Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kivezérlésjelző, de nem LED-ekkel
 
Témaindító: seedz, idő: Nov 15, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   14 / 24
(#) Directors hozzászólása Dec 15, 2012 /
 
Üdv!

Van egy kivezérlésjelzőm de sajnos nem tudom,hogy melyik lehet a táp és hogy hová kell kötni a jelet.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2012
(#) Directors válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Ahol a sárga vonal van ott van egy-egy elkó. A negatív lába néz a vezetékek felé.

PC150315.JPG
    
(#) Directors válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Itt van még két kondi. Több nincs benne.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2012

PC150315.JPG
    
(#) Gafly válasza Directors hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Ugye a csatlakozón két szélesebb és két két keskenyebb NYÁK csík van. Két keskenyebb a bal és a jobb csatorna, az amit sárgával bejelöltél.
A másik kettő kizárásos alapon a tápfeszültség.

Van benne a tranzisztor, nézd meg a típusát. és neten keresd meg hogy PNP vagy NPN. Nagy valószínűséggel NPN lesz mellesleg. Ebben az esetben az emittere a negatív táp felé megy, a kollektora meg inkább a pozitív fele (némi sallang közbeiktatásával ).

Ennyire bonyolult áramkört vissza is lehet ám rajzolni (gyakorlásnak is jó) a NYÁK-ról...

Mellesleg ha teszel sorba a táppal ellenállást (5...200 Ohm mondjuk), akkor nem valószínű hogy tönkremegy...

Jól látom, hogy kicsit hiányos a cucc?
(#) Directors válasza Gafly hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Bc547-es tranyó van benne. NPN. 5 kivezetés van a csatlakozón nem négy. Így nem lehet tudni melyik a táp.

Van labortápom.

Nem hiányos. Legalább is én nem szedtem ki belőle semmit és olyan forrasztási nyom sincs benne ami nem eredeti lenne.

A tranzisztorok emitterén a két trimmer van.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2012
(#) szamóca hozzászólása Jan 14, 2013 /
 
Bővebben: Link
+1
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2013
(#) saraha hozzászólása Jan 18, 2013 /
 
Üdv.Urak kis segítség kéne,hogyan állítsam be a műszeres kivezérlésjelzőmet?A torzítás kezdetét (tehát amikor elkezdi vágni a szinusz tetejét) kell beállítani egy bizonyos dB szintre?Vagy a bementre adott 0,775V jel adja a kimeneten a 0dB-t?Most már belebonyolódtam mégis,hogyan állítsam be?
(#) Lázár Péter hozzászólása Jan 19, 2013 /
 
Üdv. A mellékelt képen lévő cuccból kreálható e kivezérlésjelző? Valami Sony cuccból bontottam, egyik lenne a jobb a másik a bal oldali. Egy szalagkábel megy csak egy panelre. Kérdésem, hogy ha küldök közelebbi képet is kinyomozható e hová mit kell kötni? Avagy felejtős az eset? Tanácsokat előre is köszönöm.
(#) saraha válasza Lázár Péter hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Hali.A tápkapcsinál nincsenek feliratok pl:feszültségi értékek vagy ilyesmi?Vagy ahonnan jön a szalagkábel ott esetleg valami írás?
(#) Lázár Péter válasza saraha hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
A szalagkábel feliratai.

IMG_3358.JPG
    
(#) zenetom válasza Lázár Péter hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Szia!
Ahogy nézem, ez valami spektrumanalizátor lehetett.
Le tudnád írni az IC-k típusát?
(#) Lázár Péter válasza zenetom hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Típusok: M66311FP másik SN74HC04AN illetve a 2db nagy SN755703 a készülék is be lett azonosítva SONY MHC-3700 hifiből származik a panel.
(#) zenetom válasza Lázár Péter hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Az SN755703-ről nincs adatlap, valószínűleg azért, mert Sony.
(#) Lázár Péter válasza zenetom hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
A háttérben próbáltam mással is megfejteni a rácsatlakozás lehetőségét de végül is a kijelző fűtésén kívül ami fix és elsőre látszik, semmire se jutottunk. Szerintem így felejtős lesz a téma, vaktában meg inkább nem kísérletezek, majd lepasszolom a cuccot valakinek.
(#) akos153 hozzászólása Feb 16, 2013 /
 
Üdv, én egy ilyet: Bővebben: Link szeretnék megvalósítani. Tudna ebben segíteni nekem valaki? Sajna semmim nincs hozzá, valamilyen úton el kéne indulni.
(#) szamóca hozzászólása Márc 25, 2013 /
 
(#) proli007 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 25, 2013 /
 
Hello! Nem egészen. Fénymutatós műszer a becsületes neve, és mutató helyett egy tükör van a tekercsen. Agy lámpa-lencse-rés optika világítja meg a tükröt. Az oroszok, még fotoellenállásokból határértékjelzést is készítettek hozzá. Elég gáz beállítani, hogy oda világítson ahova kell.
üdv!
(#) szamóca válasza proli007 hozzászólására (») Márc 25, 2013 /
 
Akkor a házi kivitelezhetőség ugrott.
(#) proli007 válasza szamóca hozzászólására (») Márc 25, 2013 /
 
Ha órás és optikus vagy, akkor nem..
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2013
(#) szamóca válasza proli007 hozzászólására (») Márc 25, 2013 /
 
Inkább mozgok a realitások talaján.
Mindig is vonzottak a különleges kijelzők, pláne a kontúros VFD-k.
Mivel a Futaba BG-189 még manapság is olcsón beszerezhető, (épp most rendeltem kettőt ) a HA12019 már nehezebb ügy, de abból is sikerült négyet vennem olcsón a napokban, ezért most minden végfokba rakni fogok ilyen hatásnövelő kékséget. Zotyától is van egy kék korszakos PIO kijelzőm, az meg megy egy LM3875-ösbe.
(#) nzozz hozzászólása Máj 6, 2013 /
 
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni azt illetően, hogy hol lehet beszerezni jó áron IN-13/IN-9 -et vagy valami szép deprez kivezérlésjelzőt! Vatera nem nyert ill. máshol se nagyon találtam (Magyarországon9.
(#) alex0 hozzászólása Jún 12, 2013 /
 
IN13 elektroncső szerepel az árlistában. Nem tudom, hogy kapható-e náluk.
(#) melorin hozzászólása Szept 22, 2013 /
 
Egy ilyen mutatós VU méternek a helyét az erősítő előlapján mivel lehet kivágni?
(#) kaqkk válasza melorin hozzászólására (») Szept 22, 2013 /
 
A 4 sarkot kifúrod aztán dekopír fűrész és reszelő ...
(#) proli007 válasza melorin hozzászólására (») Szept 22, 2013 /
 
Hello! Egy lombfűrész számomra szimpatikusabb, egy fémhez való szállal. Kisebb furat, kevesebb reszelgetés.. üdv!
(#) melorin hozzászólása Szept 26, 2013 /
 
Megépítettem a kapcsolást, és tökéletesen működik
Csak sajnos amikor beépítettem volna a VU métert az erősítő dobozába, megrepedt az üvege
Szereznem kell egy másikat, de inkább kettőt, mert úgy sem találnék ugyan olyat mint az előző párja.
Csak sajna nem találok sehol sem.

A kérdésem a kapcsolással az, hogy ha én ezt rákötöm az erősítő bemenetére, és lezárom 22Kohm-al, és a végfok bemenetén is van a test felé 22K, akkor a kettő együtt nem fogja túl lezárni az erősítő bemenetét, vagy terhelni a meghajtó fokozat kimenetét?
Plusz nekem 2 monoblokk felépítésű sztereo végfokom van, ami egyáltalán nem látja egymást test felől sem. Akkor ez a kapcsolás nem fog működni mindkét csatornán, mert csak egy ground van az IC-ben, nem? Csak akkor működik mindkettő, ha a meghajtó fokozatban már közös jelföldje van mindkét csatornának.
(#) proli007 válasza melorin hozzászólására (») Szept 26, 2013 /
 
Hello! Majd 300 hozzászólás után illene ismerni a Válasz gombot. Mert így ki tudja kinek mit válaszolsz? Nem egyedül veled foglalkozik a fórum és benne mindenki!
Egy előfok kimeneti impedanciája azért általában sokkal kisebb, mint hogy két 22k megártson neki.
A két monoblokkot miről hajtod? annak is két külön GND-je van? Maximum ha egy dinamikus lemezjátszó lenne a forrás, akkor. Különben elég nehéz elképzelni. Ha még is, építs két külön kapcsolást. üdv!
(#) melorin válasza proli007 hozzászólására (») Szept 27, 2013 /
 
Hello! De hiszen én nem is válaszoltam senkinek, egyszerűen a témához tartozó cikkben talált kapcsolást építettem meg, és arról írtam véleményt.
Akkor egy előfokot felesleges monoblokk kialakítással megépíteni külön GND-vel? Csak mert gondolkozok egy teljes rendszer megépítésén, ami egy DAC-el fog kezdődni. Gondoltam az elejétől a végéig megtartom szeparálva a két csatornát. Vagy ez hülyeség?
(#) proli007 válasza melorin hozzászólására (») Szept 27, 2013 /
 
Hello!
Igazad van, csak így éppen nem tudni mit építettél meg. A gondolataidat nem látni a hálón..
Nem hülyeség, csak akkor kizárólag digitális jelet fogadhat a DAC. Viszont egymásra hatása nem lesz a két rendszernek.
üdv!
(#) SKY hozzászólása Okt 2, 2013 /
 
Üdv! Valaki megtudná mondani, hogy a plazmacsőben miért jön létre az a jelenség, hogy például a közepén kezd fényleni, vagy néha átvándorol a plazma a csőben és megfordul a kivezérlésjelzőben az irány?
Következő: »»   14 / 24
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem