Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Egyfázisú villanymotor fordulatszám szabályozása
Lapozás: OK   16 / 38
(#) crazybob válasza kadarist hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Nem diacot nem cseréltem, nem is mértem. Diacnak mekkora az ellenállása DB3, és milyen hőmérsékleten szabad forrasztani, mert én olyan 500-on csináltam
(#) Orbán József válasza crazybob hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Az a triac rosszul van bekötve. A középső és a felső lába cseréljen bekötést.
(#) kadarist válasza crazybob hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Szakadást kell mérned mindkét irányban és 320 foknál nem kell melegebb a forrasztáshoz, ha ólomtartalmú anyaggal dolgozol.
(#) crazybob válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Én is erre gondoltam, sajnos olyan hülye voltam, hogy az egészet megcsináltam nyákon, de legközelebb inkább lepróbálom.
(#) crazybob hozzászólása Jan 28, 2013 /
 
Végre megszületett az első működőképes feszültség szabályzóm. Olyan jó lett, hogy egy 14000-es fordulatú motort is a 0-ról tud indítani. Az alap felépítésen csak annyit változtattam, hogy nem 100K Ohm ,hanem 250K Ohm -os potit tettem bele.
Mindenkinek köszi a segítséget és tényleg a triak volt rosszul bekötve.
(#) hapro hozzászólása Feb 9, 2013 /
 
Sziasztok!

Egy búvárszivattyú fordulatszámát szeretném csökkenteni. Relatívan kicsi a teljesítménye, 350W. A már többször tárgyalt triakos szabályzó megfelelő lenne számomra ehhez? (Urbános, vagy rádiótechnikás) Nem csavargatnám sokat, valószínű egy értékre belőném, és ott maradna örökre. Vagy max 2-3 fokozat kellene rá, ha nem megoldható ezzel a szabályzóval. Terhelését tekintve állandó terhelésen menne alapvetően, mert kertitó szűrő lesz belőle, és csak akkor változhat meg a terhelés, ha mondjuk tökre eldugul a szűrő, és nem tudja a vizet felkapni. Fogalmam nincs milyen típusú motor ez és nem is nagyon értek hozzá.
köszi
(#) crazybob válasza hapro hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Szia!
Hát, ha nem tudod, hogy milyen motor van benne, akkor elég nehéz lesz ezt megoldani itt mindenkinek, ha csak valaki nem szedett már szét ilyet. Szerintem mindenképpen bele kell kukkantanod. Valószínűleg egy aszinkron motor van benne.
(#) Orbán József válasza hapro hozzászólására (») Feb 9, 2013 / 1
 
Szervusz!
Szerintem minden bizonnyal aszinkron motor, de a ráírt fordulatból lehet következtetni.
Én nem szednék szét, ha nem muszáj egy ilyen szivattyút, a tömítettsége elég kritikus egy búvárnak.
Amit én egy gyári szabályozón lemértem, illetve építettem is, az lényegileg a színuszhullám egynegyedét engedte át alapból, onnét szabályozta a maradékot. Tehát, ha csak a pozitív félhullámot nézem, akkor a csúcs felét átengedte a lecsavart értéknél is, de a szabályozó gyakorlatilag nem állította meg a motort, hanem egy jól használható szabályozási tartománnyal rendelkezett.
Nagy lendtömegű ventilátorokat szabályozott, azt hiszem, az is lényeges volt, én nem is próbáltam mással.
(#) Gabiorsi hozzászólása Márc 12, 2013 /
 
Hello!

Egy kis szakértést szeretnék kérni.
Szereztem egy légkondi ventilátort. 220 Voltos.
Ha jól értelmezem a bekötési rajzát, ez 2 fordulaton működik. Lerajzoltam a tábláját, mert nincs tökéletes állapotban és nem tudtam értelmesen fotózni.
Szagelszívóként szeretném használni, még ugyan nem próbáltam ki, de valószínűleg a kisebbik fokozat is túl erős lesz. Lehetséges szabályozni ezt a motort? Jól gondolom, hogy a két bekötési pont a kétfajta fordulat miatt van? Kipróbálhatom kondi nélkül, vagy ne erőltessem?

1 0011.jpg
    
(#) Gabiorsi válasza hapro hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Ami azt illeti, el lehetsz engedve anyagilag, ha ilyen teljesítményű szivattyúval akarsz tószűrőt üzemeltetni. Ha érdekel, van egy 6000 L/h kerámia tengelyes tószivattyúm, ami "csak" 90 Wattos olcsón.
Egy tippet adok: mosógép, vagy mosogatógép szivattyú. Sokkal gazdaságosabb, mert 25 Wattért cserébe kapsz olyan 3-4000 L/h teljesítményt. Nekem az dolgozik, vettem egy már kiszedett szivattyút, a tavalyi szezont 24 órás működéssel gyönyörűen bírta és már megint beüzemeltem.
(#) Gabiorsi válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Szia József!
Ez a gyári szabályzó milyen tipus? Hol lehet ilyet fellelni? Szerintem nekem pont ilyesmi kellene.
Ha van neki neve, megírhatnád, hátha találok neten.
(#) Orbán József válasza Gabiorsi hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Szervusz!
Sajnos nem tudom a típusát, de a v.terán épp láttam hasonlót, de nem tudom, hol kezdődik a licithatár. Az se biztos, hogy szivattyúhoz is jó a kapcsolás, a ventilátorok más jelleggel bírnak.
A lényeg, csináltam egy "kommersz" fényerőszabályozót olyan 25A-re és nagy csalódás volt, probléma volt a szabályozással, indulással. Akkor kivittem az ólba az oszcilloszkópot és megnéztemn a gyári mit is csinál.
Gyakorlatilag egy olyan előtét ellenállás kellett a poti elé, hogy lecsavart állásban a félhullám tetején gyújtson a triak és onnét haladt a teljes teljesítmény felé a szabályozás. Onnéttól minden klappolt.
(#) Gabiorsi válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Nekem ventilátorhoz kell, csak közben beírtam a szivattyúra. Csatoltam a rajzot az adattábláról.
(#) Orbán József válasza Gabiorsi hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Ok, lehet ilyet csinálni, nagyon kevés alkatrész kell, triak, trigger diac, 2 kondenzátor és vagy 2 ellenállás. Kommersz fényerőszabályozó, én még raktam elé, mellé R-C tagot és VDR ellenállást, ha visszarúgna a motor, legyen neki mibe, vagy, ha a hálózatról jön valami tüske, ne fájjon neki.
(#) Gabiorsi válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Értem. Azaz nem
Sajnos a kezdő szintet sem sikerült még elérnem az elektronikában. Ilyesmi motor, csak gondolom, kisebb.
A csinálás mit jelent anyagilag nagyságrendileg?
(#) Orbán József válasza Gabiorsi hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
2-3ezer kb. anyagár.
(#) Gabiorsi hozzászólása Márc 12, 2013 /
 
Az lenne a célom, hogy a mostani gyári csörgőzörgő, nulla teljesítményű ventit kiváltanám ezzel a 40 centis ventivel, de ez akkora vihart kavar már akkor is, ha kézzel megpörgetem, hogy fölemelné a wc plafont, ha bepörögne , ezért le szeretném lassítani. Helyem van a padláson a ventinek, a csövezése sem gond, csak a fordulat.
Nem mellesleg szinte hangtalanul működne alacsony fordulaton.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2013
(#) Gabiorsi válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Az jól hangzik
Hogy keressem a vaterán? Hogy "híjják?"
(#) Orbán József válasza Gabiorsi hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Elküldöm pm-be, egyszerűen nem tudom ide szépen beilleszteni. Bemásolom a linket, beírom a szöveget és cseszik normálisan megjelenni a link.
(#) Gabiorsi válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Köszönöm, megkaptam.
(#) Gabiorsi válasza Gabiorsi hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Ez szerintem nem jön ki 2-3 ezerből. Lehet, nekiállok gyártani.
(#) Gabiorsi hozzászólása Márc 12, 2013 /
 
Találtam ilyet.
Akkor elvileg ezt megveszem, hozzá egy potit és ennyi?
(#) Gabiorsi hozzászólása Márc 12, 2013 /
 
Ez nem jó fordulat szabályzásra?
És ez ?
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2013
(#) crazybob válasza Gabiorsi hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Nekem van egy kapcsolásom, amit meg is építettem és megy is szépen. A kapcsolás nem pont az ami meg lett építve. Elméletileg a kapcsolási rendszer elbír 1200W-os motort is. A megtervezett nyák nem bírja sokáig a működést, mert nagyon kezdetleges. Minden esetre sokkal vastagabb vonalak kellenek, meg hűtés a triaknak.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2013
(#) Gabiorsi válasza crazybob hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Ez szuper!
Az a helyzet, hogy én nem tudok nyákot gyártani, pontosabban még nem gyártottam és nem vagyok rá fölfegyverkezve.
Az én motorom 25 Wattos, elvileg azt még ilyen vonalak is elbírnak, de akár végig is lehet ónozni.
(#) zolika60 válasza Gabiorsi hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
Nem muszáj ehhez nyák. Egy bakelit lemezre megcsinálhatod vezetékekkel és szegecsekkel, vagy csak gubancban.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2013
(#) szabi83 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Nagyflex motor is lehet szabályozni vele ? Persze megfelelő triac-l.
(#) szabi83 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Ilyet akarok szabályozni, mennyi lehet ennek a gépnek a motor fordulata ?
(#) szabi83 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
4000-8000 között kell nekem
(#) Frenki007 hozzászólása Ápr 1, 2013 /
 
Helló
Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy 50watt-os ventilátorom és annak szeretném a fordulatás megnövelni. Mit tudtok ajánlani hozzá, csak annyit kellene h másfél vagy kétszer nagyon legyen a fordulata. kb. 70-75Hz kellene. Milyen kapcsolást tudnátok ehhez ajánlani??
Következő: »»   16 / 38
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem