Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Riasztószerelés tapasztalatok, ötletek (kizárólag haladóknak)
Lapozás: OK   17 / 85
(#) kokanyk válasza hbal hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Értem. De a hexa programozást nem értem! A decimálisat meg nem fogadja el! Vagy csak én csinálok valamit rosszul.
(#) mrpriest hozzászólása Máj 10, 2013 /
 
Sziasztok.

Egy GSM modult kéne feltennem egy ügyfelemnek ami a következőket kéne, hogy tudja:

riasztásnál hívja az ügyfelet, majd CID kódokból generált sms-t. küldjön.

A TELL Mini már majdnem jó lenne, de a piszok nem hív, csak küldi az sms-t.

Tudnátok ajánlani egyet erre a feladatra?

Előre is kösz.
(#) Syn7h37ic válasza mrpriest hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
A tell mini pedig pont jó.
Ha a tell nem az 123456789 telefonszámot kapja, hanem a megfelelő hívandó számot, azt átengedi, és így a riasztó fogja hívni a telefont. És ez lehet egymás után is, ha a riasztó tud egyszerre két telefonszámon is kommunikálni. Jó néhányat csináltam már.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2013
(#) Smith válasza mrpriest hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Mobisec Diamond is tud CID-ből SMS-t.
(#) mrpriest válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Ötletes megoldás, köszi.

DSC ( nemfújólni ) a központ, első és második számot programozom, így
mindkettőt hívni fogja. (első ügyfél, második Mini)
Így jó lesz ?
(#) Syn7h37ic válasza mrpriest hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Igen. De a hívás opciókban is be kell állítani, hogy mindkét számon hívjon.
(#) mrpriest válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
Köszönöm.

Eddig úgy tudtam, hogy a DSC az első és a második számot mindig hívja,
az első és harmadik számnál viszont be lehet állítani, hogy csak akkor hívja a harmadikat, ha
az elsőt nem sikerült.

A 1616-1864 sorozatnál már nem így van ?
(#) mrpriest hozzászólása Máj 16, 2013 /
 
Na most a contact ID kódoknál elakadtam.

A táblázatban ( innen a fórumról kaptam régebben) háromjegyű kódok vannak,
A mini 4 számjegyet vár viszont a programozott CID kódok a központban kétjegyűek.

Hogyan kell ezeket összehozni ha a zónák riasztását szeretném sms üzenetbe elküldetni
a Tell Mini-vel.
(#) Syn7h37ic válasza mrpriest hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
Pl. riasztás: 1130
Riasztás visszaállás: 3130
Zárás: 3400
Nyitás: 1400
STB stb...

Automatikus kódokat kell használni, és a Tell Miniben az előbb leírt módon kell A kívánt SMS-nél a kódokat bevinni. Szabvány CID protokoll.
A legelső digit az aktiválási, vagy deaktiválási esemény. A további három maga az esemény kód. Még ennél is több az összetevő, de ez nem érint téged.
A DSC a három digitből az elsőt generálja. De ezzel sem kell foglalkozni, kivéve 5010, mert az nem tud automatikus CID kódokat.
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2013
(#) Syn7h37ic válasza mrpriest hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
Nem. Vagy csak első szám, és tartalék a harmadik, vagy felváltva, egyszer első, egyszer harmadik. A Másodlagos telefonszám a második tel, ha egyszerre két irányba akarsz hívni, akkor kell. Ez az 585 óta változatlan.
(#) csikos63 hozzászólása Máj 17, 2013 /
 
Tiszteletem mindenkinek!
Vásároltam egy STIM-100-as autóriasztót,de sajnos nemkaptam hozzá magyar nyelvü utasitást.
A csomagban egy angol nyelvü leirás volt,de az is ugy össze volt ragasztózva,hogy mire szét szedtem
teljesen használhatatlanná vált.A cégnél reklamáltam,de nem járt eredménnyel.Az interneten sehol sem találtam hozzá leirást.Ezért kérném,ha valakinek lenne hozzá magyar leirása azt elektronikus
levélben, vagypostán utánvéttel elküldené. Szivességét előre is köszőnöm.

Csikos Gábor
4029 Debrecen
Csapó u.94.1/3
E-mail:csikos63@freemail.hu
(#) Proci_85 válasza csikos63 hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Ha nem lesz senkinek ilyen leírása és kicsit akaros vagy, nyugodtan jelezd a cégnek, hogy törvény által előírt magyar nyelvű doksit nem kaptál, így panasszal élsz a megfelelő szerveknél....hátha összekapja magát az a trehány társaság.
12. §
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2013
(#) szabi_zoli82 hozzászólása Máj 20, 2013 /
 
Sziasztok! Beleütköztem egy problémába. Adott egy SP7000-es központ, Egy VDMP3 hangmodul és egy TELL GSM mini adapter. Akárhogy állítgatom a központot kimenő hívásnál semmi hangjelentés nincsen, csak csend. Bemenő hívásnál sikerült elérnem a hölgyet, akinek a segítségével tudtam a rendszert ki illetve bekapcsolni. Azt kellene elérnem, hogy csak riasztásnál legyen hangos jelentés, élesítésnél és hatástalanításnál ne. Legalábbis az ügyfél felé. A winloadban be is állítottam ennek megfelelően a tárcsázót, de úgy tűnik a hangmodul külön életet él. A központ v4.78, a hangmodul v1.22. A leírások alapján kompatibilisek, de mégsem tudom úgy programozni hogy jó legyen. Találkoztatok már ilyen problémával? Köszi a segítséget!
(#) thecyrus válasza szabi_zoli82 hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Szia! Egy másik gsm-nél volt hasonló tapasztalatom de azóta PARADOX-hoz csak pcs250 teszek pláne ha vdmp3 is van hozzá! sajna nem emlékszem már mit csináltam hogy jó legyen! Bár a TELL gsm nem tudom hogy tud-e vonalat szimulálni vagy sem. Látni kéne mit hogy programoztál vagy hogy kötöttél be.
(#) szabi_zoli82 válasza thecyrus hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Szia! Közben nem adtam fel a küzdelmet. Azt a hibát követtem el hogy a távfelügyeleti telszámra írtam be a hívandó számot, és ugye a távfelügyeleti állomásra minden üzenet elmegy. Ezután írtam be a hívandó telefonszámot az '1. személyes jelentés telefonszám'-hoz írtam be. Így csak riasztásnál és a pluszban beállított eseménykor telefonál. Azt mondjuk megtehetnék a T. mérnök urak, hogy egy kicsit jobb hangminőséget préselnek bele a modulba. Elég gatya, és kicsit halk is. De ez az én személyes véleményem. De hogy a TELL-hez is válaszoljak, természetesen tud vonalat szimulálni. Elvileg megfelelő CID kódok esetén tud SMS-t is küldeni a TELL, csak azt még nem próbáltam ki. A CID kódok világában nem vagyok otthon. Jó lenne tudni néhány rendszer eseményről. De ha nem sikerül ráhagyom.
(#) Syn7h37ic válasza szabi_zoli82 hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
A winload helyett használd a Babyware 2.0 verziót. Átláthatóbb, folyamatos online kapcsolat van a panellel, és jobb az SP széria kezelése.
Babyware-ben, a reporting menünél a global settings-nél tudod megadni, hová, mit kommunikáljon. A többi fülön megtalálsz mindent, sokkal átláthatóbban, mint a winload-ban.
A TELL Minit régóta használom, felügyeletre, és SMS-re egyaránt.
A modul hangminőség eléggé lényegtelen, annak tükrében, hogy eleve GSM-ről hívsz számot. Ezzel egyértelműen beazonosítható, hogy nem egy családtag, hanem a riasztó hív. Az pedig nem fog azért felhívni, hogy vegyél egy kiló kenyeret, és egy liter tejet, ha hazamész...
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2013
(#) szabi_zoli82 válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Köszi, majd kipróbálom.
(#) Syn7h37ic válasza szabi_zoli82 hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
A winload-ot már csak a digiplexhez, és firmware frissítéshez használok.
(#) szabi_zoli82 válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
A legfrissebb Babyware amit le tudtam tölteni az az 1.31-es. Az is angol nyelvű. Azzal meg nem vagyok kibékülve. Lehet hogy van fent magyar is, de én ezt találtam.
(#) thecyrus válasza szabi_zoli82 hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Szia! Én elküldeném neked a babyware_v2.0.31_setup és a magyar nyelvit is de több mint 60 mb. Feltöltöm hozzám majd lemented! Írj egy privit és küldöm a linket
(#) Syn7h37ic válasza thecyrus hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Nem is tudtam, hogy van magyarítás... Rákerestem, és megtaláltam. De hogyan kell teljesen magyarítani?
(#) thecyrus válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Van egy fordítás nevű ikon! Megnyitás és ott új nyelv beírod azt hogy HUN_Paradox megnyitás betölti mentés bezárás! Majd a progiba kiválasztod a nyelvet és kész!
(#) mrpriest válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Köszönöm a segítséget.
(#) Syn7h37ic válasza thecyrus hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Köszi. Megvan.
(#) thecyrus válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Igazán nincs mit!
(#) sereslajos hozzászólása Máj 21, 2013 /
 
Tiszteletem az Uraknak!

Segítséget szeretnék kérni! 3 mozgásrézékelő (kültéri) + 1 kapcsolt szál (termosztát) jeleit kellene gsm útján elküldeni. Egy tanyán kellene megoldani, hogy behatoláskor és a beállított hőmérséklet alá eséskor felhívjon 1 vagy 2 számot, esetleg sms, de első a hívás.
Mit tudtok ajánlani, nem akarok vaterás gagyit megvenni!

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) aroxol válasza sereslajos hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Nem tudom a vaterással mi a gond nekem is az van tökéletesen üzemel. A Tell még jó lehet, csak hát ugye kb. 2X az ára.
(#) Proci_85 válasza sereslajos hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Szerintem a riasztoboltban lévő 4 bemenetes, 1(+1) kimenetes GMAX GSM modul megfelelő lehet neked.
(#) aroxol válasza Proci_85 hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Nem tud akkumulátort kezelni, így központnak nem jó.
(#) Proci_85 válasza aroxol hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Lehet hozzá kapni egy kis 700mA-es akkut, de mi egy 7 Ah-s zselés akkut töltünk 13.8V-ra és közvetlenül innen tápláljuk. Vidéki házba nem kell bonyolultabb. Ha figyelni akarod az elsődleges tápáramforrást, egy bemenet feládozásával ez is megtehető.
1:1-ben ez tölti be a központ szerepét. Ez a kompromisszumos megoldás több, mint 2 éve gond nélkül üzemel.
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2013
Következő: »»   17 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem