Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villogó, LED-ekből (RC) autóra (FBI style)
Lapozás: OK   2 / 25
(#) DiveZ válasza PHARO hozzászólására (») Nov 8, 2007 /
 
Hi!

Azt hiszem, hogy irigyelni foglak a 7végén...
Én a szabadidő közelébe sem fogok tudni menni...
Ha megépítetted leírod, hogy milyen lett? Akár egy képet is feldobsz...?
(#) még1MbR válasza PHARO hozzászólására (») Nov 8, 2007 /
 
Klassznak néz ki. Nem kell semmi .hex-et égetni bele, csak simán jumperrel már megy is?
(#) Tonsil válasza még1MbR hozzászólására (») Nov 8, 2007 /
 
Érdekes lenne ha így működne a mikrovezérlőbe nem ártana egy program,anélkül nem műxik.

A kapcsolás részletesebben megnézhető itt:
a leírás

és a picbe írandó progi tehát a progi

nem rossz kapcsolás,csak kár hogy egy ledes..


A link javítva!
(#) még1MbR válasza Tonsil hozzászólására (») Nov 9, 2007 / 1
 
Na azért, már kezdtem csodálkozni
Köszönöm a kiegészítést!
(#) PHARO válasza még1MbR hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
Bocs,de hirtelen csak ezt találtam.Persze kell bele a program.A Tonsil által belinkelt oldalon van.

Ha elkészül,megpróbálok videot készíteni róla.



Tonsil!

Te villanócsövest szeretnél készíteni?Autóba tervezed?
(#) Tonsil válasza PHARO hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
Én mindenképpen ledest szertnék,kocsiba.
Holnap ha minden jól megy megépítem a korábban bellinkelt 4011+4093as ic-kkel felépített villogót,meglátom abből mit lehet kihozni..
De mindenképpen PIC-es megoldásban gondolkozok,mert egyszerűbb is,és sok kül. program szerint lehetne vele villogtatni a ledeket.
Jelenleg a 2 ledes pic es villogó programjának módosítán gondolkozok,de egyenlőre azt a progit sem találom :S
(#) PHARO válasza Tonsil hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
Azt a kapcsolást én is meg fogom építeni.
Melyik 2 ledes PIC-es kapcsolásra gondolsz?
(#) Tonsil válasza PHARO hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
A legegyszerűbb 2 ledes villogó kapcsolásra, ami 2 tranzisztorral is felépíthető,annak megvan PIC-re is a programja,namost az ugye alap estben annyit csinál hogy felváltva villogtat 2 ledet,szóval az nem nagy eredmény,de azon töröm a fejem hogy azt a programot hogy lehetne úgy mósodítani hogy a ledek egyrészt gyorsan villogjanak,másrészt duplán,akár triplán villanjanak,amolyan FBI-style-ban

(#) Tonsil válasza Tonsil hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
Na valmi ilyesmi lenne a végső cél:

videó 1

(#) vgoreny válasza PHARO hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
Szia.

Mit kötök sorba?
Az a ledes lámpa direkt 12V-os hálózatra van(autósboltból), én annyit csináltam, hogy az astabil multivibrátoros kapcsolásban az 1-1 led helyére, 1-1 ilyen lámpát kötöttem. Így ugyan úgy párhuzamosan vannak bekötve.
Igazándiból az a kérdésem, hogy ebben a kapcsolásban a tranzisztor C-E lábain átfolyó ágon miért nem megy át a 12 volt, pontosabban a mögötte lévő lámpán ha mérem a feszültséget oda miért nem jut 12V, csak 8-9V.
A bázisnál lévő ellenállással szabályozható, hogy mennyi feszültség menjen át a tranzisztoron. mert ha kiveszem a 330-as ellenálást akkor sem lesz 9V-nál több a lámpán, viszont így nem villog.
köszi.
(#) Frankye válasza vgoreny hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
Szvsz. a tranzisztort kellene kicserélni, egy olyan típusra, ami átengedi a teljes 12V-ot, vagy a bemenő feszültséget kellene növelni esetleg.
(#) vgoreny válasza Frankye hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
A benemő fesz. adott. 12-14V, gépjármű. Most egy 12V-os zselés akksi amíg kialakul.
a tranzisztor adatlapján mi mutja, hogy kevesebb feszültséget enged át?
vagy tudsz ajánlani olyan kapcsoló tranzisztort ami 800-1000mA-át enged magán meg a bemenő feszt is.
köszi.
(#) Frankye válasza vgoreny hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
Idézet:
„A benemő fesz. adott. 12-14V, gépjármű. Most egy 12V-os zselés akksi amíg kialakul.”

Egy step-up konverterre gondoltam.
(#) Tonsil hozzászólása Nov 9, 2007 /
 
Nos megépítettem a 4011+4093-mal működő villogó változatot.
Stabilan működik és egészen hasonlóan villog mint a "komoly" villogók.
Videót egyenlőre nem tudok feltenni mivel a kamerámnak nem elég gyors a frissítése
(#) vlacexx válasza PHARO hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
hello ez a kapcsolas pic-el van, azt nem kell beegetni???
(#) PHARO válasza vlacexx hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
Hello!

De be kell égetni.Még nem próbáltam ki a kapcsolást.
(#) DiveZ hozzászólása Nov 9, 2007 /
 
Tegnap kicsit ráértem és egy rakat videó linkjét leszedtem.

A felraktam a honlapomra...

Honlapom

Nevezetesen a HE linkek alatt van.
Jelszó: villogó

Érdemes megnézni őket...
(#) DiveZ válasza Tonsil hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
Üdv!

Telefonnal nem tudod felvenni? Azt is lejátsza a computer...
(#) Tonsil válasza DiveZ hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
Telefonnal is próbáltam,még rosszabb volt.Ez a vid már nagyjából a valóságot tükrözi.
A 2 potival a villogások száma és a két led közötti váltás elég széles határok között állítható.
Csak 8 egyforma ledem volt itthon, nyílván oldalanként 50db extra fényes leddel sokkal jobban mutatna.
(#) DiveZ válasza Tonsil hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
Mondhatnánk rá azt is, hogy jó...

Én inkább azt mondanám, hogy tök jó...

Amúgy lenne egy kérdésem:
Vezérlő ic-re milyn hosszú programit lehet írni?
Lehetséges olyan hosszút írni rá, hogy az véletlenszerűnek tűnjön?
2.2 1.3 2.1 3.2 1.2 stb mind ezt úgy, hogy akár váltások közötti idő is valamint a villanások sebessége vagyis hossza is különböző legyen?
egyáltalán hány programot bír el egy db?
(#) opix hozzászólása Nov 16, 2007 /
 
Sziasztok. Annyit olvastam már a stroboszkópról, meg a villogó FBI style-ról, hogy kedvet kaptam én is az építésére. El is határoztam, hogy amint hazérek külföldiából neki is látok a munkának. Csak azt nem tudom, hogy a kocsi lámpába hogy fogom beépíteni a ledeket. Mert ahhoz, hogy szép nagyokat villanjon, sok nagyfényerejű ledre van szükség. Hogy szokás ezt csinálni? Azt tudom, hogy a gyári stroboszkópokat a helyzetjelző helyére teszik.

Unalmamban összedobtam egy kis stroboszkóp szimulátor progit. De így fog az enyém is működni (mint a Tonsilé)!
(#) Frankye válasza opix hozzászólására (») Nov 16, 2007 /
 
Hehe! Jópofa ez a strobi-progi!
(#) még1MbR hozzászólása Nov 16, 2007 /
 
Nagyon király a progi! :guluszem1:
(#) DiveZ válasza opix hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
Örülnék ha én is így tudnék unatkozni...

Eggyel feljebb kérdeztem, hogy lehet-e... ... olyan vagy hasonló variációban összerakni egy vezérlést a ledeknek úgy, hogy azokat ne is kelljen kapcsolgatni semerre...

Egyébként nem kell sok led. Elég A megfelelő led...

Ha bele olvasol a ledes világítás otthon című témába akkor ott meg fogod találni amivel meg oldhatod...

LUXEON
(#) még1MbR hozzászólása Nov 21, 2007 /
 
Sziasztok!

Elkészítettem eagle 4.16-ban a pic-es led villogó rajzát, nyákját.
Hátha kell valakinek.
(#) Frankye válasza még1MbR hozzászólására (») Nov 21, 2007 /
 
Köszi, otthonról majd megnézem!
(#) DiveZ válasza még1MbR hozzászólására (») Nov 21, 2007 /
 
Nagyon sirály, köszönjük!

Fentebb (#140753) feltettem egy kérdést...
Esetleg 5let...???

jó lenne, mert ezzel sok nyomogatást meg lehetne spórolni...

Köszi
(#) Frankye válasza DiveZ hozzászólására (») Nov 21, 2007 /
 
Ha jól értem, akkor PIC progira gondolsz.
Természetesen lehet olyan progit írni, hogy véletlenszerűnek tűnjék, de lehet pseudo-random számot is generálni a PIC-kel. Ez esetben quasi véletlenszerűen lehet az effekteket benyomni.
Idézet:
„egyáltalán hány programot bír el egy db?”

Ezt hogy érted? Egyidejűleg csak egy program futhat benne, de az a memóriától függően igen hosszú is lehet. (Ha arra vagy kíváncsi, hogy hányszor lehet újraírni benne a programot, akkor "gyakorlatilag" végtelenszer.)
(#) még1MbR hozzászólása Nov 21, 2007 /
 
A programozáshoz nem igazán értek, azért nem válaszoltam... ezen kezdem majd el a próbálkozásokat
(#) DiveZ válasza Frankye hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
Hi!

Köszi! Az első részét értem. (gondoltam is, hogy így van)
azaz ezt a
Idézet:
„pseudo-random”
dolgot ha bővebben kifejtenéd... (a randomot még értem is...)

Amúgy a kérdésem második részét úgy értettem, hogy hány prg-ot tud egy PIC eltárolni? természetesen egyszerre csak mindíg egyet futtatva. Gondolok arra, hogy ugyebár többféle sebességgel ill. variációban lehetséges a villogások stílusa. Ezt akár egy kapcsolóval lehet egymás után váltani...

Vagy valami ilyesmi...
Következő: »»   2 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem