Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Transzformátor készítés, méretezés
Ha kérdésed van, az alábbiak segítenek a hatékony választ megadni: Mag típusa: M, EI, UU/LL esetleg I-kből összerakott, tekercselt, toroid. Lehetőség szerint képpel. Méretek: magkeresztmetszet a*b (amit a tekercs körbeölel) ablakméret, lánc és toroidnál, belső-külső méretek. Primer-szekunder feszültség(ek), teljesítmény igény.
Lapozás: OK   1 / 367
(#) Takee hozzászólása Okt 8, 2005 / 1
 
Hali!
Leírná valaki hogy hogyan kell tápot készíteni?
mi kell hozzá meg ilyesmi?
vagy valami olvasmány!
előre is köszi
(#) Norberto válasza Takee hozzászólására (») Okt 8, 2005 2 / 1
 
Igazából azt nem szoktak készíteni otthon...az egy olyan eledel, amit vidéken általában az állatoknak adnak a nap bármelyik szakaszában

Ha sertésnek adod, akkor keverhetsz hozzá maradék kajákat, amik reggeli, ebéd vagy vacsora alkalmával megmaradtak.

Kell hozzá: vájú (az állatok részéről), aztán még kondér, egy vödör, amibe kevered a cuccost, aztán olyan kis kanálszerűség (fándli), amit malterozáskor is használnak az emberkék

És ugye elengedhetetlen dolog maga az állat, aminek a trutyis cumót adod

Olvasmány...hát pár vidéki költő-író biztosan írt már az állatok tápolásáról valami novellát, regényt, vagy versecskét...nézz szét a neten Google-val
(#) Takee válasza Norberto hozzászólására (») Okt 8, 2005 /
 
trafót?
(#) Topi válasza Takee hozzászólására (») Okt 8, 2005 /
 
Tápegységet akarsz építeni???

Mert ha igen akkor itt nézz szét: Az oldal kapcsolásgyűjteményében!

Használjátok már!!!!

Üdv. Topi.
(#) zaik válasza Norberto hozzászólására (») Okt 10, 2005 / 1
 


ez jó, ez tetszett.

bár kész tápokat is lehet kapni. Általában száraz extrudált növényi illetve állati maradványokból készített vagy konzervben árult tápokat lehet venni. Ez utóbbinál a konzervdoboznak az árnyékolásban van szerepe, ugyanis ezen termékek a napon minőségi romlást mutatnak.

Ja, és nem csak vidéken lehet tápolni

(#) asi válasza Takee hozzászólására (») Okt 11, 2005 /
 
Szerintem a trafo hazi kesziteserol nyugodtan mondj le.
Ma mar gyakorlatilag olcsobb megvenni, mert azert igenyel nemi szerszam- es muszerezettseget.
Ha kulonleges igenyeid vannak, tobb helyen lehet (igaz nem olcson) egyedit is csinaltatni.
A tapegyseg ugyeben nezz szet
itt is, a "Power source" reszen (azert a tobbi is erdekes)

Sok sikert
(#) NBalage válasza Takee hozzászólására (») Okt 12, 2005 /
 
IIgen az nekem is a véleményem hogy tápot házilak nem érdemes gyártani akár állati akár nem
Ezen egyébként én is gondolkoztam hogy mi lenne ha....
De egyszer:sok vezeték kell neki és sztem hetek amég feltekercseled meg kiszámolgatod. Aztán a másik meg a vasmag amit ugyancsak ajánlatos megszámolgatni előtte...
Szal a táp az állati eledel
De ha mégis megcsináltad akkor légyszi küld el a képét
(#) Takee válasza NBalage hozzászólására (») Okt 12, 2005 /
 
hát igen...
asszem lemondok róla:yes:
utánanéztem és nem is drága...

kössz a segítségeket..
(#) NBalage válasza Takee hozzászólására (») Okt 12, 2005 /
 
Szívesen máskor is
Bár ha nagyon akarsz csinálni akkor csak szólj mert már tekercseltem egy párszor és témi tapasztalatom van benne ha még nem felejtettem el!
(#) (Felhasználó 518) válasza Norberto hozzászólására (») Okt 15, 2005 /
 
Helló

Nagyon jó kis szösszenet ez melyet igentisztelt Norberto közzétett a táp és az állatok kapcsolatáról


Nos a TÁP nem egy furmányos valami de azért van néhány dolog amit mielőtt TÁP-ot készítesz jó ha letisztázol Alapvetően különbség van a TÁP és a trafó között!Mivel a TÁP magyarán Tápegység alapvető eleme a trafó és még sok más (pl egyenirányító diódák vagyis gratz-ek(remélem jól irtam )aztán szűrő kondi(k) stabilizáló áramkör visszajelző áramkör stb....).

Felhívnám a figyelmedet mellesleg arra a tényre,hogy egy rosszul megépített tápegység sokesetben több kárt okoz mint haszál!Nem szabad elfelejteni,hogy a hálózati fesz nem kisgyerekeknek való játékszer !!Bizony sok esetben okoz maradandó élményt az embernek !Úgy,hogy kezdőként először sok sok elmés iromány olvasását és alapos áttanulmányozását ajánlom

By Johannes
(#) peter007 hozzászólása Dec 24, 2005 /
 
Hali!

Arra gondoltunk a barátokkal hogy csinálunk egy labor tápot. Mi olyan 60V körül szeretnénk 3 amperen. Keresgettem az interneten sokféle tekercseléssel kapcsolatos dolgot de semmit nem találtam (powerpityu.atw.hun van vmi de az nem sok). A vasmaghoz lenne pár kérdésem. A trafóméretezővel kiszámoltuk a dolgokat és kiadta hogy x cm2. Nah, ezt a vasmagot miből lehet elkészíteni? MEgvételre nem nagyon találtam ilyen trafót. Még nem tudjuk mihez kellene, de szeretnénk egyet csinálni.

Előre is köszi, és boldog karácsonyt!!
(#) peter007 válasza peter007 hozzászólására (») Dec 24, 2005 /
 
Bocsesz hogy elfogadtam csak nem tudtam mi az és rámentem...... 1000 bocsi :nemtudom:
(#) _JANI_ válasza peter007 hozzászólására (») Dec 24, 2005 /
 
Bátor elhatározás a trafó elkészítése.
Az a progi aszem az optimális vaskeresztmetszetre számol... Elképzelhető, hogy a szabványos lemezagyagok között nem szerepel ilyen méretű. Az nem gond, hogy a vaskeresztmetszet nagyobb.(Persze bizonyos ésszerű határokat betartva.)

Az én véleményem szerint kb: 200 - 300W-os trafó kellene, a tartós terhelést figyelembevéve.

A trafólemezt legkönyeben egy bontásraítélt trafóbol tudod kitermelni. Ha találsz megfelelő teljesítményűt, akkor még a csévetestet sem kell elkészíteni, csak tekercseitől kell megszabadítani. (Ha a primér jó, akkor csak a szekunder oldalt kell kiszámolni és elkészíteni). A megfelelő méretű, és minőségű csévetest elkészítése nem kis munka! Ha ezekkel megvagy hátravan még a zománcozott rézhuzalok beszerzése, és a tekercselés.

Ezekután van még kedved elkészíteni!?! Ha tudok segítek…

Vagy nézd meg ezt a céget.

toroid.pdf
    
(#) peter007 válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 25, 2005 /
 
Zománcozott rézhuzal????

Ilyenről még nem is hallottam. Van egy régi bontott csévetestem, rézdrót van rajta, csak nincs benne vasmag. Ebből akartam egy újat készíteni....ezért érdeklődtem vasmag iránt. De akkor nem tom honnan lehetne bele rakni. Van még egy régi at számítógép tápom. Arra nem lehetne feltekercselni? Vagy nem bírná ezt a teljesítményt??
(#) Norberto válasza peter007 hozzászólására (») Dec 25, 2005 /
 
Idézet:
„zománcozott rézhuzal”


Az pedig ebben a szakmában közismert eszköz. Főleg meg a trafók terén.
(#) Topi válasza peter007 hozzászólására (») Dec 25, 2005 /
 
Kijavítottam
(#) _JANI_ válasza peter007 hozzászólására (») Dec 25, 2005 /
 
AT táp? Hmm. ( AT, az kapcsoló-zenű tápegység.)

Közvetlenül NEM!
Kapcsolóüzeműként talán. De ehhez az egész kapcsolást újra kell tervezni...


A következő lemezkialakítási fajták vannak:
I ; L ; UI ; EI ; EE ; M ;

Szalagmagos trafók (ezek vasmagja egyetlen hosszú csík, és ez van befűzve a cséve belsejébe, orosz gyártmányokra jellemző ez a felépítés)

Szalagmagos trafók vannak még vágott kivitelben is. (Ezeket a gyártás során előre feltekerik a megfelelő méretre és impregnálják. A megszilárdulás után keresztbe kettévágják, és a vágási felületet felpolírozzák, a jobb hatásfok eléréséhez. A vasmagokat szorítókengyellel lehet rögzíteni.)
Következő magfajták vannak:
CC ; 2*CC (ez a hagyományos EI vagy EE megfelelője),

És a "Szalagmagos trafó" kategóriájába tarozik még a toroid (zárt gyűrű) típus is.
(#) peter007 válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 25, 2005 /
 
Hali!

Nekiálltam itthon kutatni és találtam egy trafót

A képek róla
Kép1
Kép2

Sajnos mag szerintem nincs benne....ha jól látok még . Nem a világ legjobb állapotába van de még jó lehet

Szerintetek ebbe még lehet életet varázsolni?
(#) _JANI_ válasza peter007 hozzászólására (») Dec 25, 2005 /
 
Vasmag nélkül nem...
(#) dbase válasza peter007 hozzászólására (») Dec 26, 2005 /
 
Szerintem keressetek egy rosz mikrot,s szedd ki a trafóját.Ez a trafó 600w körüli.Utánna néztem.Ha meghagyod a primert,a sec et meg ledarabolod,bármit tekerhetsz rá.Csak az ablak méret szab határt.Én erősítőnek akartam,s az öreg szaki azt ajánlotta max 2*40v, s 500W mert nem fér e a vastag huzal.A lényeg minél vastagabb,annál nagyobb áram.
(#) Takee válasza dbase hozzászólására (») Dec 26, 2005 /
 
ez tetszik! asszem van valahol egy rossz mikronk meg kellene keresni...
(#) _JANI_ válasza dbase hozzászólására (») Dec 26, 2005 /
 
Idézet:
„A lényeg minél vastagabb,annál nagyobb áram.”
!!! IGEN.
De annál kevesebb menetet lehet rátekerni a csévetestre.
(#) Takee válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 27, 2005 /
 
ez biztos hülye kérdés de csévetestet lehet kapni boltban? vagy azt honnan kell beszerezni?

üdv
(#) peter007 válasza Takee hozzászólására (») Dec 27, 2005 /
 
Hali!

Jó a kérdés, de ha engem kérdezel akkor vmi régi trafóból kell kiszedni.
(#) _JANI_ válasza Takee hozzászólására (») Dec 27, 2005 /
 
Hát, ez jókérdés! Rendszerint a trafólemezekhez mellékelik a csévetestet. Ha sérül vagy eltörik, azt papír vagy üvegszálas textilbakelitből lehet elkészíteni, pótolni. (Jó alapanyag az alkatrészeitől és vezetősávjaitól megszabadított nyáklemez is. !!!A furatgalvanizált nem jó!!!) Az üvegszál erősítésű azért jobb, mert nagyobb a teherbírása és így nem kell annyira óvatosan bánni vele.
Ez a házibrakácsolás csak 20-30VA felett éri meg, mert ez alatt túl kicsi lesz a csévetest, és nehéz vele dolgozni...

De biztosan gyártanak valahol...
(#) ize_gull válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 28, 2005 /
 
Hi,

nagyon sok helyen gyártanak transzformátort.
A csévetestet sajna nem küldik vele, mert az külön rendelhető. De sajna 1 db-os rendeléssel simán kiröhögnek Szerintem vásárolj Kész blokktrafót, mert a házi tákolmány 5x annyiba fog krülni, és az egésztől el megy a kedved, Ja és a toroidot gép nélkül meg se próbálja senki akinek kedves a jókedve. Vannak trafókészítő kisvállalkozók szívesen segítenek.
(#) _JANI_ válasza ize_gull hozzászólására (») Dec 29, 2005 /
 
A toroiddal valóban ez a helyzet! Én is csak egyszer mertem belefogni. A primer feltekerésével még nem is volt gond. De amikor a szekunderre került a sor, hát azt látnikellett volna. Volt ám rohangálás a hosszú folyosón. :bohoc:

Azóta csak azt ajánlom másoknak, hogy
Idézet:
„Toroidot vagy készíttetni, vagy venni!!!”
:yes: :yes: :yes:
(#) _JANI_ válasza ize_gull hozzászólására (») Dec 29, 2005 /
 
Hátha segit valakin ez az adatlap...
Szallagmagos trafók adatlapjai.pdf
(#) peter007 válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
Hali!

Véééégreee......van egy normális trafóm maggal.

Íme ezek: Kép1
Kép2
Kép3
Kép4

Kérdéseim: 1: A negyedik kép alján az mi?
2 :Remélem ezt már újra lehet tekercselni
3: Vasmag jó?
4: Nálatok is szakad a hó?
(#) damatic válasza peter007 hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
Hö - mondaná a 4.5 hónapos fiam.

A negyedik kép alján az egy akármi, de neked nem trafód van, hanem egy 220V-os mágneskapcsoló behúzótekercsed vasmaggal.

Hogy ebből lehet-e trafót csinálni.....?

Biztos-úgylehet-nemtudom.

De amekkora teljesítményt ebből ki lehet szedni...

Majd mondanak rá valamit.

Az már biztos, hogy van rajta egy tekercs, ami 220V-ra van méretezve. Valszeg ha csak kisebb teljesítmény kell, akkor jó, és le sem kell tekerni róla és ha szerencséd van, akkor rá birod tekerni a szekundert. Egy biztos: ha azt akarod, hogy ne zúgjon, jól össze kell húzatnod a vasmag E és I részét.
Következő: »»   1 / 367
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem