Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kondenzátor prefixumok
 
Témaindító: Kiszebele, idő: Jún 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 8
(#) granpa válasza Béla82 hozzászólására (») Aug 25, 2012 /
 
Szia! Nem valószínű! DE; ha szögletes műanyag tokos, akkor lehet RC (bár arra rá szokták írni).
(#) szecskaa hozzászólása Nov 21, 2012 /
 
sziasztok!
A kerámiakondenzátoroknál mit jelent az ha a szám alá van húzva??
(#) kadarist válasza szecskaa hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Szia!
Leginkább semmit.
(#) promega hozzászólása Jan 1, 2013 /
 
Sziasztok!

Egy Benq 2081 monitor bontása közben általam ismeretlen jelölésű smd elektrolit kondenzátorokkal találkoztam... amin a fórum olvasása sem segített...
A jelölések:
2f22 35V, 2k100 16V, 2k47 16V, 2i22 16V, 2k22 16V, 2j22 50V, 2k10 16V, 2h100 25V...

Megköszönném, ha valaki tudna segíteni ezügyben...

Képen:
http://lh6.googleusercontent.com/-W-YKC22IjdM/UOLeJX5y_2I/AAAAAAAAIJw/lo6G9L70zx0/s1200/DSC00006.JPG

Üdv: Promega
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2013
(#) kadarist válasza promega hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Szia!
A 2k-t, 2j-t meg egyebeket ne vedd figyelembe és akkor az első szám lesz a kapacitás µF-ban, a második pedig a feszültségtűrés V-ban.
(#) granpa válasza kadarist hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Szia! Nem inkább nF, ha már a tűrést előre tették (mint tizedes pontot).
(#) kadarist válasza granpa hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Nem. Nézd meg a képeket, ezek SMD lábú elkók.
(#) promega válasza kadarist hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Köszönöm szépen!

A feszültségtűrésre nekem is sikerült rájönnöm, az értékek is ismerősek voltak, de például a 47 ugyebár lehetne 4,7;47 vagy 470 µF is
(#) kadarist válasza promega hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Nem, a 47 az 47. Nem lehet más érték, hisz semmi nem utal arra. Ez a 2k, 2j inkább a kondenzátor méretét jelentik, mert az azonos méretű példányokon ugyanaz a jelzés van.
(#) urh hozzászólása Feb 2, 2013 /
 
Sziasztok van egy kerámia kondenzárotom, legalábbis szerintem az. kis gömb alakú. Sárgás szine van. Az van rá írva hogy YEP 56JK már amennyire ezt le lehet róla olvasni, ez hány µF vagy nF vagy pF? Illetve van egy kocka alakú kondi és arra pedig 100nZ van írva annak szintúgy kellenének ezek az információk. Előre is köszönöm!
(#) benocs24 hozzászólása Feb 5, 2013 /
 
Sziasztok! A tesla kondenzátoron TC 180 M47 100V az az jelenti, hogy 47 mikro farád?
(#) granpa válasza benocs24 hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Ez a nagyságából is kiderül; ha elko, hüvelykujjnyi, akkor igen, de inkább 470nF (ha kisebb, és kocka, vagy tekercselt).Szerintem az 'M' a tizedespont.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2013
(#) benocs24 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Mérete sacc/kb, mint egy (negro cukor) sötét barna.
(#) benocs24 hozzászólása Feb 14, 2013 /
 
Sziasztok! Még lenne egy olyan kérdésem hogy kell értelmezni az olyan kondikat mint .10 M 100
(#) granpa válasza benocs24 hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Így ránézésre a példa darab: 100nF, M tűrésű (tán 20%?, meg kell nézni a táblázatot), 100V-os.
'Negró', ahogy Zoli is írta.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2013
(#) Helios hozzászólása Márc 23, 2013 /
 
Üdv.

Elküldtem a kolegám vásárolni, lista szerint. Majdnem minden stimmel, kivlve 3 darab kondit, amit nem tudok beazonosítani. Ez áll rajta: B32650 MKP AO u(mikro)39 j250. Tudom butaságot kérdezek, de mekkora a pontos kapacitása? Mert a listán szereplő elemek közül 3 db 470nF volt jelölve... És jött helyette ez a 3 darab alkatrész...
(#) kadarist válasza Helios hozzászólására (») Márc 23, 2013 /
 
Szia!
390nF-os.
(#) Helios válasza kadarist hozzászólására (») Márc 23, 2013 /
 
Üdv és köszönöm. Hogyan azonosítottad be? Megmondanád nekem, mert akkor legközelebb nem terhelem le kora reggel az oldalt!
(#) kadarist válasza Helios hozzászólására (») Márc 23, 2013 /
 
Ha a szám a mikro jel után van, akkor egy mikrofarádnál kisebb a kondenzátor, jelen esetben: u39=0.39 uF, azaz 390nF
(#) Helios válasza kadarist hozzászólására (») Márc 23, 2013 /
 
Ezer köszönet!
(#) szebee hozzászólása Máj 26, 2013 /
 
Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni. A képen látható 220 feliratú kondiról van szó.
1.: ha jól sejtem akkor 220u-os. Igaz?
2.: a lábainál látható vmi trutyi ami azt engedi sejtetni hogy kifolyt. Igaz?
3.: perpillanat nem rendelkezem 220u-sal de 100u-sal igen. Helyettesíthetem vele?

Előre is köszönöm! szebee
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2013

IMG_5850.JPG
    
(#) fecameca válasza szebee hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Szia! 1.: Természetesen, mivel a képen látható 220u elkó, ezért mikrofarad. 2.: Ha nem kívülről került oda, akkor csakis belőle szivároghatott, lehet, hogy a cucc túl sokat kapott, nem tudom, mi ez, walkman? A benne levő elkók csak 4V-osak, kicsit többről már kipukkadhattak. (Az ilyen alacsony feszültségűek akkor folynak ki általában, ha túl sok tápról felforralták őket. Különben valószínűleg kívülről lett beáztatva a panel, és a trutyi valami sókicsapódás.) 3.: Még egy jó 100µF is jobb, mint egy rossz 220-as. Lehet a 100-asból kettő párhuzamosan, de gondolom, a tiedből még egy is nagyobb az eredetinél. A hibajelenség megszűnése adja meg az igazi választ, egyébként, ha tápfesz. szűrésre van ott, minél nagyobb, annál jobb, de ha nem gerjed, akkor szükségtelen a nagyobb érték.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2013
(#) szebee válasza fecameca hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Szia!

Igen 1 AIWA walkman, és nem hiszem hogy kívülről lett oda. Ígyvan kicsi kell, van 220-om de az már nagy lenne, a 100-as még befér és ha megszünik a hiba akkor veszek bele eredetieket, csak most kíváncsi vagyok hogy fog-e menni ha ezeket kicserélem.

Köszönöm szépen az infót!
(#) spgabor hozzászólása Máj 31, 2013 /
 
Sziasztok!

Tudtok segíteni egy kondenzátor értékének meghatározásában? Már vég kutattam a netet, de semmit nem találtam róla.
A felirat a következő: 8 D alatta pedig, hogy 3KV.
Az utóbbit értem, de a 8 Dt- nem tudom hová tenni.

Előre is köszi! Üdv: spgabor
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2013
(#) Bakman válasza spgabor hozzászólására (») Máj 31, 2013 /
 
Ez inkább tűnik varisztornak, mint kondenzátornak. Túlfeszültség elleni védőeszköz, általában a tápegységek bemeneti részénél vannak ilyesmik.
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2013
(#) spgabor válasza Bakman hozzászólására (») Máj 31, 2013 /
 
Ez egy LCD monitor inverter trafója után van a fénycsövek előtt.
(#) urh hozzászólása Jún 1, 2013 /
 
8M(8uF) 160V ilyen kondenzátort kellene valahonnan szerezni ez van benne egy kapcsolási rajzban méghozzá egy babetta tirisztoránál. Mit tehetek a helyére? Áramköri jele a két csík ami kerámiára utal ám szétszedve a fekete dobozt abban benne egy fóliakondi volt. Tehát, mit tehetek a helyére? Vagy hol és mennyiért lehet ilyenhez hozzájutni? Neten nem találok
(#) majorka hozzászólása Júl 18, 2013 /
 
Szerbusztok.Találtam egy kapcsolási rajzot amit megszrettem volna épiteni volt benne egy jo pár kondenzátor de az eladó egy stalecliba rakta mindet.Fö is a fejem mert van benne tiszta barna ,kék meg piros különböző alaku de felirat egy szálse.Ezen a lapon amit néztem még hasonlot sem találtam.Sajnos müszerem nincs. Tudna valki segiteni hogy tudnám ezeket beazonositani?
(#) granpa válasza majorka hozzászólására (») Júl 19, 2013 /
 
Visszamész, és azonosíttatod vele! Ha nem tudja, akkor újat ad, és megjelölöd (jelölteted vele) alkoholos filccel, vagy hasonlóval.
(#) Mohooki hozzászólása Dec 8, 2013 /
 
Helló! Hogy tudnám meghatározni egy SMD kerámia kondenzátor értékét, a mérete kb. 2mm x 1,5mm, amin nincs semmi jelölés?
Köszönöm!
Üdv, Péter
Következő: »»   6 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem