Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógépmotor bekötése
 
Témaindító: Dióda, idő: Szept 30, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 22
(#) Lajos63 hozzászólása Máj 7, 2014 /
 
Sziasztok!

Kaptam egy automata-mosógép motort (IMEP Románia, típusszám: M51.20.03.03, 2/12 pólusú, ford: 2830 / 430, tachométeres), amely valószínűleg működőképes (egy lengyel fórumon azt írják, hogy Ardo T80 / Ignis AWL643 -ban volt). Tudna valaki segíteni abban, hogy mi a csatlakozó kiosztása? Köszi szépen!
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2014
(#) Kismazsika hozzászólása Máj 12, 2014 /
 
Sziasztok. Ha valakinek van tapasztalata a szénkefés automata mosógép motor bekötésében akkor a segítségét kérném. Előre is köszönöm.
(#) proba válasza Kismazsika hozzászólására (») Máj 12, 2014 /
 
Leginkább mosógép típusa, mosógép topic.
(#) Lajos63 válasza Lajos63 hozzászólására (») Máj 12, 2014 /
 
Működik a motor! Hátha másnak is segítek, ezért csatolom a lábkiosztást. A kondi 14µF/400V.
Áramfelvétel mosás módban (alacsony ford.) kb. 1.43A, centrifuga módban (magas ford.) kb. 3.3A.
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2014
(#) tsab hozzászólása Máj 25, 2014 /
 
Sziasztok,

Szeretnék egy kis segítséget kérni, van egy ilyen motorom (megdöglött a mosógép):
Bővebben: Link
Hogy lehet ebbe életet lehelni? Van ezen egy csomó kivezetés, én annyira nem ismerem a motorok lelki világát ennyi kivezetéssel.

"Mit hova kössek" rajz jól jönne. Üdv.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2014
(#) Tomi111 válasza tsab hozzászólására (») Máj 25, 2014 /
 
Üdv!
6 kivezetés van. Láthatod, melyik vezeték hova megy a motoron. Kettő a tachogen. vezetéke, ami a motor végén van. Erre ne köss semmit! Kettő az állórész, kettő a forgórész vezetéke. Ezeket kösd sorba, mint pl a fúrógépekben: Az állórész egyik végét kösd a forgórész egyik végéhez. A maradék kettőre megy a 230V. De vigyázz! Ezek a motorok terhelés és szabályozás nélkül nagy fordulatot érhetnek el, amit a mosógépben soha! Pontosan nem tudom, de akár 20000-et is. Irányváltáshoz cseréld meg pl a forgórész két végét.
A védőföld bekötését ne felejtsd el, a motor testjén szok lenni egy csati.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2014
(#) tsab válasza Tomi111 hozzászólására (») Máj 26, 2014 /
 
Köszönöm a választ, esetleg a szabályzóról tudnál mondani pár infót (link, bármi), ha szeretném később megépíteni?
(#) Tomi111 válasza tsab hozzászólására (») Máj 26, 2014 /
 
Üdv!
Az eredeti szabályzóval kapcsolatban nem tudok segíteni. Az figyelte a fordulatot és terheléstől függetlenül tartotta( próbálta tartani). Viszont ezt a mosógép vezérlőpanelje szabályozza. Esetleg egy fázishasításos szabályzót javaslok:Triakos szabályzó. Ez működik, viszont a fordulatszámot nem figyeli. Egy potméterrel tudod állítani. Ilyen van pl a porszívókban is, talán a legegyszerűbb onnan bontani egyet. A kapcsolásban a diac lehet DB3-as, a triak pedig pl: TIC226M. A kondi feszültségtűrésére figyelj!
(#) Majcc hozzászólása Jún 9, 2014 /
 
Sziasztok!

Került hozzám egy kis körfűrész mely egy mosógép motorral volt meghajtva. Ez félig-meddig darabokban került hozzám. Egy fém vázas asztalra ráépítettem a fűrészt a kapott motorral együtt. Még szerelés elején a motort kipróbáltam, hogy működiek e (forgásirány feljegyzése nélkül). Egy problémám van, rossz irányba forog. Ha 4 vezetékes lenne, akkor még könnyű lenne a dolog, de ez 3 vezetékes. Annyi felirat volt, hogy melyik a gyors és melyik a lassú fokozat. Előzőleg, úgy volt használva, hogy a segédfázis üzem szerűen rá volt kapcsolva a segéd tekercsre. Ha ezeket megfordítom, akkor forog jó irányba. Lehet e ezt így használni? Pontos értékre nem emlékszem, de a fő és segédtekercs ellenállása 1/3 - 2/3 arányban oszlik meg. A középső kivezetésre van kötve a nulla (N). (Vezeték színek: fekete, kék, sárga)
(Feliraton még olvasható volt: kondenzátor kék, sárga)
Egy másik oldal fórumjában olvastam (nagy vita fojt a téma körül), hogy a mosógép motorok csillagban vannak bekötve. A mért ellenállás értékek miatt ezt megkérdőjelezem.
Segítséget, választ előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2014
(#) erbe válasza Majcc hozzászólására (») Jún 10, 2014 /
 
Létezik 2000+x mosógépmotor fajta. Ha kicsit pontosabban meghatároznád, talán több jelentkező is akadna válasszal.
(#) Tomi111 válasza Majcc hozzászólására (») Jún 10, 2014 /
 
Üdv!
Általában a nagy fordulatot (centrifuga) nem lehet megfordítani, hisz eredetileg is mindig egyirányban forog. Ezért is a különböző fő- ill. segédfázis tekercs. Csak a lassú fordulat megfordítható, de biztos vannak kivételek. Bár ahogy írod az 1/3-2/3 arányt, ez nem az.Kellene egy típus vagy fotó.
(#) Majcc válasza Tomi111 hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Hali!

Délután/este folyamán készítek róla fotót, és újra kimérem. Most csak egy nagyon apró képet tudok küldeni. Több mint valószínű (kizárásos alapon), hogy IMI motor.

IMI.jpg
    
(#) Tomi111 válasza Majcc hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Üdv!
Én is azt szoktam javasolni, amit köbzoli mond. A legegyszerűbb, ha nem mered átkötni vagy nem lehet, hogy húzd szét a motort, állórészt megfordít és összerak. Már fordítva is forog.
(#) dragon21 hozzászólása Júl 21, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy Siemens mosógép (bontott) motorom és van rajta 6 db narancssárga kivezetés. Melyiket hova kell kötni ill. összepárosítani, hogy müködjön?
Kell-e hozzá még más alkatrész estleg, pl. kondi, kapcsoló, stb.

Köszönöm előre is a segítségeteket.
kép
kép1
kép2
kép3
(#) zolika60 válasza dragon21 hozzászólására (») Júl 21, 2014 /
 
Ha jól sejtem az apró képekből ez gy kefés univerzális motor. Bekötni úgy kell, hogy a keféken keresztül sorba kötöd a forgórészt az állórésszel. Valószínűleg van rajta egy tachogenerátor is arra nincs szükséged szabályozó elektronika híján. Terheletlenül csak kis feszültségen próbálgasd, mert 230V-ról szétforog. Akár egy autó akkuról is elindítható.
(#) dragon21 válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 21, 2014 /
 
Köszönöm a nagyon válaszod. Teszek föl nagyobb képeket róla.
Sajnos nem vagyok elektromos szakember, így szeretném kérni a segítségedet.
Melyik vezetéket kössem össze melyikkel (sajnos mind egyszinű, bár az egyik képen látszik, hogy a 8 helyből 6 van bekötve vezetékkel. 2-7-ig. A 1 és a 8. üres.

kép
kép1
kép2
kép3
kép4
(#) zolika60 válasza dragon21 hozzászólására (») Júl 21, 2014 /
 
Sajnos ezt a motort nem ismerem, így csak kimérni tudnám melyik vezeték hová megy és aztán lehetne kitalálni a bekötését. De hátha van itt más aki felismeri.
(#) Majcc hozzászólása Júl 23, 2014 /
 
Sziasztok!

Jó egy hónapja írtam kérdéseimmel teli sorokat mosógépmotor irányváltoztatás témával.
Most jutottam oda, hogy tudok feltölteni képeket.
Annyi információt hallottam, hogy üzemszerűen használt segédfázis esetén az irány megváltoztatható. Kis kétely azért van bennem.

Köszönöm a segítséget.
(#) dragon21 válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 24, 2014 /
 
A kimérést (bemérést) hogyan kell végezni és utána a kapott értékek alapján mi a következő lépés?
(#) zolika60 válasza dragon21 hozzászólására (») Júl 24, 2014 /
 
Meg kell mérni melyik vezeték megy a forgórészre (szénkefékre) és melyik az állórészre. Aztán a kettőt sorbakötni. Bővebben: Link
(#) tavwork hozzászólása Júl 31, 2014 /
 
Azt szeretném megkérdezni, hogy az alábbi rajzon látható bekötési mód alapján, ha pl. mosó üzemben akarom bekötni a motort, akkor a fennmaradó kapcsokkal mit kell tenni.
(#) zolika60 válasza tavwork hozzászólására (») Júl 31, 2014 /
 
Semmit. Persze az nem árt, ha eltakarod őket az avatatlan kezek elől.
(#) Kismazsika hozzászólása Aug 8, 2014 /
 
Sziasztok! Van egy mosógép motorom, sajnos adattábla nincs rajta és kondenzátor sincs hozzá, az lenne a kérdésem, hogy tudnám kiszámolni hogy milyen értékű kondenzátor kell hozzá. Előre is köszönöm a választ.
(#) zolika60 válasza Kismazsika hozzászólására (») Aug 8, 2014 /
 
Tegyél fel egy képe róla, hátha valaki ismeri. Olyan 10µF környékére tippelném látatlanban.
(#) Kismazsika válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 8, 2014 /
 
Rendben, holnap rakok fel rolla képet.
(#) alek1 válasza tavwork hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Hello.

Autómata mosógép ( Bosch )motor bekötésről képet kérhetnék.

köszi a választ.
(#) zolika60 válasza alek1 hozzászólására (») Szept 5, 2014 /
 
Ehhez pontos típus kell. Nem csak egyféle mosógépet gyártott a Bosch.
(#) tavwork hozzászólása Szept 12, 2014 /
 
Van egy evrika (orosz) mosógép motorom ( 5 kivezetéses). Bekötési rajzot kérek vkitől.
Köszi.
(#) granpa válasza tavwork hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
A (téma)rajzok közt kerested? Ott van.
(#) Kismazsika hozzászólása Szept 27, 2014 /
 
Sziasztok! Kicsit késve de itt van a kép a motorról, semmilyen adat nincs rajta, hogy pl.: milyen teljesítményű stb...Tudni szeretném milyen értékű kondenzátor kell hozzá, és hogyan kell bekötni. Előre is köszönöm
Következő: »»   10 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem