Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vattacukor gép házilag
 
Témaindító: marci91, idő: Máj 12, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   14 / 17
(#) gyula74 hozzászólása Jan 1, 2013 /
 
Eljött hát az ó év utolsó napja,
vedel is a világ apraja nagyja.
Koccintunk hát mi is az egészségetekre:
válogatás nélkül teljesüljenek álmaitok a jövő esztendőben!
BÚÉK !!!!!!
(#) gyula74 hozzászólása Jan 7, 2013 /
 
Sziasztok

Barátaim sehol senki ,nem akar az idén senki se vattacukorgépet kreálni .???
köbszoli te merre vagy eddig mindig volt valami i hozászolásod,most meg csend van .
Na induljatok csak be mert ez így nem jó
Én alakítgatom a gépet mert sose tökéletes mindig csak jobbra szeretné .
(#) deak francis válasza gyula74 hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Sziasztok.Nekem is a motor meg a gázlámpa megvan a tőbbiUgy vagyunk vele,mint a szegényember az uton kapott egy patkot és azt mondta--- na már csak a lo kell meg a szekér.
(#) talpaii hozzászólása Jan 9, 2013 /
 
Sziasztok!

Én is dicsekednék egy kicsit meg segítséget is kérnék.
A fej meg a meghajtás és a melegítés is nagyjából készen van. A fej egy rozsdamentes edény megfelelő helyen szétvágásával és fordítva újra összehegesztésével készült, a csapágyház pedig egy rossz flex hajtóműve lett. A motor szerintem Lada fűtőmotor lehetett, kb. 3500rpm a fordulata.
A fűtést pedig egy rézcső "ívbe" hajlításával és pár helyen befűrészelésével készítettem, aminek a rögzítése még elég kezdetlegesen van megoldva.
Képek

Viszont, amiben szeretnék segítséget kérni, hogy ami a fej körül szokott lenni "lavór" azt miből lehetne csinálni, vagy hol lehetne megfelelő méretűre bukkanni.

üdv: Pisti
(#) gyula74 hozzászólása Jan 9, 2013 /
 
Szia Pisti ..

Hát sok sikert a kibelelt sarokcsiszoló lehajtásalt kicsit fura de legyen jó ,én ez egy szét szedet centrifuga motorból oldottam meg íme a KÉP.
A motor kicsit gyenge szerintem én is evvel a motorral akartam meg oldani a hajtást,mivel hogy 2 fokozatú de nekem a centrifugából kreált csapágyházat nem bírta teljes fordulatára kipörgetni .
De ahogy látom te lényegébe a motor tengelyére rakod a fejet és lehet hogy igy jó lesz sőt biztos is .
Ha lesz róla valami új előre haladás akkor tájékoztass minket sok sikert
Ja én 1 nagy lavórt vásároltam a műanyagos 100 ft bolt szerűben 800 Ft volt

A fűtés teljesen körbe veszi a fejet alulról mint egy gáztűzhely rózsája?????
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2013
(#) talpaii válasza gyula74 hozzászólására (») Jan 10, 2013 /
 
Szerintem nekem sem tudja teljes fordulatra csak kb olyan 3000 körülre, de mivel elég nagy a fej átmérője elégnek bizonyul.
Nem teljesen körbe de majdnem, nagyjából a kör kétharmada a láng.
Ezzel kapcsolatban még egy kérdés:
Találtam otthon olyan gázcsapot ami a balmenetes kb7mm-s hollandival csatlakozik a reduktorra és két csapal két leágazásom van mire tudom a gázcsövet rakni ugyanúgy a balmenetes hollandival. Hol lehetne ugyanilyet kereseni csak 1-st. Ötletem sincs hol lehet ilyen gázpalackos dolgokat kapni. A gázkészülékesnél nem találtam ilyeneket, gondolom a víz-gáz-fűtés boltokban sem árulnak ilyesmit.
(#) talpaii válasza talpaii hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Nos elkészültem a géppel de nem úgy működik ahogy szeretném.
Szépen készül a vatta, de elég nagy mennyiségben kerül az edény szélére is cukor.
Megfeleztem a fej fordulatszámát és a vatta így is ugyanúgy készül de a cukor mennyisége is ugyanannyi az edény falán, a bevágásokat 0-s lombfűrészlappal készítettem, mivel tudnék ennél vékonyabbat készíteni? Vagy ha nem az a baj akkor mit kellene megnéznem esetleg változtatnom?
Pedig már ebay-ről is megjött a 12 féle cukorízesítés
(#) Tyson05 válasza talpaii hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Hali!
Valamennyi cukor mindig verődik az edény falára, ez legfőképpen a cukorban található szennyeződés, "pelyva". Milyen márkájú cukrot használsz? Márkától függően különböző nagyságúak a cukorszemek. A "Koronás" kristálycukrot ajánlom, ez nagy szemű.
A rés biztos nem nagy, ha lombfűrésszel vágtad!
Gond lehet talán az, ha túl van melegítve a cukortál. Nagyon oda kell figyelni a hőfokra, a gáz-levegő keverék beállítására és, hogy a cukortál mely pontját éri közvetlen láng.
(#) gyula74 hozzászólása Jan 31, 2013 /
 
Sziasztok barátaim senki nem bütyköl semmit otthon tudom a pénz az nagy úr én is így vagyok evvel kellene még csiszolgatni a gépen de sajnos nincs rá keret pedig tavaszra jó lenne teljesen rendbe rakni.
Nyitottam egy topikót Bővebben: Link mindenkit szeretettel várok ott is .
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2013
(#) talpaii válasza gyula74 hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Szia!

Én csendben elkészültem. Ma találtam az auchanban monarchia cukrot nagyobb szemű még a koronásnál is. A csatolt képeken látszik, hogy alig került a gép falára (már volt előtte is rajta a rózsaszín csak a friss). Tesztelgetem a cukorízt, egy eprest kevertem be. 1/4 kilóhoz fél kávéskanálnyival színe is van és az ízét is érezni. Csináltam arról is képet, hogy mennyi cukorból mennyi vatta lessz. Tapasztaltaktól kérdezném, hogy ez már jónak mondható-e.
Az edényt ami a fej körül van kicsinek érzem, de sajnos nem találok nagyobbat.
Képek

üdv: TalpaiI
(#) gyula74 válasza talpaii hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Hát nagyon jól sikerült úgy látom tényleg csak gratulálok hozzá .
Látom beszereztél izésítőket is gondolom a vaterán vásároltad,ami a tál oldalán van cukor az szerintem elenyésző én is akármit csinálok akkor is van kiszóródó cukor ,ha megfigyelted a youtubon lévő videókon is van .A fejet miböl csináltad??
(#) talpaii válasza gyula74 hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Köszönöm!
Ebay-en vettem kb. 3500Ft.
A felyet meg egy roszdamentes edényből valami ilyesmi, csak normál áruházban 2500Ft:
Edény
Félbevágtam és fordítva összehegesztettem.
(#) gyula74 hozzászólása Feb 1, 2013 /
 
Tudnál fel rakni képeket hogy, hogyan oldottad meg a meghajtást és a fűtést?
(#) guppipetike hozzászólása Feb 1, 2013 /
 
Sziasztok
Szeretem a vatta cukrot,de esküszöm még soha nem gondolkodtam hogyan is készül.
Olvasgattam a régebbi írásokat is de mi is a gép alapműködése?Tudná valaki pár mondatban leírni mi és mit és hogyan melegíti,mikorra kész is az a finomság?
(#) gyula74 válasza guppipetike hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Üdvözöllek te is szeretni csinálni egy gépet???
(#) talpaii válasza gyula74 hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
A meghajtás 1 darab gumicső a motor és a tengely között
Néhány hozzászólással feljebb Január 9-én leírtam meg képeket is linkeltem, és még válaszoltál is rá.
(#) talpaii válasza guppipetike hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Szia!

Röviden egy fém fej szélein vékony résekkel melegítve és forgatva van, amiben cukor van és a melegítéstől megolvad a cukor, ami a forgás miatt kicsapódik vékony fonalak formájában.
És ezt már csak egy hurkapálcát forgatva össze kell gyűjteni
üdv: TalpaiI
(#) dauer72 hozzászólása Feb 2, 2013 /
 
Rakok fel egy par kepet hogy mim van
(#) dauer72 hozzászólása Feb 2, 2013 /
 
Bocsi csak igy tudom felrakni:'(:'(:'(
(#) dauer72 hozzászólása Feb 2, 2013 /
 
Ez vörösréz lemezből készült .1.5M RE TUDOM ELHUZNI. 55 masodperc mig meg csinalok egy adagot.
(#) dauer72 hozzászólása Feb 2, 2013 /
 
Nem tudtam hogy mit csináljak és ezt vettem de a fej tetejen egy ido utan Turbulencia keletkezik es az adagol jukon beszivja a kesz vattat Mit tudok csinalni???????
(#) dauer72 hozzászólása Feb 2, 2013 /
 
Es ez is az
Kedves Gyula74 olvastam ezelottti hazzaszolasodban .hogy te készítettél két jol mukodo fejet ami 15-20 mm alatt keszit el egy adagot.
Mivel en olyan helyen elek hogy sajnos nem al modomban kesziteni .
Ezert batorkodom meg kerdezni tolled .hogy tudnal e nekem csinLni egy fejet.???
Az email cimem : dauer72@freemail.hu
Természetesen az arat meg beszeljuk email ben.!!!!!!
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2013
(#) gyula74 válasza dauer72 hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Szia én nem emlékszem hogy írtam volna hogy 15-20mp alatt ...csinálja meg a cukrot ,szerintem Tyson írta szerintem ,,,
De ö nem igazán akarja el árulni a titkár .Sajnálom pedig ez a fórum eröl szol hogy ha tudunk segítünk másoknak :.

TÉGED IS VÁRLAK A FÓRUMON .oda rakok most fel képet az én gépemről hátha tudok valamit segiteni neked valamiben vagy ötletet adni

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9214329
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2013
(#) gyula74 válasza dauer72 hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Ezt a masinát veted valahol mer már láttam tán a expresszen !!
Szerintem egész jó csak finomítani kel rajta már mint a fejen szerintem a lehajtás és a váz jónak látszik
(#) Tyson05 válasza guppipetike hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Hali!
Ha elolvasod az előzményeket akkor láthatod, hogy már többször is le van írva!
A gép alapműködése annyi, hogy Van egy "cukortál" amit egy motor által meghajtunk és ebbe a cukortálba cukrot öntünk. A cukortálat alulról gáz lánggal vagy elektromos fűtőszállal, komolyabb gépeknél másképpen, melegítjük és megfelelő hőmérséklet hatására a cukortálban lévő cukor megolvad majd a cukortálon lévő réseken vagy lyukakon a centrifugális erő hatására ki száll és a hidegebb levegőre érve szálasodva megszilárdul. Ezt pálcára tekerve tudjuk összeszedni, így kapunk ilyen vattás pamacsot!
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2013
(#) Tyson05 válasza dauer72 hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Hali!
Jól mondja Gyula, én írtam, hogy 15-20 mp alatt kész egy adag!
Ha gondolod én tudok neked segíteni. Én gyártok eladásra profi igényes "fejeket" cukortálakat. Ha érdekel írj privátban!
(#) Tyson05 válasza gyula74 hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Gyula nincs igazad!
Ugyan is az a gép amit felraktam ide, annak a pontosan beméretezett műszaki rajzát felraktam és el is magyaráztam a működését! És ez a fej is profin működik csak ez nem olyan termelékeny, ezzel kb 40 mp egy adag.
Szóval szerintem segítettem eleget!
(#) gyula74 válasza dauer72 hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Szerintem ez a fej is elég profi teljesen felesleges újat készíteni csak a fordulat és a hőfok összehangolására van szükség
(#) gyula74 válasza Tyson05 hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
igen igazad van amit felraktál videót és képet az az oldalon le is van rajzolva ill. be is méretezve .
DE írtad hogy van egy újabb ötleted egy másik fejről amit nem osztasz meg másokkal mert az sokall jobban működik ,de persze ez a tied és tiszteletbe tartom nem kell hogy el áruld az új fej méretét és rajzát .Én is fl találtam a spanyol viaszt és most mindenki használja világszerte.
Csak kíváncsiságból menyibe kerülne egy olyan fej megvétele amit te kínálsz a fórumozó kollégának dauer72-nek mert ha a gépért kér valaki 150 000 ezret akkor a fej se sokall olcsóbb mivel hogyha fej a lényege az egész masinának
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2013
(#) dauer72 hozzászólása Feb 3, 2013 /
 
Igen Gyala74
Vettem A Wattacuko.hu oldoln neztem k de az expressen apro vatera sok helyen van l fent.
Következő: »»   14 / 17
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem