Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrovezérlő, de nem PIC
 
Témaindító: Pethy, idő: Dec 13, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Pethy hozzászólása Dec 13, 2005 /
 
Sziasztok! Volna egy kérdésem. Bizonyára tudjátok, hogy a számítógépek billentyűzetében van egy úgynevezett 8042-es. Nos, ennek utána olvastam, és megtudtam, hogy ez az MCS48-as családból származik. Ez nagyon szép és jó, csakhogy ezenkívül semmi mást nem sikerült megtudnom róla. Ja még azt, hogy ez a példány Maszk-programozott, tehát semmi másra nem alkalmazható. Miért írom ezt, hát azért, érdekel a mikrovezérlő-tech, éppen ezért szétnézten otthon, hogy mit találok, és találtam egy 8742-es példányt, amiről megtudtam, hogy a belső EPROM-ja törölhető és új programmal tölthető fel. -gyorsan levágtam a tetjéről a matricát egy sniccerrel, és télleg - De nem tudok róla semmi egyebet. Valami adatlapot, vagy mit tudnátok ezzel kapcsolatban? Köszi előre is. tudjátok szegény enber vízzel főz
(#) Frankye válasza Pethy hozzászólására (») Dec 13, 2005 / 4
 
Csatolom az adatlapot. Igaz, 8742A tipusé, de talán segít valamit.
Egyébként a http://www.datasheetarchive.com/ lapon találsz egy nagyon baró :yes: keresőt, rengeteg!!! IC adatlapjával, gyártókkal, stb. Nézd meg, érdemes!!!

8742A.pdf
    
(#) Pethy válasza Frankye hozzászólására (») Dec 15, 2005 /
 
Köszi az adatlapot, és a linket is le vagyok kötelezve.
(#) Frankye válasza Pethy hozzászólására (») Dec 15, 2005 /
 
Ugyanmár! Igazán nincs mit! Szívesen segítek, ha tudok. Hisz mind azért járunk ide, nem?
(#) keyhole válasza Frankye hozzászólására (») Dec 16, 2005 / 1
 
A Datasheetarchive-ot én is csak ajánlani tudom, nagyon sokszor segített már. Van egy másik ilyen oldal is, amit használni szoktam: www.datasheetcatalog.com
Hasonló az előbbihez, itt is szép nagy adag adatlap rejtőzik...
További Szép Napokat!!
(#) dpeti hozzászólása Ápr 28, 2007 /
 
Engem az ATMEL FPSLIC-k érdekelnének...
FPGA+Mikrovezerlo egyben...
mscbp-nél nem láttam az árlistában, sztetek beszerezheto nalunk vhol?
(#) zsoltee0001 hozzászólása Ápr 16, 2008 /
 
Hi
nem biztos, hogy ide passzol a kérdésem, nem pic-ről van szó, viszont ez is mikrokontroller.
találkozott-e valaki ezekkel? :
COP8782
adatlap:
Bővebben: Link
vagy
COP8SAC728N8
adatlap:
Bővebben: Link

Az adatlapján az van, hogy OTP microkontroller (gondolom semmi köze a pénzintézethez

Ha valaki foglalkozott ilyesmivel, akkor megoszthatná velem a tapasztalatait, olyanokra gondolok, lehet-e programozni? készíthető-e hozzá égető.... stb
előre is köszi
(#) Norberto válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 16, 2008 /
 
OTP = One Time Programmable (egyszer programozható)

Tehát ha üresen került hozzád, akkor egyszer tudod programozni, ha viszont valamilyen működő szerkezetből lett kivéve, azaz programozott állapotban van, akkor valószínűleg többször már nem lehet átprogramozni.
(#) szilva válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 16, 2008 /
 
Ott van az adatlapjukban, mit jelent az OTP: One Time Programmable, azaz egyszer programozható. Magyarul ha azért kérdezed, hogy tudod-e használni valamire, mert valahonnan van pár kitermelt ilyened, akkor sajnos azt kell mondjam, azokba már más programot nem fogsz tudni írni, mint ami gyárilag bennük van.

Egyébként az adatlapban az is benne van, hogy valami COP8 család tagjai, körül kell nézni, van-e a COP8-ak közt valami többször programozható típus, mert ha nagyon ilyenekkel akarsz foglalkozni akkor mindenképpen szükséged lesz olyanra, ami nem csak egyszer írható. Egyébként nem tudok semmit a COP8 családról, utána kellene nézni a neten.
(#) zsoltee0001 válasza Norberto hozzászólására (») Ápr 16, 2008 /
 
Hi
értem, engem az is érdekelne, hogy egy üreset, hogy lehet programozni, nekem már az is nagy eredmény lenne, ha van pl. egy működőképes, és egy üresre át tudnám másolni az adatokat.
Ezek kapunyitókba vannak, és itt van nekem egy csomó panel, ami egyébként jó volna, viszont a vezérlő ic rossz, boltba nem kapható, a gyár nem árulja, csak komplett
szóval ilyesmi érdekelne.
üdv
(#) szilva válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 16, 2008 /
 
Egyáltalán nem biztos, hogy egy jóból ki tudod olvasni a tartalmat. Szoktak kódvédelmet tenni a mikrovezérlőkbe, pont az illegális másolás megelőzése végett.
(#) zsoltee0001 válasza szilva hozzászólására (») Ápr 16, 2008 /
 
nem hiszem, hogy olyan nagy titok lenne. egyébként találkoztam már olyannal is amin nem volt rajta a gyári logo és bizonyos funkciók nem pont úgy működtek (pl a fék ideje több volt..stb) ez pedig arra vall, hogy valaki tudja ezeket programozni... csak azt tudnám, hogy ki???
(#) szilva válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 16, 2008 /
 
Nem a titok a lényeg, hanem hogy programozáskor egy bit bebillentésével általában megakadályozható, hogy utána bárki kiolvassa a beégetett programot.

Persze az interneten sokmindent meg lehet találni, lehet, hogy ezt a beégetendő kódot is megtalálnád. De ha nincs kód, a működő eszköz meg nem olvasható, akkor meg vagy lőve.

Valószínűleg egyébként nem túl sokan foglalkoznak ilyen mikrovezérlőkkel.
(#) zsoltee0001 válasza szilva hozzászólására (») Ápr 16, 2008 /
 
Hát ez van.... egy próbát azért megért
(#) zsuscsinyo hozzászólása Okt 8, 2008 /
 
Sziasztok! Nemtudom mennyire él a topik de megkérdezném hogy ez melyik fajta mikrovezérlő, esetleg mire lehet használni motorvezérlésen kivül, hogyan miként lehet programozni szóval minden érdekelne, mivel hozzájutottam egy pár darabhoz.

íme ő az: st7fmc1k4t6

Köszönöm a segítséget!

üdv
(#) icserny válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Okt 8, 2008 /
 
Itt minden kiderül, de itt is találtam hozzá adatlapot.

Gyakorlatilag egy ne túl sokszor átprogramozható (100-szor) 8 bites mikrovezérlő.

Idézet:
„minden érdekelne, mivel hozzájutottam egy pár darabhoz.”
Biztosan kapsz hozzá fejlesztői környezetet és programozó készüléket, de ez kicsit a gombhoz a kabát esetének tűnik. Hacsak nem találsz valakit, aki pont ilyenekkel foglalkozik (többnyire az autóiparban)...
(#) Ktulu hozzászólása Okt 8, 2008 /
 
Errol esetleg tudna valaki nyilatkozni:

SJ589103
A324K0422

28 labu mikrovezerlo. Annyit tudok, hogy: 11-GND; 20-VCC; 21,22-OSC
(#) nagy hoho hozzászólása Nov 26, 2008 /
 
Keresek olyan szakembert aki egy AT90S2323 kontrollerbe beégetne egy programot térítés ellenében.A program a netről letőlthető. Remélem jó helyen vettetem fel a kérdést.
Előre is köszönöm
(#) potyo válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Az ATMEL AVR mikrokontroller­ek programozása témában próbáld meg, ott szerintem több szerencsével jársz.
(#) nagy hoho válasza potyo hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Köszönöm az útba igazítást ez a harmadik topik ahol próbálkozom. Az általad javasolt oldalt sehol nem találom ezen persze nem csodálkozom mert a lakáskulcsomat is két napig kerestem
(#) googa válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Kattints IDE!
(#) nagy hoho válasza googa hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Köszönöm a segítséget !
(#) embraced hozzászólása Márc 3, 2010 /
 
Sziasztok!
Valaki tudna nekem olyan mikorvezérlő típust mondani ami i2c busszal rendelkezik és C nyelven programozható?
(#) potyo válasza embraced hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Szinte mindegyik ilyen...
(#) embraced válasza potyo hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Akkor tudnál nekem mondani egy típusszámot ami ebbe a genius szervízkönyvben lévő SN8P2714S típusú mikrovezérlőt tudná helyettesíteni és amit itthon esetleg fel is tudok programozni.
(#) icserny válasza embraced hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Ki fog hozzá programot írni?
(#) embraced válasza icserny hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
A program írásával én fogok megpróbálkozni. Jelenleg az Atmel cég mikrovezérlőinek felprogramozásával foglalkozok.
(#) science.techsoft hozzászólása Jún 21, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy Toshiba mikrovezérlővel akadt egy kis gondom és a segítségeteket szeretném kérni, hogy ezt a típust mivel lehet egyáltalán programozni? TMP47C443N Egy két ötlet előzetesen, de nem tudom, hogy egyáltalán jóra gondolok-e. Willem programozóval szerintetek fel lehet programozni ezt a uC-t? Eddig csak Microchip-el és Atmel-el foglalkoztam, így lehet, hogy teljesen rossz felé tapogatózok a Willem-el. Előre is köszönöm a segítségeteket: science.techsoft
(#) zsoltee0001 hozzászólása Jan 27, 2013 /
 
Sziasztok
Mostanába elég sok olyan uC-s áramkörrel találkozok (smd-s) amikor fut, de mégse működik jól, össze vissza dolgozik.
Ha hőlégfúvóval megmelegítem akkor jól működik, de ha visszahűl ugyanaz a probléma (tiszta a oszci rész)
Ilyenkor kimondhatjuk, hogy valami gyártástechnológiás hiba van?
Üdv
(#) potyo válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Próbáltad végigforrasztani a lábait? Hátha valahol el van repedve a forrasztás.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem