Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Lapozás: OK   185 / 269
(#) mateatek válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Valamelyik PI gép megfelelő lehet erre. Ekkora tárgyaknál már úgysem működik rendesen a diszkrimináció.
(#) deexteer válasza mazsola83 hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Ha párban használod a tranzisztorokat akkor piros karikával biztos hogy nem jó, sárga karika a lehetséges hiba, attól függ hogy mit raktál be oda.
(#) szikorapéter válasza mateatek hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Építéssel szeretnék próbálkozni,ehez a gép típushoz amit írtál van kapcsolási rajz?
(#) Ge Lee válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Mindegyikben van egyszerű is meg bonyolult is, de gondolom megfelelne erre a célra egy sima BFO készülék is, ahhoz még bonyolult fejet sem kell készíteni.
Ennek annyi a lényege hogy van egy egyszerű oszcillátor, ami mondjuk 100kHz-es frekin megy. Meg van egy másik, aminek az egyik frekvencia meghatározó tagja maga a keresőtekercs. Ezeknek a jele össze van nagyjából hangolva, és rá van kötve egy keverőre. Ha az egyik freki megváltozik (mert fém kerül a fej közelébe), akkor a keverő kimenetén ott lesz a különbségi jel, hallható hangfreki formájában.
(#) szikorapéter válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
A működését durván értem (főleg így hogy egyszerű magyarázattal le írtad nekem és köszönöm is. ) ,csak egy kapcsolást nem találtam ami ezt kivitelezni tudná nekem egyszerűen,és perzse kicsit zsugori módon.
(#) Ge Lee válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
A Rádiótechnika 89-es októberi számában van, van benne egy 4011 meg egy 741. A célnak szerintem megfelel.
(#) szikorapéter válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Belinkelni be tudod? Rádiótechnikát sajnos alig örököltem.
(#) Ge Lee válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Valahol a neten fent van, keresd meg. Ez még nekem is csak eredetiben van meg, had ne szkenneljem be. Akkoriban még nem volt honnan letölteni.
Emlékeim szerint működött, persze lehet rajta finomítani.
(#) szikorapéter válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Megpróbálom megkeresni,ha holnapig nem sikerül akkor csak egy fényképet csinálna a kapcsolásról? Mág nyákrajz sem kell azt el tudom én is készíteni hozzá.
(#) nagym6 válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Itt van a 89 októberi RT fémkereső. Sajnos minőség csak ilyen.
(#) szikorapéter válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Semmi probléma tökéletesen megfelel. Köszönöm szépen,írok mihejst sikerül megvalósítani a kész nyáklapot.
(#) vandorbot válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Tulajdonképpen mire is kell ? Milyen feladatra ?
(#) szikorapéter válasza vandorbot hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Lényegében régi II. Világháborús maradványok kutatásához kell az erdőségben. Ezért is mondtam hogy az alacsony érzékenység is tökéletesen megfelel hozzá.
(#) mateatek válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Erre a célra én keretes PI gépet használnék. A BFO érzéketlen a mélyen lévő nagy tárgyra, de bejelez egy felszínközeli, felszíni szemétre. A keretes PI-vel el tudsz menni a felszíni szemetek fölött jel nélkül, de a mélyen lévő nagyobb tárgyakat gyönyörűen jelzi.
Hátránya, hogy kerettel mászkálni az erdőben elég problémás.
(#) Ge Lee válasza mateatek hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Vagy olyan nagyméretű fejet kell csinálni hozzá mint amiről linkeltem képet 2-3 oldallal ezelőtt, és azzal könnyebb mászkálni mint egy kerettel. Meg a PI-vel is kell azért küzdeni hogy ne cincogjon a talajra.
(#) mateatek válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Kerettel sosem küzdöttem ezzel a problémával.
(#) mazsola83 válasza mateatek hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Ez kellene.
(#) deexteer válasza mazsola83 hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Ez mihez kell? Amit csinálsz az is ilyen, ez a tgsl edu verzió.
Feltűnt még a panelodon hogy jobb oldalon alul van két drót ami nem oda való a 7808 kimenetére van kötve, illetve a testre, az mi?
(#) mazsola83 válasza deexteer hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Ezt mondod?az a bemenet mind a 2 .
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2015
(#) deexteer hozzászólása Jan 25, 2015 /
 
A két vékony szürkére gondoltam, a betáp a piros és a fekete.
(#) kappa25 hozzászólása Jan 25, 2015 /
 
Sziasztok!
Még nem sikerült végigolvasnom az összes oldalt, ezért segítséget kérnék.
Szeretnék építeni egy fémdetektort, ami kiszűri a vasat a nemesfémektől elég nagy mélységben is.
Néztem, hogy vannak komoly fémkeresők de borzasztóan drágák.
Leírás, panel, alkatrészek, stb.
Ha tudnátok segíteni nagyon örülnék.
(#) mazsola83 válasza deexteer hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Az csak agy ledre megy hogy be van kapcsolva.tekercset hogy kell bekörni?
(#) deexteer válasza mazsola83 hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
A lényeg hogy a fej árnyékolás a testre kerüljön, ha duplán csipog majd fémre akkor a vevő részt meg kell fordítani.
Első bekapcsolás előtt egy 5w-os autóizzót kell sorba kötni valamelyik be táppal, ha világít akármilyen halványan akkor nem jó valami.
A bekarikázott alkatrészeket leellenőrizted? (típushoz való lábkiosztás)
(#) mateatek válasza mazsola83 hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Ezt a képet valamikor én raktam föl. Hibás a nyák vonalvezetése a jelölt helyen. A jelölt sávot leterheli a hangszóró, és a rajta eső feszültség bekavar az LM308-nak. Ezt a nyákot jobb kerülni. Esetleg egy huzaldarabbal, vagy áttervezéssel javítani.
(#) Ge Lee válasza kappa25 hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Az elég nagy mélység az nem egy kézzel fogható fogalom. Mi az az elég nagy? Általában véve az van, hogy az érzékenység vége felé szinte mindegyik gép összekeveri. Tehát leásol egy 20Ft-ost egyre mélyebbre, szépen jelzi a gép nemesfémként, aztán egyszer már csak vasnak, majd sehogy sem.
Érmézni 25-30cm-nél mélyebben egyik géppel sem lehet, a félmillással sem, persze talaja válogatja.

Megnézel néhány IGSL-es videót a jutubon, aztán ha nem tetszik akkor jön az hogy elkezdesz saját magad tervezni valamit. Az IGSL-hez minden szükséges megtalálható a topikban, rajz, nyákterv, miegymás. A miegymás a legjobb, a bakterházból van (lesz bor, harapnivaló meg miegymás).
(#) Ge Lee válasza mateatek hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Úgy ahogy mondod. A hangszórót és az adófokozatot is amolyan kapcsolóüzemű szemlélettel kell a nyákon elhelyezni, tehát a tápágaiban (Ut illetve földfólia) csak a saját árama folyjon, más ne. A hangfokozatot meg a legjobb mindjárt a 12V-ról táplálni még a stab IC előttről.
A TGSL-hez van is egy ilyen nyákterv ha jól emlékszem, ahol ez korrektül meg van csinálva, valami félig meddig SMD-s az is.
(#) vandorbot válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Ha alacsony az érzékenység, akkor csak a felszínközeli tárgyakra van esély. Silver start tudom ajánlani. Használtan nem drága. Egyrészt, mert statikus, azonnal be lehet határolni a tárgy kiterjedését. Közben folyamatosan jelzi, hogy vas avagy nem. Hangjelzésénél a hengerő is változik, egy szint után a hangmagasság is. Tenyér méretű vasat 55 cm-ről ástam, alkar méretűt 75-ről.
(#) kappa25 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Ok bocs körülbelül 50-100 cm mélységre gondoltam. Azt tudom, hogy ilyen mélységben megkavarodnak a gépek, de ha jól olvastam, van valami keretes szondájú mély detektor.
Nem tudom valaki csinált e már ilyet?
Vagy ha nem akkor melyik az a legmegbízhatóbb amit javasoltok.
Ha tudnátok belinkelni nyáktervet stb. az jó lenne mert nem igazán értem a szakzsargont.
Gépész vagyok nem villamos és nem mindig tudok rájönni mi mit jelent (TGSL, SMD).
Megépíteni megtudom (azthiszem) tervek alapján ha jó a terv.
(#) szikorapéter válasza vandorbot hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Olyan kütyüre volt szükségem ami némiképpen "zsugoribb" mivel 4-5db-ot le kell belőle gyártanom. Nem egyedül megyek fémkeresésre jönnek barátok is.
(#) mulderx válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Cibola? Visszalapozol találsz hozzá nyák és kapcsolási rajzot. Ezt ajánlanám sokat volt a kezemben a gyári gép és meglepően jól teljesít. Gondolom az épített verzióval is hasonló eredményeket lehet elerni.
Következő: »»   185 / 269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem