Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Riasztószerelés tapasztalatok, ötletek (kizárólag haladóknak)
Lapozás: OK   13 / 85
(#) haragati hozzászólása Nov 27, 2012 /
 
Egy DSC-hez nagyon értő szakembertől várok választ.(eddig azt hittem, én is ismerem a rendszert). Power 864. egyik felhasználó beüti a kódját. Elment a néma riasztás! (nem a 33-34 Duress volt neki beállítva) Biztonsági szolgálat szerint ugy is lehet programozni az access kodot, hogy ha a két utolsó számot felcserélik, az duress codeként elmegy!
Ezt nem találom sehol leirva! Ez igaz lehet?
Ha igen, hol lehet kikapcsolni?
Hibás beütés esetén egyébként a rendszer miért nem jelzett?
(#) Syn7h37ic válasza haragati hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Ez nem igaz.
Egy lehetséges csak, hogy ugyanaz a kód van a duress helyen is beállítva.
A duress kódhelyeket ki kell törölni, és új kódokat kell beállítani.
Egy DLS2002 sokat segít ilyenkor.
(#) haragati válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Nov 28, 2012 /
 
köszi a választ , még ma megnézem DLS-sel, erre én is gondoltam, de én állítottam be, és sztem csak a rendes helyen.

(#) haragati válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Syn7h37ic

No, megnéztem a beállításokat.
A DSC 5020 (Power 864) menüjében van egy flag (duress) amit ugyan be lehet állitani
minden felhasználónál egyenként, de itt egy sem volt beállítva ON-ra.
Mint kiderült 8550 helyett 8549 lett beütve (mert az utóbbit hitte érvényesnek az illető, előzőleg tényleg ez volt érvényes kód).
A lényeg, hogy nem téves kódot jelzett a kezelő, hanem elküldött egy néma riasztást.
Hát akkor mi a teendő, hogy ismét ilyen ne forduljon elő? Ugyanis ez súlyos pénzekbe kerül! (
(#) frecsko válasza haragati hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Töröld a 8549-et
(#) Syn7h37ic válasza haragati hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Kézzel töltöd ki a kommunikációs szekciókat, és a 328 szekcióban a kényszerített riasztáshoz FF kódot írsz.
Ekkor a 381 szekcióban ki kell kapcsolni a 7. pontot, ekkor programozott CID kódokat küld, az automatikusan generáltak helyett.
Időigényes, de így biztosan nem fog duress kód riasztást küldeni.
(#) Mussza válasza hbal hozzászólására (») Nov 30, 2012 /
 
Köszönöm ! Tényleg rosszat néztem. DSC-t több volt a kezemben , egy kicsit könnyebb programozni. Volt itthon egy 728+ duplikálható zónákkal. Gondoltam felrakom.
(#) Fodor Mihály hozzászólása Nov 30, 2012 /
 
Szia Mindenkinek!

Évekkel ezelőtt laptopról felprogramoztam egy 8 zónás Micron központot. Most módosítani kellene a beállításokat, de sehol nem találom az akkori adatokat, időközben laptopot is cseréltem és ez valószínű, nem lett elmentve. Modem, vonalszimulátor, regisztrált MicrocommII van, a jelszó is meg van.

A kérdésem:

ha sikerül felcsatlakozom a központra laptoppal, az 123 tárcsázása majd a 99# kezelőn, letöltődik a beállítás (kódok, késleltetések, zóna típusok, output vezérlések stb.) a laptopra vagy újra mindent be kell írni és csak feltölteni lehet?

Előre is köszönöm a választ.



(#) Syn7h37ic válasza Fodor Mihály hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Leöltöd a riasztót laptopra, módosítod amit szeretnél, és a módosított szoftvert visszatöltöd.
(#) Fodor Mihály válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Köszi a választ.

Az a gondom, hogy a MicrocomII.ben csak Send To Panel lehetőséget találtam, ennek az inverzét (Load from Panel vagy valami hasonló) nem találok.

A kérdés továbbra is: hogyan töltöm le a riasztót?

A helyszíni próbához 100 km-t kell menni, ezért próbálom előre körüljárni.
(#) haragati válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
Kézzel töltöd ki a kommunikációs szekciókat, és a 328 szekcióban a kényszerített riasztáshoz FF kódot írsz.
Ekkor a 381 szekcióban ki kell kapcsolni a 7. pontot, ekkor programozott CID kódokat küld, az automatikusan generáltak helyett.
--------------------------------------------
Megnéztem az adott szekciókat, a 328-ban mindenhol FF van.
A 381-nél ki van kapcsolva (disable) a 7.pont.
Viszont amit irsz, hogy prog kód menjen ki Enable-be kell tenni. Ez, pont forditva van, mint ahogy irtad
Nézd meg lsz, most akkor melyik a jó válasz?
üdv
(#) haragati válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Meglett a hiba. Visszanéztem az eseménynaplót, és ott kiderült, hogy a 19-es user nyitott, és küldött duress kódot.
Én úgy emlékszem, hogy csak 6-osig programoztam felhasználókat.
Megnéztem, és a 19-es felhasználónak ua. az kód volt megadva, mint a 6-osnak, de a duress mező is aktiv volt! Hogy ez hogy, mikor lett beprogramozva nem tudom, de ez riasztott!
Most szépen kitöröltem a 19. usert!
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2012
(#) wedds hozzászólása Dec 21, 2012 /
 
sziasztok!
azt kérdezném, hogy a winload 5.5 milyen jelszót és admint kér az indulásnál?
Be vagyok regelve a paradox.comra, de nem az. eddig kezelőről programoztam, de most egy sp7000 plussz rx1 programozásnál ki szeretném próbálni a 307-es kábelt a winloaddal, de megakadtam... Köszönöm!
(#) hbal válasza wedds hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Szia!

Elvileg azt a kódot kéri, amit telepítésnél megadtál. Ha jól emlékszem, akkor alapértelmezésben "Master" a név, és "1234" a jelszó.
Ha uninstallálod, és kitörlöd a maradványokat a Program Files-ból, akkor újra tudod telepíteni, és nem ragaszkodik a korábban megadott névhez, jelszóhoz.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2012
(#) wedds válasza hbal hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Köszönöm, kipróbáltam, bent vagyok. Holnap programozás gyakorlat. Még egyszer kösz!
(#) guppipetike hozzászólása Jan 6, 2013 /
 
Sziasztok !
Eladó 3Com US Robotics 56K modemet keresek megvételre.
Előre is köszönöm!
(#) hbal válasza guppipetike hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Szia!

Nekem van több is. Mindjárt csinálok képet.
(#) hbal válasza hbal hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Itt a kép, a többit privát üzenetben.

P1200176.JPG
    
(#) flathead hozzászólása Jan 8, 2013 /
 
Sziasztok!

Tanácsra/segítségre lenne szükségem. Vettünk egy házat feleségemmel, és van egy telepített Texecom Premier 816 riasztórendszer, de nincs távfelügyeletre kötve. Egyik problémám, hogy az előző tulajok nem tudják hozzá a kódot, tehát nem lehet beélesíteni, meg úgy semmit sem csinálni vele. Kérdésem, hogy hogy lehet kiütni a kódot belőle és hogy lehet új user kódot megadni? Továbbá a wintex szoftverrel érdemes-e kísérletezni?

Másik probléma, hogy van egy Solo típusú (szögletes) külső sziréna/villogó, aminek még jó az akksija, ezért ha lenyomom az automatákat, el kezd veszettül ordítani. Ezzel nem akarom a szomszédok idegeit borzolni, viszont így nem tudok villanyt szerelni a házban, mert nem tudok feszültségmentesíteni. Ehhez a kérdésem, hogy hogy lehet ezt a típusú szirénát legegyszerűbben és leggyorsabban hatástalanítani (átmenetileg, tehát szétverni nem akarom)? Valamint, hogy lehet-e bekötni oly módon, hogy mondjuk egy rejtett kapcsolóval (épületen belül) "szervíz" módba kapcsolom, hogy ha le akarom nyomni az automatákat, ne kezdjen el vinnyogni?

UI: ja, a Multialarm Kft 15.000 ft-ért ütné ki a kódot a rendszerből, ezt az összeget szeretném megúszni.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#) flathead hozzászólása Jan 8, 2013 /
 
Még egy dolog lenne: mit lehet tudni arról, hogy hogyan kommunikálnak ezek a riasztóközpontok a GSM/GPRS modemmel? Azért kérdezem, mert vidéken lakom egy nagyváros melletti településen, és a távfelügyeleti szolgáltatók egy része vagy nem tud ide küldeni kivonuló egységet, és csak a rendőrséget értesítik, ha riasztást észlelnek, vagy pedig 20 percre vállalják (ez egy másik cég), ami alatt meg rég elvisznek mindent, vagy elhúznak, ha megijednek a vinnyogótól. Ezért arra gondoltam, hogy veszek egy GSM modemet, és saját magamnak küldetek SMS-t, ha riasztás van, mivel én is képes vagyok rá, hogy kihívjam a rendőrséget (akik vagy kijönnek vagy nem), és nem kell érte havi 6000 Ft-ot fizetni, csak 1-2 ezret legfeljebb.

Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) Fész válasza flathead hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Helló!
azért szólal meg a szirénád,mert nagy valószínűséggel tönkrement a riasztó akkumulátora,és mikor elveszed a központtól a villanyt,leesik a rossz akksi kapocsfesze,ezért mintha"szirénakábelt vágnál",tehát nem kap a központ felől 12V-ot.
Akksi cserével(ált. 12V@7Ah) orvosolható a bajod,"a szervízkapcsolós"ötletet én elvetném.
Szép summát kér a Multi,mi kb. egy kiszállási díjat fizettetünk ilyen esetben is.
Ha nem lesz meg a kód,akkor nagy valószínűséggel ennél a központnál is(nem ismerem a típust)a reset a végső megoldás.Ha mégis meglenne a kód,de nem a mester kód,akkor tulképp nem tudnál felhasználói kódot sem változtatni.
Szerezni kéne hozzá egy programozói füzetet.Üdv!
(#) Fész válasza flathead hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Ilyen "ipari" GSM modulokat minden riasztóhoz lehet kötni-amin van pgm,vagy sziréna kimenet.Én is telepítek,épp ma szereltem egy ilyet:Compact GSM
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2013
(#) Syn7h37ic válasza flathead hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Ha nincs meg a telepítő kód, akkor központ reset. Már amennyiben nincs lockolva a központ. Ha a telepítő lock be van kapcsolva, akkor nem lehet alapra állítani a központot. Ekkor még egy lehetőséged lehet, Wintex progival, és adatkábellel megpróbálhatsz adatkapcsolatot létesíteni, de itt is csak akkor tudsz, ha a panel azonosító alapon van. Ha a központ zárolt, és a fel-letöltő UDL kód sem alapon van, akkor bukta. Van 9999 lehetőséged, hogy megfejtsd a kódot. Néhány nap alatt megvan, csak türelem kell hozzá.
(#) aroxol válasza flathead hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
A rendőrség kimegy ha szólsz hogy betörés van nálad. Persze ezt csak
akkor lehet ha előtte nem mennek ki napi rendszerességgel. Ezért fontos a megbízható rendszer.
Gsm modul amit Te is egyszerűen fel tudsz programozni/kötni : http://sefa.hu
Én is ezt használom, olcsó megbízható. Sziréna kimenetre szoktam bekötni ha a központ le van zárva, vagy nekem ismeretlen.
(#) flathead válasza Fész hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Szia! Igen, a riasztóközpontnak biztos, hogy rossz az akksija, mert fel van hasadva az oldala és kifolyt belőle az elektrolit (legalábbis körülötte rozsdás a riasztó doboza). Viszont a sziréna jel vezetékeit kikötöttem már a központból, és nem vinnyog, csak ha elveszem a tápot, tehát a sziréna akksija jó, mivel ilyenkor csak arról kap feszültséget.
Te melyik cégnél dolgozol? Országon belül hol?
(#) flathead válasza flathead hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
(#) guppipetike hozzászólása Jan 9, 2013 /
 
Sziasztok
RCM 24II távirányító modul nem e van valakinek?
(#) sunyeb hozzászólása Jan 10, 2013 /
 
Sziasztok. Valakinek tapasztalat UPC kábelnettel (szerencsére eddig még mindenkit sikerült lebeszélni róla, hogy arra köttesse)? A modem analóg portjára kéne bekötni egy DSC-t. Csak residential menne rajta. Szokott működni? Tudom nem jó megoldás, áramszünet, stb. A tulaj ragaszkodik hozzá.
(#) Syn7h37ic válasza sunyeb hozzászólására (») Jan 10, 2013 /
 
A hívás fog menni, az biztos. A DTMF hangok is elég jól átmennek rajta, de ugye a DTMF hangok hossza függ a szolgáltatótól. T-mobil esetén még határeset, de elég hosszú, hogy nyugtázni lehessen, de Telenor, és Vodafone esetén már nem.
(#) sunyeb hozzászólása Jan 10, 2013 /
 
Köszi. A nyugtázási problémát azt tudom, az végül is nem a vezetékes szolgáltatótól függ. Csak eddig a modem-es vezetékes átjelzésről próbáltunk mindenkit lebeszélni. Van ahol nem is megy, meg hát ugye áramszünet esetén bukta (vagy szünetmentes, de annak az ára már vetekszik egy GSM adapterrel), csak IP alapú, így a szolgáltatással is lehet gond, szóval abszolút nem stabil dolog. De ennél a megrendelőnél nem tudtunk zöldágra vergődni...
Következő: »»   13 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem