Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Motorola MC68HC08AZ32A programozás
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Karkiat hozzászólása Márc 8, 2011 /
 
Üdvözlök Mindenkit!

Egy kis segítséget szeretnék kérni 68hc908 programozáshoz.
Egy X-prog-gal próbálom olvasni már sokadik alkalommal, de minden esetben azonos választ ad csak a program: "Device is silent. Timeout error." Minden láb a megfelelő helyen van, a chip benn az áramkörben (de leírás szerint így is lehet olvasni). A megfelelő proci kiválasztva, frekvencia a kvarcnak megfelelően beállítva. A készülék működik, minden mást ír és olvas, a serial eepromokat és a motorolákat is.

Minden ötletet köszönettel várok.

üdv.:
Károly
(#) SzervízMacska válasza Karkiat hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Szia. Így, a leírásod alapján még egyszer átnézném kontakt hiba, hideg forrasztás szempontjából. Következő kérdés, ami felmerült bennem: nem lehet, hogy kiolvasás elleni védelemmel van ellátva? Adatlapot nézted ez ügyben? Ha eddig minden rendben, a céláramkört kellene tüzetesen átnézni, nem terheli-e be valami az íráshoz, olvasáshoz szükséges lábakat... Hirtelen ennyi ötletem van hozzátéve, hogy a konkrét prockót nem ismerem.
(#) Karkiat válasza SzervízMacska hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Szia!
Ne haragudj, hogy csak most válaszolok. Köszönöm az ötletet, helyre állt a dolog, az egyik lábat amit az x-prog "hi"ra húz fel, fel kellett emelni a fóliáról...
(#) SzervízMacska válasza Karkiat hozzászólására (») Márc 22, 2011 / 4
 
Örülök, hogy sikerült!
(#) Allmaystro hozzászólása Jún 6, 2011 /
 
Helló mindenkinek.

Nekem az lenne a nyűgőm h szertnék mc68 at irni olvasni de nincs semilyen iröm vagyis van póniprog rs232 változat. és hogyan vagy miből lehetne egy irót osszerakni egy ilyen procihoz? ha esetleg usb ről müködne az nagyon király lenne, de mg elékszek egy rs232 változattal is.
J és még annyitt h usb rs232 átalakitőval müködne e az eprom vagy proci irés?
A válaszokat előre is köszi.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Márc 2, 2014 /
 
Sziasztok
Ezeknél az IC-nél is van read protect?
(gyári ic ből kellene kiolvasni a tartalmat)
Üdv
(#) pucuka válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Mivel ezek ipari alkalmazásra készültek, biztos lehetsz benne, hogy van.
Nem lesz egyszerű
(#) zsoltee0001 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Köszi, gyanítottam
Az egyik lábon mérek 190ohm körüli értéket a testhez képest, szerintem azon keresztül kaphatott valamit.
Mondjuk kimérni nem tudom multival, mert 16mhz-s kvarc van benne, a műszerem meg 10-ig mér, így csak következtetni tudok, hogy elpusztult.
Azért köszi, üdv
(#) Piki75 hozzászólása Jan 17, 2015 /
 
Sziasztok, látom valaki már próbállt irni és olvasni 1 ilyen MCU-t. Nekem 1 "MC68HC05B32" kellene kiolvasni és 1 újat felprogramozni. A kérdés az hogy ezzel az inteface-val meg lehet-e valósítani és mien program kellene hozzá.
Interface: MCU programing interface
(#) SzervízMacska válasza Piki75 hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Először az ic adatlapját nézd át, hogy titkosítható-e a tartalom. Mert ha igen, jó eséllyel csak az idődet pazarlod...
(#) Piki75 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Biztosan igen, de letölthető az eredeti tartalom, szóval ez nem gond ha nem tudnám kiolvasni a még működő MCU-t. Számomra az a fontos hogy ez az iterface amit ide raktam használható-e.
(#) SzervízMacska válasza Piki75 hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
A felirata szerint igen. De mért nem próbálod ki? Két ic az egész.. Nagyobb kérdés, hogy milyen programot fogsz hozzá használni? De most làtom, ez is szerepel a kérdésedben. Sajnos, tippem sincs..
(#) pucuka válasza Piki75 hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Nézd át az adatlapját. A linkeden levő rajz, csak adatokat ír, és olvas. A programmozáshoz az MCU -t olyan állapotba is kell hozni, címezni lehessen (R/W) a regisztereket, és azután lehet írni, olvasni. A kapcsolásod ehhez biztos kevés lesz. Még egy két lábat buzerálni kellene.
(#) Piki75 válasza pucuka hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Tehát, ha jól értem nem elég ha a kapott adatokat a régi kiolvasása után, vagy pedig az eredeti felírásra szolgáló adatot amit a gyártó ír fel, nem elég ez a kapcsolás?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem