Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Weller hőfokszabályzó
 
Témaindító: devid, idő: Feb 28, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   22 / 32
(#) Schnitt válasza u123 hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
A trafó ki fog nyúvadni idővel. A hőelemet ellenőrizheted egy hőmérős multiméterrel, hogy adott beállításnál kb arra a hőfokra felfűti-e a pákát, de elvileg jónak kell lennie, mert a nagyobb állomás kezeli a kisebb pákát.
Ha ez stimmel, a trafócsere megoldás lehet, de a vezérlő áramkörön a triakot, ami a pákafűtést kapcsolgatja ellenőrizd le típusszám alapján, adatlapból, hogy elbírja-e a kb 4 amperes áramerősséget, ellenkező esetben azt is cserélni kell.
(#) u123 válasza Schnitt hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
BT138 -as triak van benne. Adatlap szerint 12A a terhelhetősége, annak bírnia kell.
Sajnos nincs hőmérős multiméterem, ezért játszadoztam az ón olvadási hőmérsékletével, de az alapján rendben van.
Akkor marad a trafó csere idővel. 95w weller trafót így külön szinte lehetetlen szerezni.
(#) Schnitt válasza u123 hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Egy sima 100 wattos toroid is jó bele. Az kisebb helyet foglal, mint az EI magos, és töredékébe kerül, mint a gyári weller trafó.
(#) Schnitt válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
A miniforr még békebeli, van benne anyag. Mondjuk itt szakaszos üzem van a felfűtés után, van ideje hűlni a trafónak.
(#) u123 válasza Schnitt hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Én sem ugrok neki egyből trafót venni. Annyi, hogy lassabban fűt így fel. A hőfokot viszont tartja.
Most próbálkoztam diódás hőmérséklet méréssel, 12 fok különbség volt a számolt és az állomás által mutatott érték közt. Akár még pontos is lehet.
A HQ-ban 5.700 egy 100w-os 2x12v-os toroid. Szerintem marad az benne ami van.
Így is OFF voltam.
(#) vzoole válasza u123 hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Felesleges kicserélni, csak a felfűtés ideje alatt terheli teljesen a trafót és az a wsp80 pákánál nem sok.
(#) u123 válasza vzoole hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
A SOLDER PEAK fekete nyelű 60w illetve a 80w pákái milyenek?
Van róluk tapasztalat? Milyen hőelem van bennük?
A topikban közölt kapcsolások jók hozzájuk, vagy teljesen más milyen kellene?
Csak gondolkodóban vagyok, lehet építek egy saját forrasztóállomást.
(#) vzoole válasza u123 hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Nem ismerem őket, de van egy tippem, hogy termisztor van benne, mégpedig ptc.
(#) norbi0325 hozzászólása Aug 20, 2012 /
 
Sziasztok egy kérdés .....
pontos típust tud esetleg nekem valaki mondani ,milyen ptc van a wsp80-as pákában ?
(#) eSDi válasza norbi0325 hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Üdv.

Pontos típus nincs. Méréseim alapján 0°C-on 20,9Ohm az ellenállása, tehát egyedi kivitelezés. Innentől már számolható az általános képlettel a hőmérséklethez tartozó ellenállás.
(#) norbi0325 válasza eSDi hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
ok értem de mivel elektronikai analfabéta vagyok és nem ismerem a képletet ..de nem is akarom megismerni ..inkább bemenni a boltba és azt mondani hogy én ezt meg ezt a ptc-t szeretném megvenni ....
van egy mérésem igaz +28C -ban ami 24.2 Ohm
És van egy képem a szineíről így talán ez plusz segíség megmondani a típusát ....

DSC00399.JPG
    
(#) eSDi válasza norbi0325 hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Ok.
De mint már írtam egyedi alkarészről van szó, ezért nem fogsz ilyet kapni semmilyen üzletben sem. Amit lefényképeztél, az pedig csak egy kondenzátor. A PTC a fűtőbetétben van, amit nem igazán lehet szétszedni roncsolás mentesen.
(#) norbi0325 válasza eSDi hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Na akkor ennyit a hozzáértésemről ..merthogy az ,ill ez égett el az enyémben ..a fénykép egy másik kölcsönpákáról van ...
kösz ..
(#) Csonty hozzászólása Nov 14, 2012 /
 
Sziasztok!
Valaki le tudná írni, hogy egy WSP80-as páka csatlakozójának milyen a kiosztása? Értem ez alatt azt, ha szemből nézem a csatlakozót, akkor a kis műanyag pöcöktől számolva melyik lábak a fűtőszálé melyikek pedig a termoellenállásé...
(#) kyrk válasza Csonty hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
(#) vzoole válasza Csonty hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Csatolom képben.

Con01_800.jpg
    
(#) Csonty válasza vzoole hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Köszi szépen!
(#) pistike1994fan hozzászólása Nov 17, 2012 /
 
Segítség valaki megnézné nekem mit terveztem félre át terveztem a panelt más hűtő bordákhoz más kondikhoz lehet elnéztem valamit mert nem működik valaki nézze át segítsen nagyon kérem.
ezt terveztem át
(#) pistike1994fan válasza pistike1994fan hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
ez amit át terveztem segítség

rajz.jpg
    
(#) frigo833 hozzászólása Feb 8, 2013 /
 
Sziasztok!
Megtudja mondani valaki hogy weller wp80 pákához melyik vezérlő jó?

Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2013
(#) vzoole válasza frigo833 hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
(#) frigo833 válasza vzoole hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Köszönöm szépen!!!!!!!!!!
(#) Schnitt válasza vzoole hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Szia!
Ha jól olvasom, a linkelt kapcsolást te készítetted.
Szeretném én is megépíteni, de nem találom az R8, R9, és a C2 értékét, sem a triak típusát, Meg tudnád adni ezeket? Előre is köszi.
(#) vzoole válasza Schnitt hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
R8: 5,1k
R9: 6,8k
C2 pedig nem kell bele.
Triak: BT137, vagy bármi hasonló
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2013
(#) Schnitt válasza vzoole hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Köszönöm az infókat!
(#) gordonfreemN hozzászólása Márc 9, 2013 /
 
Sziasztok!

Weller (Weller PU WDD 81V) forrasztóállomásomon aktív a készenléti üzemmód. Ekkor 150fokra hül le a páka, majd ha így sem használom sokáig, akkor csak egy - jelet lehet látni a kijelzőn.
Azt az érdekességet vettem észre, hogy amikor - jelez és onnan visszafűt, eleinte a beállított 300fok helyett 324-re tornássza fel a hőmérsékletet, majd néhány perc alatt áll be jó lassan a 300fok. De bekapcsoláskor nincs ilyen és a 150 fokos készenlétről sincs ilyen.
Ez mitől lehet?
(#) kubichris válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
Megszalad a hő...
Mivel standby-ből indul, gyorsabban kell elérnie az üzemi hőt, (hamarabb használhasd) ezért nagyobb teljesítménnyel fűti a pákát.

Induláskor nem kell akkora teljesítménnyel fűteni, hisz mindenki elfogadta, hogy bekapcsolás után kell egy kis idő...
(#) vzoole válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
Milyen pákával próbáltad?
(#) gordonfreemN válasza vzoole hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
WP80-al.
Írtam pü-t.
(#) Schnitt válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 20, 2013 /
 
Szia!
Nekem WSD80 állomásom van, amin ugyan nincs standby, de bekapcsoláskor ez is túlfűt.
WSP80 pákánál 25-28 fokkal lő túl a beállított hőfokon, LR21-nél 10-15-tel (kisebb fűtőszál teljesítmény+nagyobb térfogatú hegy=kisebb hőmegfutás).
Utána 15-20 másodperc alatt beáll a hőfok, és tartja is pontosan.
Következő: »»   22 / 32
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem