Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   161 / 289
(#) nik6868 hozzászólása Szept 10, 2013 /
 
Nagyon szépen köszönöm Attila! Tökéletesen megértem. Talán jól jönne egy TV, mint alapvető közlekedési vonalak? Eredetileg szerettem volna, hogy egy minta tekercs Dacia, Renault, oké? Szépen kérlek, lefordítani magyarra, és megmondja, hogy nem tudja, a magyar urak, és én elnézést a Google translatorul.Sper nem haragudj rám!
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2013
(#) hodir hozzászólása Szept 11, 2013 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni, vásároltam egy CORRAL super N 1100 típusú villanypásztort a tavasszal. és a nyulak a szemem láttára bujkálnak a drótok között. Kérdeztem a forgalmazót és a gyártót is, hogyan lehetne a az 1 másodperces impulzusokat megnövelni, sűríteni. A válaszuk az volt hogy nem lehet mert szabvány írja elő ezt a dolgot.
ÉS! Itt kérném segítségeteket, hogyan lehet az impulzusokat sűríteni?
Válaszotokat előre is köszönöm.
(#) erdgab válasza hodir hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Az impulzus sűrítésére és sem tudok választ,de próbáld meg a karámot úgy megépíteni,hogy a földtől 8-10cm-re egy áramszál,utána 8-10cm-re test szál,majd megint áram és megint test szál és így tovább a kívánt magasságig.Ezzel a módszerrel még a macska sem megy be,de a fácánt is csépeli,róka,borz ellen is jó lehet.
(#) Tturpi válasza hodir hozzászólására (») Szept 12, 2013 /
 
Szerintem is a vezetéket kell az előttem leírtak alapján sűrűbbre rakni és vezető/ föld szállal kombinálva. De ha nem integrált áramkör szabja meg az idő alapot akkor lenni kell ott egy kb. 10µF ELKÓ azt kisebbre cserélheted.. Ha lefényképezed , hogy látszanak az alkatrészek, többet tudunk mondani.
(#) hodir hozzászólása Szept 13, 2013 /
 
Az első szál 10 cm en a második 20 cm en harmadik 35 cm en a negyedik 90 cm en van kihúzva.
Az alsó vezetékek között közlekedtek a nyulak a szemünk láttára (lehet kifigyelik az impulzusokat?)
egyébként paprika földet kerítettem be aminek a kerülete 900 m, és minden ponton, ahol mértem megvolt a 10KW .

DSC_0177.jpg
    
(#) hodir hozzászólása Szept 13, 2013 /
 
2 es kép

DSC_0179.jpg
    
(#) hodir hozzászólása Szept 13, 2013 /
 
3as kép!
köszönöm az eddigi tippeket.

xmldata.jpg
    
(#) frob válasza nik6868 hozzászólására (») Szept 13, 2013 / 1
 
Szia, jó a dacia vagy renault tekercs is, de 3km re nem lesz elég.
Ha esetleg nagyon jó szigetelőket használsz a karám vezetékre akkor talán elég lehet, de az állattól is függ.
(#) frob válasza hodir hozzászólására (») Szept 13, 2013 /
 
Ahogy nézem, abba szürke kis dobozkában van integrálva (12 29 AK feliratú) a tirisztor a diak és azok ellenállásai.
A gyártónak igaza van, 1 sec a szabványban megadott érték, és ő mint gyártó ettől nem térhet el!!!
Én első körben a szigetelők és a drót kapcsolatát vizsgálnám meg, és hogy esetlegesen a dróthoz netán valahol oda ér e a fű.
Második körben a földelést, minimum 1-1,5m es rúd leverve tökig a földbe, de talán jobb ha tőle 1-2m re van még vagy 2 hasonló, időnként meglocsolni sem árt, vagy eleve olyan helyre leverni ahol jó eséllyel mindig nedves a talaj, bár másfél méter mélyen már talán igen...
Ha még mindig bujkálnak a nyuszik, a kondenzátort cseréld 6µF os ra, elviekben sűrűsödnie kell a szikrának, viszont kisebb energiájú lesz, de ezt utolsó utolsó... lehetőségként , mert nem szabványos, nem ok nélkül találták ki az okosok, és kisebb lesz a töltő energia így lehet hogy még annyit sem fog érni a nyuszóknak...
(#) frob válasza Wegg hozzászólására (») Szept 13, 2013 /
 
Bocs, én nem csináltam ezt meg, csak láttam hogy sokan igen... ezért mertem ajánlani...
(#) frob válasza granpa hozzászólására (») Szept 13, 2013 /
 
Igen igen, ez a trafó kialakítás, így akár 0.2 -0.5J is kipréselhető ebből a kapcsolásból, de ahhoz már azért brutálkodni kell...
(#) nyemi válasza frob hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Én meg úgy látom. hogy inkább egy kondenzátor, a transzformátor primerjével párhuzamosan.
Ebben a kapcsolásban nincs inverter rész, a hálózatról kapja a nagyfeszültséget.
Így elnézve kész életveszély lenne ha a kimeneti transzformátor nem lenne olyan tökéletesen beöntve. Ezért nehogy kicseréld!


hodir@
Amúgy mibe fájt ez? Mert szerintem, ez nagyon gagyi.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2013
(#) hodir válasza nyemi hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
cirka 33 ezer.
(#) hodir válasza frob hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Mint írtam a " szikra" megvolt mindenhol ahol mértem.
Ha nem lehet sűríteni az impulzust úgy, hogy ne legyen energia csökkenés akkor az kilőve.
Ami tetszik, mint megoldás, és jövő év tavaszán húzom ki ismét a technikát, ott az áram szállak közé húzok testszálakat. (hátha a huzal sűrűség, ha más nem is megfogja a rágcsáló barátaimat).
Még megoldásként érdekelne házilag készített villanypásztor mennyibe kerülhet, és abban lehetne e sűrűbb impulzus?
(#) hodir válasza hodir hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
(#) nyemi válasza hodir hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Idézet:
„cirka 33 ezer.”


Az igen, akkor nem csodálom, hogy megy a kis ipari gyártás.
Idézet:

Még megoldásként érdekelne házilag készített villanypásztor mennyibe kerülhet, és abban lehetne e sűrűbb impulzus?”


Múltkor itt volt egy gyártó , javaslom keresd meg privátba.
(#) Antennaman válasza hodir hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Szia!
Ennél a készüléknél a CD4060-as osztó IC valahanyadik kimenete adja az 1 másodpercet. Ennek ütemére jelez a kis SMD LED a Panelen és kap a TRIAC Gate elektródája vezérlést.
Ha a 230V csatlakozó saruk a bal kezed felé esnek a két db. 220Ohm kb 2W ellenállások mellett van az IC és a felett egy álló ELKÓ talán az az időállandó meghatározó egyik elem, ha nem akkor csupán az IC táp szűrő kondenzátora. Itt a nagy 8µF-os kondenzátort hiába cserélnéd az nem befolyásolja az imulzusok idejét. A hálózati feszültsége egy soros Blokk kondenzátoron keresztül jut a két diódából álló feszültség kétszerezőbe, ez tölti fel a 8µF tároló kondenzátort, a tekercs alatt látható vízszintes szürke kondenzátor pedig a Transzformátor primerével van párhuzamosan. Ez egy egyszerű jól bevált kapcsolás melyet több gyártó alkalmaz. Én továbbra is a huzalok és a földelés rendezését ajánlom.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2013
(#) Antennaman válasza hodir hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Jobban megnéztem és tévedtem . Nem a zöld ELKÓ , hanem az IC bal felső sarka melletti 9-es kivezetésre menő kis barna SMD kondenzátor R1 a jele valamiért, az időalap felelőse és persze a felette lévő kis fekete ellenállás. Itt nem DIAC nyit és kapcsolja a TRIACOT!
A trafó is jó. meg a 8µF Kondenzátor is mert mint írtad a karámon távolabb is meg van a feszültség, ha rossz lenne akkor 1KV-sem lenne talán. Sőt a kondenzátor ha zárlatos lenne úgy leterhelné a feszültség kétszerezőt, hogy minimálisra leesne a feszültség majdnem nullára és nem működne semmi.
(#) Antennaman válasza hodir hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Találtam egy aránylag áttekinthető képet archívumomban.
Valamint egy igazi villanypásztor hatásról
(#) hg6dab válasza erdgab hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Erre a megoldásra tud valaki előírást, mármint teljesítmény/terület? Merthogy teljesen logikus, hogy a hektikusan változó (hatalmas) földellenállást kiiktassuk, viszont így jelentősen megnő a páciensre jutó energia. Ezt, hogy kell kalkulálni?
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2013
(#) Swedhart válasza hg6dab hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Szia ez nagyban függ a telepítő gazda belátásától, én meg szoktam kérdezni milyen állathoz kéri és mekkora terület.
Ha nem biztos a dolgában a gazda akkor az állíthatót szoktam javasolni, ezt potméterrel állítja be kimenet függően.
(#) hodir hozzászólása Szept 16, 2013 /
 
Köszönöm szépen a tanácsokat ötleteket!
Szép napot mindenkinek!
(#) deak francis válasza hodir hozzászólására (») Szept 19, 2013 /
 
Szia. Azt szeretném megkérdezni,hogy nincs meg valakinek a panel rajza a csatolt kapcsolásé?
Idézet:
„ezez

köszi
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2013
(#) tranyoval hozzászólása Szept 25, 2013 /
 
Sziasztok
Van egy kérdésem:
Lakhelyemhez közel van egy villanypásztor.
A rádiómat (rövidhullámon) zavarja az általuk kibocsájtott elektromágneses jel.
Mit lehetne tenni ez ellen?
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2013
(#) kadarist válasza tranyoval hozzászólására (») Szept 25, 2013 /
 
Szia!
Rendezni kellene a villanypásztor szigetelőit, mert akkor szokott erősebb zavar fellépni, ha áthúzás (szikra) keletkezik.
(#) nik6868 hozzászólása Szept 26, 2013 /
 
Helló domnilor.Am készült diagram és függvény kondenzátor Ci perfect.Doar az inverter helyett 22µF 10µF kellett nőni egy kis impulzus frekvenciát, és az oszcillátor tranzisztor KT838.Multumesc használtam a tippeket. Nekem van egy impulzus frekvencia intrebare.Pentru megtekintéséhez tudtam kapcsolódni egy LED-es sorozat egy ellenállás 1kilohm után SCR BT151 DIAC jelenti ugye?
http://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=168600
(#) granpa válasza nik6868 hozzászólására (») Szept 26, 2013 /
 
SCR=tirisztor, itt van a lap alján.Inkább ne használd a fordítót, van itt aki tud románul.
(#) nik6868 hozzászólása Szept 26, 2013 /
 
Offf!Nu ma descurc de loc cu translatorul,eu scriu ceva si translatorul scrie altceva daca vrea cineva sa ma ajuta cu traducerea.Intrebarea mea este urmatoarea:pot monta o rezistenta de 1 kilohm inseriata cu un LED intre poarta tiristorului si masa pentru a putea vizualiza frecventa impulsurilor?
(#) kadarist válasza nik6868 hozzászólására (») Szept 26, 2013 /
 
Próbáld ki! Nem tudjuk, mert nem csinált ilyet senki sem.
(#) nik6868 hozzászólása Szept 26, 2013 /
 
köszönöm szépen,kadarist megprobálom!
Következő: »»   161 / 289
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem