Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   501 / 1152
(#) Gabó válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 13, 2013 /
 
De egyszerre mind a kettő? Végülis ami elromolhat...
(#) hegi hozzászólása Aug 14, 2013 /
 
Sziasztok!

Ez milyen alkatrész lehet? Van egy kép a környezetéről is.

Egy ilyen Braun Silk-épil 7 akkus epilátorban van. Az epilátor 3,7V Li-ion akkuról megy, és 12V-os a töltője.
Ha valaki kapcs rajzot is tud, nagyon megköszönöm!

Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) tomi7 válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Köszönöm, de nem jutottam előbbre.
Néha, ha kellően sokáig van napsütésben - miközben mozdulatlan a szerkezet - előtűnik egy számláló, ami ciklusban rója a 0-99-et, kb. másodperces növekedéssel, aztán az is eltűnik. Amíg számlálgat, van egy "SPORTS" kiírás is. A kijelző (?) másik fele üres.
Hogy lesz ebből lépésszámláló vagy biciklikomputer?
(#) nedudgi válasza tomi7 hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Fussunk neki még egyszer. Honnan jutottál hozzá? Ez a teljes szerkezet, vagy van/volt még valami hozzá? A kijelzőn valami sérülés nyoma látható?
Most azt szeretnéd tudni, hogy mi ez, vagy barkochbázzunk? Miért nem osztod meg az információkat egyszerre?
(#) Sebi válasza hegi hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Ez egy gyárilag maszkprogramozott ismeretlen típusú mikrokontroller. Nem pótolható, de nem valószínú, hogy rossz.
(#) Rózsa Sándor hozzászólása Aug 15, 2013 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Van egy 36 W-os fénycső, melynek az elektronikája tönkrement. Lásd a képet.
kép
A D13005-ös alkatrész (az egyiket már kiforrasztottam) mi akar lenni: tranzisztor, FET, triak, tirisztor vagy micsoda. Mert gondolom ez ment tönkre benne. Elnézést de azért linkeltem a képet, mert a képfeltöltés a gépemen kegyetlen rossz.
Előre is köszönöm szépen a segítséget.
(#) proli007 válasza Rózsa Sándor hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
2SD13005
(#) _vl_ válasza Rózsa Sándor hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
(#) Rózsa Sándor válasza _vl_ hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Köszönöm szépen. Ezt milyen másik tranzisztorral lehet helyettesíteni? A két tranyónak komplementernek kell lenni vagy nem?
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2013
(#) Rózsa Sándor válasza proli007 hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Köszönöm szépen a választ.
(#) _vl_ válasza Rózsa Sándor hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Ez egy 125 Ft-os tranzisztor. Mégis minek akarnád helyettesíteni?
(#) Rózsa Sándor válasza _vl_ hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Mert, hogy nem lehet kapni. Vagy mondj légyszíves beszerzési forrást Bp-en.
(#) zolika60 válasza Rózsa Sándor hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Csak klikkelj a válaszában az aláhúzott részre.
(#) Rózsa Sándor válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Mindenkinek köszönöm szépen a segítségét. Elnézést kérek figyelmetlen voltam. Most már megtaláltam. Mégegyszer köszönöm szépen.
(#) jog27 hozzászólása Aug 15, 2013 /
 
Sziasztok!
SI4835-ös P-MOSFET-et mivel lehetne helyettesíteni? Nem baj, ha nem smd.
Köszi!
(#) _vl_ válasza jog27 hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Az FDH meghozza neked, az nem jó? Bővebben: Link
Olyan FET, ami ugyanezt tudja, nem kapható a sarki fűszeresnél, szóval nemigen jársz jobban semmilyen helyettesítővel.
(#) jog27 válasza _vl_ hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Nekem mindegy lenne, mert nem nekem lesz, csak barátom töltőjében kellene cserélni és kérte hogy járjak utána.
(#) _vl_ válasza jog27 hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Meglevő áramkörbe gondolkodás nélkül rendeljen egyet az FDH-tól...
Abból, hogy nem SMD is jó, arra gondoltam, hogy valami kapcsolást akar utánépíteni.
Egy meglevő áramkörbe viszont az SMD helyére nem tudna amúgy se más tokozásút berakni - nem mintha létezne ilyen FET nem SMD-ben.
(#) Kovabe hozzászólása Aug 15, 2013 /
 
Sziasztok
Tegnap kaptam egy panelt (régi '96-os renault klimavezérlő) amin van két azonosithatatlan SMD tranzisztorkinézetü izéke. A kérdés a következö mi lehet ez a két izéke, az egyikre az van irva hogy AGT a másikra J552.
(#) Sebi válasza Rózsa Sándor hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Idézet:
„gondolom ez ment tönkre benne”


Nem gondolni, mérni kell! Ha az egyik rossz, általában a párja is az. Két egyforma típusú NPN tranzisztor, hasonló kapcsolásban,mint a PC-táp.
Ellenőrzendő a graetz, biztosító (lehet, hogy vékony fólia), emitterköri kis értékű ellenállások.
(#) blasz hozzászólása Aug 16, 2013 /
 
Sziasztok megtudnátok mondani hogy mire való ez a műszer?És főleg hogy kell használni?
Köszönöm
(#) pjg válasza blasz hozzászólására (») Aug 16, 2013 /
 
Ez egy R L C és G híd. Be tudsz állítani egy értéke ami a két kimeneti kapcson érhető el. Pl. neked kell egy 13582 ohmos ellenállás akkor a kapcsolókkal beállítod. A két kimenet az I és az E kapocs.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2013
(#) blasz válasza pjg hozzászólására (») Aug 16, 2013 /
 
Köszönöm,nekem ez magas,akkor valószínűleg nekem haszontalan darab,nem tudom mire használni.
A müszernek mikor kell kimozdulnia? Mert bármit teszek semmit sem csinál,de oda bent váltogatnak a relék.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2013
(#) hegi válasza Sebi hozzászólására (») Aug 16, 2013 /
 
Köszi szépen!
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Aug 16, 2013 /
 
Sziasztok. Az egyik topikban egy tápegységben megtalálható alaktrész után próbálok nyomozni eddig kevés sikerrel.
Szeretnék ehhez kérni segítséget: Kapcsolóüzemű tápegyég 12V 60A , 5V 30A
(#) Leraz válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Aug 17, 2013 /
 
Szia.
A "barátunk" nekem ezt adja.
(#) granpa válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Aug 17, 2013 /
 
3 lába van? IRF7476 nagyáramú FET, de SO-8 tokban. Datasheet Archive-ben mintha említene 3 lábbal is, de nem nyílik meg.
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2013
(#) _vl_ válasza granpa hozzászólására (») Aug 17, 2013 /
 
TO247, és 19F7476 a felirata.
Guglival képeket lehet is találni, csak adatlapot nem. Az embléma szerint International Rectifier termék volt.
(#) granpa válasza _vl_ hozzászólására (») Aug 17, 2013 /
 
Elképzelhető, hogy új formában azonos jelzéssel hasonló jellemzőkkel bírót gyártanak ma is. Datasheet Archive-t próbáld meg.
(#) tomi7 válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 17, 2013 /
 
Séta közben találtam. Ennyit, azaz fogalmam sincs, hogy ez a teljes szerkezet vagy csak valaminek a darabja. Sérülést, törést sehol se látok rajta.
Kérdezz bátran, én is azzal próbálkozom
Következő: »»   501 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem