Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dióda mérése multiméterrel
 
Témaindító: jakabj16, idő: Aug 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 5
(#) Massawa válasza Tomadevil hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
A zéner dioda majdnem ugyanolyan, mint a többi, csak ellenkezö irányban "betörik".
Ezt egy multiméterrel csak akkor láthatod, ha a müszer méröfeszültsége nagyobb, mint a zéner feszültség. Azaz egy 47V-s zéner biztosan nem fogsz tudni igy bemérni. Ellenkezö irányban egy sima dioda a rajta esö "normális" feszültséggel (1-2V közötti).
(#) saraha hozzászólása Márc 3, 2011 /
 
Hűűű..ilyen még nem volt...
P6KE 200-at,hogy a fenébe lehet kimérni,hogy melyik az A. és K. multira nem reagál.Van rajta (görbe) dióda jelzés meg a két végén más színű a papír(piros-fehér)...na de mégis hogyan kell ezt leellenőrizni?
(#) kadarist válasza saraha hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Ezt a szupresszort multival nem tudod mérni, mert ebben a tokban két szembefordított dióda van
(#) saraha válasza kadarist hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Azt hittem ez unipoláris, az nem azt jelenti,hogy csak egy dióda van bennt?
(#) vilmosd válasza saraha hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Hali
Ez egy szupresszor (mint egy zener). Van egyiranyu, es ketiranyu valtozata. Az egyiranyunak elvileg kb dioda karakterisztikaja van, de lehet a nyitofesz magasabb, es a multimeter nem tudja kinyitni. Probald meg 5 voltrol egy soros ellenallassal, es a diodan merj feszt. Az egyik iranyba elvileg ki kellene nyitni, ha unipolaris.
(#) kadarist válasza saraha hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Növelni kellene a vizsgálófeszültséget, és 200V körül meg kellene indulni az áramnak. Az unipolárisok mindkét irányban letörnek, de csak a lavinafeszültségükön+ a másik dióda nyitófeszültsége.
(#) saraha válasza kadarist hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Igen,igazad volt 200V-ig meg se moccant,leválasztó tr. után egyenirányítottam a 230-at úgy mértem ki, most már ezt is tudom.Köszi mindkettőtöknek.
(#) kadarist válasza saraha hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Ha a feszültségjelzés után egy "C" betűt látsz, akkor a biderctional (kétirányú) típus.
(#) Atka15 hozzászólása Jún 1, 2011 /
 
sziasztok.
Kis segítséget kérnék abban, hogy szétszedtem a mikrónkat, és amagnetron jó, a többi minden jónak bizonyult(másik mikróba átraktam), csak a dióda nem. Nem tudom miféle dióda lehet ez. Elmentem venni egyet, annyit mondtak, hogy nagyfeszültségű dióda. Nah ez így nem hagy nyugodni. Hogyan tudom ezt a diódát kimérni? Mi egyáltalán a neve ennek? valamiféle szupresszor dióda? a dióda típusa HVR-1X-40B
előre is köszönöm.
(#) _JANI_ válasza Atka15 hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
"Csak" egy nagyfeszültségű dióda. HVR-1X-40B.
(#) Atka15 válasza _JANI_ hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Értem köszi. És hogyan tudom kimérni higy jó-e még? mert sima szakadáskeresővel nem lehet, mert nem mutat semmit akárhogyan mérem.
(#) pucuka válasza Atka15 hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Mivel nyitott állapotban a diódán kb 9 - 10 V esik, ennél nagyobb feszültségről kell hajtani az áramgenerátort. Tehát a diódával sorba kötsz egy 470 ohmos ellenállást, (ez az "áramgenerátor")és 12 V ról (vagy nagyobb feszültségről) megtáplálod. A diódán nyitó irányban mérhetsz 9 - 10 V -ot, záró irányban meg a tápfeszültséget.
(#) Atka15 válasza pucuka hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
köszönöm szépen
(#) tuko hozzászólása Okt 13, 2011 /
 
Akkumulátoros ledes elemlámpában a kondenzátorral sorbakötött 1N4007-es dióda rövidzárba van, nulla mindehogy mérve. Túlfeszültségtől vagy túláramtól megy rövidzárba?
(#) zolika60 válasza tuko hozzászólására (») Okt 13, 2011 /
 
Igen. Vagy ez vagy az. Bár elemlámpa esetén a túlfeszültséget kizárnám. Annyi elem nem lehet benne.
(#) Attilawap hozzászólása Feb 18, 2013 /
 
Nekem lenne pár kérdésem: Mit jelent az a nyitófeszültség? Azt jelenti, hogyha van egy diódám és 800mV a nyitófeszültsége, akkor 800mV alatt nem áramlik át rajta áram? Tranzisztornak is van nyitófeszültsége?
Üdv!
(#) kadarist válasza Attilawap hozzászólására (») Feb 18, 2013 / 1
 
Szia!
Igen, a gyakorlatban azt jelenti, hogy maradva a példánál, a 800mV-os feszültség elérésekor hirtelen elkezd áram folyni rajta. És igen, a tranzisztornak is van ilyen értéke, mert leegyszerűsítve ő is diódákból áll.
(#) Szecse hozzászólása Ápr 19, 2013 /
 
Sziasztok!
QX R831, ez van smd diodára irva. Tudnátok segíteni,higy miféle lehet?
Egy 4A-es biztosíték mellett van, a bizti folyamatosan elszáll, az a gyanu, hogy a dioda lehet a hibás. Egyébkémt, 9voltos tápegységről működik a panel.

Köszönöm!
(#) zolika60 válasza Szecse hozzászólására (») Ápr 19, 2013 /
 
Mi az hogy gyanús? Mérted? Ha az a bűnös valószínűleg zárlatosnak kell mérned. Ha nem így lenne más hiba van.
(#) Dempsey válasza Szecse hozzászólására (») Ápr 19, 2013 /
 
Szia! A dióda és biztosíték kombó az polaritás védelem miatt szokott lenni. Ha fordítva adod rá a tápot akkor a dióda vezet és kiüti a biztosítékot.
(#) ro93 hozzászólása Ápr 22, 2013 /
 
Mindenkinek jó estét kívánok
Van egy rossz kapcsolóüzemi táp amiben a zéner dióda megsült, mert a multiméter sípol mindkét végén
pedig a nyitó feszültség jóval nagyobb.
1 N 5369 B
(#) kadarist válasza ro93 hozzászólására (») Ápr 22, 2013 /
 
Szia!
Szomorú történet! Remélem sikerül megtalálni a megsülés okát.
(#) ro93 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 22, 2013 /
 
A környékén néhány két darab 680 µF 10v is meg pukkadt és a graetz-híd is sérült és a biztosíték is szét durrant
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2013
(#) zolika60 válasza ro93 hozzászólására (») Ápr 22, 2013 /
 
Így még szomorúbb.
(#) ro93 válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 22, 2013 /
 
Javítható vagy nem, mert szerintem kuka
(#) proba válasza ro93 hozzászólására (») Ápr 22, 2013 /
 
A javíthatóság egy kérdés, a hozzáállás más kérdés.Valami akkor javíthatatlan, ha a hozzávaló alkatrész nem beszerezhető/nem beazonosítható ,de tudom hogy mi a rossz .
A kérdezésed azt sugallja számomra , számodra ez a táp nem javítható.
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2013
(#) ro93 válasza proba hozzászólására (») Ápr 22, 2013 /
 
Megakarom javítani csak hogy meglehet-e ?
(#) lacik2 hozzászólása Aug 30, 2014 /
 
Üdv.
Ezt a típusú diódát hogy tudom kimérni hogy jó-e?

ST02D-82.pdf
    
(#) lacik2 hozzászólása Aug 30, 2014 /
 
A multiméter diódavizsgálója az egyik irányba sem mér semmit.
(#) kadarist válasza lacik2 hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Ez egy túlfeszültség- levezető, ahol két dióda van szembefordítva, ebből az egyik Zener-jellegű. Ha mindkét irányban szakadást mutat, akkor az jó.
Következő: »»   3 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem