Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érme elfogadó, érmevizsgáló működése
Lapozás: OK   1 / 3
(#) Auf hozzászólása Feb 14, 2012 /
 
Az ital és darabárú (snack) automatákban használatos érmevizsgálókkal kapcsolatban lenne pár kérdésem.
Főként a beállításával egy bizonyos Mars MS1000-es típusnak.
A készüléken 3 gomb van, mind 1-1 tubushoz van rendelve. BDV csatlakozó van rajta.
Az lenne a kérdésem, hogy valaki tudja-e esetleg, hogy hogyan lehet beállítani rajta, hogy a fennmaradó összeget automatikusan vissza adja és ne csak a visszaadó gomb megnyomása után.

Sajnos csak a FAGE típusokhoz értek. Beállításilag.
Egyébiránt érdeklődésre kitárgyalhatjuk a működési elvet is.
(#) gida válasza Auf hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Szia! Ők tudnak ebben segíteni nagy valószínűséggel http://novoparts.hu/
(#) Auf válasza gida hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Szia!
Beszéltem az ottani szervízvezetővel, ugyanis ismerem.
Azt mondta megfogtam a kérdéssel. Utána néz.
(#) moderboy hozzászólása Feb 14, 2012 /
 
Engem érdekelne a működés! Ha tudtok linket adni ahol le van írva magyarul és érthetően azt megköszönném
(#) Sebi válasza moderboy hozzászólására (») Feb 14, 2012 / 1
 
Röviden: két fél fazékmagra készített tekercs két oszcillátor. A két fazékmag közé gurul az érme, melynek anyaga és felületi mintázata (érdessége) módosítja az oszcillátorok frekvenciáját. Az értékek jellemzőek az adott érmére. Ma már a kiértékelést a központi processzor végzi.
Ha jól tudom, ez is magyar találmány: az elsőket - még analóg, trimmerpotis beállítással - a TMM80 utcai tárcsás telefonokhoz fejlesztette a PKI.
(#) Auf válasza moderboy hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Szia!
Igaz nem magyarul és leírva, de elég látványos.
Ja és persze már a lényeget Sebi leírta.
Egyébként van lézeres is. Az megnézi a pénz szélén a recét is. De alapvetően a karakterisztika ami dominál.
Egy videó a működésről.
(#) idlob hozzászólása Feb 14, 2012 /
 
Ha szabad egy kicsit kíváncsiskodnom: mi okozza, hogy a 200Ft-s érmét bizonytalanul érzékelik?
(#) Auf válasza idlob hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Ez típusfüggő. Nem jól van beállítva a minta.
A fage típusoknál pl úgy lehet beprogramozni az érméket, hogy a menüjében (3-as) az érmecsatornákon egy üres helyre beadom az értéket, apróbb adatokat (kasszába dobja, tubusba, elfogadja-e, ha nincs váltópénz) Aztán a 8-as menüben pedig az ehhez a csatornához beadom, hogy hány darabot kap a betanuláshoz, mekkora tűrést számoljon, van-e recéje a szélén. Majd bedobálok neki (min 4db-t) 10 - 12darabot és ebből csinál egy elmentett értéket, amivel összehasonlítja később a bedobott érme karakterisztikáját.
Nos, azért fogadja el bizonytalanul, mert nem jól van beállítva, vagy a magyar pénz nem éppen a legjobb minőségű.
(#) villamember hozzászólása Máj 7, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy Bianchi Sirio-m és egy FAGE érmevizsgálóm, de a nem tudom feltölteni a tubusokat. A menüben eljutok az érmetöltésig, de mivel nem igazán ismerem a gép billentyűkiosztását nem tudok az almenübe belépni. Tudna nekem valaki segíteni, hogy hogy lehet a tubusokat feltölteni?

Segítségeteket előre is köszönöm
(#) Auf válasza villamember hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Szia!

1: Lenyomod a vissza adó gombot, úgy tartod és mellé nyomod a "B" -t. Ezzel beléptél a menübe.
2: "A" "B" -vel elléptetsz a "fill" -ig, majd megnyomod a "D" -t. Eztán a fill, nagybetűsre vált.
3: Bedobálod az érméket.
4: "C" -vel kilépsz, majd
5: Lenyomod a vissza adó gombot, úgy tartod és mellé nyomod a "B" -t. Ezzel kiléptél a menüből.

Használatra kész.

És a gombok kiosztása:
"A" <--
"B" -->
"C" back
"D" ok
(#) villamember hozzászólása Máj 10, 2012 /
 
Szia!

Nagyon köszönöm a gyors választ. Annyi problémám van, hogy ez egy EV4000 és nincs rajta kijelző. Vagy ez nem probléma és a gép kijelzőjén jelenik meg a szöveg?

Előre is köszönöm
(#) Auf válasza villamember hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Mivel nem írtad a típust, gondoltam a JEDY az, az a legjellemzőbb, amit használnak.

Van P3000-red?

Egyébként az ev4000, az csak elfogadó, és nincs tubusa.

Nagyjából látni a képeken a különbséget.
(#) villamember válasza Auf hozzászólására (») Máj 14, 2012 /
 
Szia!

Nekem olyan érmevizsgálóm van, mint az első hozzászólásnál a fage-01.jpg. Ebben az esetben, hogy kell tölteni a tubusokat?

Előre is köszönöm
(#) Auf válasza villamember hozzászólására (») Máj 14, 2012 /
 
Szia!

Az akkor CG4100-as. Ha exe és a zöld led világit, nem villog, és nem a piros világit, illetve villog, akkor lenyomod a kiadó gombot (ami a tetején van) és még nyomod, megnyomod az "A" -t. Így léphetsz be a töltésbe.
Teleszórod pénzel, akár vegyesen is dobálhatod. Majd ismét lenyomod a visszaadót és mellé az "A"-t.

Ha nem tölti,vagy csak 1-2 darabot, majd nem, akkor érdemes azt megtenned, hogy alapállapotban, "ABCD"- gombokat nyomogatod kb 50/betű mintha pénzeket vennél ki a tubusokból. Azért, ha netán úgy lett leürítve a tubus, hogy azt a gép nem tudja. Kikapcsolt állapotban valaki kiszedte mechanikusan.
(#) villamember válasza Auf hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
Szia!

Holnap kipróbálom, remélem összejön. Nagyon köszönöm a segítségedet.
(#) szoky hozzászólása Jún 4, 2012 /
 
Sziasztok !

Nekem egy Fage CG 4000-es érmevizsgálóval van gondom az egyik tubus motor szorult meg , ez javítva lett,de pirosan világít a led és nem tubusol , nem ad vissza . A programozásában ,vagy hogy hol találok valami leirást /szerviz manualt/ tudnátok segíteni .

Előre is köszönöm !
(#) Auf válasza szoky hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Szia!

Úgy kapcsolj rá tápot, hogy a vissza adó gomb és az A gomb lenyomva van. Amíg nem villog az a piros, addig hagyd így, majd kapcsold le a tápfeszültséget.
Kapcsold be. Voilá
(#) szoky hozzászólása Jún 4, 2012 /
 
Kösz Auf

Márcsak egy kérdés melyik a vissza adó gomb , C vagy D ?
(#) Auf válasza szoky hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
A készülék tetején, ami az ajtót nyitja.
(#) Mike3x hozzászólása Okt 15, 2012 /
 
Sziasztok!

Elsősorban Auf-nak címezném a kérdést, mert ő írta, hogy Fage érmevizsgálókhoz ért.
Van egy Bianchi Sprint kávégépem, amiben egy Fage CV4030-as érmevizsgáló van. Jelenleg Euro-ra van állítva, de szeretném, ha forinttal működne!
Tudsz nekem ebben segíteni?

Üdv,
Mike
(#) Auf válasza Mike3x hozzászólására (») Okt 15, 2012 /
 
Szia!
A képen szereplő-re gondoltál, akkor szükséged lesz egy P3000 -es kezelő egységre.
Ha van p3000-ed, akkor el tudom mondani, hogy kell csinálni.
Ellenben, ha nincs, akkor is tudok segíteni. , de akkor azt privátban beszéljük meg.
(#) Auf válasza Auf hozzászólására (») Okt 15, 2012 /
 
A képet lehagytam.
(#) Mike3x válasza Auf hozzászólására (») Okt 16, 2012 /
 
Írtam a privát címedre, ha az működik!
(#) Mike3x válasza Auf hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
(#) sarbun hozzászólása Nov 2, 2012 /
 
Sziasztok!
Nekem egy MS 1400 /mars/ érmevizsgálóval van problémám, jelenleg csak 5,10,50 forintost fogad el és, ha valaki segítene, hogyan lehet át programozni, hogy a 100 forintost is el fogadja.
Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) HERC hozzászólása Máj 8, 2013 /
 
Üdv!
Nincs valami nagy mozgás érmezvizsgálók terén de azért bedobom hátha valaki erre jár.
NRI G-18.3510-es érmezvizsgálóm tubus-al minden jóval. Ez a kütyü régi tárcsás nyerőgében
van. Nem üzemeltetem csak van itthon senkinek nem kell gondoltam jó lenne ha müködne.
Réges-régen felprogramoztattam forintra csak elrontották mert az összes pénzt egy tubusba tölti.
Van a hátán 2x6 dip. A g18.mft nél több dip van de azt írja hogy dipekkel lehet tanító üzemmódba
kapcsolni. Lehet hogy ezt is lehet? Hogy tudnám megcsinálni hogy minden pénzt más tubusba rakjon?
(#) Auf válasza HERC hozzászólására (») Máj 9, 2013 /
 
Szia!

Ha lefényképezed a táblázatot rajta, akkor meg tudom mondom, hogy ezt hogy lehet. Vagy egyáltalán lehet-e. Azt, hogy mit és hogyan kell állítani. Viszont nem akarlak így látatlanba elkeseríteni, de lehet, hogy csak pc-n lehet új eprom készítéssel megoldani. Alap esetben a DIP kapcsolókkal azt tudod állítani, hogy elfogadja-e azt az érmét ami azon a csatornán van beállítva.
(#) HERC válasza Auf hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Elég valószinű hogy DIP beállítani nem fogom tudni. Levettem a hátlapját
és ott a helye a 8-as dipnek de semmi más nincs kiépítve hozzá (clamp diódák stb)
Valami szendvics panel van benne ugyhogy jobban nem akartam szétszedni de
a külső panelel sehol nem láttam eepromot. (Mondjuk gondolom azért csak van benne)
Programozóm mondjuk lenne de azt olvasom hogy ehez inkább célszoftwaret meg
interface kártyát használnak.Csak kapcsolási rajzot nem találtam pedig amit árul valami
kommersz cég a neten interface panelt nem tűnnik túl bonyolultnak.
Van az alján 4+1 "érmeút" melyik pénz merre menjen.(+1 a nem felismertnek gondolom)
Az a baj hogy egyszer fizettem elég sokat a programozásért de azóta a cég már nem is létezik,
mondjuk persze van még pár ilyen cég akihez vihetném csak az egész gép nem ér annyit.
(Anno haverom kukázta kint Németbe mert akkor még meg voltunk örülve a flippergépekért
forgótárcsás nyerőkért hobbiból)

ui.:Ja igen eredetileg márkás volt a gép. Amit felprogramoztak kis táblát (rajta van a neve a cégnek ezért nem fotóztam) 5HUF CH1, 10HUF CH3, 20HUF CH4, 50HUF CH5
Igazából az impulzusokkal sem vagyok kielégedve mert a gép 40pf-el ment anno egy játék.
És most 10 esre 1, 20-ra 2, 50-re 5 márkát ad.És a 40es játék biztos hogy a játékeepromban
van hardcode-olva.Mert sehol nincs a gépen egy deka DIP vagy állítási lehetőség.
A csöveket még csak stáholnék bele valamit hogy elférjen benne a pénz de költeni nem
nagyon akarok rá.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2013
(#) HERC válasza Auf hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Viszont találtam az oldalán egy 4 tűs csatlakozót lehetséges hogy ez ccTalk lenne itt neki?
(#) Auf válasza HERC hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Elképzelhető, hogy az.
Idézet:

With any configuration, is
equipped with a serial output: therefore if it is necessary to connect it or operate it via PC, it is
sufficient to connect the appropriate interface cable and build the desired software. The
transmission protocol is provided on request.
The validator responds to PC by sending the value of the coin introduced.
Programming Connector and Serial Output:
1: GND
2: +5V DV
3: Tx
4: Rx

Szóval kell hozzá mindenképpen egy kábel és program a pc-re. Ahoz, hogy működjön, biztosan pénzt kell rá áldoznod.
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem