Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM3914
 
Témaindító: 3653, idő: Nov 21, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 20
(#) dtocy válasza proli007 hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Pár mV AC tényleg ugrál de a dióda előtt, és csak 0-10 mV tartományban. A dióda után stagnál 3.5 mV közelében. Így néz ki az egész szerkezet, talán ez segít.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2012

blokk.png
    
(#) proli007 válasza dtocy hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Hello!
Jóember! Ennek a kapcsolásnak hangfreki kell, vagy is váltó! Mi az a két diófa az LM3900 blokk előtt?
üdv! proli007
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2012
(#) dtocy válasza proli007 hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Csak azért raktam, hogy így ha a balance-ot teljesen az egyikre csavarom, és ezért az egyiken nincs jel akkor a másik adja, és így nem zárom rövidre.
(#) proli007 válasza dtocy hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Hello!
Ez nem egyenáram! Ennek így az égvilágon nincs semmi értelem. Ha mind két csatornát szeretnéd rávezetni, akkor az áramkörödnél a bemeneten található 120nF és 100kohm-ot kell megkettőzni, (még egy ugyan ilyen soros RC tagot kell kötni az IC felé) és így két bemented lesz.
üdv! proli007
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2012

L-R-Input.png
    
(#) dtocy válasza proli007 hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Oké, köszi ezt majd megcsinálom hétfőn. A kimenet még mindig ugyanolyan, ha csak az egyiket kötöm rá.
(#) proli007 válasza dtocy hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Hello!
Elsőként meg kell nézni, hogy a három poti tetején van-e hangfreki, vagy is váltó jel..
üdv! proli007
(#) dtocy válasza proli007 hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Csak 0-10 mV.
(#) proli007 válasza dtocy hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Hello!
Itt valami egyszerű hiba van. Ha az első fokozatnak a munkapontja rendben van, akkor erősítése is van. Ami itt a 820k/100k=8,2-szeres. Meg kell mérni a bemenő jelet is meg van-e. Az erősítő és az áramkör GND pontjai össze vannak kötve?
Lehetne az 'IN' pontra 50Hz-et is adni egy kis trafó és egy poti segítségével. Ha 100mV váltót adsz be, a potikon 820mV váltó mérhető.
üdv! proli007
(#) dtocy válasza proli007 hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Rákötöttem közvetlenül a számítógépre és tökéletesen működött, úgyhogy a bemenettel lesz baj. Hogyan kellene erről a szabályzóról leágaztatni?
(#) proli007 válasza dtocy hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Hello!
Erről, ugyan úgy kell működnie, ha ez az áramkör maga működik és van is kimeneti jele. Csak éppen értelmetlen egy szűrőkapcsolást, egy hangszínszabályzó kimenetére kötni. Hiszen ha szabályzod, azzal elállítod a három csatorna arányát is. Ez közel lineáris, a füled meg logos, úgy hogy a hangszínszabályzó elé, értelmesebb kötni..
üdv! proli007
(#) dtocy válasza proli007 hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Gondoltam rá, lehet ezt is fogom csinálni. De ebben az esetben, ha pl. a basszust lejjebb veszem, nem fog az első oszlop kisebbeket ugrálni, mint ahogy akkor tenné, ha a szabályzó után lenne.
(#) dtocy válasza proli007 hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Igazad van, jobb lesz, ha elé rakom, és így ha a hangerőt lecsökkentem, akkor is kitölti a teljes oszlopot. Kösz Neked és reloopnak is a segítséget!
(#) jdani hozzászólása Nov 29, 2012 /
 
Szevasztok. Kérdezném, hogy meg-e építette valaki azt a kapcsolást, amit variszabi is megépített, és hogy jól-e működik, zavarmentesen? Vagy ha nem, mit kellene rajta változtatni?
Bővebben: Link
(#) rasty hozzászólása Nov 30, 2012 /
 
Új vagyok a dolgokban úgyhogy ne nézzetek hülyének, ha a kérdésem túl egyszerű.
A cikkek között találtam a
Idézet:
„Számítógép tunningolás II. - PC ventillátor visszajelző”
című leírást.
Itt azt írta a készítő, hogy a visszajelző skálát a mode lábbal be lehet állítani, hogy pont szerű, vagy bár szerű legyen.
Csak nem tudom hogyan lehet beállítani a pont szerűt.
(#) Bakman válasza rasty hozzászólására (») Nov 30, 2012 /
 
Ha a lábat nem kötöd sehova akkor egyszerre csak egy LED világít, ha a + Ut-ra kötöd, akkor bár szerű.
(#) rolie válasza rasty hozzászólására (») Nov 30, 2012 /
 
Szia!
A "MODE", azaz a 9-es lábat nem kell bekötni. Az infó az IC adatlapjának 7. oldalán található.
(#) bancsi15 hozzászólása Jan 21, 2013 /
 
Sziasztok!

Szeretném megépíteni a mellékelt kapcsolást. Autóba szánom feszültségmérőnek. Az lenne a kérdésem, hogy a stabil tápfeszültség amit mindig megkapna(csak ha rá van adva a gyújtás persze), az lehetne 9V ? A rajzon 12V van stabil tápfesznek, de ha 12V alá merül az akku, akkor egy 7809-es IC-vel még mindig stabil tápot tudnék biztosítani. Ezt így lehet? Esetleg kell valamin változtatni?
Köszi

kapcsolas.jpg
    
(#) reloop válasza bancsi15 hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Szia! Nem igényel stabil tápot, mehet direkt az autó villamos hálózatára. 3V-tól üzemképes.
(#) bancsi15 válasza reloop hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Rendben! Csak azért kérdeztem, mert azt olvastam, hogy, ha ugyanaz a két táp, akkor hosszútávon melegszik az IC, ha pedig külön stabil 12V a tép, akkor nem vagy nem annyira.
Inkább rákérdeztem az okosabbaktól
(#) reloop válasza bancsi15 hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Az IC melegedését úgy csökkentheted, hogy a LED-ek közös anódja és a táp közé 47-100 ohm ellenállást iktatsz. Ezen a rajzon az R8 épp ilyen funkciót tölt be.
(#) bancsi15 válasza reloop hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
OK, rendben. 47 és 100 Ω között mindegy mekkora lesz az ellenállás? 3mm-es normál ledeket használnék.
(#) reloop válasza bancsi15 hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Ha P2 értéke 1k, akkor 12,5mA lesz a LED-áram. Ha az összes LED világít 125mA ejt feszültséget az ellenálláson. Ez az eset 14-15V környékén következik be, tehát az ellenálláson akár 12,5V-is eshet - ez felel meg a 100 ohm-nak (1,5W hő fejlődik!). Mivel adott számú bekapcsolt LED-nél az áramfelvétel konstans, a disszipáció az ellenállás mértékének megfelelően oszlik el közte és az LM3914 között. Választhatsz hol szeretnél több hőt leadni. A 47 ohm-nál kisebb ellenállás már nagyon hagyná az IC-t fűteni.
(#) bancsi15 válasza reloop hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Értem. Akkor minél inkább a 100Ω felé megyek el. Elvégre inkább az fűtsön, mint az IC
(#) SzkopBandi hozzászólása Feb 1, 2013 /
 
Sziasztok!

Ismét bizalommal fordulok hozzátok! Lehet nem a legjobb helyen kérdezek, de majd jelzitek, ha így van. Építettem egy fordulatszámmérőt, ami tökéletesen működik, de szeretném kicsit módosítani. A cél az lenne, hogy az 500 f/p-es felbontás helyett 200f/p-es felbontásban mutasson és így 3db LM3914 30LED-et hajtana meg 0-6000f/p tartományban. Át lehet alakítani ezt a kapcsolást? Sajnos még mindig a lelkes amatőr szintjén vagyok
A segítségetekért előre is hálás köszönetem!

fordkapcs.png
    
(#) reloop válasza SzkopBandi hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Szia! 30 LED-es.
Itt tízes csoportonként a fényerő növekszik, utolsó 10 LED a legfényesebb. Nekem bejön, de lehet változtatni is. A P1-gyel tetszőlegesen kalibrálhatod.
(#) SzkopBandi válasza reloop hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Szia!
Köszi a gyors választ és segítséget! Akkor, ha jól értem úgy kalibrálom majd 200f/p-es felbontásra, hogy ha rákötök egy kicsi 5-6 V-os 50Hz-es trafót, addig kell tekernem míg a 15. LED is világít és az jelzi majd a 3000f/p-et? Illetve az érdekelne, hogy mit kellene módosítani, hogy mindegyik LED egyforma fényerővel világítson?
(#) proli007 válasza SzkopBandi hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Hello! Kb. Ezt kell tenned. üdv! proli007

3xLM3914.png
    
(#) SzkopBandi válasza proli007 hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Szia!
Köszi szépen a segítséget!
(#) fecooo8778 hozzászólása Feb 23, 2013 /
 
Sziasztok!
Megépítettem ezt a kapcsolást, de nem nagyon akar működni. Minden második LED-et kötöttem csak be. Lehet. hogy ez miatt nem jó?
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2013

fordkapcs.png
    
(#) reloop válasza fecooo8778 hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Szia! A bekötött LED-ek száma nem befolyásolja a működést, más hibát keress!
Következő: »»   11 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem