Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nyomógomb pergésmentesítése
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Antal Miklós hozzászólása Jan 29, 2006 /
 
Hello mindenkinek.
CMOS bemenetet egy nyomogombbal szeretném működtetni, 10kohm felhuztam +5V-ra és a kapcsolót a földre, párhuzamosan vele egy 10nF.
Be és kikapcsoláskor is 3-5 impulzus kapok. Van valakinek ötlete, hogy csak a bekapcsoláskor és egy impulzus legyen?
(#) deguss válasza Antal Miklós hozzászólására (») Jan 29, 2006 / 6
 
Szia!

Egy lehetséges megoldás egy kis hardware-el: (csatolva)
(#) vicsys válasza Antal Miklós hozzászólására (») Jan 29, 2006 /
 
1. növeld kondi értékét(min1uF)
2. A jelfogadás schmitt triggerrel történjen
3. és igen egy egyszerű SR flip-flop is jó lehet
(#) Kera_Will válasza Antal Miklós hozzászólására (») Jan 29, 2006 /
 
RS tároló ....
pl CD4011 ből, vagy szoftveres pergésmentesítés.

4011 R-S bemeneteit felhuzni 100 kilós ellenállással tápfeszre.1 váltó kapcsoló közös pontja testre.
2 másik érintkezője a R-S bemeneteket felváltva húzza majd le testre . Ennek hatására határozott 1 - 0 váltás jön létre az R-S tároló kimenetein.

rajzot picit később. de R-S tárolótt sok helyen találhatsz ..
(#) Sebi válasza Antal Miklós hozzászólására (») Jan 29, 2006 /
 
Ha sima CMOS (nem schmitt-trigger) bemeneted van, azzal nehéz elbánni... próbáld a kondit növelni mondjuk 1µF-ra, de a nyomógombbal köss sorba egy 220ohmot, hogy ne égjen be.
(#) Kera_Will válasza vicsys hozzászólására (») Jan 29, 2006 /
 
.... .. mire leirtam .... válaszoltak is !!!
(#) Sebi válasza Sebi hozzászólására (») Jan 29, 2006 /
 
Jééé, minden válasz egyszerre jelent meg
(#) Antal Miklós válasza Antal Miklós hozzászólására (») Jan 30, 2006 /
 
Hello és köszi MINDENKINEK.
Az egész egy redőny müködtetéséhez kell nekem, a feladat, hogy ha egyszer megnyomom a gombot, az idözités elindul kb 30 sec-ig. De ha közben -az idözités alatt menyomom leáll, és a gomb ismételt megnyomásakor ujra indul. Van ötletetek?
Az RS tároló bevált, tényleg csak egy impulzus van.

Köszi
(#) gtk válasza Kera_Will hozzászólására (») Szept 4, 2006 /
 
Sziasztok!

Nekem 6 gombnak a pergesmentesiteset kellene megoldani.Neztem az LS00 Ic-t,de azzal csak 2 gombot tudok.6 gombhoz meg 3 IC kellen,az sok/csunya..
2 gomb a mikrovezerlo (avr) INT -jan van,4 siman az I/O-n.
Szoftbol egyszerubb?

Mit ajanlotok?
Koszi!
(#) Wh999 hozzászólása Jan 11, 2009 /
 
Üdv, a 2x7 szegmenses számláló topikbak már irtam a problémámról, de inkább ide tartozik. Ennek a kapcsolásnak az első részét (7490 előtti) kéne átalakítani, hogy csak egy sima nyomógombbal lépjen egyet a számláló (ügyességi játékhoz kell, egyenes vagy hullámos vezető körül kell egy gyűrűt végighúzni hogy ne érj hozzá. Ha mégis, akkor egyet számol fölfelé)
Sajnos eddig bármivel kísérleteztem mindig jóval többet számolt be.
A Csodák Palotájában is megtalálható ez a játék, szóval működőképes. Bár lehet, hogy teljesen máshogy van megoldva az elektronika?
Ha valaki tud konkrét ötletet, szóljon. Előre is köszi!
(#) DRKonor hozzászólása Jan 11, 2009 /
 
Sziasztok!
Én software-es megoldást ajánlanék:
Van egy timer -> túlcsorduláskor megvizsgálja a gomb bemenetek állapotát és egy változóban menti. A fő ciklusban pedig vizsgálod az adott gomb lenyomása megtörtént-e.
Mért jó ez? Feltételezzük hogy 0,2s-ra nyomtad le a gombot (nagyon gyorsan és röviden). A timer 50ms-én túlcsordul, vagyis 4x megvizsgálja a gombnyomást (felbontás tetszés szerint bővíthető). Így nem kell még kondi sem. Nem szabad elfeledkezni a gomb nyomás feldolgozó függvény végén a gomb nyomást törölni a változóban.
Nekem nagyon jól bevált!
(#) Wh999 válasza DRKonor hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Van erre konkrét kapcsolásod?
(#) Zoli_bácsi válasza Wh999 hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Sokféle pergésmentesítő kapcsolás létezik, én mégis egy kissé bonyolultabbat választottam, de nálam ez vált be a leginkább. Ha gondolod lerajzolom.
(#) DRKonor válasza Wh999 hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Konkrét kapcsolás?
A software-nél pl egy ATmega egyik portjára kell kötni egy nyomógombot a föld felé, a többit már a uC megoldja.

De ajánlok egy HW-s is, mert tényleg sokféle létezik belőle. Egy 74123-as IC-vel is meg lehet oldani. Ez egyfajta "időzítő", aminek a kimeneti impulzus hosszát egy R-C segítségével be lehet állítani. A bemeneten az első lefutó él beindítja és lényegtelelen hogy milyen remegő kézzel sikerült megnyomni a gombot. Ez a kapcsolás kicsit bonyolultabb. A csatolásban van egy alkalmazási példa (opto=nyomógomb)
(#) miklos13 hozzászólása Máj 3, 2009 /
 
Sziasztok!

Lehet kapni boltban valahol pergésmentes kapcsolót? Egy 4017-et szeretnék nyomógombbal léptetni. A topicban levő ötleteket (a tárolósat kivéve, mert az nem volt itthon) kipróbáltam, de nem sokat segítettek.
(#) Gszel16 hozzászólása Dec 12, 2009 /
 
Sziasztok

Szeretnék segítségeteket kérni. szükségem lenne egy schmitt-trigger rajzra és a billenési feszültségek kiszámításának a képleteire.
Segítséget előre is köszönöm: Gábor
(#) Gszel16 hozzászólása Dec 14, 2009 /
 
Köszönöm a segítséget!

Üdv: Gábor
(#) gabi20 hozzászólása Feb 1, 2010 /
 
Sziasztok! Van egy olyan mágneses nyomógombom amiben szerintem egy hall-szonda van, olyan van ráírva hogy MH3SS2. Tud erről valaki valamit? 4 kivezetése van ,nem tudom hogyan kell használni
(#) gabi20 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Ezaz köszönöm szépen
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Jan 10, 2011 /
 
Helló.

Készítettem egy pergésmentesítő áramkört. Ezt merem ajánlani mindenféle nyomógombhoz. Nálam nagyon bevált, ezért felteszem a kapcsolási, NYÁK, valamint a beültetési rajzot, mindenféle formátumban. Remélem ezzel tudok segíteni azoknak, akik pergésmentesítő áramkört keresnek nyomógombhoz.

Köszönöm.
(#) BEMcorp válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 4, 2011 / 1
 
Zoli_bácsi kapcsolási rajzából kiindulva, a mellékelt áramkörök is működnek, mint pergésmentesítők?
(Csak a kimeneti aktív állapot szintje különbözik egymástól.)
(#) kovzsolt hozzászólása Okt 22, 2012 /
 
Sziasztok!
CMOS bináris órához volt szükségem pergésmentesített nyomógombra a számlálók léptetéséhez. Én monostabil módban kapcsolt 555-ös időzítővel oldottam meg. Tökéletesen működik.
(#) Bendegúz hozzászólása Nov 1, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy nyomógomb, amit optocsatolón keresztül vizsgálok a PIC-kel. Mekkora kondit kéne tenni az optocsatolóra, hogy pergésmentesítsen?
(#) kaqkk válasza Bendegúz hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Nem kell az optocsatoló , és a prell mentesítés is megoldható szoftveresen (ha ez nem megoldható akkor 100n kondi )
(#) Bendegúz válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Az optocsatoló mindenképp kell, autóban lesz. A szoftverben van egy tizedmásodperces késleltetés a gombnyomás után, és a gomb felengedésére kapcsol, eddig nem tapasztaltam pergést, de biztosra akarok menni, kell az a kondi köszi
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2012
(#) rgobolos hozzászólása Jan 15, 2013 /
 
Sziasztok!

Abban kérnék segítséget, hogy egy autóba utólag beszerelt utastéri lámpát szeretnék vezérelni, de az a bökkenő, hogy a lámpához csak 1 nyomógomb tartozik. Nem szeretnék kapcsolót szerelni mellé, hanem inkább egy elektronikával szeretném azt megoldani, hogy ez a nyomógomb egymás utáni nyomogatására, váltson a "1: ki", a "2: be", és az "3: ajtók kapcsolója" között.

Előképzettség nélkül, ám nagy érdeklődéssel állok a dolog előtt, nagy lelkesedéssel forrasztgatok mindent, de azért elég amatőr vagyok.

Próbáltam keresni ehhez tartozó kapcsolási rajzot, amit úgy gondolom összeforrasztanék, de nem találtam ilyet.

Válaszokat előre is köszönöm!
(#) Medve válasza rgobolos hozzászólására (») Jan 15, 2013 / 1
 
Szia, szerintem keress rá a "számláló" kulcsszóra. Háromig kellene neki számolnia, a léptetést pedig a gomb lenyomásai adnák. Például egy CD4017-essel lehetne, a negyedik lépéssel nullázni. Vélemény?
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2013
(#) Szpisti válasza rgobolos hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
Arra még nem gondoltál hogy azt az egy nyomógombot egy 3 állású kapcsolóra cseréld?
Kapcsolók
Egyik oldal-ajtómegszakítóra adja, másik oldal direktben az izzóra, középen sehová.
Ha valamit 130 Ft-ból meg lehet percek alatt oldani akkor minek bonyolítani ?

Előnye hogy rápillantasz és tudod hol áll.
Az elektronikusnak meg tehetsz ledeket, jelfogózhatsz, icézhetsz, zavarszűrhetsz, kínlódhatsz.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2013
(#) rgobolos hozzászólása Jan 15, 2013 /
 
Medve:
Köszönöm, ez tetszik, már csak egy rajzot kellene találnom hozzá, hogy megvehessem a hozzávalókat, és biztosan jól illesszem őket.

Szpisti:
Sajna azért nem jó, mert olyan gombot nem találok amit be tudnék tenni a meglévő gomb helyére, faragni meg nem szeretném. anno ezt szintén egy elektronika vezérelhette, de most magára maradt, és így nem tudom kapcsolni.
(#) rgobolos hozzászólása Jan 15, 2013 /
 
ha jól értem ezt a CD 4017-est ez alapján CD 4017 , akkor Ezt működtethetem egyenesen az akksiról, és a kimenetekre reléket kellene tennem, és valahogy így kellene kötni:
8-as láb test
16-os láb 12V
3-as láb semmi
2-es láb 12volt relé
4-es láb ajtó kapcsoló relé
7-es láb reset (15-ös láb)
de hova megy a gombom?
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem