Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú trafóból hegesztő
 
Témaindító: Geri86, idő: Jún 25, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   16 / 18
(#) kubota hozzászólása Márc 11, 2014 /
 
Sziasztok újra itt vagyok kerítettem minden a trafókhoz de viszont most az lenne a kérdésem hogy egy öreg barátom adott nekem két hatalmas nagy kondit az egyikre 10 a másikra 12 mk-van írva jó lehet ez hozzá???
(#) kubota válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 11, 2014 /
 
az van ráírva pontosan hogy:K42-19
10 MK egy ilyen kör át húzva -30%
500 B 1280
a másikon pedig:K42-19
12MK kör át húzva +- 10%
500 B 0181
tehát nem µF hanem MK.
(#) kubota válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 11, 2014 /
 
Ekkorát még nem láttam akkora még ha segítenél annyit hogy hogyan kell rákötni megköszönném és ha nem jó akkor az hogy derül ki?
(#) kubota válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 11, 2014 /
 
Két trafó sorba van kötve akkor hogy is meg rá ?
(#) kubota válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 11, 2014 /
 
Tiszta Köszönöm szépen holnap rá rakom és majd meglátjuk azt még nem írtad hogy derül ki ha nem jó valamelyik .szétpukkan vagy valami ilyesmi ?
(#) kubota hozzászólása Márc 11, 2014 /
 
Már bocsi hogy hülye vagyok de így tanul az ember na meg a saját kárán.
(#) kubota válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 11, 2014 /
 
Köszi szépen még egyszer .
(#) Bandzsy hozzászólása Máj 16, 2014 /
 
Sziasztok,andrás vagyok,most regiztem,szeretnék én is barkácsolni egy ijentet,
(#) kubota hozzászólása Jún 14, 2014 1 /
 
Sziasztok olyan Kérdésem lenne hogy három trafót érdemes össze kötni és ha igen akkor hogyan és hány menettel.
(#) laacika hozzászólása Jún 20, 2014 /
 
Sziasztok.
Elgondolkodtam hogy vajon bele fogjak-e vagy sem egy kis trafó épitésben,nem sokat értek a trafókhoz és az egyen irányitáshoz sem.
Leirom mi lenne a terv.Egy komolyabb mikrosütő trafót szeretnék beszerezni és azt egyenirányitani hogy védőgázas hegesztőnek lehessen használni,mondjuk egy 0,8-as huzalhoz és 1-1,5mm-es lemezek hegesztéséhez nem kell sok amper,ezért is szeretném mikrosütő trafóból.Az egyenirányitás (pár percet utánna olvastam) nem jönne ki sokból,a többit megoldom,csak kellene egy emberke aki vágja ezeket és tudna segiteni .
Köszönöm a segitő hozzászóllásokat.
(#) laacika hozzászólása Jún 20, 2014 /
 
Illetve még annyit megkérdeznék hogy ha nem akarok szenvedni mikró trafóval akkor egy gyári kis trafó egyenirányitva meg felelne-e CO hegesztó trafójának?
(#) erdgab válasza laacika hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
Mindkét kérdésedre nem a válasz.A mikró trafót felejtsd el ilyen célokra való felhasználását,erre nem alkalmas.Van CO gépekkel foglalkozó topik,keresd meg és ott olvasgass,sokkal tájékozottabb leszel ez ügyben,mert nem olyan egyszerű a dolog.Válaszokat és segítséget is kapsz az ottani fórumtársaktól,szakemberektől.
(#) erbe válasza laacika hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
Két db mikro trafóból már össze lehet hozni CO2 hegesztőt 1-1,5-ös lemezhez. Ahhoz elég a 0,6-os huzal és 50-100 A. A primered kész, ha ott nem akarsz sokat variálni, a szekunderbe kell megcsapolásokat, fokozatokat készíteni. Ehhez viszont komoly méretű átkapcsoló kell. 100A. !!! 16-20 V közötti értékekre kell méretezni a szekundert. A vastuskókat ki kell ütni és a rendelkezésre álló területet minél jobban ki kell tölteni a huzallal. Az egyenirányítás után kell ~40000 µF/50 V kondenzátor és 13-16 cm2 vaskeresztmetszetű fojtó 20-30 menettel. A tekercset lehet megcsapolással készíteni, vasnak meg elég egy 15-20 cm hosszú ~4*4-es hasáb. Épp most vitatkoznak a CO2 fórumon, hogy akár tömör vastömb is megteszi.MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
(#) laacika válasza erbe hozzászólására (») Jún 22, 2014 /
 
Szia.
Köszi szépen,hát az a helyzet hogy fel kellene venni egymással a kapcsolatot,elég részletesen kellene segiteni nekem.
(#) Atis41 hozzászólása Aug 17, 2014 /
 
Sziasztok !

Tekertem 2 ilyen trafót a trafók tipusát nem tudom úgy kaptam őket. Az egyiknek nagyobb a primer tekercse a kettő együtt 40 Voltot ad le és 4.5 Ampert vesz fel. Az lenne a kérdésem ,hogy 6-os réz vezetéknek mennyi a zárlati árama ?
Hűtésnek elszívást vagy be fúvást érdemes -e használni ,
Be fúváskor célszerű-e a házba terelő lemezeket tenni hogy a levegő egyformán érje mind a két tekercset ?
Válaszokat tanácsokat előre is köszönöm.
(#) trabi fan hozzászólása Dec 17, 2014 /
 
Sziasztok!
Úgy működhet a hegesztő ha 2db vasmag E felével egymással szemben van fordítva? Akkor nagyobb az ablakméret több menet fér rá szerintetek működik?

üdv.
(#) Atis41 válasza trabi fan hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Szia !
Légy türelmes és várj a válaszra szépen nyugton pár hónapig ,talán majd valaki válaszol .
Sok jóval nem biztatlak ,Nekem négy hónapja senki nem válaszolt az általam feltett kérdésemre.
Gondolom hogy a kérdés senkit nem sértett meg ?
További szép napot Neked.
(#) trabi fan válasza Atis41 hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
szia
igen most látom hogy teis kérdeztél egyébként megoldottad már?

üdv.
(#) erdgab válasza Atis41 hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Szia!
Az első kérdésedre igazából nem lehet válaszolni,hiányzik egy nagyon fontos tényező,ez pedig az idő.A vezetékek terhelhetősége sok mindentől függ,általánosan elfogadott a 2,5-5A/mm2 érték folyamatos terhelésnél,az 5A/mm2 csak akkor jöhet szóba,ha a környezeti hőmérséklet nem magas.Szakaszos üzemmódnál (hegesztőgép) lehet 10-15A/mm2 is a terhelés.Most a 6-os vezeték mennyit bír mondjuk 5mp-ig azt nem tudom megmondani.
A második kérdésedre én az átszívásos hűtés használatát preferálnám,jobban elvonja a hőt mindenhonnan,nem keletkezik akkora turbolencia,nem reked meg a hő.
(#) erdgab válasza trabi fan hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Szia!
Természetesen működik mint transzformátor és valóban több menet fér rá,de ezáltal a szórása is nagyobb lesz,kisebb lesz a csatolása a szekundernek a primerhez,terhelésre nagyobb lesz a feszültségesés,ami kevesebb áramot fog áthajtani a terhelésen.
(#) Atis41 válasza trabi fan hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Igen.
(#) trabi fan válasza Atis41 hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
akkor jó
(#) trabi fan válasza erdgab hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
És kb ez mennyi feszültségesést eredményez? És ha nagyobb feszültségre tekerem a szekundert?
meg még egy kérdés a két E vasmagot mivel célszerű összefogatni? Össze szorítással,vagy hegesztéssel?

üdv.
(#) erdgab válasza trabi fan hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Terhelésfüggő.
Próba szerencse.
A könnyebb bonthatóságot nézve-összeszorítani.Hegeszteni is lehet,de egy része a vasmagnak kihasználatlan marad,hogy oda lehessen férni a pálcával és hát a szikrák........
(#) Atis41 válasza erdgab hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Szia !
A Tapasztalatomat leírom .Az általam készített doboz 15 x 15 x 30 cm. -es ebbe került a 2 trafó egyik végén a ventilátor a másikon szellőző rács (olyan mint 1 alagút ) 95 ampert tud nem melegszik simán kibírta 10 szál 2.5 pálcának az elhegesztését. Ha majd esetleg nem bírja a kiképzést akkor csinálok másikat ,egyébként van 1 univerzál ( Orosz) trafóm ami 20 éves van tartalék ez csak azért készült mert láttam itt az oldalon.
(#) erdgab válasza Atis41 hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Örülök,hogy a megoldásod így bevált!
(#) Atis41 válasza erdgab hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Köszönöm.
(#) erbe válasza trabi fan hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Ha visszaolvasnál, már volt róla szó.
Igen, igen, igen a válasz.
Gyanítom, hogy Atis... kérdéseire már sokkal korábban válaszoltak, csak nem olvasta.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2014
(#) trabi fan válasza erbe hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
szia
vissza olvastam és láttam is azért kérdeztem hogy ez jó megoldás-e mert túl sokat nem írtak róla.

üdv.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2014
(#) trabi fan válasza erdgab hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
köszönöm a válaszod!
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2014
Következő: »»   16 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem