Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es villogó
 
Témaindító: titkovics, idő: Feb 4, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   48 / 61
(#) sdvid válasza proli007 hozzászólására (») Okt 7, 2013 /
 
A LED csak a furat kedvéért lett berakva.
Az a baja, hogy csak világít mindkét lámpa, de nem villog.
4,5V esetén:
5ös: 2,72V
3as:1,33V
2es: 1,3V
6os: 2,51V
(#) proli007 válasza sdvid hozzászólására (») Okt 7, 2013 / 1
 
A sima 555 nem szeret már működni 4,5V-ról. A 2-esnek, meg a 6-osnak nem lehet a feszültsége különböző, mert közös ponton vannak. A kimenetnek meg vagy fenn, vagy lenn kellene lenni, de nem félúton. De a hibák lehetnek a kicsi tápfesz miatt is.
(#) sdvid válasza proli007 hozzászólására (») Okt 7, 2013 /
 
9V-ról újra:

5: 2,33
3: 2,24
2: 1,58
6: 1,58
(#) proli007 válasza sdvid hozzászólására (») Okt 7, 2013 / 1
 
Most miről jár? Mert ha elemről, mérd meg azt is, mert az összeomlik a két lámpától. Amíg nem megy vedd ki a lámpát. De az 5-ös lábon a tápfeszültség 2/3-ad részének kell lenni. Más nem lehet, csak 6V!
(#) sdvid válasza proli007 hozzászólására (») Okt 7, 2013 /
 
Labtápról megy. Tuti h 9-et kap mert a kimenő feszültséget is jelzi egy feszmérő
(#) proli007 válasza sdvid hozzászólására (») Okt 7, 2013 / 1
 
Oké, akkor azt érd el, hogy az 5-ös láb 2/3-ad tápon legyen.. Mert addig nem működik jól az IC. Esetleg nézd meg a kondit ami hidegíti nem vezet-e át. Mert az IC-ben 3db. 5kohm van ami ezt a feszt készíti..
(#) sdvid válasza proli007 hozzászólására (») Okt 7, 2013 /
 
Most ahogy felkeltem leesett a földre és villog O_o
(#) proli007 válasza sdvid hozzászólására (») Okt 7, 2013 /
 
Akkor valami forrasztási hiba van, vagy a nyákon repedés..
(#) sdvid válasza proli007 hozzászólására (») Okt 7, 2013 /
 
Valószínűleg nem az... nem tudom mi lehet. Végignéztem csipogóval úgy is hogy villog, úgy is hogy csak világít. Megnézem mit csinál vele egy IC csere, hátha az ellenkezik.
Minden esetre köszi a válaszokat
(#) krisztian990621 hozzászólása Nov 16, 2013 /
 
Üdv Sziasztok.Még kezdő vagyok még 8.as és nagyon érdekel az elektronika kezdő eszközeim pl(multiméter,forrasztó) ilyenek megvannak és azt szeretném kérni tőletek hogy valaki tudna ledes kapcsolásokat adni fizikaórára kellene megépiteni lehetőleg amibe nincs tranzisztor. Előre is köszi
(#) vicsys válasza krisztian990621 hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
Akkor vagy egy sima led, vagy egy villogó led, vagy IC-s kapcsolásra van szükséged.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) _JANI_ válasza krisztian990621 hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
Szia! Ha a kéttranzisztoros villogó nem jön be. ( Gondolom már megépítetted!? ) Akkor próbálkozhatsz az 555 - 4017-es párossal. PL: kettőt villanó kapcsolás._Link_
Az a jó a 4017-es áramkörrel, hogy alapból tíz lépést tud! Csak a megfelelő kimenetekre kell LED-et rakni. Kevesebb lépésnél csak a reset bemenetet kell a megfelelő kimenetre kötni. Tényleg nem bonyolult...
(#) krisztian990621 hozzászólása Nov 17, 2013 /
 
Köszönöm mind kettőtök válaszát sokat segitettetek.
(#) horvath barnabas válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Szia! Az meg tudod mondani hogy hány v-os az az elem amit rá kötsz? Előre is köszi!
(#) horvath barnabas válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Köszi!
(#) abacs hozzászólása Márc 26, 2014 /
 
En is megepitettem ezt a ket ledes villogt
Bővebben: Link
csak az a baj vele h mind a ket led halvanyan eg es pilogasnak nyoma sincs.
Velemenyeket varok
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2014
(#) zolika60 válasza abacs hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
Szerintem a kondenzátorokat cseréld nagyobbra. Talán csak olyan gyorsan villog, hogy nem látod ezért úgy tűnik mintha halványan világítana. Esetleg tegyél fel egy képet a gyártmányodról.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2014
(#) abacs hozzászólása Márc 26, 2014 /
 
Bővebben: Link
A kepek
(#) _JANI_ válasza abacs hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
Szia! A LED-ek ellenállása nem jó! ( Barna Zöld Sárga Arany = 150K ! ohm ) A bázisellenállások értéke jó. Használd a HE színkód programját!:_Link_. Üdv.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2014
(#) abacs hozzászólása Ápr 1, 2014 /
 
A ket kondit kicsereltem 1000uf-re de a ledek meg mindig csak vilagitanak.
(#) zosza18 válasza abacs hozzászólására (») Ápr 1, 2014 /
 
Szia! A tranzisztorok jók? Nem melegítetted túl esetleg? Ennek működnie kellene.
(#) proli007 válasza abacs hozzászólására (») Ápr 1, 2014 /
 
Hello! Jani nem azt mondta, hogy a kondikat cseréld, hanem a bázis ellenállásokat.. üdv!
(#) zolika60 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 1, 2014 /
 
Azt még én mondtam látatlanban és Jani sem a bázisellenállást mondta.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2014
(#) proli007 válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 1, 2014 /
 
Jövő heti lottószámok?
(#) zolika60 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 1, 2014 /
 
33, 44, 59, 71, 80.
(#) proli007 válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 1, 2014 /
 
Basszus! Soha nem lottózom és ebben következetes vagyok..
(#) zolika60 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 1, 2014 /
 
Én sem.
(#) _JANI_ válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 1, 2014 /
 
Most, hogy ez le lett tisztázva, csak abacs-nak kellene jelentkeznie, hogy sikerült-e megoldania a problémát.
(#) trickentrack hozzászólása Ápr 29, 2014 /
 
Sziasztok!

Tegnap megcsináltam az első nyákomat.Ami egy egy ledes villogó.
Az a lényeg hogy nem működik és hogy nem teljesen sikerült a maratás.
A maratásnál néhol pöttyökben megmaradt a réz.
A nyákrajzon valaki megcsinálná nekem hogy melyik beültetési ponthoz kerül a + és a - ?
A nyákrajz ebben a cikkben van és ez alapján csináltam meg:1 LEDES Villogó (KEZDŐKNEK!)
Még arra gondoltam hogy az ic-t fordítva ültettem be.
Néhány kép:
1
2
3
4
5
6

Előre is kösz!
(#) proli007 válasza trickentrack hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Hello!
- Egyáltalán nem biztos, hogy a vezetősávok vezetnek is. Mérd meg OHM mérővel, hogy a megfelelő alkatrész lábak között, van-e ellenállás. (Azaz 0ohm..)
- Berajzoltam a tápfeszültség polaritását. De nézd meg a kondikat, hogy azoknál is jó-e. (A széles fehér csík a kondi oldalán a negatív lábát mutatja.
- Valamint nézd meg, hogy a Led helyesen van-e bekötve. A katód oldalán, a kerek tok le van lapolva. (Vagy ha a lába megvan még, akkor a hosszú az anód.)
- Az Ic jól van benne, ha a pötty ott van. Ha még sem működik, akkor mérni kell a táp negatív lábához képest az IC lábain a feszültséget. Abból megtudható, hol a baj.
(Hogy sikerült ilyen torz képeket készíteni.. Van 6 kép, és alig látni valamit.)
Következő: »»   48 / 61
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem