Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitalizálás
 
Témaindító: blowfly, idő: Ápr 24, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) blowfly hozzászólása Ápr 24, 2006 /
 
Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy tud e valaki olyan kütyüt, ami az analóg videó jelet digitálisság alakítja át!
(#) eSDi válasza blowfly hozzászólására (») Ápr 24, 2006 /
 
TV tuner kártya! Más nem nagyon lesz.

Mit akarsz a digitalizált videójelel?
(#) IMi válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 24, 2006 /
 
HI!
Vannak kimondott video digitalizálók!!
Pl.: EZT nézd meg.
(#) bbatka válasza blowfly hozzászólására (») Ápr 24, 2006 /
 
Számítógépes boltokban érdeklődj. Vannak olyan átalakítók amik analóg videójelet digitálissá alakítanak át jobb minőségban mint a TV kártya.
(#) Sebi válasza bbatka hozzászólására (») Ápr 25, 2006 /
 
Biztos, hogy PC-s cuccot akar?
Philips gyárt ilyen IC-ket: analóg video be, digitalizált ki. A párja pedig visszafordítja...
(#) eSDi válasza Sebi hozzászólására (») Ápr 25, 2006 /
 
az lehet hogy nem PC-s cuccot akar, de azt az IC-t, IC-ket meg is tudja fizetni, mert szerintem nem lehet valami olcsó.
(#) Báddzsó válasza eSDi hozzászólására (») Aug 1, 2006 /
 
Sziasztok!, Én AV jelet ( ami az rca dugós) szeretnék digitalizálni kb 100*85 pixelben olyan 8-10fps körülire 10-16bites színmélységben.
Mivel nem sokat tudok az AV-jelről, azt is kérdezem, hogy ez egyáltalán lehetséges e max 2000 Ft-ból?
Fogok egy ADC-t és kész? Vagy azért ennél bonyolultabb?
(#) Báddzsó válasza Báddzsó hozzászólására (») Aug 1, 2006 /
 
az a 100*85 lehet 60*45 is és 8 bit színmélység.
(#) milo hozzászólása Jan 21, 2009 /
 
Sziasztok!
A kérdésem lehet, hogy nem igazán tartozik ide de nincs kitől megkérdeznem, ezért fordulok hozzátok.
Van egy cannon kamerám ami szallagra vesz. Hogyan tudnám a számitogépemre áttelepiteni a felvételt ? Mire van szükségem ?
Remélem tudtok segiteni. Elöre is köszömöm.
(#) llaci56 válasza milo hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Olyan kártyára, mely tud valós időben digitalizálni. Léteznek ilyen TV tuner kártyák is, ma már nem is olyan drágán. (10e alatt is.)
(#) quite válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Llaci56!
És ha az a Canon kamera digitális??? Miből gondolod, hogy analóg? Hogy szalagra rögzít?

----

Milo!

Tehát akkor az első kérdés, hogy ez a Canon kamera analóg, vagy digitális?

Egyébként pedig, hogy lehet feltenni így egy kérdést???
Canon kamera "milliónyi" van, és "milliónyi" rögzít szalagra.

Ez olyan, mintha azt kérdeznéd valakitől, hogy te figyu, szeretnék venni egy piros kocsit. Szerinted jól megy?

Írj legalább egy modellszámot, vagy valami emészthető információt, ha tudni akarsz valamit!
(#) scooby_ hozzászólása Jan 22, 2009 /
 
Sziasztok!

Én is szeretnék analóg video jelet digitalizálni,van TV-s videókarim is.

Mivel '80-as évekbeli felvételem van ami fontos lenne,mit tudok tenni az ellen hogy a kép ne ugráljon,ne menjen el a szín ?

És még hogy mien programot ajánlotok?

Előre is kössz!
Üdv!
(#) elektrorudi válasza scooby_ hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Nem kell professzornak lennie a kérdezőnek, de azért annyival tiszteld meg az olvasóidat, hogy pontosan leírod, mit is akarsz kérdezni !
Mi az, hogy "TV-s videókarim" ???
TV tuneres ?
TV kimenetes?
TV bemenetes?
Szoftveresen vagy hardveresen rögzít (ha rögzít egyáltalán) ?
Ha a procid 3GHz alatti, akkor inkább csak hardveres kártyával tudsz felvenni. Vagy külső video digatalizálóval (pl. ADS DVD XPESS) Ezt már vagy 4 éve használom megelégedéssel egy AMD2600+ géppel...
Ehhez nekem szoftverként a PowerDirector jött be.

A szoftveres felvevő kártyához eddig csak egy normálisan működő progit találtam: iuVCR-t. Ez Tuneres kártyáról is tud rögzíteni 640x480-ban frame dobás nélkül a fennti géppel.
A " színelmenés " nem tudom mitől van.
(#) Zoli_bácsi válasza milo hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Ha az a kamera Analog, akkor először kell egy analog/digital konverter, röviden A/D konverter és ezen keresztül mehet a gépbe. (Firevire) Ha digitális kimenet (IEEE1394) van a kamerán, akkor meg sima 4/6-os firewire kábellel, meg egy movie capture program és kész

üdv.
(#) milo válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Kösz ManGroove !!
Sokat segitettél. Te inkább a vállaszt adtad meg röviden és lényegre téröen. Látszik, hogy te igazán segiteni akarsz nem mint mások csak irni es bizonyitani, hogy milyen okosak is. Lehet hogy vannak idösek is akik nem értenek annyit hozzá de még sem adják fel és keresnek és tanulnak a hibákból. De ezt sajnos az"okosok" nem értik.
(#) lazack hozzászólása Jún 8, 2009 /
 
Sziasztok!
Van egy nagy problémám, mégpedig az hogy egy Samsung scl860 HI 8-as videokameráról szeretnék rögziteni Pc-re egy videót. A Pc-ben egy ASUS My Cinema-P7131 tipusu Tv tunerkártya van.
A kamerán egy S-VIDEO és egy A/V out kimenet található. A TV tunerkártyán koax bemenet van és egy Video-in bemenet.
Összekötöttem a az s-video kimenetet a video-in-el, és elinditottam a kamerát, de a Tv tuner progija nem ismerte fel a kamerát.
Ha valakinek volt már ilyen tapasztalata és megoldást tudna nekem arra mondani hogy mi módon tudnám ezt a problémát megoldani, megköszönném.
Még annyit: Remélem jól gondolom hogy ezzel a Tv-tunerkártyával tudni kellene rögziteni videóról.
Segitséget előre is köszönöm!
(#) lazack hozzászólása Jún 8, 2009 /
 
Azt még elfelejtettem mondani hoyg a google-t már végignyálaztam hogy hátha találok valami épkézláb választ de , még inkább belekavarodtam
(#) elektrorudi válasza lazack hozzászólására (») Jún 8, 2009 /
 
Hi !

A User Manual-ja igen szűkszavú. Nem is említi, hogyan kell felvenni külső jelforrásból.
Azt hogy érted, hogy "nem ismerte fel a kamerát"?
Szerintem a bemeneti jelforrást neked kell kiválasztanod: tuner vagy külső jelforrás. (?)
Gondolom, az ASUS EZVCR progiban a "Setting" fülön ezt meg lehet tenni. (Legalábbis a többi tunerkártyán így szokták).
Minden esetre, ez mint tudod, szoftveres kártya...
Legalább P4 2GHz-es proci kell neki. Ekkor még sűrűn előfordulhat a frame dobás. Ezen ne csodálkozz.
A mellékelt progi feltehetőleg *.avi-ban rögzít, ami ráadásul igen nagy méretű fájlt produkál.
(#) lazack válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 9, 2009 /
 
Én azt hittem hogy ha összekötöm a kamerát a kártyával , automatikusan megjelenik hogy eszköz lett hozzá csatolva. Még el is inditottam hogy jelet kapjon.
Holnap majd megnézem a szofvert hogy mit és hol lehet állitani rajta.
Igen tudom hogy szoftveres kártya és nagy méretü fájlt készit, a Tv-ből már vettem fel, akkor tapasztaltam.
2,4Ghz-es a proci, memória is van benne 2 Gb.
Kszönöm a gyors és korrekt választ, holnap nekiállok.!
(#) elektrorudi válasza lazack hozzászólására (») Jún 9, 2009 /
 
Csak azokat az eszközöket tudja felismerni a számítógép, amelyekkel tud kommunikálni: soros- párhozamos porton, USB-n, kártyacsatlakozón stb.-n keresztül.
A kamera video kimenetén, csak videojel jön. Adat nem.
(#) bbb válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 9, 2009 /
 
Csak mellesleg megjegyzem, hogy ez inkább valami hwsw fórumba illő kérdés, de azért én is hozzászólok...

Felvenni szoftveres kártyával lehet frame dobás nélkül lassabb gépen is. Ehhez azonban jól kell összeállítani a dolgokat!
Nekem 1.2-es Athlon Thunderbird procival 768DDR memóriával (és sok hellyel) 720*576-os felbontásban 25fps-el frame dobás nélkül a Virtualdub program volt képes rögzíteni.
A megfelelő beállítások:
hang: kódolás nélkül PCM
videó: HuffYUV codec, jóformán alapbeállításokon 720*576/25fps
videó előnézet/overlay kikapcsolva
hatalmas óra megjelenítve
directx gyorsítás bekapcsolva

Így gond nélkül tudtam rögzíteni nagyon sok anyagot kaziról, tvből...
(#) czettlerj hozzászólása Nov 25, 2011 /
 
Sziasztok
Van vagy 100 magnó kazettám.Leszeretném menteni öket.cd-re vagy dvd-re.Lejátszóm van-jó minöségü.Hogy tudnám öket átvinni számitógépre,ahonnan talán áttudom másolni öket.
10-ezerért árulnak ilyet,de nekem drága!

Üdv
Jani
(#) ludus válasza czettlerj hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Szia!
Sima hangkártya vonalbemenetről bedigizni mondjuk flac-ba és kiírni CD-re?
Üdv: Laci
(#) forma1 válasza czettlerj hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Szerintem egy jó magnódeckel + hangkártyával (még az integrtból is vannak egsész jók) sokkal jobb minőséget lehet elérni mint a 10e Ftos kis walkman méretű kütyüvel. (conrados)
(#) detektorosradio hozzászólása Júl 26, 2012 /
 
Jó napot!
Nekem van egy öreg kazettás magnóm sztereó jackdugós kimenetre. Meg mellé egy rakat kazettám. Szeretném őket digitalizálni. Egyelőre úgy próbálkoztam, hogy bekapcsoltam hangszóróra, majd a számítógép mikrofonjával felvettem. Természetesen a minőség borzasztó. Gondoltam, hogy megpróbálom úgy, hogy veszek két sztereó jackdugót, az ugyanolyan részeket egybeforrasztom. Így az egyik felét bedugom a magnó kimenetére, a másik felét pedig a számítógép mikrofonbemenetére. A magnót lehalkítom, hogy ne gerjedjen be szegény számítógép, és mintha sztereóhangszóróról jönne a jel, felveszem a hangrögzítővel. Vagy nem ilyen egyszerű a dolog?
(#) ujfalusi válasza detektorosradio hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Nem nem ilyen egyszerű. Azért nem ártana egy hang kezelő program. A neten vannak ingyen letölthető programok.
(#) bbb válasza detektorosradio hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Szia!

Akkor már inkább a Line-In (többnyire kék) bemenetre rakd, ne a mikrofonra! Hangfelvételhez, szerkesztéshez, kazettazaj kiszűréséhez meg használd mondjuk a Power Sound Editor Free programot. Miután meg elmentetted wav formátumban (mivel az ingyenes változat másba nem ment), átkódolhatod ogg, vagy mp3 formátumba.
(#) detektorosradio válasza bbb hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Jó napot!
Mire van az a "Line-in"? Szokott lenni notebookon is?
(#) Inhouse válasza detektorosradio hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Notebookja válogatja, sajnos sokszor nincs. Affene a mérnökök felmenőit...
Az én laptopomban egy aljzatban van a mikrofon (mono)
és a vonalbemenet (sztereó).
Programnak az Audacity-t javaslom.

Üdv
Inhouse
(#) kameleon2 hozzászólása Máj 15, 2014 /
 
Sziasztok! Kicsit ide is tartozik a téma - kicsit nem, de hátha tud valaki már bejáratott megoldást. Nagyon sok régi 1955, 1957 körüli rajzot kell feldolgoznom. Jó része a régi szalmiákos másolat, megsárgult papíron, lila színnel, hajtás és ragasztásnyomokkal, láblenyomatokkal esetenként... Be van digitalizálva közel 700 rajz színesben 201dpi felbontással. Már az is előny lenne, ha fekete-fehéret lehetne kinyerni belőle. Egyesével meg tudom csinálni - de sziszifuszi munka. Nincs erre, valami jó kis archiváló program, vagy algoritmus? A fénymásolók is használnak ilyesmit. Nem találtam jobb témát, de gondolom itt találkoztatok a legtöbbször hasonló rajzokkal... A legtöbb gondot a kosz jelenti, mert sokszor hasonló erősségű már mint az eredeti rajz, csak a színe más. Előre is köszönöm.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem