Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor bekötése
 
Témaindító: kozmaj, idő: Jún 28, 2006
Lapozás: OK   150 / 342
(#) kadarist válasza napeta hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Mivel egyáramkörös a vészkapcsolód, ezért eleve nem lehet főáramkörbe kötni, hisz ott három vezetéket kell megszakítani. Így csak mágneskapcsoló segítségével használhatod.
(#) Szirty válasza napeta hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Helló!

Ráadásul a vészleállító gomb érintkezője a megszakító képessége miatt nem alkalmas a motor áram megszakítására.
(#) napeta válasza Szirty hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Ezt nem értem, de akkor a lényeg, hogy egy olyan vészleállító gombot kell szereznem, ami mindhárom fázist szakítja egyszerre, és egy olyan motorvédő relét, ami kézi kapcsolású, tehát le is old (pl: http://agiron.unas.hu/spd/unas_172511/05GMV_MV2610_Kezi_mukodtetesu...solo_6).

Vagy pedig mágneskapcsolóval összehozni a kézi csillag-delta kapcsolót? Az lehetséges?
(#) kadarist válasza napeta hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Lehet kapni szerelt csillag-delta kapcsolót, ami mágneskapcsolós és ehhez könnyű vészgombot illeszteni. Neked (vagy egy szakembernek) kell eldöntenie azt, hogy az adott feladathoz és követelményekhez milyen megoldás illik. Csillag-delta kapcsoló.
(#) napeta válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Igen, néztem ezeket, de egy ilyen megoldás gyakorlatilag drágább lenne, mint maga az egész gép ( körfűrész ). Ha nem lehet ehhez a megoldáshoz (kézi csillag-delta kapcsoló) könnyen vészmegállító gombot szerelni, akkor megleszek nélküle...
(#) proli007 válasza napeta hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Hello!
Megoldhatod úgy is, hogy a ki-be kapcsolást egy mágneskapcsolóra bízod, ennek behúzótekercsével sorba kötöd a túláramvédő bimetalt, a biztonsági kapcsolót, és két nyomógombbal az öntartó indítás-leállítást. Majd a csillag-delta kézi kapcsolót utána kötöd. Ekkor egy mágneskapcsoló kell, és a védelem is jó lesz. Hidd el a mágneskapcsoló jó dolog, mert ha pld. tápfesz kimaradás miatt (vagy kisautomata leoldása miatt) kimarad a hálózat, majd visszajön, nem indul el a gép "magától". A vészleállító gombot a gép mind két oldalára fel kell szerelni, úgy, hogy ha mind két kezed foglalt, akkor is lábbal (combbal) ki lehet lökni a gépet. Mert néha nem tudod elengedni amit fogsz. Az ujjadnál, semmi nem drágább!
üdv!
(#) kadarist válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Szia!
Csak akkor van gáz, ha deltában marad a kézikapcsoló és így indítanak rá a mágneskapcsolóval. Ezért jobb az öntartós mágneskapcsolós csillag-delta megoldás.
(#) napeta válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Ez szimpatikus megoldásnak tűnik. Ha meg deltában marad véletlenül a kézi, és úgy indítok rá, akkor csak annyi történik, hogy levágja a biztosítékomat. Belefér...

Köszönöm a segítségeteket!
(#) proli007 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 9, 2013 /
 
Hello! Persze, csak próbáltam a meglévő dolgaihoz hozzáfaragni amit szeretne. Ha ugyan van valami a bimetal-on kívül. Meg hát teljes megoldáshoz csak kb. még egy mágneskapcsoló és egy nyomógomb kell még. (Mer nem akartam, hogy teljesen "pucéron" fűrészeljen továbbra is..) üdv!
(#) fules64 hozzászólása Ápr 9, 2013 /
 
Üdvözlet mindenkinek!
A segítségeteket szeretném kérni egy IMI HZM 80-c 2/421, 1500W, 2855 1/ford. villanymotor 230V-ra történő bekötéséhez!
Milyen segédrelé, (MIHA-C .....), ill: mekkora indító, és üzemi kondenzátorral működne tökéletesen?
(#) napeta válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Szia!

Bekötöttem, jól el is indul, nem vágja le a biztosítékot. Egyedül ha nem a csillag-delta kapcsolót kapcsolom ki elsőnek, hanem a mágneskapcsoló leállítógombjával, akkor leveri a biztosítékot. Lehet rosszul kötöttem valamit? Tudtok valahol egy bekötési rajzot, ahol meg tudom nézni a GANZ -os DIL 0/BHO mágneskapcsoló/túláramvédő bekötését?
(#) proli007 válasza napeta hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Hello! Ha igaz, a túláramvédőt rá lehet közvetlen csavarozni a DIL kapcsolt oldalára, a két oldal érintkezőt, meg sorba kell kötni a tekercsével. Nem egy nagy kaland. Hogy miért veri le, az jó kérdés. Lehet visszarúg egyet a motor, és közel van a fogyasztás az automata leoldáshoz. (Vezetékvédő figyeli a zárlati áramot, vagy is hirtelen áramlökésre leold.) üdv!
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2013
(#) napeta válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Értem.
Még egy kérdést, ígérem, az utolsó lesz. Mi van olyankor, ha deltában kiesik az egyik fázis? Értem én ez alatt, hogy fűrészelek, közben túlterhelődik az egyik fázis ( bekapcsolják a porszívót, vagy nem tudom ). Károsodik attól a motor, vagy csak a teljesítménye lesz kevesebb, vagy előbb-utóbb lekapcsolja a motorvédő, mert túlmelegszik?
Lehet utólag valami összekötőt venni, hogy az egymás melletti 3 kismegszakító közül ha egyik levág, mindegyik lemenjen?
(#) kadarist válasza napeta hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Ha hiányzik egy fázis, akkor megnő a motor áramfelvétele és ettől lekapcsol a jól beállított hőkioldó. A háromfázisú kismegszakítók mindhárom fázist egyszerre szakítják meg.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2013
(#) liderces válasza napeta hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Hali! Lehet szerezni ugynevezett fázis őrt is. Ez egy elektronikus kis vacak ami figyeli a fázisokat, a komolyabbak állíthatók hány százalékos eltérésnél kapcsoljon. Ez gyakorlatilag mindent figyel, fázis kimaradást vagy nagy arányu feszültség ingadozást. üdv
(#) napeta válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 13, 2013 /
 
A 3 fázisú aljzatom előtt nekem is van egy 16A egyszerre megszakító, de előtte viszont két 10A-es és egy 20A-es megszakító van, amik nincsenek összekötve. Lehet ki kellene cserélnem a 16A -est 10A -re, és a probléma megoldva, de néztem a liderces által javasolt fázisőrt is. Majd amelyik olcsóbb megoldás lesz, az lesz.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!
(#) kadarist válasza napeta hozzászólására (») Ápr 13, 2013 /
 
De mi értelme van a 16A-es kismegszakítónak, ha előtte 10A-es van?
(#) napeta válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 13, 2013 /
 
Tudom, semmi, de így volt kiépítve. Ezért is akarom kicserélni 10A-re.
(#) Helios hozzászólása Ápr 14, 2013 /
 
Sziasztok!

A következő lenne a kérdésem. Adott a szomszédomnak egy 2200W-os EVIG gyártmányú, 3 fázisú motorja. (Csillag/Delta: 4,8 , 8,3A) Mekkora indító és üzemi kondenzátor kellene ahhoz, hogy biztonságosan üzemeltesse 1 fázisról? Körfűrészhez kellene neki. Illetve létezik valamiféle megoldás a védelem érdekében?

Előre is köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2013
(#) VIM válasza Helios hozzászólására (») Ápr 14, 2013 /
 
Szia! Biztos, hogy ezt akarja a szomszédod? Így lesz neki egy kb. 930W-s motorja ami induláskor harmat gyenge és még az indítása is körülményes ha rá kell segíteni plusz farádokkal, hogy fel tudjon pörögni. Ha nem szegtem kedvedet, akkor a képek között sokmindenre választ találsz.
(#) Helios válasza VIM hozzászólására (») Ápr 14, 2013 /
 
Szia! Én mondtam neki. De SOS hogy legyen körfűrésze még a másikat meg nem tekercselik neki. Szóval mekkora kondik kellenének?
(#) balzsi válasza VIM hozzászólására (») Ápr 14, 2013 /
 
Szia! Miért lenne ez 930W-os motor 1 fázisos üzemelés esetén? Ez egy 230/400V-os motor, mely szerintem ennél jobb teljesítményt produkál 230V esetén is.
(#) Szirty válasza balzsi hozzászólására (») Ápr 15, 2013 /
 
Helló!

Az 1 fázis a gond, nem a 230V!
(#) tungsram hozzászólása Ápr 15, 2013 /
 
Mielőtt mindenki mindenkinek esne tisztázzunk valamit. Ez a motor alapvetően egy delta kapcsolási csoportú. Tehát a tekercseket VONALI feszültségre méretezték, tehát 400voltra. Ahhoz, hogy egy fázison menjen ugye két tekercset sorba kell kötni. Így akkor ezek osztoznak a 230 Volt-on. Egy tekercs per 115volt. A teljesítmény pedig a béka feneke alatt van. Egy fázisra csak csillag kapcsolási csoportú (csillag400/delta230) köthető igazán teljesítmény kompromisszumok árán. Általános elfogadott segédfázis kondenzátor érték pedig KW/75mikrofarad amit ha a gép nem kell , hogy nagy nyomatékkal üzemeljen akkor ki is lehet kapcsolni.Az alapesetet figyelembe véve még negyed teljesítmény is alig van...
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2013
(#) kadarist válasza tungsram hozzászólására (») Ápr 15, 2013 /
 
Szia!
400/230V-os motorról van szó mert erre utalnak a megadott áramértékek is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2013
(#) balzsi válasza tungsram hozzászólására (») Ápr 15, 2013 /
 
Idézet:
„Mielőtt mindenki mindenkinek esne tisztázzunk valamit.”
Remélhetőleg nem lesz túl véres küzdelem. Ezért szeretek itt olvasgatni, mert mindég tanulok újat.
Idézet:
„delta kapcsolási csoportú, csillag kapcsolási csoportú”
Ez számomra ezidáig ismeretlen fogalom volt. Én úgy tudtam, hogy azok a villanymotrok, melyek üzemeltethetőek 400V-ról, azok általában csillag/delta üzeműek, csak az a kérdés, hogy 400/230V, vagy 690/400V-osak. Az első esetben a tekercselés 230V-ra készül, a második verzióban 400V-ra.
A kérdéses esetben
Idézet:
„2200W-os EVIG gyártmányú, 3 fázisú motorja. (Csillag/Delta: 4,8 , 8,3A)”
számomra az jön le, hogy itt 230V-os tekercselésről beszélhetünk (az áramfelvételből következtetem). Azt olvastam, hogy a kondi által biztosított fázis miatt (120 fok helyett 90 fok adódik ) kisebb a leadott teljesítmény, de ennyivel?
(#) VIM válasza balzsi hozzászólására (») Ápr 15, 2013 / 2
 
Szia! Hát megpróbálom felvázolni a dolgot, de nem biztos, hogy sikerül. Ugye adott egy szorzat a "P", ami 2200W. Ez a szorzat (három fázis esetén) a "gyök3", "U", "I" és "cosfí"-ből adódik össze. Ha ebből a gyök3 (1.73) "kijön", akkor ugye osztjuk a 2200-t, 1.73-mal, ami 1271-re jön ki. Ezt az összeget ki kell vonni a szorzatból, mert egy fázisra akarod megtudni a teljesítményt és így jön ki 929W, közelítőleg és még akkor 1-nek vettük a cosfí-t (fázistényezőt).
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2013

Képlet.JPG
    
(#) thomas91 hozzászólása Ápr 16, 2013 /
 
Sziasztok van egy 3X380v 1500w motorom át szeretném kötni 220 v ra kérdés hogy lehetséges-e ha igen 1500w ból mennyi maradna ?
(#) BarnaPili válasza thomas91 hozzászólására (») Ápr 16, 2013 /
 
Épp az előtted lévő hozzászólásban van leírva,hogyan kell kiszámolni.Nem linkelem be,ha nem baj
(#) thomas91 hozzászólása Ápr 16, 2013 /
 
igen azt megtaláltam köszönöm
és mi a bekötés menete nem nagyon értek ehhez .
3 kivezetésem van!

3X380v
1500w
ilyen bekötési rajzot nem találok itt
Következő: »»   150 / 342
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem