Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM3914
 
Témaindító: 3653, idő: Nov 21, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 20
(#) 3653 hozzászólása Nov 21, 2008 /
 
Sziasztok. LM 3915 ből szeretnék kivezérlésjelzőt épiteni . Na a problémám a következő lenne, a boltban csak LM 3914 es IC-t kaptam . Van e különbség az IC-k között vagy a 3915 ös mintájára megcsinálhatom a kapcsolást a 3914 es IC-vel is? Várom válaszaitokat vagy itt vagy a modder27@gmail.com cimre
(#) kobold válasza 3653 hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
A legfőbb különbség a karakterisztikában van: a 3914 lineáris, azaz a kivezérlés arányosan változik a bemenettel. A 3915 viszont logaritmikusos, 3 dB / lépés a függvénye. Ha az eredeti kapcsolás 3915-öt tartalmazott (kivezérlésjelzőnek ez jó), akkor 3914 beépítésével hülyeségeket fogsz látni, és valószínűleg hamar (kis bemenőjelnél) túl is vezérlődik.
A legegyszerűbb egy megfelelő IC vásárlása lenne.
(#) zolee1209 válasza 3653 hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
Szia! Nyugodtan megépítheted a kapcsolást a 3914 mintájára, majd később teszel bele 3915-öt! A 3914 lineáris, a 3915 logaritmikus kijelzést végez! De mivel hangerőt fogsz vele kijelezni, ezért kell majd Neked a 3915! :yes:
(#) Csaba09 válasza 3653 hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Meg épitetem Lm3914-el mai napig az van benne használom is és sztem a célnak ez is megfelel legalább is nekem, néztem a youtubén videokat és nem sok különbséget látok közte. Vélem is ez volt a szitu hogy csak ilyet kaptam.Most 20 led megy róla 9V-ról és SUB-ra kötve pazar.
(#) szamóca válasza Csaba09 hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Ha csak a vizuális élmény miatt használod akkor igaz. De ha értékelhető adatot is szeretnél akkor muszáj a logásat használni :yes:
(#) csonthulye hozzászólása Jan 20, 2009 /
 
Sziasztok. Meg lehet oldani ezzel az LM3914-el, hogy a ledsor egy bizonyos feszültség alapján nőljön? PL. 10V-tól 14V-ig. 10V-nál egyse 14-nél mind világitson. Nézegettem az adatlapját, szerintem meg lehet oldani, de mégse vagyok benne biztos. Szóval lehetséges?
(#) pbalazs válasza csonthulye hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Megoldható.
Az alsó komparálási limitet 10V-ra, a felsőt 14V-ra állítod külső elemekkel, és kész.
(#) csonthulye hozzászólása Jan 20, 2009 / 4
 
Helló. Ennek örülök. Ugye az adatlapban erre van leirás? Még nem néztem át alaposan, de láttam, hogy voltak összefüggések felirva. Gondolom azokkal ezeket lehet kiszámolni.
(#) zenetom hozzászólása Márc 27, 2009 /
 
Hali!
Ez az LM3914-essel meg lehet hajtani 10 db magasfényű LED-et, pl ilyet: Bővebben: Link. Vagyis hány mA-rel lehet terhelni?
(#) Mzolee válasza zenetom hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Hali!
Hát pl. "ilyet" meg! (20mA)
Ja, amugy meg akár milyet, legfeljebb halványabb lesz.
De itt a adatlap egy szelete, bogarássz:

LM3914.gif
    
(#) zenetom válasza Mzolee hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Köszi, néztem az adatlapot de ez elkerülte a figyelmemet
(#) polyakdav hozzászólása Jan 31, 2010 / 1
 
Sziasztok! Van egy lm3914 alapon müködő voltmérőm. ~11v~14.5v. Az ic nagyon felmelegszik. Kell eki hűtőborda vagy valami? mekkora hőt bír elfüstölésig?
(#) (Felhasználó 4577) válasza polyakdav hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Az IC-nek nem kellene különösebben fűtenie, ha már nem bírod megfogni, ott valami baj van. Normál fényerejű LED-ek vannak rajta vagy extrafényerejű?
(#) polyakdav hozzászólása Jan 31, 2010 /
 
hát azt igy nem tudom megmondani. Viztiszta az biztos. De ez is egy problámám hogy kisuti a szemem. Kisebbre veszem az IC feszültségét aztán meglátom hogy mennyire melegszik.
(#) polyakdav válasza polyakdav hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Kicseréltem normál ledekre. (gyárilag szinezett, eddig olyan volt hogy mindegyik átlátszó volt). most nem melegszik annyira. De olvastam hogy kb 75°C-ig bírja. Lehet ez pont annyi, de müködik.
Még problémám hogy 18as lábon nem érzikelni semmit (2.led) Bár lehet ez azért van mert egyszer véletlenül a 3as és 18as láb közé 12v került .
(#) _JANI_ hozzászólása Ápr 20, 2010 /
 
Sziasztok! Az LM3914 LED-meghajtó _BAR_ funkciójú kaszkád ( soros kijelző ) kapcsolásáról érdekelne építési tapasztalat. Konkrétan két LM3914-es kaszkád kapcsolása lenne a cél BAR módban vezérelve. Később talán több is...
Köszönök minden segítőkész választ. Üdv.: _jani_
( Az alkatrész adatlapját már letöltöttem! )
(#) pbalazs válasza _JANI_ hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Szeintem simán kösd sorba a két IC ellenállásosztóit.
(#) _JANI_ válasza pbalazs hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
DOT (PONT kijelzés) vezérlésnél is hasonlóan egyszerű a sorosítás?
(#) vicsys válasza _JANI_ hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
Szerintem a 9-es Mode lábra tett H vagy L szint dönti el, hogy DOT vagy BAR módban működik. A többi változatlan.
(#) pbalazs válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
Nem mindig, mert "dot" módban az alsó IC legfelső kimenetét tiltani kell, amikor már a felső IC dolgozik, különben két pont jelenne meg: az alsó IC-n a felső állandóan világítana, a felső IC-n meg szaladgál a vezérléstől függően.
"bar" módban ugyanez a helyzet, csak ott nem látszik.
(#) Battila hozzászólása Ápr 26, 2010 /
 
Hali!

Lenne két LM3914-esem, amiből egy 2*10-es kivezérlés jelzőt építenék. Ilyet, mint a linken látható. De nincs kapcsolási rajzom róla, és LM3915-re épül eredetileg? Tudna valaki segíteni? Egy 1*10-es kapcsolási rajzra lenne szükségem.(amit kétszer építek meg...). 3mm/5mm-es ledeket használnék, 5db zöld, 3db sárga, 2 db piros. Előre is köszönöm a segítséget!
(#) Battila válasza Battila hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Köszönöm a válaszokat!
Tulajdonképpen ezt a kapcsolást kellene 2db és 3db LM3914-re kibővíteni.
(#) _JANI_ válasza Battila hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Egy jó projekt! Bővebben: Link ( Igaz csak állsztereó, de ez nem lehet probléma. )
S rengeteg jó találatot hozott a barátunk...
(#) Battila válasza _JANI_ hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Na ahogy látom egyszerű kapcsolás, csak a lábakhoz tartozó kapcsolások vannak össze-vissza rajta, nemde? A második kapcsolással az a baj, hogy LM3915-re épül, valamint az hogy két egyszerűbbet egymással szembe fordítani egyszerűbb majdnem...
(#) pbalazs válasza _JANI_ hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Már írtam: kösd sorba az ellenállásosztókat az IC-kben. Az osztó két vége az Rhi és az Rlo lábakon van (adatlap). A legfelső Rhi lábra pedig mehet a referenciafesz.
(#) _JANI_ válasza pbalazs hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
Köszönöm! A referenciát értem.
A mellékelt kapcsolásban (Bővebben: Link), a MODE és a LED9 összekötésének pontosan mi is a szerepe?
(#) pbalazs válasza _JANI_ hozzászólására (») Ápr 29, 2010 /
 
Ebben a kapcsolásban szerintem semmi. Akkor kell az alacsonyabb fokozat 9-es lábát a következő fokozat 1-es lábára kötni, ha "dot" módot akarsz. Ilyenkor a magasabb fokozat legalsó bitje kioltja az alacsonyabb fokozat legfelső bitjét, hogy mindig csak egy LED világítson.
De mindez benne van az adatlapban.
(#) leverlek válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 29, 2010 /
 
azért nem teljesen van igy mert sorba kötve dot modban 2 ,3 ,4 ic nél nem fog jol müködni probáljhátok ki , lesznek benne hibák ,amire én már rájöttem ,
majd belinkelem a rajzot amivel müködik rendesen csak lekell rajzolnom
(#) _JANI_ válasza pbalazs hozzászólására (») Ápr 29, 2010 /
 
Köszönöm a válaszodat.
Következő: »»   1 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem