Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1684 / 2208
(#) Gránátalma válasza havranarpi hozzászólására (») Nov 23, 2014
Ez egy laney supergroup 100.(szerk.: bocs, mégsem az, csak a a rajzot ugyan az készítette... )
Szerintem max ha kiszáradt kondik vannak benne, azokat cseréld.
Ez az erősítő rettenetesen erős mélyekkel és magasakkal van megáldva, a közepeiről nem is beszélve.
Inkább a rákötött hangszórókat nézném meg, nem azok felelnek-e a kevés mélyért, vagy maga a gitár.--

..
Szerk.:
Keresd meg a supergroup 100 kapcsolási rajzát és hasonlítsd össze az előfokozatban mik az eltérések a kondikkal.
Annak van mélye elég rendesen.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2014
(#) Gránátalma válasza Lázár Péter hozzászólására (») Nov 23, 2014
Én ennyiért simán az EH-et venném.
(#) havranarpi válasza Gránátalma hozzászólására (») Nov 23, 2014
Minden kondit megmértem már,Meglepődésemre minden tartja a a kapacitását.A tápkondik még többek is mint ami kellene.Az erősítő rendesen megy ,de a tulajdonos úgy szeretné ,hogy az első catornától a 6-os felé mindig egy kicsit több basszus legyen az adott csatornán.Ezért szeretném módosítani a bemeneteket.
(#) konyak6 hozzászólása Nov 23, 2014
Sziasztok!
Tudja valaki, hogy a Pacsirta rádió hálózati trafójára mit bír el? Egy EL84 némi előfok csővel az rendben, de elég mondjuk két ECL86-hoz(+előfok)? Esetleg EL84PP?
(#) granpa válasza V1rusH hozzászólására (») Nov 23, 2014
A kimenő teljesítmény (mármint a hangszóróké) jóval kevesebb, mint az erősítő igénye. Kisebb trafónál nagyobb veszteséggel kell számolni. Itt van témában minden.
(#) granpa válasza konyak6 hozzászólására (») Nov 23, 2014
Két ECL86-ot (+sallang) elbír. Ha egyhez (EL84) méretezték, 2(PP)-höz kevés.
(#) konyak6 válasza granpa hozzászólására (») Nov 24, 2014
Köszönöm a választ! Van egy ECL86 kimenőm(pontosabban 2 kétféle) , ha ahhoz szerzek párt, akkor sztereó HIFI lesz, ha az EL84-hez szerzek kimenőt(lehet hogy az ECL86-ét használom), akkor meg gitárerősítő.
(#) gkari válasza konyak6 hozzászólására (») Nov 24, 2014
A Pacsirta hálózati trafója 60W-ra méretezett.
(#) szikorapéter hozzászólása Nov 24, 2014
Szép estét. 6AQ5 csövekből PP-t vagy SE-t célszerűbb készíteni? Illeszkedik a PCL 8x típus kimenőjéhez? ECC83 megfelelő előerősítő neki? És elnézést a sok kérdésért.
(#) mofesa válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 24, 2014
SE (3W), és PP (10W) is készíthető belőlük. Előbbi 5, utóbbi 10K -ra illeszt. ECC83 is tökéletes.
(#) szikorapéter válasza mofesa hozzászólására (») Nov 24, 2014
SE-hez valaki ismer ehez a csőhöz kapcsolást?
(#) mofesa válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 24, 2014
Igen, mindjárt elküldöm Neked.
(#) FordPrefect válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 24, 2014
A 6AQ5 és más nevű klónjai (a család: EL90, 6P1, 6005, és a hasonló 6V6, 6P6SZ) a gyakorlatban a 6BQ5 (azaz EL84, 6P14P) közel azonos sugártetróda változatának tekinthető. Bármelyikhez ajánlott kapcsolásban kompatibilisek a fenti végcsövek. Gyakorlatilag azonos a tápfeszültségük, disszipációjuk, illesztő ellenállásuk, meghajtófesz igényük. Ami eltérő, a bekötés, és hogy a 6AQ5 család más értékű munkapontot beállító katódellenállást igényel.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2014
(#) szikorapéter válasza FordPrefect hozzászólására (») Nov 24, 2014
Köszönöm a hasznos információt,mofesa kolléga is küldött egy kapcsolási rajzot. Most keresgetem az alkatrészeket. Ha a hálózati transzformátorból (multiméterrel) 257V~ 210mA-en mérek az elég a stereo SE végfokozat ellátásához?
(#) mofesa válasza FordPrefect hozzászólására (») Nov 24, 2014
Egy 6P6SZ többet elvisel. Mondjuk 1W -al. A trükk annyi, hogy míg az EL84 ( 6P14P) -nek azonos (250V) segédrács és anódfesz mellett a katódellenállása 180 ohm , addig a 6AQ5 (6P1P) -é 100 ohm -al több.
(#) fater0827 válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 24, 2014
Üdv Péter .
Pár rajz letölthető !
Üdv
(#) szikorapéter válasza fater0827 hozzászólására (») Nov 24, 2014
Végül kiválasztottam ezt a rajzot. ECC83-at fogok előerősítő cső gyanánt használni. Gondolom a 6X4 cső nem bírja ki mind a két csatorna egyenirányítását.
(#) mofesa válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 24, 2014
Két 6X4 már igen.
(#) szikorapéter válasza mofesa hozzászólására (») Nov 24, 2014
Vagy mondjuk egy EZ80? Tudom nemnagyon illik bele ebbe a pici csöves erősítőbe,de az egyenirányítást nem szeretmén diódahídra bízni. Csöves egyenirányítás lessz,lehet még egy EM4 is bekerül mint kivezérlésjelző.
(#) mofesa válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 24, 2014
Abból is kettő az igazi.
(#) szikorapéter válasza mofesa hozzászólására (») Nov 24, 2014
Sajnos EM4-ből csak egy akad itthon,viszont EZ80 van egy maroknyi,így abból megoldható a kettő.
(#) djhans hozzászólása Nov 25, 2014
Készül egy EL84 SE. Az egész áramkör táppal együtt egy kis nyákon lesz. A csőfoglalatok rövid vezetékkel csatlakoznak.

kép.jpg
    
(#) daneg86 válasza djhans hozzászólására (») Nov 25, 2014
Ötletes várom az elkészült műről a beszámolót
(#) djhans válasza daneg86 hozzászólására (») Nov 25, 2014
Igazából csak ilyen foglalatom volt.
(#) mmajka hozzászólása Nov 25, 2014
Kedves Urak!

A képen látható kimenővel akarok kicsit foglalkozni. Amit biztosan tudok EL84 SE vége volt és 8Ohm os hangszóróval működött régen.
Hasonló üzemben gondolkodok EL84 csövekkel és 6N2P meghajtással, viszont nem világos a bekötés, a harmadik primer kivezetés a visszacsatolás lehet?
Maga a kimenő szerintem légréses mert látok az E és I lapok között egy papír réteget, a mag 5cm magas, 6cm széles és 2cm vastag.
Ebben a projektben inkább a minőség mint a mennyiség vagy teljesítmény lenne a cél.
Várhatok ettől a vastól jó HF minőséget?

A tanácsokat előre is köszönöm!
(#) imre.beres válasza mmajka hozzászólására (») Nov 26, 2014
Gyári SE trafóknál divat volt egy kis plusz tekercs beépítése a kimenőkbe, amely amellett, hogy egy CLC szűrő része volt a rádiók többi részének tápellátásában, konstrukciójából adódóan csökkentette a kimenő előmágnesezettségét. Azért tévedhetek is.
(#) mmajka válasza imre.beres hozzászólására (») Nov 26, 2014
Köszönöm a választ!

Megvárjuk még mit mondanak a többiek is, és aztán összegzünk.
(#) mofesa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 26, 2014
Vagy épp UL üzemhez a segédrács csatlakozott hozzá. Erre tudok gondolni, ha a trafó légréses.
(#) mofesa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 26, 2014
Ha ez mégis a szekunder tekercshez tartozik, akkor a katódkomplexumot kötötték rá, és fojtóként üzemelt.
(#) mmajka válasza mofesa hozzászólására (») Nov 26, 2014
Szia!

Biztosan SE volt, a légrés is stimmel. A primer tekercsek menetszáma sem egyforma, multival mérve különböznek az ellenállásaik. A linken látható módon érdeklődtem már,Bővebben: Link de végül is az EL84 es verzión gondolkodok elvetettem a PCL86 ost. Parasztlogikával élve azzal működhet legjobban amihez gyártották.
Következő: »»   1684 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem