános telefonfülkék telefonkészülékeiben voltak eredetileg. Át szeretném válogatni őket gyorsban, mert ezek "vagy jó vagy nem" használt modulok. Jól emlékszem hogy az inicializálás nélküli LCD modul táp ráadása után a felső sorban végig fekete kockákat jelenít meg? Tehát az alap működés ellenőrzéséhez (most tekintsunk el attól hogy a vezérlőbemenetek és az adatlábak működnek e megfelelően..) elég ha tápot kap (1pin - GND / 2pin - VCC ) + ha a kontrast lábat (VO) GND re húzom mondjuk 2,2K val akkor a fent említett fekete kockákat kell lássam a felső sorban?

Ezer éve nem foglalkoztam LCD vel, és akkor is csak próbálkoztam vele. Nem nagyon emlékszem mi hogy volt. Van LCD s cikk, olvastam is de az nem tér ki az inicializálás nélküli állapotra. Nekem egyelőre ennyi info elég lenne az átválogatáshoz, aztán biztosan lesznek még kérdéseim ha használni is szeretném a modulokat. Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2020
Következő: »»   4 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem