Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezeték nélküli gyertya
 
Témaindító: vicsys, idő: Okt 28, 2008
Lapozás: OK   56 / 59
(#) janikukac hozzászólása Okt 23, 2013 /
 
Sziasztok!
Sűrgősen kellene a segítségetek: építettem én is egy Skori féle vezeték nélküli kapcsolást, de valami gond van. A C3 C5-re 33J10-es feliratú kondit raktam (nem sikerül megfejtenem mekkora a kapacitása, illetve a C1 az kerámia kondi, és 102 a felirata.. Mit rontottam el? A tápfeszültséget 2 góiátelem adja, sorbakötve, valamint egy darab zöld nagyfényerejű ledet raktam bele, 3mm-eset. A drót az telefondrót. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2013
(#) 20sz Jófiú válasza janikukac hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Szia!
A C1-es kondi 1000pF=1nF. Az első két szám után annyi nullát teszel, mint a harmadik szám. A mértékegység pF. (Tíz szer tíz a másodikon, szóval a harmadik szám tíznek a hatványkitevője).
A C3 és C5 vélhetően csak 33pF. Szerintem cseréld.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2013
(#) janikukac válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Köszi, de sajnos nem találtam itthon alkatrészeket hozzá, szóval nem tudom befejezni, pedig fontos lett volna,hogy holnapra kész legyen..
(#) 20sz Jófiú válasza janikukac hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Rossz kapcsoló üzemű tápegységekben (pl. PC táp) szokott lenni több darab is. Olyat keress, hogy 332 vagy 472. Lehetnek akár 1KV-osak is.
(#) janikukac válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Sajnos nincs kéznél ilyen. A régi paneljaimban meg semmi felhasználható nem volt
(#) 20sz Jófiú válasza janikukac hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Én is sajnálom! Aki sokat foglalkozik elektronikával annak mindig van egy kis felhalmozott készlete alkatrészekből. Nem kell nagy dologra gondolni. Panelek egészben vagy az alkatrészek kiszedve kis tárolókban. Régen egy tranzisztor is nagy szám volt ma meg az elektronika az utcán hever.
Van aki túlzásba is esik-e téren: Bővebben: Link
(#) Mybuster válasza janikukac hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Hello!
Elég kényes egy kapcsolás én is sokat szívtam vele anno. Nekem azt javasolták hogy ne kerámia alapú kondik legyenek benne, és bevált. Illetve ne sodort hurkot használj.
(#) 20sz Jófiú válasza janikukac hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Esetleg nem tudod lefotózni és felrakni ide, hogy lássuk? Hátha tévedek.
(#) norby87 hozzászólása Dec 15, 2013 /
 
Sziasztok,

aki már elkészítette a gyertyát, az átlátszó vagy a színes zselét ajánlja inkább ??

- A színes nagyon elhomályosítja a belsejét?
- Az átlátszón megtörik a fény annyira, hogy a teljes zselé színessé válik ?
(#) Szebence válasza norby87 hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Szia! Én megcsináltam viaszosra is, na az jól megtöri a fényt. Ha nem akarod díszítgetni, akkor azt ajánlom. Zselésbe csak színtelent csináltam, de a pohár alját nem világítja meg igazán.
(#) norby87 válasza Szebence hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
köszönöm

Már csak arra vonatkozóan lenne kérdésem,hogy ugye a zselék mindig grammban vannak megadva amikor veszed. Pl. az általánosan árult 120gr súlyú, vajon hány deciliternek felel meg ?? Semmi információt nem tudok erről szerezn
(#) kaqkk válasza norby87 hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Az kb 1,2dl , de vegyél inkább zselés illatgyertyát . A multikban 2-300 Ft körül már kapsz (pohárban)
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2013
(#) norby87 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Jól sejtettem én ezt. 1,2dl 600Ft minimum.

Ha pohárban is van ennyi 2-300Ft összegért, az jól hangzik ... pl tesco ??
(#) kaqkk válasza norby87 hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Nézz körül....
(#) jano36 válasza hotau hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
A legjobb hatásfokot (biztos megoldást) a lapos huzalból (réz ,alumínium) készült lapos tekercsel lehet elérni. Az alumíniumból készült tekercs alkalmasabb.
(#) kaqkk válasza jano36 hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
A téma elején tettem fel nyáktervet az adó-és a vevőtekercs is nyákra van tervezve , teljesen egyforma . Emlékeim szerint olyan 20cm es hatótávot tud.
(#) jano36 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 17, 2013 /
 
Szia kaqkk
Félreértettél nem akarok ilyen LED-es lámpát készíteni. Eleve rossznak tartom ezeket a nagyfrekvenciás nyákos tekercsmegoldásokat. Közvetlen induktív csatolással, sokkal, jobb hatásfokkal s nagyobb teljesítménnyel lehet egy ilyen lámpát megvalósítani. Mellékelten csatolom egy ilyen lámpa vevőoldali részét. A lámpa 2*15W-os izzóval működik. S ami a lényege, ha ezt a tekercset közönséges huzallal tekercselnéd, meg sem nyikkanna.
(#) huangho hozzászólása Feb 5, 2014 /
 
Üdv! Megépítettem a kapcsolási rajz szerint, mégsem működik! Mi lehet a baj? Szerintem az adó részén lesz a baj, mert ha rákötöm a ledes rész áramra akkor működik!
(#) Pulyka válasza huangho hozzászólására (») Jún 21, 2014 /
 
(#) ISF79 hozzászólása Szept 2, 2014 /
 
Sziasztok!

A tekercs átmérő mennyiben befolyásolja a kapcsolást?
(#) Pulyka válasza ISF79 hozzászólására (») Szept 2, 2014 /
 
Ez egy jó kérdés, viszont nyákra ne nyomtass sávokat, a panelen lévő rézfólia semennyire nem elegendő, legalábbis 10cm(az adó tekercs, és a vevő tekercs közötti távolság) távolságokra nem.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2014
(#) kaqkk válasza Pulyka hozzászólására (») Szept 2, 2014 /
 
Én kb20cm es távot produkáltam nyákos tekercsekkel....
(#) Pulyka válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 2, 2014 /
 
Az lehet, de gondolom nem ilyenekkel:
(képet csatoltam)
(#) kaqkk válasza Pulyka hozzászólására (») Szept 2, 2014 /
 
Hasonlóval valahol van kép róla itt a témában
(#) Pulyka válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 2, 2014 /
 
(#) kaqkk válasza Pulyka hozzászólására (») Szept 2, 2014 /
 
Viszont ez a kapcsolás erről szól ez nem teljesítmény átviteli eszköz "hatalmas" hatótávval......
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2014
(#) ISF79 válasza Pulyka hozzászólására (») Szept 3, 2014 /
 
Köszi, nekem 5-10mm-re kellene csak.

Valaki lemérte már, hogy hány mA a maximum?
(#) kaqkk válasza ISF79 hozzászólására (») Szept 3, 2014 /
 
Mérni nem mértem de nekem egy nokia töltőről megy már vagy egy éve de lehet hogy kettő (az anyósomnak adtam ajándékba)
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2014
(#) Pulyka válasza ISF79 hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Passz, de akartam is mondani(írni), hogy a propeller clock-os fórumba van egy power változat is, szóval ugyanúgy van adó-vevője, és ott valami 1A-t is át tudtak "lőni" 12V-on.
..mindjárt megkeresem, vagyis jó eséllyel még ma.
(#) Pulyka válasza Pulyka hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Itt is van.
Innentől lehet nézni a következő hozzászólásokat, akik megépítették stb.
..de ez már inkább vezeték nélküli gázégő lesz.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2014
Következő: »»   56 / 59
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem