Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Chip
 
Témaindító: Ardwaark, idő: Ápr 21, 2007
Lapozás: OK   7 / 13
(#) Sasmadár válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Szia!
Ez nem az?
Turbulence-src
(#) kameleon2 válasza Sasmadár hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Nem tudom - ez milyen nyelven van?? Linuxos tömörítés és C-nek tűnik, de nem értek a C-hez...
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2013
(#) Sasmadár válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Gyors bepillantás alapján: C-ben és PASM-ben van írva. Makefile alapján GCC-vel fordítva, majd a PLASMA. (The Propeller Low-level Assembly Aggregator) A honlap alapján Linux alatt
fordítható.
(#) HERC válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Szerintem bepillantás nélkül több COG csinálja a videót.
Úgy már viszont szerintem simán belefér fraktál meg 3dcube meg ami
még ott úszkál a képen.
Kiderülne a fejlesztő brigád egy két munkatársáról hogy anno
köze volt a commodore c sorozat fejlesztéséhez nem lepődnék meg.
(#) kameleon2 válasza HERC hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Az nem kérdés, hogy kihasználja a COG-okat, de az durva, hogy mennyi hang és kép belefért a 32k-ba, bár, ha az interpreter területet is használja, akkor 64k... és igen valóban Commodore-os a feelingje... A lényeg: itthon feltöltöttem a saját demoboardomra és ugyanazt kaptam mint a videón...
(#) HERC válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Akkor source kód nincs?
Lehet az egész csak egy nagy adathalmaz és pár soros lejátszó.
(#) kameleon2 válasza HERC hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Hát lejátszó vagy sem - az eredmény ugyanaz... 32k az 32k .. Igaz vannak trükkök. Például őrízgetek egy régebbi QNX demót, ami 1,44MB-os floppyról futtat grafikus multitaszkos operációs rendszert és néhány alkalmazást, például web böngészőt. Rendszerkövetelmények: 386, 8MB RAM, no HDD... De ez bootolás közben kicsomagolja magát RAM-ba.
(#) kameleon2 hozzászólása Jún 25, 2013 /
 
Jut eszembe. Időközben Az új OBEX-en tallózva találtam GUI felületet a propellerre. A demo HIGHRES VGA-n ablakkereteket jelenít meg, szövegboxot, rádiógombokat, input boxot stb. Elég látványos. Simán lehet SCADA felületként használni egérrel, billentyűzettel, sőt régi dédelgetett álmomhoz is nagyon közel áll. Régóta szeretnék egy propelleres távírógépet összerakni. Azaz VGA mint display, billentyűzet mint bevitel, FullDuplexSerial VGA-ról konfigolva, hogy milyen átviteli beállítások legyenek (5 bites, 8 bites stb) és egy fotobay-es USB printer. Tulajdonképpen minden része megvan az OBEX-en, csak egy panel kell és némi szabadidő összedrótozni. Tulajdonképpen az életemből 10 év a távírótechnikára ment rá - nem szeretem és szeretném a süllyesztőben látni....T100 RFT
(#) HERC válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Hát nem tudom én nem estem hasra el tudom képzelni 32K ba mi minden belefér.
Példának ott a jó öreg C64-es is. Itt max csak az az elgondolkodtató, hogy
A fő memóriához a HUB miatt viszonylag lassú a hozzáférés.
(#) kameleon2 válasza HERC hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Idézet:
„én nem estem hasra”
- Azért kíváncsi lennék egy általad megcsinált verzióra ..
(#) HERC válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Ez egy TELEX gép?
Köszönöm most degradáltál..
(#) kameleon2 válasza HERC hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Igen - csúnya szóval telex, Magyar nyelvben TÁVÍRÓ . Nem degradállak, csak kíváncsi lennék, mit vagy képes beletuszkolni a propellerbe. Nekem benne van egy webszerver 16k-ban . Apropó! Akár megérne egy versenyt is . Lehet, hogy megírom Chip Gracey barátunknak
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2013
(#) HERC válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Lehet nem állnék le veled egy programozói versenyre...
De attól még lehetek kritikus pl a call of duty xbox one verziójával kapcsolatban is,
hogy többet vártam tőlle....Hiába nem vagyok sem grafikus sem programozó

(ismét degradáltál köszönöm)
Visszatérve a propira lehet látványos dolgokat csinálni vele mint a hangfelismerés stb stb..
De én maradok annál ami a propi valójában mikrokontroller..
(#) kameleon2 válasza HERC hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Nem akarlak degradálni, főleg, hogy én sem vagyok egy nagy lumen... Apropó.. a beszédszintézis szoftvert már láttad? Hallottad? Fura, amikor löki a sódert a 40 lábú tok.. No de amikor énekel Igen - mikrokontroller - de interpreter alapú..
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2013
(#) kameleon2 hozzászólása Jún 25, 2013 /
 
Az biztos, hogy nagy lökést idézett elő a propeller, mert nagyon beindultak a programozók. Szinte csak gondolok egy feladatra és már kész - valaki megírta...
(#) Hp41C válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Idézet:
„... őrízgetek egy régebbi QNX demót, ami 1,44MB-os floppyról futtat grafikus multitaszkos operációs rendszert és néhány alkalmazást, például web böngészőt. Rendszerkövetelmények: 386, 8MB RAM, no HDD.”

Ipari adatgyűjtőket építettünk a QNX4 -gyel (Pentium1, 64M RAM, 200Mb HDD). 10 - 12 évesek, csak akkor állnak le, amikor a root user beírja, hogy shutdown. Nincs "fogott" állomány, ha meg van nyitva egy állomány szerkesztésre, a kollega letörölhette minden hibaüzenet nélkül. Akkor tünt el véglegesen ha a szerkesztöből kiléptek és nem mentették el újra.
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2013
(#) kameleon2 válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Én is bontottam 486-ossal Linux szervert. Sima PC-ből. Asztal alatt működött jó pár évig, gond nélkül. 2cm vastagon állt rajta a por. Nem minden rossz ami régi. Ami Unix alapú azok azért jól vizsgáznak. Az Androidnak is jó alapjai vannak - lesz még abból is pár viseltes darab, ha a hardver bírja..
(#) HERC válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Láttam van fenn de nem néztem nem fogott meg.
Meg gondolom erőforrás igény nagy.
Lehet máshol nagy a lökés de itt nem érzem mivel kb mi vagyunk 2en.
(#) kameleon2 válasza HERC hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Nekem nem úgy tűnik, hogy ketten lennénk, maximum itt a HE-n..
(#) HERC válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Kinek van arra ideje..
(#) Sasmadár válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 25, 2013 / 1
 
(#) killbill válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Idézet:
„Igen - csúnya szóval telex, Magyar nyelvben TÁVÍRÓ”

Egyrészt a telex nem csúnya szó. Idegen nyelvbôl átvett kifejezés. A progi, meg a proci meg a burgi, az igen, az gáz. Mellesleg a telexgép magyar neve géptávíró. A távíró az szerintem a morse jelek továbbítására szolgált.

Te komolyan megírtál egy webservert propellerre?
(#) kameleon2 válasza killbill hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Nem írtam meg - csak kicsit átalakítottam egy X10-re írt változatot és egy webrádió szoftvert - Na jó kicsit gyomlálgattam is benne Kameleon webserver képe Most előrébb járok ugyan verziószámban, de prompt nincs róla képem. Amúgy Mind a telex, mind a géptávíró szót kifejezetten kerülték a távírótechnika tanáraink. A géptávíró a katonai rádió kimenetű távírógépek gúnyneve volt, talán emlékeztek még páran, egy egy műsor alatt bizony rendesen szólt a tintindindiridindindi... hang. Telexnek meg a műveletlen újságírók hívták, mert elegánsabban hangzott. A helyiséget is távírdának hívták és bizony nagyon csinos és kedves távírókisasszonyok ültek előtte... Hmmmmmm .... feltörtek az emlékek..
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2013
(#) kameleon2 válasza Sasmadár hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Simpinek is szól: VAn ráció abban amit mondasz, mert a Köves féle könyv csak célbadobni jó. Gyakorlatilag az eredeti angol leírás átirata amit én is megvettem 5000 Ft-ért - sajnos. Az egyetlen hasznos dolog benne az operátor táblázat. Éppen a lényegről, a multicog-os programozásról egy fia sor sincs amivel érni is lehetne valamit. Igaz, hogy 4 órán belül tudtam programozni, pedig mikrokontrollert sem nagyon láttam előtte, de akkor még nem volt könyvem. Azóta amit tanultam, azt az OBEX-ről letöltött több száz szoftvernek, éjszakai kínlódásoknak és Chip Gracey-nek köszönhetem, akit ezúton is üdvözlök a Parallaxnál... Lehet, hogy egy programozónak egyszerűbb lett volna, de ha valaki profi programozónak születik - minek venne könyvet??? Gondoltam már könyv írására, de bevallom, a kitartásom hiányzik hozzá. Igaz most a legfontosabb gondom, hogy momentán ne haljak éhen a családommal együtt. Társszerzőként azonban szívesen beugranék egy egy example megírásával és kis magyarázatokkal. De akár szervezhetnénk egy bemutatót is, mert megérdemli ez a mikrokontroller. Egyszerűen hihetetlen mikre képes - és nem csak ez a lényeg - mennyi idő alatt - az ember vele... Soha nem láttam LCD-t azelőtt. Egy nap hajnali 3-ig a gép előtt ültem, másnap már megvolt a kész 2x16 karakteres szoftverem, ami mindent megcsinált. Hogy ma hol tartok nem mesélhetem el, mert még üzleti titok.
(#) HERC válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Hát ez a legfőbb probléma hogy a "parallax manual"-ban is kb ennyi van mint az említett könyvben.
Programoz"gatás" közben én is csak találgatom néha a szintaktikát mert olyan baromi
jól le van írva.Kérdeztem tőled ezt a file használat dolgot meg buffer töltése de nem nézted.
Azóta én már szerintem mindent ami létezik átnéztem de semmi érdemlegeset nem találtam róla.
Itt egy kedvenc film idézet szóljon helyettem:
"Vagy titkolják vagy senki nem tudja"
(#) kameleon2 válasza HERC hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Szia! Néztem, de azt hittem közben túljutottál rajta... Én találtam pár programot, amiben jól működik, én azokat használom. Volt arról szó, hogy átjössz - de ha nem hát nem .
(#) HERC válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Ami késik nem múlik, majd átmegyek a szkópommal had csorogjon az a nyál.
Generátorod még mindig csak neked van a régi szkópot meg csak be kéne
lőni mert most már tuti csak az a baja.
Bár úgy nézem ahoz kéne összedobni egy faraday kalitkát.
(#) kameleon2 válasza HERC hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Időközben rájöttem, hogy nekem nem is biztos, hogy kell jobb szkóp... Rendeltem egy ilyet: http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Saleae-USB-Logic-Analy...7.html Most gőzerővel készülök az emc vizsgálatokra és a tüv-re....
(#) HERC válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Ez teljesen jó...
Miért nem szóltál nekem is tetszik...(ennyi pénzért)
Főleg hogy van hozzá SDK c++ ba lehet írni hozzá Analyzer pluginokat...
(legalábbis a fórum főoldalán ez van)
(#) kameleon2 válasza HERC hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Most jelent meg és éppen ennyi pénz volt a kártyámon még .. Nekem is a szoftver tetszett meg...
Következő: »»   7 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem