Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   394 / 607
(#) loli34 hozzászólása Dec 24, 2012 / 1
 
Sziasztok!ime a képek az elkészült hidalt tda7294-röl!kb-+44dc,600wtrafo,6x15000uf kondi,oldalankénti védelem(protect,ill clip ledek)8ohm-ba tökéletes,eröteljes.dinamikus hangja van!4ohm-ba csak a clip felvillanásig lehet használni mert belép a védelem!
(#) reloop válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Szia! Természetesen tud DC-t erősíteni.
(#) bankimajki válasza reloop hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Köszi, akkor el is kezdem megtervezni az áramkört.

Üdv.: Miki
(#) reloop válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
A feszültség-utánhúzó kondenzátor elmarad, a pozitív irányú kivezérelhetőség némi csorbát szenvedhet. Mértékét nem ismerem.
(#) attirush hozzászólása Dec 24, 2012 /
 
Üdv!

Láttam itt jó néhány rajzot és az lenne a kérdésem,hogy egytápos vagy +- tápos erősítő megoldás a jobb???
(#) bankimajki válasza reloop hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Egy +- 10V-os jelet akarok 2X-ére felerősíteni, majd bufferelni. Vagyis a TDA-nak +- 20V-os DC-t kell bufferelnie. Tápnak adok neki +-25 V-ot és az úgy szerintem már korrekt. Max. 2A-t akarok kivenni. Majd kiszámolom mekkora hűtőfelület kell. De még nem volt kedvem elkezdeni a tervezést.

Üdv.: Miki
(#) reloop válasza attirush hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Az egytápost jártas építőknek ajánlom inkább, aki átlátják a működését.
(#) Alkotó válasza reloop hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Nekem sikerült, akkor az már nem lehet olyan bonyolult.
(#) attirush válasza reloop hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Értem! Van 1 toroidom ami 23,3v ad le annak menyi lesz a vége egyenirányítva,hogy lehet azt kiszámolni??
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2012
(#) reloop válasza attirush hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Íme néhány lehetőség az egyenirányításra, a számításokkal együtt.
(#) attirush válasza reloop hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Ja 2*23,3V. Ha jól sejtem nekem a 4. ábra kell?! Jól számoltam ha 46,6 az eredmény??
(#) Beringer 600 válasza attirush hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Szia! A legegyszerűbb számítás,ha az adott AC feszültséget meg szorzod 1.4-el,és meg kapod a DC-t.
(#) Beringer 600 válasza attirush hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
A 2x23,3 V AC = 2x32.62v DC
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2012
(#) attirush válasza Beringer 600 hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
(#) attirush válasza Beringer 600 hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Köszönöm !!!!
(#) attirush hozzászólása Dec 24, 2012 /
 
A 2x23,3 V AC = 2x32.62v DC ez elég lesz sztereóhoz???
(#) ImiDj válasza attirush hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Ha viszább olvasol én is igy oldottam meg.23V Ac volt és aból +-31V jőn le.Elég ha jó kis trafód van csak 2xpuffer kellene mint sima 2xAc-hez.
(#) loli34 hozzászólása Dec 24, 2012 /
 
Üdv!egy hidalt tda7294-et hogyan lehet ketté választani?nagyobb bontás nélkül! elöre is köszönöm!
(#) ImiDj válasza attirush hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Az egytápos megoldás jó ha pl.nagy tápfeszűltségű trafód van.Az én esetemben 2x47V AC amit nem lehetet csak ugy rá kőtni az erősitőre mert +-63 V jőne le.Igy csak fele 2x +-31,5V.Amugy nem nagy valami bele iktatni a 2 kis tranzistort meg 4 ellenálást,ha van miért.
(#) ImiDj válasza loli34 hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Leszeded az ellenálást ami megy a viszacsatolásban az egyik Ic-nek a 14-es lábáról a masiknak a 2-es lábára.Ennek van a fázis forditás szerepe.És leveszed a főldről a bemenetet a viszacsatolt Ic-nek,oda kőtőd a jelet.És már meg is van a Sztereó erősitő.A hangszóró a GND meg a végfokra megy,már nem a 2 végfokra,hangszóró kimenet.
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2012
(#) loli34 válasza ImiDj hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Értem!ha monoba akarom használni akkor nem muszáj a bemenethez nyulnom?ha jol értem akkor az ellenálást vegyem ki,és ami eddig volt hangszoro kimenet az lesz a 2+ a GDN meg a -?
(#) ImiDj válasza loli34 hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
A 14-es láb a + mindkét végfoknál a - meg a GND.Igen az ellenálást ki kell venni hogy ne forditson fázist és nem a testen hagyod a bemenetelt.Igy akár sztereót is tudol csinálni belőle 2x70W.Vagy párhuzamosan akarod használni?
(#) loli34 válasza ImiDj hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Szia!konkrétan arra gondoltam hogy a végfokomba amiröl tettem fel képeket egy oldalal elötte,van 2db hidalt panel,és az az ötletem támadt hogy ugye nem nagyon akarja 4ohm-ot,de ic-ként hajthatnék 1-1hangfalat! nem 2x200w hanem 4X100w! nem jo az elgondolásom?
(#) ImiDj válasza loli34 hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Szia!Jó az elgondolásod.De olyan tápfesz mellet még 4 ohm-on is elég nehéz az Ic-nek.Ha párhuzamosan kőtőd akkor is ugananyi telyesitmény lesz csak 2x nem 4x de stabilan mert fele ugy van terhelve az Ic.4x100W nemnagyon lenne mert kb 70W-ot tud tisztán(lehet kicsit tőbbet) 100W már jó kis torzitásal jár.Párhuzamban simán elviszi 4Ohm-on mert 8-at lát.Amugy lehet a védelem már belép ilyen tápfesz mellet 4 ohm-on is.Én ezt javaslom párhuzamosan kapcsold.Én csináltam igy +-40V-nál mert belépet a vedelem (3Ohm-on volt hajtva igaz)
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2012
(#) ImiDj válasza loli34 hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Ha párhuzamositod akkor +-44V-al olyan 150W jőn le 4 Ohm-on ha tartja a tápfeszt a trafó.Egy Ic-vel ez ennek a fele(lehet picit tőbb) mert nem tud diszipálni az Ic.Ezt elfelejtettem irni
(#) attirush válasza ImiDj hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Ennyi adat van a toroidon T:425-9220.DD/DB. Több adatot nem tudok csak a v-ot.
Van 1db 16*10 cm-es fényérzékeny nyáklapom rá fér a sztereó végfok??

Ezt hogy is kell?? 2xpuffer kellene
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2012
(#) diamik válasza attirush hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Szerbusz! Annyira nem olvastam vissza a beszélgetéseket. De szerintem a hídbakötött kapcsolásra gondolsz. Ebben az esetben is az a 39V környéki feszültség kell neki, csak nyilván "izmosabb" táp, mivel 2 IC -t kell "etetni". Kicsit több puffer is mehet bele. (40 000 u)
Azt még jó lenne tudni, hogy szimmetrikus feszültséged van-e, mert ha nem akkor is megoldható a párhuzamos táp, csak sokkal több pufferre lesz szükség...

A nyáklap meg bőven elég. Szerintem 4-5 db is kijönne belőle (a Pedró féléből)

(#) vipera1997 válasza attirush hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Hello!Építeni tda7294-et de a trafóm +-40V-os a teljesítmény FONTOS hogy SOK legyen
köszönöm
(#) attirush válasza diamik hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Üdv!

A toroidom 2x23,3 V AC = 2x32.62v DC. Igazából 100W sztereót szeretnék!
(#) diamik válasza attirush hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Én anno Pedro féle TDA-t építettem meg. Nem tudom Neked milyen "féle" kapcsolásod van, de szerintem ez a tápfesz kicsit "vérszegény" egy TDA-hoz. És ez még a Graetz miatt csökken további 1,2V-ot is...

Igazándiból ha sok a feszültség akkor lehetne letekerni pár menetet, de sajnos "hozzátenni" macerás, amit házilag nem is javasolok.


Következő: »»   394 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem