Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátoros fénycső
 
Témaindító: josephx, idő: Jan 17, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 4
(#) Moderátor hozzászólása fúró hozzászólására (») Dec 12, 2007
 
A kereső igenis ÉR valamit, csak tudni kellene HASZNÁLNI!
(#) baliaka hozzászólása Máj 4, 2009 /
 
Hello!
Ki tud valami olyan rajzot amivel 12V-os neont lehet meghajtani
(#) didyman válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 4, 2009 /
 
Első rajzon BD250 hibás, BD249 vagy más NPN kell oda.
(#) ferzoo válasza baliaka hozzászólására (») Máj 5, 2009 /
 
Tessék 1rajz 4éve működik.Trafónak valót bontott Pc.tápból nyerheted ki,de alkatrészboltban is beszerezhető.Vasmag 3,5x3cm.vagy ettől nagyobb legyen.L1=22menet 0,42Cu, biffilárisan tekerve.L2=400menet 0,20Cuz-ből,egymás mellé tekerve úgy hogy ráférjen.Táp.9-12Volt cső teljesítmény /típus szerint.Kapcsolótranzisztor helyett használhatsz Irf634 vagy hasonló gyors fetet.
(#) ferzoo válasza didyman hozzászólására (») Máj 5, 2009 /
 
Ferritrúd nem jó 27Khz re,EI.alakú porvasmag kell,Bd249 lassú ide és nem kapcsoló tranzisztor.Forrósodni fog.Egytranzisztoros önrezgő áramkört 6W.os csőig alkalmaznak pl.UV.cső pénzvizsgálóban.
(#) kotec hozzászólása Máj 13, 2009 /
 
Helló!

Van egy régi kézi refi amiben van neon is és 6 voltos akkuról megy de eddig nem volt jó. A neon panelján kicseréltem a tranyót, kondit, ellenállást. A neon most begyújt de elég halványan világít. Ez lehet attól hogy más típusú tranzisztort kaptam a régi helyett? Az alkatrészek az "itteni" hozzászólásomban megtekinthetőek.
Vagy már haldoklik a fénycső?
(#) ferzoo válasza kotec hozzászólására (») Máj 23, 2009 /
 
Látom a képen ez a trafó max.4-Wattot tudhat,kicsi 1,5cm méretű.Szerintem 8Wattos Bd140 et tegyél be minél nagyobb bétája legyen 300 vagy több.Igy hamarabb gyújt a cső és normálisan világit majd.
(#) DJmike hozzászólása Ápr 16, 2012 /
 
Jó estét!

Invertert készítenék, ami 6voltos akksi feszültségből 230v transzformál. Ezen az oldalon van a kapcsolás, itt a linkje ő hogy én találtam egy régi lámpát ami ugyanezen az elven működött és abból kiszedtem a "közepes sárga inverter trafót" és szakadásmérővel rámérve mind a 2-2 kivezetés jelez, ez akkor igy jól működik, így kell működnie vagy pedig másikra van szükségem?
(#) DJmike válasza DJmike hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
a link lemaradt elnézéstBővebben: Link
(#) nedudgi válasza wallair hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
OK, meggyőztél.
Ha ilyen szakértő vagy, akkor visszakérdezek: Azt tudod-e, hogy a szúnyogok illetve a drazsak mire buknak?
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2013
(#) wallair válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Nem tudom, jöhet a "naugye"... (nappali rovarok, látható fényre gyűlnek (pozitív fototaxis), de a szúnyog az infravörös tartomány alapján találja meg az orrod hegyét éjszaka)
Szert tettem egy 18W-os fénycsőre, ami akváriumvilágításnak készült, a magasabb frekvenciájú tartományban is erősen sugároz. Egy-két kísérlet után úgy tűnt, hogy megfelel éjszakai fénycsapdának. Városban lakom, tehát a következő kísérletet a környező erdőkben szeretném megejteni. A legészszerűbb és legolcsóbb megoldásnak az tűnik, ha ezt a csövet hajtom meg a szivargyújtóról. Inverter (90-100W-os -> kb. 5000 Ft) már drága mulatság nekem.
Minden ötletre nyitott vagyok, nem tudós, de a cukkolást sem szeretem, mert nem visz előrébb.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2013
(#) nedudgi válasza wallair hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Lazíts! Nincs minden bokorban ellenség, senki nem cukkolt. Legalábbis én nem. Mint elektronikához némileg konyító szakbarbár, a szúnyogról annyit tudok, hogy ha rácsapnak, színét változtatja, és piros lesz.
(#) wpetya hozzászólása Szept 3, 2013 /
 
Sziasztok! Hol lehet szerezni 12, vagy 24 Voltos, 36-40 Wattos fénycsőtápot?
(#) pucuka válasza wpetya hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Gyanítom, ilyet nem fogsz találni. Lehet azonban kapni 12, 24 V -os fénycsöveket, (azt is elég ritkán, és nehezen) de építhetsz megfelelő teljesítményű invertert a fénycsövedhez.
Bővebben: Link
(#) hibbantpasi válasza wpetya hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Szia!
Autóbusz alkatrészeket forgalmazó cégeknél árúsitják, esetleg teherautós-kamionos üzletekben kereshetsz.
(#) Inhouse válasza wpetya hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Lehet jobban jársz, ha átszereled LED-esre.
(#) wpetya hozzászólása Szept 3, 2013 /
 
Régi világító reklámtáblákban vannak a fénycsövek, és ezért nem lehet ledesre cserélni, hogy retro maradjon, viszont nincsenek meg az érintésvédelmi feltételek a 230 Voltra.
(#) Tomi111 válasza wpetya hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Üdv!

Itt van:
Inverter 24V
Csak elég drága!
(#) proli007 válasza wpetya hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Hello! Esetleg az nem megoldás, hogy 24V váltót viszel oda és ott feltrafálod 230-ra. Majd egy kompakt csőből kibányászott elektronikával hajtod a csövet? üdv!
(#) wpetya válasza proli007 hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Túlfeszíteném az elektronikát, és ezáltal tönkre menne. Ahoz 36-40 Wattos kompakt fénycső kellene, ami nagyon drága.
(#) proli007 válasza wpetya hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Tudod, vagy csak mondod? Levilágító..
(#) wpetya válasza proli007 hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
A linkeden pont olyan méretűek a fénycsövek, amit elbír Mennyi a teljesítményük? 6-8 Watt? . A 36 Wattosak jóval nagyobbak.
(#) hibbantpasi válasza wpetya hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
Bővebben: Link
És pár perc telefonálás...
(#) ODU hozzászólása Máj 31, 2014 /
 
Szerintetek ebbe a kapcsolásba a T1 helyére be lehet rakni egy PC tápegység trafóját?
(#) ODU válasza ODU hozzászólására (») Jún 1, 2014 /
 
Illetve annyi kérdésem lenne, hogy ezekbe nem kell semmilyen fojtás? Mert a feltöltött kapcsolások nagy részében nincs semmilyen szabályzás a szekunder oldalon, úgy mint 230V ról a fojtótekercs.
(#) ODU válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
Köszönöm a választ!
Kipróbáltam, világít a fénycső. 60A-es MOSFET van benne és nagyon melegszik 28kHz-n üzemeltetem 60% os kitöltési tényezővel. (Sajnos csak N csatornás MOSFET-em volt itthon így a legkisebb kitöltési tényező az astabil mutivibrátornál 50%). A trafó valamilyen féle nagyfeszültségű inverterből lett kivéve (Nem tudom pontosan miből, mert csak úgy találtam az alkatrészek között). 4V os tápfeszültségről teljesen megfelelő minden. A fénycső kellő áramot vesz fel. Én viszont hosszú távon 12V on szeretném üzemeltetni. Így viszont nagyon sok áramot vesz fel, akár 6-7A-t is.
2 kérdésem van ezzel kapcsolatban:
1. P-csatornájú FET-el levéve a kitöltési tényezőt kevésbé melegedne(természetesen tartva a fényerőt)
2. Mi történik a fénycsővel ha tartósan túl van vezérelve? Felrobbanhat? Vagy csak kiég?
(#) szsrobert válasza ODU hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
Astabilban mivel vezérled a FET-et?
(#) ODU válasza szsrobert hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
Mire gondolsz? Jelenleg egy li-ion celláról megy egy astabil mutivibrátor, jelenleg már 50kHz körül. Ez a négyszög jel van a MOSFET G-jére kapcsolva. És ez a MOSFET zárja a tekercs 2 végét.
Vagy úgy érted hogy majd a P csatornásat hogy vezérlem?
(#) proli007 válasza ODU hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
Hello! Arra volt kíváncsi, hogy 555-e a meghajtója a Fet-nek. Mert azzal is lehet 50% alatti kitöltést készíteni, mindössze egy dióda kell hozzá.
(#) ODU válasza proli007 hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
Fúú egy kapcsolást tudnál küldeni? Nagyon örülnék neki.
50%os kitöltési tényező alá menni
Következő: »»   2 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem