Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   738 / 1270
(#) elektroncso hozzászólása Jan 12, 2013 /
 
Mindenkinek köszönöm a segítséget.Sajnos a TV sorkimenőjén a egyik tekercsről nem jön le elég feszültség ezért számomra egyenlőleg javíthatatlan.Megy vissza az asztal alá, majd ha találok egy sorkimenőt bele folytatom a javítást.Minden kinek köszönöm a segítséget.
(#) etm hozzászólása Jan 12, 2013 /
 
Hello! Szükségem lenne egy nagyfeszültségű diódára kb.5000 voltos,és az lenne a kérdésem,hogy mivel van pár tönkrement régi tévém,és esetleg abban tudnék-e találni ilyent,és ha igen,akkor hol keressem benne?
(#) mark.budai válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Szia! Bocsi, hogy nem válaszoltam, nem néztem a témát.
Ez egy Phocus TV, nem olyan régi, talán 5 éve vettük újonnan.
(#) kadarist válasza etm hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
A sortrafóban vannak ilyen jellegű diódák, de nem tudod őket kivenni és mikróba egyébként sem lennének jók.
(#) kadarist válasza elektroncso hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Arra nem gondoltál, hogy valamilyen fogyasztó leterheli ezt a tápvonalat és ezért kicsi a feszültség? Esetleg a jó öreg Tesla elkó elfáradt és nem tud kellően pufferelni és azért kicsi a feszültség.
(#) kocici17 válasza mark.budai hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Így már annyit kiderítettem, hogy egy 42-es plazma tv-ről beszélgetünk, ha igaz.

Általában két olyan rész van ami ezt a problémát szokta csinálni.
Az egyik az y-sus, a másik , /és ez a jellemzőbb, a táp. illetve az azon lévő nagyfrekvenciás trafó(k) valamelyike.
Ha nem vagy otthon a témában, akkor inkább szerelőnek szólj, mert én leírom, hogy mit csinálnék, de ehhez nemárt, ha van egy kis gyakorlatod, mert szétszedni se gyerekjáték.
(#) kocici17 válasza etm hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Lehet kapni kimondottan mikróba való diódát, és nem is veszélyes az ára. Kár "berhelni".
/lomex/ de külön szaküzlet is van ahol csak májkro alkatrészekkel szenvednek.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2013
(#) kocici17 válasza elektroncso hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Én nem adnám fel ilyen gyorsan..... osztom kadarist véleményét.
(#) roymen hozzászólása Jan 12, 2013 /
 
Helló mindenkinek! Van egy panasonik tx-28xdp2f típusnévre hallgató vacak nálam javítani.A gondom az hogy a letöltött rajzon nem szerepel a panel ami a bejövő hálozati kapcsoló után közvetlen megkapja a hálózati feszt.és innen megy tovább a primer oldalra.Egy tda 7262-es ic van rajta a hozzá tartozó táppal,és hangszóró csatikkal. van valakinek rajza erről mert totálzáras?
(#) kocici17 válasza etm hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
http://bolthely.hu/orczy/lista/4d6365661ad5x_Diodak

1300-1700 ft/db között kapható, Budapesten, de utánvétre utánad küldik.
Kimondottan erre szakosodott.
(#) kocici17 válasza roymen hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/SGSThomsonMicroelectronic...xs.pdf

Ez egy mezitlábas sztereó hangvégfok
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2013
(#) Bonanza02 válasza elektroncso hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Kadarist-nak van igaza. Valószínű, hogy a "kevés feszültségű" táp részen kellene csak kicserélned a dióda utáni kondit. lehet hogy csak ennyi a baja a tévének. Cirka 100 Ft-os alkatrész.
(#) roymen hozzászólása Jan 12, 2013 /
 
Köszi meglett a datasheet-je viszont a tápja is xar.str10006 van benne és az is gallyon van. most marok hozzá egy panelt és helyettesítem maszekra.
(#) roymen válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
bocs elfelejtettem a válaszra klikkekni.
(#) 1984white hozzászólása Jan 12, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy Videoton TS-3354 crt-m és a következő hibát produkálja:
Javítás előtt nem reagált semmire standby led sem ment. A standby led áramból kihúzáskor csak villant egyet.

Az eltérítés részen találtam egy nagyfeszültségű n tranzisztort S2000AF (2. oldal U31) típusút, ez volt rossz és ezt cseréltem csak ki, mert minden más jónak tűnik műszerrel nézve. Ezen javítás után:

A standby megjavult és a tv be is kapcsol, (nagyfesz tekercs serceg/indul ahogy kell neki) de 1-2 másodperc után kikapcsol a tv standbybe és a led világít pirosan. Ha visszakapcsolom akkor 1-2 sec után megint kikapcsol standbybe.

Mit nézzek még meg szerintetek? Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2013
(#) isti95 válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Félvezetős, és úgy gondoltam, hogy hol keressem, hogy pl a nagyfesz trafónál, vagy a panel meik részén? kb (mert sztem a felépítése hasonló az összesnek)
(#) kadarist válasza isti95 hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Szia!
Ott keresd, ahol a hálózati villany belemegy. Típusa is van vagy nincs meg ez az adat?
(#) isti95 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Tehát azon a panelon kezdjem, amibe a 220 kábel megy, és amin a bizti van? Amúgy megvan a típus is csak kint a műhelyben mindj kifutok meglesni.
(#) fakezű válasza fakezű hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Kicseréltem a 3 elkót (C607, C608, C637) az IC körül, és kiceréltem az R618 ellenállást (mert azt is elég gyakran említik hibaként).
Sajnos a hibajelenség maradt ugyanaz. Valami más ötlet esetleg?
(#) kadarist válasza isti95 hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Logikusan, ha kimegy a bizti, akkor ne a hangszórónál kezdj kutakodni
(#) BarnaPili válasza 1984white hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Távval,vagy kézzel kapcsolod?Mert ha kézzel,akkor hosszabb ideig kell nyomni a program+ gombot,akkor kapcsol csak be.A CL26-ot mérd meg,illetve cseréld ki,ha lehet.Ez a TEA 2029 mellett van,a sorvezérlő jelet csatolja a a meghajtófokozatra. 2,2uF.
István
(#) 1984white válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Köszi a gyors választ!

A gombot hosszan nyomva a következő képet adja: (így már bekapcsol, mellékeltem a képet)

Lehet a sorkondi hibája amit az imént írtál?

Eredetileg az u31 et cseréltem az eltérítésben, mert zárlatos volt.

Köszi!

P1050601.JPG
    
(#) zolika60 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Ma nekiültem megcsinálni a masinát. Át forrasztgattam a panelt, aztán nekiáltam méregetni a tápot. A rajzhoz képest eltérés csak a 16,5V helyett 19,5V és a 8,5V helyett 10,5V. Nem tudom mi okozhatja és hogy baj-e? Miközben a mértem, amikor az 5V-os feszstabhoz érintettem a mérőcsúcsot egyszercsak beindult a masina. Addig is hangyaháború volt, de a kijelző kaotikusan világított és a távirányítóra nem reagált. A kijelzőn megjelent az AV, a távirányítórais reagált ahogy kell. Na mondom magamban itt a bűnös. Kivettem az alaplapot átforrasztottam a feszstab lábait. Össze raktam és megint rossz volt csak annyi változott, hogy felment a fényerő annyira hogy visszafutás csíkok vannak. A kijelző megint olyan mint volt. A második pozíción lévő hét szegmensből az alsó három és a legfelső valamint a C betű teljes fénnyel a többi és az S betű fél fénnyel világít. Merre keressem a hibát?
(#) kadarist válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Ezek a feszültségértékek nem jók, vissza kell venni a tápból! Az átforrasztás közben nem követtél el valamilyen forrasztási hibát, mert előtte legalább beindult a mérővezeték hozzáérintésére.
(#) isti95 hozzászólása Jan 12, 2013 /
 
A szóbanforgó készülék típusa: videoton ts 2810 osd-txt-st-pip. A tápja itt van a kezemben (legalábbis az a panel, amibe a 220 érkezik, van rajt egy trafó, pár ellenállás meg kondi) mindjárt megpróbálom így üresben hogy kiveri, még annyit, hogy így üresben kipróbálhatom-e, vagy kell rá valami terhelés?
(#) BarnaPili válasza 1984white hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Érdekes hibajelenség.Én dugnék bele egy másik színdekódermodult.Ha van kéznél.Ha elindítasz egy keresést,úgy,hogy antenna is bele van dugva.Van hangja? Mit látsz a képen?
István
(#) zolika60 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Ne hiszem, mert miután beindult csak a feszstab lábait forrasztottam át és az 5V rendben van. Hol tudom visszavenni a feszültséget?
(#) kadarist válasza isti95 hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Inkább keresd meg a zárlatos alkatrészt ellenállásméréssel.
(#) kocici17 válasza 1984white hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Vizsgálj át mindent a sortrafó környékén, és hagyd a szinmodúlt, mert egyenlőre sorszinkronod sincs, sőt még képméreted se, sőt elsőre a buszterkondenzátort, és a sornégtranyó kollektorán lévó / valoszínűleg néhány nf-os 1000-1500v os kondit cseréld amig le nem ég a sorkimenő.

Kb 1 óra múlva otthon leszek és akkor átnézem gyorsan a rajzát, és tudok folyamatleírást írni.

Remélem nem húz át sehol a sorkimenő.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2013
(#) 1984white válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Áthúzás nincs szerencsére. Azt megnéztem. Holnap délelőtt nekiállok és írok hogy ment.

Nagyon Köszönöm a hozzászólásokat!
Következő: »»   738 / 1270
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem